Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18.11.2008, 17:55   #11
Vipera
 
Avatar Vipera
 
Zarejestrowany: 17.07.2008
Skąd: Łodź
Płeć: Kobieta
Postów: 1,408
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dark Room

Powiem tak... zapowiada sie ciekawie, ale zauważyłam parę błędów. Nie jakiś wielkich, więc nie będę się doszukiwać teraz... głownie chodzi o zbyt częste powtarzanie wyrazów (głowa, łóżko) Ogólnie podobało mi się. Oczywiście będę tu zaglądać
__________________
Melodia Strachu v2
Wattpad
Vipera jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 18.11.2008, 18:16   #12
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Dark Room

Cytat:
Napisał niepokorna Zobacz post
Atlantis – Thriller jest kobietą
Ojejciu! Najmocniej przepraszam!
Vipera- nie powiedziałbym, że są tu powtórzenia, ale ja ekspertem nie jestem. Dzięki za komentarze.

Ps. A jak podoba się bonusik? Robiłem go całe 5min (nagrodźcie (ojeju. Ten polski język) mój trud
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.11.2008, 19:50   #13
ptasie mleczko
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dark Room

Przeczytałam. I powiem Ci, że mam mieszane uczucia, nie dlatego, że mi się nie podobało, czy dlatego, że niby mam jakieś zastrzeżenia. Odcinek jest w Twoim stylu, czyli jak zawsze bardzo dobry, tylko targają mną wątpliwości zupełnie innej natury - otóż obawiam się tego, że będzie tak samo jak z ND, że ja się już zagłębię, zżyję z bohaterami, a potem będę musiała przeżyć rozczarowanie, że nie poznam ich dalszych losów. Tak więc czytając Twoje kolejne FS starałam się zachować dystans lecz ... moje zamierzenia spełzły na niczym, gdyż bardzo mi się spodobało od samego początku, co prawda temat jest już nieco wyeksploatowany ale styl pisania, opisy itd. itp. czyli cały ten Twój że tak powiem wypracowany na poprzednim FS warsztat, sprawił, że zostałam zaciekawiona pominę już fakt, że czuję przedziwną więź z główną bohaterką, tak jakbyś wlazł do mojej głowy i ukradł moją największą obawę, że skończę właśnie w takim obskurnym pokoju, bez pracy, bez perspektyw bla bla bla. Poza tym bohaterka wydaje mi się jest taką twardą babą, wywnioskowałam, że przebiera w facetach na jedną noc hehe i nie sprząta (no bo niby skąd ten dziwny zapach w lodówce?) Widzę, że masz masę pomysłów, rozpiera Cię energia, podoba mi się to, ale jak przerwiesz pisanie tego FS to jesteś już uduszony

Z rzeczy, które rzuciły mi się w oczy : zarwane łóżko, jak mniemam znaczy zepsute, załamane?
zamiast "nie każdy jest taki jak każdy" - proponowałabym "nie każdy jest taki jak wszyscy" lub "nie każdy jest taki sam" wydaje mi się, że lepiej by brzmiało
Pozdrawiam
Się rozpisałam
  Odpowiedź z Cytatem
stare 18.11.2008, 20:05   #14
Callineck
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dark Room

Znowu będę polemizować z ptasim mleczkiem

Cytat:
Napisał ptasie mleczko Zobacz post
zarwane łóżko, jak mniemam znaczy zepsute, załamane?
Tak, dokładnie "zarwane łóżko" to powszechne określenie łóżka załamanego, zapadniętego pośrodku...
Cytat:
Napisał ptasie mleczko Zobacz post
"nie każdy jest taki jak każdy"
A to z kolei nie jest błąd tylko wątpliwy dowcip Toma

@down: Tom jest facetem który uważa, że jego dowcipy nie są żenujące, wiec nie będzie sie bawił w żadne "trzy kropki"
Zarwane łóżko - takie z popękanymi sprężynami

Edit: Może i w 3 linijkach ale za to w podkoszulku ^^

Ostatnio edytowane przez Callineck : 18.11.2008 - 20:28
  Odpowiedź z Cytatem
stare 18.11.2008, 20:11   #15
ptasie mleczko
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dark Room

O już już mnie tu będzie poprawiała

"zarwane łóżko" słyszałam to określenie już, ale wydawało mi się, że jest ono bardziej potoczne i nie nadaje się do profesjonalnego opowiadania, ale skoro spec i korektor twierdzi, że się nadaje no to widocznie tak musi być

a z tym drugim, to nie powiedziałam, że to błąd, a skoro to miał być dowcip, no nie wiem, :/ to może powinny być przed drugim "każdy" trzy kropki "..." jakby zawahanie czy coś, żeby nawet taki niedomyślny człek jak ja zrozumiał że to dowcip

Edit: zapomniałam, że mam do czynienia ze specem od ludzkich/simowych osobowości, który w trymiga rozszyfrował ciężki dowcip bohatera, który pojawił się zaledwie na trzy linijki czy tam ileś nie liczyłam uszz ja się przez Ciebie jakichś lęków nabawię niech zostanie bez kropek

Edit2: muahahaha i wszystko jasne

Ostatnio edytowane przez ptasie mleczko : 18.11.2008 - 20:29
  Odpowiedź z Cytatem
stare 18.11.2008, 20:25   #16
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Dark Room

No, człowieku, pojechałeś i to nieźle.

Fakt, styl masz inny, ale jak to z Tobą bywa, opisów od groma i ciut ciut.
Zaczynasz pisać kryminały? Ja to tak trochę odebrałam...
I w ogóle jakieś takie... dziwne. Ale myślę, jak przeczytam kilka następnych odcinków to się przyzwyczaję.
To chyba dla tego, ze byłam przyzwyczajona do Twojego starego stylu :/
Zdjęcia odpicowane i ten teges, ale (przynajmniej mnie) jakoś nie przypadają do gustu.
Dobrze, że przynajmniej bonusik fajny

Oceny nie wstawię, dopóki nie wybrnę z "pierwszego wrażenia".
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.11.2008, 20:51   #17
Vipera
 
Avatar Vipera
 
Zarejestrowany: 17.07.2008
Skąd: Łodź
Płeć: Kobieta
Postów: 1,408
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dark Room

Przeczytaj sobie jeszcze raz 4 linijki, pod pierwszym zdjęciem. Powtarza się tam głowa i łóżko. Nie mówię, że tych powtórzeń jest dużo, ale jednak są... mnie też się zdarza, niestety często
__________________
Melodia Strachu v2
Wattpad
Vipera jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.11.2008, 14:17   #18
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Dark Room

Tak. Nie wiem od czego zacząć. Po pierwsze dziękuję za kolejne komentarze. Zacznę może od Vipera.

Cytat:
Napisał Vipera
Przeczytaj sobie jeszcze raz 4 linijki, pod pierwszym zdjęciem. Powtarza się tam głowa i łóżko. Nie mówię, że tych powtórzeń jest dużo, ale jednak są... mnie też się zdarza, niestety często
Faktycznie. Nie jestem ekspertem i z początku nie rzucało się to aż tak bardzo jak teraz- gdy zwracam na te powtórzenia szczególną uwagę. Jednak trudno było zamienić słowo głowa na np "kapusta"

Teraz Ptasie Mleczko. Bardzo dziękuję za wyczerpujący komentarz z Twej strony. Masz racje z tym "zarwanym łóżkiem"- jest to tak na chłopski rozum, jednak inne lepsze określenie nie przyszło mi na myśl. Zepsute, czy załamane byłoby znacznie lepszym określeniem, niestety, już Twojego autorstwa.
I co do tego niezbyt udane żartu Tom'a. Po prostu zażartował naiwnie słowem? Tak to wytłumaczę.
I co do niedokończonych FS- ND będzie miało zakończenie!!! Ale tak się wystraszyłem Twojej wypowiedzi, że teraz będę tworzył te same postacie w simsach razy dwa, a odcinki zapisywać będę w dwóch plikach w dwóch innych profilach na kompie <martwi się o swoje życie>
I ciesze się, że tak bardzo zżywasz się z bohaterami

Liv- Styl zmienił mi się, ale w moim mniemaniu ciut ciut, a to pod wpływem innych świetnych FS z tego forum (m.in. Twojego, scarlett i Fobiki, gdyż kiedy zobaczyłem liczbę komentarzy po jednym odcinku stwierdziłem, że taki styl bardzo Forumowicze lubią, ale jednak opisów nie potrafiłem się wyzbyć )


A odcinek kolejny- najprawdopodobniej w najbliższy wtorek (będe wrzucał odcinki odstępami tygodniowymi)
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.11.2008, 19:07   #19
Adamsims
 
Avatar Adamsims
 
Zarejestrowany: 27.05.2008
Skąd: Świehbodzin
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Postów: 251
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dark Room

Podoba mi się duża ilość ciekawych opisów, nie lubię kryminałów ale sądze że przez to fs polubię. Współczuje głównej bohaterce tyle lat nauki na marne zastanawiam się czy jest spokojna czy raczej woli imprezy.
__________________
http://wonderlife.pl/?id=kfbv
Rejestrujcie się! Świetna gra!
Gram juz 2 lata i nie żałuje! W razie pytań pisać!
Adamsims jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.11.2008, 16:36   #20
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Dark Room

Cytat:
Napisał adamsims Zobacz post
Współczuje głównej bohaterce tyle lat nauki na marne zastanawiam się czy jest spokojna czy raczej woli imprezy.
Raczej jest spokojna, jednak niedługo poznanacie jej drugie "Ja"
I uwaga! Przestrzegam. Nie będzie to taki typowy kryminał, a jakim myślicie. Nie postradałem (na szczęście) zmysłów całkowicie, i zachowałem rąbek dawnych fascynacji i stylów. Przez FS przewinie się wiele historyjek z rodu telenowel, jednak mam dziedzieję, że was nie zawiodę.

Część II już wkrótce! Mogę zdradzić że sprubuję jakoś ruszyć akcję, bo stoję w miejscu, więc odcinek może byc długi...
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023