Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Archiwum [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23.07.2007, 21:51   #1
avril26
Guest
 
Postów: n/a
Excl ! Ładny rodzinny domek ! [BRAK ZDJĘĆ]

Nie mam dodatków ze stron WWW, więc wszystko jest z Simów 2 i dodatków kupionych normalnie. To mój pierwszy dom na tym forum. Piszcie szczerze co Wam się podoba a co nie.


Oceniajcie!

Ostatnio edytowane przez Charionette : 30.01.2015 - 21:16
 

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 23.07.2007, 23:05   #2
olliss
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ! Ładny rodzinny domek !

Y... Szczerze mówiąc nie podoba mi się. Bryła taka... dziwna, nie podoba mi się podjazd (?). Ogrodu praktycznie nie ma - kilka drzewek i stawik.
Salon - zupełnie niedobrane kolory - co ma czarny z żółtym i zielono-żółtym do niebieskiego i białego, ludzie! Odrobinkę pusto. zkurcze, nie podoba mi się taki styl bambusowy. Niee, nie mój styl. To samo kącik do grania w szachy - mogłabyś chociaż jakieś brązowe ciemne krzesła zrobić. Puściuteńko w sypielni - z resztą jak wszędzie brak ozdób, przytulności. Wszędzie ten sam kolor ścian? Plusem juest pokój dizecka. Ładny, przytulny, przemyślany. On jako jedyny mi się podoba. Kącik w miarę, tylko znowu nic nie pasuje - niebieski czy tam jakiś parasol do drewna i brązu...
Nie zrażaj się, buduj następne domki.Rób ładne oświetlenie, które doda klimatu.
Ogólnie moja ocana to 3/10.
Pozdrawiam, olliss.
 
stare 24.07.2007, 12:00   #3
avril26
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ! Ładny rodzinny domek !

dzięki za oceny, będę się starać robić lepsze
 
stare 12.08.2007, 17:06   #4
Vegeta
 
Avatar Vegeta
 
Zarejestrowany: 06.05.2007
Skąd: Liskeard
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 379
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: ! Ładny rodzinny domek !

Nie no nie jest idealny ale zły też nie Troszkę za ciemny kolor na zewnątrz itd....No do bryły raczej nic nie mam 6,5/10
Vegeta jest offline  
stare 12.08.2007, 23:19   #5
Katia
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ! Ładny rodzinny domek !

Nie jest najleprzy ale da się przeżyć.Moja ocena to 4,5/10
 
stare 13.08.2007, 09:57   #6
Chryzantem Złocisty
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ! Ładny rodzinny domek !

Te bambusowe mebelki wyrwane z innego świata zupełnie nie pasują
Ogólnie dom taki zwyczajny,nic cudownego/wspaniałego.
Ja sama lepszych nie buduję,ale dam te 6/10
Nie zrażaj się,ćwicz i buduj dalej!
 
stare 13.08.2007, 11:54   #7
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: ! Ładny rodzinny domek !

1. Bryła:
Jest nawet dobra, tylko moim zdaniem źle wykończona. Bardzo nieładnie wygląda ten bambusowy płotek, po pierwsze dlatego, że połączyłaś go z kamienną podłogą i szarymi cegłami, a po drugie dlatego, że jest za wysoki, żeby ustawiać go w takich miejscach (moim zdaniem oczywiście). Nieładnie wyglądają też schody, nie tyle sposób ich rozmieszczenia, ale to, że są szklane i nie pasują ani do bambusowego ogrodzenia, ani do kamiennej podłogi, ani do ceglastej ściany.
Podjazd również nie pasuje.

2. Salon:
Ustawienie mebli może być (choć ja postawiłabym ten telewizor pod kątem 45 stopni). Kolorystyka jakoś mi się nie podoba. Zestawienie żółtych, albo nawet zielonkawych ścian z podłogą z jasnego drewna nie wygląda dobrze. Do tego miodowe kanapy i niebieski dywan. Nie podoba mi się.

3. Kuchnia:
To samo zestawienie kolorystyki ścian i podłogi, co w salonie. Jest o tyle lepiej, że kolor mebli nie "gryzie się" z kolorem ściany. Kuchnia jest więc taka zwyczajna. Nie pasuje tam tylko ten stolik do gry w szachy, ponieważ kolorystyką odbiega od całości. I pytanie: czy simowie mogą go używać? Bo zdaje się że stoją przy nim fotele, a nie krzesła.

5. Pokój rodziców i pokój dziecka:
Właśnie zauważyłam, że w każdym pomieszczeniu jest ta sama tapeta i ta sama podłoga. No trudno.
W obydwu sypialniach nie podoba mi się zestawienie mebli. U rodziców łóżko i szafa pasują do siebie, ale fotel totalnie od nich odstaje. W pokoju dziecka nie pasuje biurko wraz z krzesłem.

6. Taras:
Grill częściowo zastawia okno, a ten parasol stoi tam nie wiadomo po co.

Sprawy techniczne:
Brakuje rzutu z góry, w ogólnym widoku dom jest za daleko i nie można dobrze mu się przyjrzeć. Zdjęcia rób przy podniesionych ścianach, nie z daleka lecz z bliska. Proponuję również przed robieniem zdjęć zaświecić światła w całym domu - zdjęcia będą wówczas jaśniejsze i przez to ładniejsze.
Zwracaj większą uwagę na dobór dekoracji, tutaj właściwie ich brakuje. I staraj się zachować konkretny styl, nie ładnie wygląda jeśli meble i wszelki inne przedmioty przedstawiają inny styl. W grze są kolekcje, które mogą być w tym pomocne. Aby łączyć style potrzeba umiejętności, której Tobie jak na razie brakuje.

Posumowanie:
Nie podoba mi się ten dom, nie ma swojego charakteru, ciepła. Nie ma duszy.

Mam nadzieję, że moja krytyka podziała na Ciebie pozytywnie i zmobilizuje do dalszej pracy. I przede wszystkim chciałabym, abyś nie odbierała tego jako czystą krytykę, lecz bardziej jako wskazanie tego co jest źle zrobione, jako wskazówki czego unikać podczas budowania domków.
I jeszcze jedna rada: nie spiesz się budując i meblując domki.


Pozdrawiam i życzę powodzenia przy następnych budowlach Irbis
Irbis jest offline  
stare 27.10.2007, 10:37   #8
avril26
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: ! Ładny rodzinny domek !

Dziękuję za krytykę szczególnie Irbis ! Masz rację, teraz kiedy patrzę na ten domek też mi się nie podoba. Spróbuję zrobić coś ładnego i w jednym stylu.

Pozdrawiam
 
stare 27.10.2007, 10:57   #9
simonek
 
Avatar simonek
 
Zarejestrowany: 16.08.2007
Wiek: 30
Płeć: Mężczyzna
Postów: 289
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: ! Ładny rodzinny domek !

bardziej mi pasuje na domek letniskowy
i ten samotny szary podjazd O_O kompletnie nie pasuje... jest gdzies przezroczysty podjazd do ściągnięcia... może na mts2
skromny ogród
no i słabe zdjęcia (rób je podczas gry wciskając klawisz PrintScreenSys Rq , następnie wychodząc z gry i wklejając ze schowka do painta np.)

no nie podoba mi się ;/

i jak się robi zdjęcia to ściany powinny byc raczej całe, przynajmiej ja tak sądzę
simonek jest offline  
stare 27.10.2007, 12:06   #10
luja
 
Zarejestrowany: 27.08.2007
Wiek: 32
Płeć: Kobieta
Postów: 437
Reputacja: 22
Domyślnie Odp: ! Ładny rodzinny domek !

Wydaje mi się że próbowałaś zrobić domek w stylu hawajskim. Niekoniecznie wyszło dobrze. Niektóre meble do siebie nie pasują, domek z zewnątrz nie pasuje do tego stylu, nie ma łazienki.
luja jest offline  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023