Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Poradniki > Programy do The Sims 2
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13.04.2012, 22:14   #61
Dżiglipaff
 
Avatar Dżiglipaff
 
Zarejestrowany: 12.11.2005
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 1,203
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: SimPe - Poradnik - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

oo, dzięki ultraviolence, ta łatka podziałała

wersja na oficjelnej stronie, którą podała wyżej Liv, ma numerek 0.72.01 i to właśnie z nią miałam problemy
__________________
Dżiglipaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 15.04.2012, 13:11   #62
ultraviolence
 
Avatar ultraviolence
 
Zarejestrowany: 27.07.2007
Skąd: Ciche Wzgórze
Płeć: Kobieta
Postów: 1,665
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: SimPe - Poradnik - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

@up:
Cieszę się

A ja mam pytanie, odnośnie skanowania dodatków przez simPE.... Ale najpierw może szerzej przedstawię problem, żeby wszystko było jasne Od jakiegoś czasu mam problem z grafiką w TS2. Po dwóch godzinach gry (a raczej budowania ), świruje mi grafika: pojawiają się artefakty i dziwne, migające kształty, simowie stają się czarni włącznie z okolicą, zanikają im włosy (czasem tułów; problem ze zniknięciem dotyczy również obiektów w trybie kupowania), na ekranie rozmazują się ikony interfejsu. Ogólnie rzecz biorąc: robi się straszny bałagan. Na szczęście zazwyczaj udaje mi się zapisać grę, więc wiele nie tracę Po stworzeniu zapisu, wyskakuje błąd z aplikacją.

I teraz moje pytanie: Skanowałam dodatki przez simPE i znalazłam dość sporo takich, które w kolumnie "Health" mają wpisane "BigMeshGeometry". Czytałam trochę o tych poly countach i z tego, co zrozumiałam, takie obiekty mogą znacznie obciążać kartę graficzną, w efekcie czego powstaje taka mozaika na ekranie, jak u mnie. Myślicie, że wywalenie większości takich obiektów o potężnych meshach pomoże? Sterowniki od grafiki mam już uaktualnione, DirectX również.
__________________
ultraviolence jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.04.2012, 15:31   #63
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: SimPe - Poradnik - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

Tak, wyczyszczenie Downloads z takich plików pomoże.
Zresztą twórcy recolorów takich fryzur nieraz przestrzegają, żeby uważać z takimi "ciężkimi" włosami przy słabych kartach graficznych

Ostatnio edytowane przez ultraviolence : 15.04.2012 - 20:08
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.04.2012, 20:08   #64
ultraviolence
 
Avatar ultraviolence
 
Zarejestrowany: 27.07.2007
Skąd: Ciche Wzgórze
Płeć: Kobieta
Postów: 1,665
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: SimPe - Poradnik - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Tak, wyczyszczenie Downloads z takich plików pomoże.
Zresztą twórcy recolorów takich fryzur nieraz przestrzegają, żeby uważać z takimi "ciężkimi" włosami przy słabych kartach graficznych
Nie, no tak źle to jeszcze nie jest XD Nie znam się za bardzo na konfiguracji komputera i sprzęcie od strony stricte technicznej, ale wydaje mi się, że moja karta graficzna (ATI Radeon HD 5670) nie jest aż tak słaba, żeby stwarzać problemy z grą, która lata świetności ma już niestety za sobą. Gry bardziej zaawansowane graficznie od simsów, bez problemu śmigają na najwyższych ustawieniach. Wiele robi pewnie te 9GB wgranych modyfikacji (po kompresji, dodam), ale cóż... Bez tego grać się nie da

Spróbuję. Szkoda tylko, że większość moich ulubionych mebli będzie musiała zniknąć, abym mogła w miarę normalne pograć... O fryzury się nie martwię, w tej kategorii wiele tego nie ma. Mimo wszystko, dzięki
__________________
ultraviolence jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.09.2013, 11:47   #65
Dżiglipaff
 
Avatar Dżiglipaff
 
Zarejestrowany: 12.11.2005
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 1,203
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: SimPe - Poradnik - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

Mam pewne pytanie dotyczące czyszczenia okolicy

Co można usuwać ręcznie poprzez simpe, bez babrania się z tym w grze? Relacje, plotki?
Jak można to zrobić?


I pytanie nr dwa:
jak bezinwazyjnie przenieść rodzinę z otoczenia 1 do otoczenia 2? Można jakoś edytować pulę znanych simów? Wiem, że tego się nie robi, bo właśnie owa pula npców się kopjuje, ale czy da radę jakoś to ominąć?
__________________
Dżiglipaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.03.2014, 21:06   #66
elkakub17
 
Zarejestrowany: 05.09.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 1
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: SimPe - Poradnik - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

Ja też nie miałam ustawionego folderu saved sims jako domyślnego... chciało mi się zapisać w dokumentach, i właściwie nie wiem gdzie to zapisać, bo nie znalazłam takiego folderu jak saved sims (taki folder na pewno jest w sims 3, a le czy w 2 jest to nie wiem).
elkakub17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.05.2014, 12:39   #67
Serakel
 
Avatar Serakel
 
Zarejestrowany: 17.05.2010
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta
Postów: 234
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: SimPe - Poradnik - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

To ja mam pytanie, a raczej problem, dotyczący tego programu.

Zmienianie informacji o simie, zapisywanie ich to wszystko działa normalnie. (Tak myślę)
Jednak nie wyświetla mi się to okno pośrodku "resourches list" i opcje z nim związane. Nie mogę też zmieniać związków rodzinnych, a opcje w oknie po lewej stronie nic nie dają, a nie wiem czy czasem w tym oknie pośrodku nie mają się otwierać.
Na początku, przy pierwszym użyciu programu, było to okno. Później zniknęło (wraz z innym, ale pewnie ja je przez przypadek wyłączyłam), musiałam odinstalować i zainstalować ponownie program.
W zakładce "okna" znalazłam ikonę z "resourches list" przeniosło się na pasek, i jak klikam nie reaguje.
Wydaje mi się, że ja to okno wyłączyłam, a nie wiem jak ponownie je włączyć.

Chciałabym zmienić związki w rodzinie, a przez to chyba nie mogę. Poza tym, nie wiem czy tylko mi, ale zdjęcie z pkt. 4 (dotyczącego właśnie zmian w drzewie genealogicznym) nie wyświetla się.
Serakel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.08.2015, 17:45   #68
Nina14!
Archeolog Renesansu
 
Avatar Nina14!
 
Zarejestrowany: 18.05.2015
Skąd: ✬Niebycie✬
Wiek: 21
Płeć: Kobieta
Postów: 175
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: SimPe - Poradnik - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

Witam,mam problemik z ,,wyciąganiem sima z gry".
Chcę przenieść rodzinę Ćwir do swojego własnego otoczenia (tak,jak napisałaś w temacie ,,Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia"),jednak problem tkwi w tym,że gdy klikam "Sims Surgery" to wyskakuje mi następujący error:
This is not an appropriate context in which to use this tool.
Co z tym zrobić?

i jeszcze jedno:jak tym sposobem przeniosę rodzinę to będę musiała przenosić ich pojedyńczo czy mogę razem?I czy stracą swoje wspomnienia,umiejętności,kontakty i związki w rodzince itp.?
Jeśli tak,to czy da się ich przenieść tak by niczego (z wymienionych wyżej) nie stracili?i by nie uszkodzić otoczenia?
Nina14! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.08.2015, 19:48   #69
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: SimPe - Poradnik - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!

To do mnie te pytania?





1.
Cytat:
gdy klikam "Sims Surgery" to wyskakuje mi następujący error:
This is not an appropriate context in which to use this tool
Wczytaj otoczenie w SimPe.
2.
Cytat:
jeszcze jedno:jak tym sposobem przeniosę rodzinę to będę musiała przenosić ich pojedyńczo czy mogę razem?I
Oczywiście, że pojedynczo. Później całą rodzinkę musisz odtworzyć w Tworzeniu Sima w nowym otoczeniu.
Cytat:
Jeśli tak,to czy da się ich przenieść tak by niczego (z wymienionych wyżej) nie stracili?i by nie uszkodzić otoczenia?
Wystarczy ręcznie poustawiać wszystko za pomocą np. InSimenatora (umiejętności, związki rodzinne), a w przypadku wspomnień (które nie będą dotyczyć zmarłych lub innych nieprzeniesionych simów) - w SimPe.
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023