Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29.12.2011, 15:23   #31
Almarie
 
Avatar Almarie
 
Zarejestrowany: 29.12.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 13
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dlaczego jeszcze gracie w The Sims 2?

Na początek grałam w sims 2, powoli kupowałam dodatki ( do dziś nie skompletowałam wszystkich ), gdy wyszła gra sims 3 przerzuciłam się na nie na około rok, po czym ponownie wróciłam do dwójki. Za rok zapewne mi się znudzi, więc zainstaluję trójkę. I tak na zmianę.
Almarie jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 12.05.2012, 07:55   #32
Aperlaxive
 
Avatar Aperlaxive
 
Zarejestrowany: 11.02.2011
Skąd: Over The Hills And Far Away
Płeć: Kobieta
Postów: 858
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Dlaczego jeszcze gracie w The Sims 2?

Mam TS3 jednak trochę mi się opatrzyło. Brakuje mi nierozmazujących się zwierząt, magii z prawdziwego zdarzenia, wilkołaków, własnych biznesów, studii, relaksujących podróży, prezentów od ukochanych, zagadek (np. Bella Ćwir) i tego klimatu!To właśnie dzięki 2 pokochałam całą serię.... Do 3 pewnie jeszcze wrócę, ale na razie trwa sezon: dwójka!
__________________
Forever and ever.
Aperlaxive jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.05.2012, 13:14   #33
Larisa93
 
Avatar Larisa93
 
Zarejestrowany: 06.05.2012
Skąd: Opolskie :)
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 9
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dlaczego jeszcze gracie w The Sims 2?

TS3 nie chodzą na moim komputerze, za słaba grafika, i ogólnie nie podobał mi się tam wygląd postaci. Jest jeszcze jedna przyczyna, z serii TS2 mam 6 dodatków, i pragnę poznać kolejne, ceny nie są takie wysokie, jak gdy wychodziły, bo teraz wszyscy 3 kupują. A ja spokojnie dokupuje sobie kolejne dodatki do TS2.
Larisa93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.05.2012, 14:22   #34
LovettBon
 
Avatar LovettBon
 
Zarejestrowany: 07.05.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 199
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dlaczego jeszcze gracie w The Sims 2?

Bo TS3 mnie odrzuca, jakoś nigdy nie miałam ochoty żeby w to zagrać. Wydaje mi się, że TS3 nie ma już tego klimatu co dwójka i jedynka, jakby to była osobna gra podobna do The Sims. Może stara jestem i to dlatego ;p No i oburzyłam się gdy oglądałam screeny z trójki i zobaczyłam meble z The Sims 2, i jeszcze bezczelne tłumaczenie twórców "gracze chcieli żeby w grze znalazła się część przedmiotów z poprzednich części". Żałosne, po prostu chcieli zarobić na kontynuacji serii a nie mieli pomysłu na nic nowego, to zerżnęli część z TS2.

Gram w TS2, bo lubię tworzyć ładne simy, łączyć je w pary, mieć ładne dzieci i całe drzewa genealogiczne ładnych simów I kocham zakładać im biznesy, WB to według mnie najlepszy dodatek ze wszystkich
LovettBon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.05.2012, 20:01   #35
Filleable
 
Avatar Filleable
 
Zarejestrowany: 13.04.2011
Skąd: Białystok
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 353
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dlaczego jeszcze gracie w The Sims 2?

Wszyscy narzekają na okienka ładowania w TS2. A ja je lubię. Denerwuje mnie w TS3 latanie po całym otoczeniu kamerą za simami. W TS3 wszystkie ubrania wyglądają jak z jakiegoś lateksu, wszyscy simowie są grubi. No i te denerwujące tworzenie stylów. W TS2 meblowanie ma swój urok, nieraz nieźle się trzeba namęczyć, aby zrobić ładny dom, pasujący kolorystycznie. A oprócz tego ufoludki, zombie, wilkołaki, Mikołaj... Za to wszystko kocham The Sims 2, a jednocześnie za brak tych rzeczy mniej lubię TS3.
__________________

Piękna sygna by Lubie <3
Filleable jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.05.2012, 10:12   #36
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 869
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Dlaczego jeszcze gracie w The Sims 2?

Najpierw oczywiście była fascynacja TS1. Byłam oczarowana i wiedziałam, że to będzie moja ulubiona gra już chyba na zawsze. Teraz, znając możliwości dwójki, muszę przyznać, że TS1 jest strasznie uboga w niektóre opcje. Mimo wszystko, ma w sobie ten urok starszych gier i oczywiście, tak jak u innych, ogromny sentyment pozostał. Pamiętam, jak dorwałam dodatek "Abrakadabra". Ja, miłośniczka magii, siedziałam po nocach i ze łzami szczęścia w oczach wpatrywałam się w planszę ładowania, wsłuchując jednocześnie we wspaniałą muzykę. Byłam w tym dodatku zakochana. Ale, jak to ktoś napisał wcześniej, praktyczna nieśmiertelność Simów i wiecznie małe dzieci w końcu sprawiły, że się znudziłam i na jakiś czas zapomniałam o tej grze. Oczywiście, wtedy już istniały TS2, ale miałam zbyt słaby komputer, aby u mnie ruszyły, więc nie zawracałam sobie tym głowy. W wieku, jakim wtedy byłam, kwestie finansowe (na nowy sprzęt) były dla mnie przeszkodą nie do przebycia.

Moje pierwsze zetknięcie z TS2 to było jedno wielkie: "woooooooooooooooooooow!" Kompletnie nie umiałam się poruszać po parceli, kamera to była dla mnie czarna magia, wszystko było takie nowe, inne, trudne do ogarnięcia. W jednej minucie chciałam poznać wszystkie opcje, zobaczyć ciążę, poród, dorastanie dzieci, nastolatki... Co za emocje xD

Dwójka jest dla mnie najlepszą z części o Simsach. Wciąż i niezmiennie zachwyca mnie realność przedmiotów, mebli, twarzy samych postaci, mnogość interakcji. Dodatki są wspaniałe. A fantastyka? Przecież nie ma musu, by w ten sposób grać. Dla mnie to jest właśnie ogromna zaleta tej gry, że można wykreować prawdziwie realny, zwyczajny świat i jednocześnie stworzyć magiczną okolicę z postaciami i miejscami, które do tej pory tylko nam się śniły, bądź żyły w zakątkach jedynie naszej wyobraźni.
Oczywiście, jest masa błędów i dziwnych sytuacji, słynne ekrany ładowania, sporo opcji również bym dodała, ale nic to. Ta gra mnie nie przestanie zadziwiać i zachwycać swoją złożonością i nigdy nie postawię jej niżej niż trójki, nie ma takiej opcji. Ja osobiście jestem w o tyle dobrej sytuacji, że do tej pory nie mam wszystkich dodatków i akcesoriów, tak więc przede mną jeszcze odkrywanie uroków różnych hobby, mieszkań w bloku, własnego biznesu, podróżowania, pływania w morzu i całej tej reszty. To, co wy przechodziliście już kilka lat temu. Nie, ta gra po prostu nie może mi się znudzić, nie w najbliższym czasie...

Dlaczego nie TS3? Przede wszystkim - nie mam możliwości nawet spróbować w to zagrać, gdyż mój sprzęt nie spełnia wymagań. Ale prawdę mówiąc, kompletnie mnie do tej części nie ciągnie... Pamiętam, że gdy w którejś z gazet zobaczyłam zapowiedzi TS3, byłam strasznie zawiedziona wyglądem postaci. Zdjęcia z netu tylko pogorszyły ten stan. Na tę chwilę mogę powiedzieć tylko tyle, iż TS3 straszliwie skrzywdziło Simy pod względem wyglądu. Już nawet te z jedynki były bardziej realne. Trójkowe są nadmuchane, plastikowe, strasznie brzydkie, wręcz odrzucające. Kompletnie nie przypominają prawdziwych ludzi. Nie mogę przyzwyczaić się do ich okropnych twarzy, szczególnie trójkątnych podbródków, krótkiej szyi i sztucznych oczu. Ich uśmiech jest przerażający i gdybym była małym dzieckiem, to bym się autentycznie ze strachu rozryczała. Szczęśliwie, są tu na forum osoby, które potrafią z takiego paszteta zrobić coś naprawdę świetnego i chwała im za to, bo po prostu miałabym traumę po tej serii.
Jednej rzeczy jednak nie mogę odmówić TS3, mianowicie pięknych domów. Grafika powala i czasem trudno mi odróżnić w którym miejscu jest gra, a w którym już realny dom.

Podsumowując, TS2 nie zamienię na pewno nigdy na trójkę. Nie twierdzę, że nigdy jej nie sprawdzę, bo tego nie wiem. Niedługo kupię nowy komputer, więc jak trafi się okazja, by pożyczyć, to przetestuję. Kupić, na pewno nie kupię, gdyż szkoda mi kasy na takie Simowe badziewie. Domy swoją drogą, ale ja gram postaciami, a nie domem, więc wymagam, by patrzeć na coś, co mi się podoba.
Ale na tę chwilę, jak pisałam wcześniej, przede mną jeszcze odkrywanie uroków dodatków z dwójki, więc nie zawracam sobie głowy TS3.
Malin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.05.2012, 12:45   #37
Lia
 
Zarejestrowany: 26.03.2012
Skąd: Gdańsk
Płeć: Kobieta
Postów: 37
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dlaczego jeszcze gracie w The Sims 2?

Mam sentyment do TS2. Nerwowo oczekiwałam jej premiery, kiedy byłam jeszcze nastolatką, a gdy pewnego magicznego dnia dostałam w swoje ręcę cztery płytki, wiedziałam, że oznacza to spędzenie ogromnej ilości czasu przy grze.

Kiedy premierę miało TS3, dałam jej szansę. Mój laptop odmawiał często posłuszeństwa (co objawiało się wolnym przesuwaniem ekranu), ale czego tu oczekiwać od takiego staruszka... Sama grafika, sposób chodzenia po mieście i wygląd simów bardzo mnie rozczarowały. Momentalnie pozbyłam się gry z dysku - po jednym dniu. Od tamtej pory nie zainstalowałam ponownie TS3 i nie mam zamiaru.

Krótko, zwięźle i na temat.
Lia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.05.2012, 17:34   #38
miłośniczka zwierząt
 
Avatar miłośniczka zwierząt
 
Zarejestrowany: 05.12.2010
Skąd: łódź
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 936
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Dlaczego jeszcze gracie w The Sims 2?

Ja ostatnio wróciłam do 2 jak the sims 3 zaczęły mi się, strasznie ciąć po zainstalowaniu Luksusowego wypoczynku. 2 jest lepsza na mój obecny komputer niż 3. Do 3 może wrócę jak kupię sobie dobrego laptopa. A poza tym zostały mi do uzupełnienia akcesoria z 2 także, jak na razie skupiam się na kupnie kolejnych akcesorii do the sims 2. No i jeszcze jedno 2 jest lepiej zrobiona niż 3 . Do the sims 2 są zrobione lepsze akcesoria i dodatki i widać że, twórcy się naprawdę postarali natomiast 3 jest już robiona dla kasy. Już sam fakt że mają wyjść do the sims 3 akcesoria z "Kate Perry słodkie niespodzianki" widać że 3 jest robiona dla kasy i dlatego też 2 jest lepsza bo nie jest taka słitaśna jak 3. Dlatego też, tak często wracam do 2 bo nie jest nudna i nie jest tak, przesłodzona jak 3.
miłośniczka zwierząt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.07.2012, 20:28   #39
Psychosis
 
Avatar Psychosis
 
Zarejestrowany: 31.01.2010
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 383
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dlaczego jeszcze gracie w The Sims 2?

Oczywiście kiedyś, tak jak u wielu osób była 1. I tak zaczęłam w nią grać wiele,wiele lat po wydaniu co było nieporozumieniem. Potem stopniowo zaczęłam grać w 2 i gdyby nie to że mam za słaby komputer, pewnie grałabym w trójkę. Może kiedyś uda mi się wyciągnąć komputer na TS3 i zwierzaki. Ale i tak mam sentyment do dwójki. *_*
Psychosis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.07.2012, 12:06   #40
Kamil
 
Avatar Kamil
 
Zarejestrowany: 26.08.2011
Skąd: BP
Płeć: Mężczyzna
Postów: 247
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dlaczego jeszcze gracie w The Sims 2?

Ja po prostu kocham The Sims 2 i nic nigdy tego nie zmieni. Mogę tam robic co chcę bez ograniczeń. Ekrany ładowania mnie nie denerwują, wręcz nie wyobrażam sobie ts2 bez nich.
Ta gra ma po prostu urok, którego The Sims 3 ani 4 ani5,6,7,8,9...1000 nigdy miec nie będą.
Kamil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023