Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11.03.2014, 20:02   #1021
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,472
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Naprawdę nie rozumiem co masz na myśli. Ok, symulator życia, ok, realistyczna grafika - i co, nagle miałaby się stać uzależniająca? By World of Warcraft taki się stał potrzebna była nie tylko ciekawa oprawa graficzna, ale również gigantyczny, żywy świat z własną, długą historią, świetny soundtrack i gameplay, jakiego w innych grach trudno było wtedy szukać. Szczerze wątpię, by Maxisowi udało się kiedykolwiek coś takiego osiągnąć - z pewnością nie poprzez poprawę samej grafiki. Swoje TS1 już mieli, teraz seria się bezustannie stacza i nic z tym nie zrobią.
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 11.03.2014, 20:03   #1022
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Z tym uzależnianiem to bywa naprawę różnie. Ja grałam w kilka podobno uzależniających gier, ale jakoś na dłużej niż pół roku to mnie nie wciągnęły. W World of Warcraft grałam, z przerwami, może z rok. Już od dawna nie odpalam tej gierki, może nawet skasowali mi konto. Teraz gram czasem w Minecrafta, podobno też uzależniający, ja to tak jak szybko się w nie wciągam tak też szybko mi się gry nudzą. Teraz wróciłam do Simsów po chyba 3-4 miesięcznej przerwie. Nie powiem, żeby mnie znowu wciągnęły bez reszty.

A do tematu wracając, nie sądzę, żeby jakość gry przekładała się na stopień uzależnienia. Gdyby tak było, ludziom Minecraft nudziłby się bardzo szybko, a jednak ma ogromne rzesze fanów, pomimo koszmarnej grafiki. Ta gra jest po prostu dobra
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.03.2014, 20:12   #1023
Agor-ia
 
Avatar Agor-ia
 
Zarejestrowany: 10.07.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 418
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Caesum, tak właściwie to było to takie mniej lub bardziej luźnie przemyślenie, po przeczytaniu iluś opinii na temat nowej odsłony gry. Bo momentami to brzmi tak, jakby ludzie chcieli, żeby gra wyglądała jak prawdziwy świat. To może, zamiast grać, lepiej wyłączyć kompa i wyjść na zewnątrz? Poza tym simsy zawsze były w jakiś sposób przesadzone, odrealnione, nawet śmieszne. A do kupna tej czy innej części gry nikt nikogo przecież nie zmusi
__________________
Lubię piwo i starych rybaków.

Be the type of Woman, who crawls out of bed every day and the Devil says "Oh no, She's awake!"

"The only way to get rid of a temptation is to yield to it." - Oscar Wilde
Agor-ia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.03.2014, 20:17   #1024
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,472
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

No ale skoro robią nową grę, to niech chociaż idą do przodu. Ja rozumiem, że teraz jest moda na hipster i vintage, ale cofanie się z grafiką do lat 90tych to nie jest rozwiązanie. Widziałem wiele gier, które potrafią zaserwować i dobrą grafikę i dobry klimat, więc moim zdaniem Maxis też powinien w końcu się postarać. Tym bardziej że, jak już wspominałem, dodanie alphy i trochę detali teksturom wcale takim wielkim problemem ani obciążeniem dla pctów nie jest ani tym bardziej klimatu simsów nie zepsuje(tym bardziej że nie było z tym problemów przez całą dotychczasową serię).

Ostatnio edytowane przez Caesum : 11.03.2014 - 20:30
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.03.2014, 20:22   #1025
Lubie
Naczelny Grafik
 
Avatar Lubie
 
Zarejestrowany: 26.04.2011
Skąd: Z Niemcami.
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,893
Reputacja: 24
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Cytat:
Napisał anie_1981 Zobacz post
A do tematu wracając, nie sądzę, żeby jakość gry przekładała się na stopień uzależnienia. Gdyby tak było, ludziom Minecraft nudziłby się bardzo szybko, a jednak ma ogromne rzesze fanów, pomimo koszmarnej grafiki. Ta gra jest po prostu dobra
czysty minecraft tak, ale wystarczy zobaczyc, ile modow do tego powstaje, ile tekstur packow ile tego trybow gry. z simsami podobnie, gra bez cc i modow (niektorym) szybko sie nudzi, wiec pobieraja oni kolejne mody by urozmaicic gre i stworzyc bardziej realistyczny symulator. mowiac wprost, jezeli maxis/ea zrobili by gre, ktora jest na poziomie "tworzonej gry" przez kreatorow, kazdy bylby zadowolony.
__________________
Lubie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.03.2014, 11:38   #1026
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Ja się tak ogólnie mogę zgodzić tylko z tym, że Simsy powinny być nieco odrealnione, nie wymagam np, by Simki miały okres, albo żeby faceci musieli się co rano golić, żeby nie wyglądać jak Neandertalczyk. Ale TS4 idzie w tę drugą stronę, za bardzo odrealnioną. Gdyby ta gra miała mniej więcej grafikę i klimat dwójki, czy trójki, nikt by nie narzekał i nie byłoby całej dyskusji o uzależnieniach itp. Mi tu nie chodzi o grafikę jak w najnowszych grach akcji, ale o ciut realniejszą, ładniejszą. Nie popadajmy ze skrajności w skrajność....


A co do Minecrafta, to mam mody i texture packa, a mimo to nie uważam, żeby ta gra była jakaś mega uzależniająca. Może dlatego, że ja mam wiele zainteresowań, nie tylko gry komputerowe...
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.03.2014, 13:42   #1027
zuzapets
 
Avatar zuzapets
 
Zarejestrowany: 11.11.2011
Skąd: Łódź
Wiek: 25
Płeć: Kobieta
Postów: 207
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4: TYLKO NEWSY

Ale droga :/ ale za to fajna ^_^
zuzapets jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.03.2014, 17:35   #1028
motyka
Administrator Emeryt
Δ=b²-4ac
 
Avatar motyka
 
Zarejestrowany: 24.06.2009
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,588
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

nie rozmawiamy tutaj o Minecrafcie, każdy następny taki post będzie kasowany i karany ostrzeżeniem
__________________
NO HATRED
Strzeż się tej krainy grzybów,
choć słoneczna kusi łąka -
kto swe kroki tam skieruje,
temu jeno płacz, rozłąka.
motyka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.03.2014, 10:26   #1029
Człowiek w zielonych rajtuzach
 
Avatar Człowiek w zielonych rajtuzach
 
Zarejestrowany: 30.10.2005
Skąd: Katowice
Wiek: 35
Płeć: Kobieta
Postów: 3,456
Reputacja: 17
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Cytat:
Napisał Caesum Zobacz post
No ale skoro robią nową grę, to niech chociaż idą do przodu. Ja rozumiem, że teraz jest moda na hipster i vintage, ale cofanie się z grafiką do lat 90tych to nie jest rozwiązanie. Widziałem wiele gier, które potrafią zaserwować i dobrą grafikę i dobry klimat, więc moim zdaniem Maxis też powinien w końcu się postarać. Tym bardziej że, jak już wspominałem, dodanie alphy i trochę detali teksturom wcale takim wielkim problemem ani obciążeniem dla pctów nie jest ani tym bardziej klimatu simsów nie zepsuje(tym bardziej że nie było z tym problemów przez całą dotychczasową serię).


Grafika z lat 90.



Grafika z początku lat 2000

To jest straszne, że kompletnie nie ogarniacie stylistyki. Ze nie wiecie co to cartoon i kreacja, co to styl i sposób. Seria "The Sims" nigdy nie miała dążyć do prawdziwej symulacji życia - to gra pełna uproszczeń, zabawy, pastiszu. My nawet nie gramy ludźmi tylko SIMAMI. Simy to cartoon, to komiks, to pewna ogarnięta stylistyka. Jeśli ktoś uważa, ze czwarta część powinna mieć grafikę w stylu nowego Asasyna czy Wiedźmina to niech sobie zmieni kanał.
Czy przypadkiem gry to nie osobne medium, gdzie można robić ROŻNE stylizacje?
Czy np. taka kreskówka jak "Adventure time" to cofnięcie się w rozwoju, bo nie jest hiperrealizmem?
Nie - to po prostu pewna ścieżka.
Cieszę się, że simy idą w cartoon a nie te plastikowe, sztuczne mody z internetów, które ktoś tu pokazał. Bo to estetyczna kupa by była.
Człowiek w zielonych rajtuzach jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.03.2014, 11:34   #1030
Paździoch Menda Złośliwa
Archeolog Renesansu
 
Avatar Paździoch Menda Złośliwa
 
Zarejestrowany: 01.09.2012
Skąd: Gliwice
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 217
Reputacja: 57
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

te mody dla mnie wyglądają jak wypacykowane lalki barbie i kena. Pierwszy przykład moda to wg mnie chodząca tragedia, fryzura w stylu "Peggy Bundy wyprostowała włosy" i rzęsy wychodzące przed fryzurę... druga została zwyczajnie zmodyfikowana, a załamanie powieki jest możliwe, ponieważ takowe posiada sim numer 3. Wymuskany kenik, LE FU. Ostatnia ma chyba zeza rozbieżnego. Jakoś wolę te podstawowe z "gorszą grafiką". Szczególnie, że system makijażu chyba też nie został dopracowany - simki nie mają na sobie żadnych szminek, różu, ani cieni. Jedyne coś na wzór eyelinera

Rajtuzie, chyba mamy inne wymagania wobec gry.
__________________
Ściemniam
Paździoch Menda Złośliwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 4 (0 użytkownik(ów) i 4 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023