Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05.03.2010, 12:33   #1
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

Wiem, że temat błędnych zapisów jest wałkowany w innym temacie, ale ja bym chciała tak od innej strony do tego podejść. Mam prośbę do wszystkich, którzy nie mają błędów zapisu. Napiszcie jak gracie, że tych błędów nie macie...

- Jak długo gracie na jednym zapisie?
- Iloma gracie rodzinami?
- Korzystacie z modów/hacków? Jakich?
- Korzystacie z dodatków z neta? (Nie Store tylko takich np. z modthesims, TSR)
- Jeździcie na wakacje?
- Jak często zapisujecie grę?
- Jeśli macie jednego save'a przez dłuższy czas, to na której łatce go rozpoczęliście?

Jeśli zdarzają się Wam błędy zapisu, ale udaje się Wam i tak ją zapisać, to jak to robicie?

Proszę o pomoc w tej mini ankiecie, może razem uda nam się samym rozwiązać ten problem, bo na EA nie ma co liczyć.
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 05.03.2010, 14:56   #2
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

A ja potrafię się zapomnieć i grać przez całe simowe tygodnie i przy wyjściu dopiero zapisać...
I mam hacka na cenzurę, skiny zastępujące te z gry.
Na wakacje jeżdżę 18 dniowe i się normalnie zapisują.
Ale np. już komputer mi nie wyrabia przy przełączaniu się na inną aplikację (względnie pulpit).
Mam to samo miasto (Sunset) od zakupienia gry czyli mniej więcej od lipca? sierpnia?

ALE - są dni, kiedy chcę zapisać co dziesięć minut, bo coś ważnego się wydarza i mi wywala np. "Błąd zapisu 12" - czyli zapisu pliku świata...
__________________
Love Profusion

Ostatnio edytowane przez Björk : 05.03.2010 - 14:58
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.03.2010, 15:36   #3
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

- od 10 do 15 min. z nieznanych przyczyn czasem wywala mnie na pulpit. Jednakże nie zdarza się to często, to i tak ciągle zapisuję
-a to różnie... czasem jedną, czasem kilkoma
-tak, na szybsze uczenie się i mod na powiększanie piersi
-tak
-nie, nie mam WP
-od 10 do 15 min
-nie instaluję łatek, gram bez nich.

Ostatnio zdarzył mi się błąd zapisu 13, zapisałam więc grę na widoku miasta. Podziałało.
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=51921

Pozdrawiam, Chari
Charionette jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.03.2010, 17:55   #4
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

Ja od samego początku jakichś większych problemów nie mam.
Raz tylko miałam błąd 16, moja simka po przyjeździe na wakacje dowiedziała się niespodziewanie, że ma dziecko ze starym Chińczykiem, który właśnie zmarł oraz nie mogłam wprowadzić sima do rodziny, ale po zainstalowaniu aktualizacji problem zniknął (mam wszystkie aktualizacje oprócz ostatniej, a po aktualizacjach nie znikają mi przedmioty ze Store).

Grę zapisuje tylko wtedy, gdy wychodzę na pulpit, by wejść w neta, oglądnąć film itp.( i robię to tylko dlatego, ze boję się że prąd wyłączą, bo z dwa razy mi się to zdazyło )

Nie mam żadnych dodatków (oprócz Store), a tym bardziej hacków czy modów - moim zdaniem to przez nie są te błędy.

Gram praktycznie tylko jedną rodziną (po jednej w każdym mieście).

Błędów po powrocie z wakacji nie zauważyłam (nie zmienia mi się wiek simów).
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.03.2010, 18:35   #5
dirty_job
 
Avatar dirty_job
 
Zarejestrowany: 19.10.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 479
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

- Bardzo długo.
- Najczęściej jedną.
- Nie.
- Tak
- Nie posiadam WP
- Najczęściej gdy grę wyłączam.
- Nie aktualizuję gry.

Co do tematu mój brat mówił, że raz mu się to zdarzyło, ale to się nie powtórzyło.
__________________
dirty_job jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.03.2010, 15:26   #6
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

Ja mam mojego save'a już któryś miesiąc. Zaczęłam go na łacie 1.4. Gram w Sunset Valley. Problemy zaczęły się po instalacji WP i łaty 2.2. Ale szło wytrzymać. Jednak im nowszą łatę instaluję tym jest gorzej. Niestety nie mogę ich nie instalować, skoro instaluję WP i NA. Następny dodatek też planuję kupić, więc jestem skazana na komplet łatek. Gdy pytałam o to, jak długo gracie na jednym zapisie, to mi tak bardziej chodziło o to, jak długo macie tego save'a. Ja mam mojego właśnie parę miechów. To też jest ważne, bo na świeżo założonym save'ie nie mam w ogóle problemów z grą. Zaczynają się po jakimś dłuższym okresie grania na jednym zapisie (np. miesiąc, abo tydzień). Kurcze, nawet bym zaczęła grać od nowa, serio. W dwójce często zaczynałam od nowa i miałam z tego frajdę. Ale nikt mi nie zagwarantuje, że po paru miesiącach znowu nie będę miała problemów z zapisywaniem gry. Przecież tak samo było gdy mieliśmy problemy z muzyką, zanim któraś łata to naprawiła. Na nowym zapisie muza jest, mija tydzień góra i muzy nie nie ma. Teraz to bym chętnie wróciła do problemów z muzą, gdybym w zamian dostała brak problemów z zapisywaniem.

Znalazłam w internecie ciekawy artykuł na temat problemów z zapisywaniem gry. Dotyczy on co prawda podstawowej gry bez tylu łatek, ale też może komuś pomóc. Jest po angielsku, więc podaję linka, ale napiszę o co z grubsza tam chodzi. A chodzi o to, że według autora trzeba zagrzebać w opcjach grafiki i zmniejszyć szczegółowość parceli do maksimum 4. To podobno uniemożliwia grze wychodzenie do pulpitu i nie ma wtedy błędów zapisu. Sprawdzałam, u mnie to przeciętnie działa. Zamieniłam błąd 12 na błąd 13 i też nie bardzo idzie to obejść. Ale jak tak sama zaczęłam grzebać, to znalazłam drobną, pomocną metodę zapisywania. Trzeba poszukać na mapie jakiegoś miejsca, które nie należy do żadnej parceli. Umieszczamy tam kamerę i robimy sobie zbliżenie na jakiś krzaczek, kamyczek czy drzewko i tam zapisujemy grę. Parę razy mi się tak udało zapisać. Do tego częste zapisywanie i ta szczegółowość parceli można względnie normalnie grać.

http://press-f1.co.uk/2009/09/19/the...-files-part-2/

Ostatnio edytowane przez anie_1981 : 06.03.2010 - 15:28
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.03.2010, 19:20   #7
MarekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

Ja radziłbym Ci jeszcze pytanie o parametry komputera: procesor, karta graficzna, pamięć RAM komputera i karty, wolne miejsce na dysku C i ewentualnie czy gra była instalowana automatycznie - w folderze domyślnym czy w innej lokalizacji.
W/g mnie większość błędów spowodowana jest dodatkami/modami/hackami ale dobrze jest wiedzieć na jakim sprzęcie TS3 jest używane.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 06.03.2010, 20:57   #8
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

Zdziwiłbyś się, ale dodatki, mody/hacki, nie mają tu nic nic do rzeczy. Sama to sprawdzałam u siebie. Czy z nimi czy bez nich, jest dokładnie tak samo. Okazuje się, że problemem jest grafika. Przynajmniej u mnie. Kompa mam silnego i pociąga bez problemów najwyższe ustawienia grafiki. Ale gra najwyraźniej ich nie pociąga... Gdy mam ustawienia domyślne, mogę długo grać i gra się ani nie wyłącza, ani nie ma problemów z zapisywaniem się. Jak tyko dam z powrotem ustawienia na maksa, zaczynają się od nowa problemy. Sama nie wiem, ale chyba wolę częste zapisywanie gry niż granie na niskich ustawieniach. Ustawienia domyślne zawsze są nieco zaniżone. Normalnie w innych grach mam tak samo. Niby ustawione na nisko, a jak dam wszystkiego na maksa to nie mam żadnych problemów i wszystko jest OK, nic się nie tnie. Muszę teraz pokombinować z tymi ustawieniami. Wam radzę to samo. Zróbcie sobie ustawienia domyślne, sprawdźcie czy gra działa, jak działa, to można się pokusić o nieco wyższe ustawienia.

Na tej stronce wszystko mam zdane, więc mam ogólną ocenę kompa na maksa. Zastanawiam się czego to wina, że mi to szwankuje.

http://cyri.systemrequirementslab.com/CYRI/intro.aspx
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.03.2010, 22:36   #9
Starlight
 
Avatar Starlight
 
Zarejestrowany: 08.10.2009
Skąd: nvm :D
Płeć: Mężczyzna
Postów: 795
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

Ja gram na jednym zapisie od 5 czerwca.
Gram 16 rodzinami.
Nie mam Modów ani dodatków z neta
Moge jechać na wakacje na tyle ile chce i błedu nie ma.
Zawsze jak wychodze z gry.
Na tej pierwszej co sie Sims 3 wgrywały (nie pamietam)
A Parametry to:
Procesor: Phenom X4 9950 s.AM2 BOX
RAM: 2x Geil 4GB DDR3 1600 Dual Chanel Kit 8-8-8
Karta Graficzna: ASUS HD4870 X2 2GB GDDR5 256bit PCI-E
EDIT: Dysk Twardy Seagate ST31000340NS 1000GB sATA II 32MB Raid Edition zostało 845GB wolnego miejsca.
EDIT2: No i najwyższe detale + Wygładzanie Krawędzi,Wygładzanie Animacji i Regenerowanie Maksymalne Czy jakoś tak.

Ostatnio edytowane przez Starlight : 07.03.2010 - 11:44
Starlight jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.03.2010, 22:36   #10
jekyll
 
Avatar jekyll
 
Zarejestrowany: 05.12.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 756
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

- Eeee? Chodzi o to, ile mam jedną rodzinę? Jeśli tak, to Mefjó mój towarzyszy mi z miesiąc.
- Jedną.
- Skiny
- No mam chyba ze dwa.
- Tak. I czasami mi się na wakacjach gra zacina na chwilę, ale kryształ nad simem się kręci.
- Zapisuję, jak wydarzy się coś fajnego.
- Nie wiem. Zaraz po zainstalowaniu WP.
- Czasami zdarza mi się jakiś błąd, klikam OK i zapisuję jeszcze raz.
jekyll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023