Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 21.03.2010, 17:10   #1
ewuniatko
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Duży dom = wolniejsza gra

Całą radość z gry zabiera mi fakt, że im mam większy dom i więcej w nim przedmiotów (mebli), to gra chodzi wolniej.
Po prostu mówiąc potocznie: "strasznie muli".
Przesuwanie kamery, obracanie widoku itp, jest tak "zamulone", że szok.
Tym samym zmuszona jestem grać tylko w naprawdę malutkich domkach.
Najlepiej jeszcze gdy nie mają piętra tylko są parterowe.
Czy ktoś może ma podobnie?
Chcę wiedzieć, "czyja to wina", aczkolwiek domniemam, że być może za słabego komputera
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 21.03.2010, 21:49   #2
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,169
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Duży dom = wolniejsza gra

Ja również tak mam - wiadomo, ze im więcej obiektów tym gra działa wolniej.
I wina faktycznie leży po stronie komputera.
Może dokup więcej RAMu? Albo po prostu graj na niższych ustawieniach - to też czasem pomaga.
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.03.2010, 22:29   #3
Łezka
 
Avatar Łezka
 
Zarejestrowany: 09.08.2008
Skąd: Z oka
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,270
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Duży dom = wolniejsza gra

Heh. Nie wyróżnię się z tłumu... tak jest w każdej odsłonie The Sims... po prostu im więcej, rzeczy, detali i urozmaiceń tym więcej potrzeba mocy (czytaj pamięci), aby to wszystko w miarę sprawnie odtworzyć. U mnie może nie zamulało okropnie, ale czasami gdy miałem przeładowane pomieszczenie bibelotami potrafiło na kilka sekund się zawiesić...
__________________
Łezka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.03.2010, 10:51   #4
karasss
 
Avatar karasss
 
Zarejestrowany: 04.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 313
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Duży dom = wolniejsza gra

Ja takie dość duże 2-3 piętrowe domu robiłem, naprawdę muli... :/
__________________
W BUDOWIE
karasss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.03.2010, 12:24   #5
ewuniatko
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Duży dom = wolniejsza gra

Ufff.... to trochę mnie uspokoiliście
Myślałam, że tylko ja tak mam.
Widać nie jestem sama
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.03.2010, 16:07   #6
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 4,017
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: Duży dom = wolniejsza gra

Tak jak dla mnie jedynym rozwiązaniem jest albo zainwestować w kostkę RAM-u lub po prostu wywalić trochę "śmieci" z downloads
Charionette jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.03.2010, 13:05   #7
ewuniatko
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Duży dom = wolniejsza gra

Wydaje mi się, że wywalenie "śmieci" z downloads niewiele zmieni.
Gdy nawet nie miałam folderu downloads problem był taki sam.
Duży dom i gra od razu muli
Ale to ma swoje dobre strony, bo uwielbiam grac w malutkich, przytulnych domkach
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23.03.2010, 13:23   #8
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: 03.11.2006
Skąd: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,738
Reputacja: 20
Domyślnie Odp: Duży dom = wolniejsza gra

Wina to tego, że karta graficzna musi w tym czasie generować więcej obiektów, kiedy dom jest większy. Myślałem, że to logiczne. Gra jest źle zoptymalizowana, więc tnie się praktycznie każdemu na większych parcelach. Jestem jednak pewien, że gdy wymienisz swój sprzęt komputerowy na lepszy, gra będzie płynniejsza. Jeśli chodzi o RAM, to w moim przypadku dokupienie większej ilości nie zwiększyło ilości klatek/sek. Jedynie wczytywanie przebiega szybciej. Także w twoim przypadku nastawiałbym się na wymianę (mówię to naprawdę powierzchownie, ponieważ nie znam twojego sprzętu, proszę w miarę możliwości podać) karty graficznej, pewnie też procesora i dokupienia RAMu.
mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.03.2010, 14:12   #9
ewuniatko
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Duży dom = wolniejsza gra

Domyślam się, że ulepszenie sprzętu i wymiana niektórych części jest wskazana do poprawienia płynności gry i ulepszenia samego komfortu grania
Jednak faktem jest, że owe części wcale tanie nie są, a obecnie niestety nie stać mnie na ich zakup Tym bardziej, że na wymianie jednej części pewnie by się nie skończyło
  Odpowiedź z Cytatem
stare 24.03.2010, 19:40   #10
MarekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Duży dom = wolniejsza gra

Cytat:
Napisał ewuniatko Zobacz post
Domyślam się, że ulepszenie sprzętu i wymiana niektórych części jest wskazana do poprawienia płynności gry i ulepszenia samego komfortu grania
Jednak faktem jest, że owe części wcale tanie nie są, a obecnie niestety nie stać mnie na ich zakup Tym bardziej, że na wymianie jednej części pewnie by się nie skończyło
Nie podałaś ŻADNYCH informacji o swoim komputerze ani o ustawieniach gry więc nie oczekuj jakiś konkretnych porad. Czasami wystarczą zmiany w BIOS, czasami drobne zmiany w ustawieniach gry, czasami trzeba zmienić ustawienia systemu ale fakt - najczęściej trzeba wymienić jakąś część. Czy to jest drogie? To zależy od tego co dla kogo jest drogie ale komputer jest jak samochód - zawsze trzeba w niego inwestować. Dobrze szukając w internecie można oszczędzić sporo kasy ale jednak trochę tej kasy jest potrzebne - niestety.
Dobry komputer do gier złożysz sama za 1200 - 1500 zł, za taki sam kupowany w sklepie zapłacisz min 2500 jeżeli w ogóle taki znajdziesz, bo niestety większość gotowych zestawów jest sprzętem uniwersalnym, nie ukierunkowanym na profil użytkownika tylko na jak najniższą cenę więc nie można oczekiwać od niego cudów. Podzespoły nie są tanie ale żeby mieć dobry sprzęt trzeba wydawać pieniądze "z głową" a nie na zasadzie - kuię teraz coś "super" i starczy mi to na np. 5 lat - to są właśnie wyrzucone pieniądze bo nikt nie wie jakie będą wymagania gier za 2-3 lata, a za te 2-3 lata taka np. karta graficzna będzie kosztowała 1/3 dzisiejszej ceny.
A na koniec, żeby napisać cos "w temacie" to wydaje mi się logiczne, że granie w dużym domu jest dla komputera bardziej wymagającym zadaniem niż granie w malutkim domku więc chyba nie ma w tym nic dziwnego.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023