Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 07.08.2012, 21:32   #1
RXezo
 
Zarejestrowany: 21.07.2011
Płeć: Mężczyzna
Postów: 9
Reputacja: 10
Domyślnie Upadek Marzenia

Mała przedmowa:
W Simsy gram już od dość długiego czasu. Kiedyś próbowałem tworzyć fotostory, ale to jest pierwsze, na które mam jakiś konkretny pomysł i chęć do tworzenia. Zawsze próbuję wykazać się twórczością ale lenistwo nie pozwala. W ogóle ten pomysł pierwotnie miał być nie fotostory, a videostory. Ale stwierdziłem, że jak narazie tworzenia filmów poprostu nie jestem w stanie ogarnąć. Tak więc powstało fotostory. Jedna koncepcja, 3 następne fabuły do odcinków i pomysły na kolejne 4. Tak więc proszę o konstruktywną krytykę, bym wiedział co poprawić i krok po kroku podnosić się z raczkowania.



Jestem Amelia. Ta opowieść będzie o mnie. Chcę się podzielić z wami historią mojego życia. Od prostej dziewczyny do samego szczytu, oraz od drobnych nieporozumień do samego dna, gdzie jedynym moim narzędziem może być już tylko łopata. Nie, nie, ten popcorn to zostawcie. A więc może zacznę. Oto 19-letnia ja. Przenieśmy się teraz do tej historii.
http://img37.imageshack.us/img37/671...enshot142s.jpg
Zdana matura, ostatnie przygotowania do wymarzonych studiów. Amelia od zawsze była bardzo ambitna. Wybrała je sobie sama. Rozpoczynała właśnie dorosłe życie, a pierwszym krokiem było wyprowadzenie się od rodziców. To miało nastąpić już dzisiaj. Amelia więc siedziała przy biurku w swoim pokoju, przy którym spędziła tyle czasu nad nauką.
Czyli poza tym biurkiem nie miała zainteresowań? Nie, nie do końca. Miała kilkoro najbliższych przyjaciół. Wyrywanie chłopaków to nie były jej klimaty. Zawsze żyła przyszłością, czyli swoimi celami życiowymi, ale dla ludzi była bardzo przyjazna, nawet gdy ich nie znała. Mimo to sama nie miała ochoty zawierać nowych znajomości.
http://img859.imageshack.us/img859/8...enshot132u.jpg
Tutaj, w swoim rodzinnym miasteczku, jej życie było stabilne i bez żadnych wzlotów, czy upadków. Jej rodzicami byli bardzo bogaci przedsiębiorcy, więc często byli bardzo zajęci. Mimo to pamiętali, że mają córkę i nie zaniedbywali jej wychowania oraz potrzeb. W ten sposób Amelia wyrosła na skromną osobę, lecz z mocno ugruntowanym charakterem.
Największą pasją dziewczyny była muzyka. Jedna z niewielu rzeczy, które były w stanie oderwać ją od nauki, to godziny przesiadywania przed fortepianem i papierem nutowym oraz śpiewanie. Uwielbiała to i była w tym świetna. Nie uświadomiła sobie wówczas tego, ale jej prawdziwe marzenia były dalekie od przesiadywania przez 30 lat w biurze...
http://img189.imageshack.us/img189/1...enshot131y.jpg
- Amelio, spakowałaś się? Za chwilę tata odwiezie cię na pociąg.
Ta wzdrygnęła się. Zamyślona nie zauważyła, kiedy mama weszła do pokoju.
- Tak, tak. Jestem już spakowana - odpowiedziała.
- Napewno wszystko w porządku? - zapytała niepewnie mama - Nie musisz się przejmować. Nowe środowisko dobrze ci zrobi, usamodzielnisz się.
- Mamo, ale ja idę na studia, nie do gimnazjum - odparła Amelia - Napewno sobie poradzę. I pamiętaj, że przyjeżdżam na Nowy Rok.
- To będzie najdłuższy okres naszej rozłąki. Nie jesteś smutna? Ja będę - rodzicielka próbowała się uśmiechnąć.
- Ja też. Będę za wami tęsknić.
http://img827.imageshack.us/img827/8...nshot129yy.jpg
Podróż trwała kilka godzin, podczas której nie wydarzylo się nic szczególnego, więc nie ma sensu jej opisywać. W recepcji odebrała klucz do swojego pokoju. Dowiedziała się, że jej współlokatorka już tam jest i udała się tam. Weszła do pokoju i rzuciła swoją walizkę pod drzwi. Przeszła przez minikuchnię i zobaczyła ją rozwaloną na łóżku.
http://img32.imageshack.us/img32/151...nshot135wh.jpg
Choć Amelia była przeciwniczką stereotypowego myślenia, przemknęło jej przez myśl "lala na samców". I tak w rzeczywistości mogło być. Dziewczyna była wysoka i szczupła, miała długie, ciemnoczerwone włosy. Ubrana była w obcisłą bluzkę, która uwydatniała jej niemałą klatkę piersiową.
- Mmm... cześć - wydusiła z siebie
- Ooo... hej. Współlokatorka, tak? Będziesz tu mieszkać? Ja też tu mieszkam. Ty chyba jesteś Amelia? - wyrzuciła z siebie dziewczyna
- Tak, już od 19 lat - Amelia nie potrafiła nic sensowniejszego powiedzieć na początek.
- Ha ha ha ha - zaśmiała się dziewczyna - ja jestem Miley. Mówią na mnie Barbie, ale wolę chyba Miley. Z daleka przyjechałaś?
"Barbie? No tak..." pomyślała Amelia
- Jestem z Plover.
- Uch... to kawał drogi. Ja mieszkam niedaleko, koło 40 mil. Ale wolałam akademik, bo jest ciężko z dojazdami, no i na imprezach są niezłe odpały.
"Będzie fajnie."
- To świetnie - odpowiedziała - ja dopiero będę poznawała ludzi. Bo ty chyba jesteś tu dość długo?
- Już z tydzień będzie i zaliczyłam parę fajnych domówek. Ale to jeszcze nic. Poznam cię z wieloma ludźmi. Zobaczysz, będzie fajnie.
- Jaki kierunek studiujesz?
- Ekonomię - Miley przewróciła oczami - tata twierdzi że to pomoże mi w życiu, to znaczy zapewni przyszłość. Ale ja to szaro widzę. Nie lubię się uczyć. Wolałabym być modelką.
"Aha."
- Mam pytanie - powiedziała Amelia - dlaczego nas jest dwie, a łóżka są trzy?
http://img838.imageshack.us/img838/4...enshot143k.jpg
Tak było. W pokoju były trzy łóżka i był on dość duży.
- Aa... - zakłopotała się Miley - ponieważ... no... ten. Miała z nami mieszkać jeszcze jedna dziewczyna. Ale miała wypadek samochodowy. Nie przyjedzie.
Amelii zrobiło się zimno na samą myśl. Wyszła z pokoju. Rozpakowała swoje rzeczy i starannie poukładała w szafkach. Potem poszła wziąć szybki prysznic po podróży. Gawędziła potem jeszcze z koleżanką o wszystkim i o niczym do późnej nocy, lecz wreszcie położyła się spać. Amelia stwierdziła, że może Miley nie jest bratnią duszą, ale to nie przeszkadza w nawiązaniu przyjaźni i życiu w jednym pokoju. Ponieważ lubiła rozmyślać, rozmyślała jeszcze długo, aż wreszcie zmorzył ją oczekiwany sen.
http://img805.imageshack.us/img805/3...enshot145z.jpg
__________________________________________________ _________

Ostatnio edytowane przez Vanitas : 18.08.2012 - 09:50
RXezo jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 18.08.2012, 09:47   #2
Aperlaxive
 
Avatar Aperlaxive
 
Zarejestrowany: 11.02.2011
Skąd: Over The Hills And Far Away
Płeć: Kobieta
Postów: 858
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Upadek Marzenia

Po pierwsze: Zdjęcia rozjeżdżają forum. Przez to ciężko cokolwiek przeczytać.

Po drugie: Tekst jest całkiem nieźle napisany. Mnie jednak nie porywa. Podczas czytania czuje się jakąś sztuczność. Może to przez małą ilość opisów?

Postaraj się wczuć w to FS. Postaw się na miejscu Amelii. Jak ta sytuacja wygląda z jej punktu widzenia? Co czuje?

Ocena: Nie jest najgorzej, nie jest najlepiej. Dam 5/10 na zachętę.
Będę wpadać.
__________________
Forever and ever.
Aperlaxive jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.08.2012, 14:58   #3
myszkabiala
 
Avatar myszkabiala
 
Zarejestrowany: 19.04.2005
Skąd: Lu
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 20
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Upadek Marzenia

mi się podoba!!! lubię poczytać obyczajówki od czasu do czasu, a Twój styl jest naprawdę niezły. czekam na ciąg dalszy
__________________
The deep, dark dyed colour may transfer to other garments or to your white sofa or chair. We also recommend to wash this garment separately,-at least the first times! Good luck with your new denim tights!
myszkabiala jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.08.2012, 16:32   #4
justinea4
 
Avatar justinea4
 
Zarejestrowany: 03.08.2008
Skąd: Między niebem, a ziemią ...
Płeć: Kobieta
Postów: 365
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Upadek Marzenia

Ciężko ocenić, ponieważ to dopiero początek. Zobaczymy jak będzie dalej, czekam na następny odcinek
__________________
justinea4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2012, 12:30   #5
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,456
Reputacja: 72
Domyślnie Odp: Upadek Marzenia

Cytat:
Napisał RXezo Zobacz post
Jej rodzicami byli bardzo bogaci przedsiębiorcy, więc często byli bardzo zajęci.
Powtórzenie

Cytat:
Napisał RXezo Zobacz post
Ta wzdrygnęła się. Zamyślona nie zauważyła, kiedy mama weszła do pokoju.
"Ta" możesz spokojnie zmienić na Amelia. Zamienianie imion na "ta, dziewczyna, kobieta" itd, szczególnie jeżeli zna się jej imię, nie ma sensu. Zdanie wygląda wtedy sztucznie.

Cytat:
Napisał RXezo Zobacz post
- Mmm... Cześć - wydusiła z siebie
- Ooo... Hej.
Z dużej.

Cytat:
Napisał RXezo Zobacz post
"Barbie? No tak..." pomyślała Amelia.
Zapomniałeś kropki.

Cytat:
Napisał RXezo Zobacz post
"Będzie fajnie".
Kropka po cudzysłowie. Przy okazji od razu sprawdziłem i ta zasada dotyczy tylko i wyłącznie kropki. Trzech kropek już na przykład nie.

Cytat:
Napisał RXezo Zobacz post
Tak było. W pokoju były trzy łóżka i był on dość duży.
Niepotrzebny nadmiar informacji. Niektórzy mogliby uznać, że nie chodzi o pokój, a o trzecie łóżko.

Ogólnie jeśli chodzi o tekst to nie jest źle! Najbardziej tylko rzuca się w oczy język potoczny, którego używasz, mimo że tekst jest opowiadany przez narratora trzecioosobowego, a nie pierwszoosobowego.

Wprawdzie to pierwszy odcinek i dużo się nie stało, ale czemu tak malutko tekstu? Spokojnie mógłbyś wydłużyć niektóre opisy i dialogi(np. dialog między Amelią a jej matką, bo brzmi, jakby się prawie nie znały).

Koniecznie przywróć obrazki! Znacznie lepiej się czyta fs, jeśli można obejrzeć sobie obrazki. Tylko proszę, utrzymuj je w wielkości równej bądź mniejszej niż 800x600, tak jak jest napisane w regulaminie.
Co do samych zdjęć, to sądzę, że powinieneś również skupić się na tle, a nie tylko na pierwszym planie. Dobrze urządzone pomieszczenie potrafi bardzo poprawić całokształt obrazka. Jednokolorowe tło - nie, ponieważ trzeba się wtedy skupiać na samym simie, który w ciągu odcinka nie zmienia się za bardzo.

Nie jest źle jak na pierwszy odcinek. Trochę mało się dzieje, ale mam nadzieję, że w następnych odcinkach się to zmieni. Będę tu wpadać. I oczywiście komentować.
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.12.2012, 10:26   #6
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Upadek Marzenia

Pomysł na FS podoba mi się, bo chyba jeszcze nie było tu takiego, co by opowiadało o życiu studenckim.

Język faktycznie nieco za potoczny. Mało opisów.

Cytat:
uwydatniała jej niemałą klatkę piersiową.
- ??? - pisz wprost - "miała duży biust".

Z tego co wiem, to studenci raczej zjeżdżają jednego dnia przed rozpoczęciem roku studenckiego, więc dziwi mnie, że ta ruda bawi się tam już tydzień.

Zobaczymy co będzie w następnym odcinku.
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023