Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Poradniki
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27.02.2005, 11:51   #1
Artusek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Jak zmienić tło Trybu Tworzenia Rodziny?

Wielu osobom pewnie się już znudziło stare tło Trybu Tworzenia Rodziny. W tym poradniku opisze jak je zmienić.

1. Znajdź plik CAS!.package, który znajduje się w:
Podstawa: C:\Programs Files\EA Games\The Sims 2\TsData\Res\GlobalLots
Dodatki: C:\Programs Files\EA Games\The Sims 2\Najnowszy dodatek\TsData\Res\GlobalLots
Origin: C:\Program Files (x86)\Origin Games\The Sims 2 Ultimate Collection\Fun with Pets\SP9\TSData\Res\GlobalLots

UWAGA!
Koniecznie zrób kopie zapasowa tego pliku!!!

2. Przekopiuj plik do Dokumenty\EA Games\The Sims 2\LotCatalog i zmień jego nazwę na cx_0000000X.package, gdzie X to ostatni z wszystkich numerków jakie tam są.

3. Włącz grę i wejdź do Kosza parceli i domów. Powinieneś tam znaleźć dziwna parcele o nazwie jkgbkyuv. Ustaw ja w otoczeniu i wejdź do niej.

4. Poznajesz? To przecież tło Trybu Tworzenia Rodziny! Jeżeli wytrwale do teraz, to na pewno masz jeszcze siły na przerobienie tego.

UWAGA!
Nie przesuwaj tych dwóch przedmiotów z aparatem i lustrem, bo mogą się dziać dziwne rzeczy z trybem tworzenia rodziny!!!

5. Jeśli skończyłeś już przerabianie, to możesz zapisać parcele, wyjść i wrzucić ją z powrotem do Kosza parceli i domów.

6. Wejdź do Dokumenty\EA Games\The Sims 2\LotCatalog, zmień nazwę pliku cx_0000000X.package (czyli ten twój) na CAS!.package

7. CAS!.package przenieś z powrotem do TSData\Res\GlobalLots (patrz: punkt 1).

8. Gotowe! Miłej zabawy!

PS. Jeżeli chodzi o Tryb Tworzenia Studentów, robi się dokładnie tak samo, tylko że z plikiem YACAS! (TSData\Res\GlobalLots).

Ostatnio edytowane przez Caesum : 11.08.2023 - 09:17
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 27.02.2005, 18:18   #2
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Ja od siebie dodam jedno:
Przy zmianach pod żadnym pozorem nie używajcie kodu "moveobjects on".
Użycie go to najczęstsza przyczyna problemów ze zmienionym CAS!.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30.03.2005, 12:25   #3
35C4R00N
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Amethyst43217
HELP!! Wszystko ładnie, po kolei robię. No i dobra. Wzięłam tworzenie rodzinki i klops!! Muzyczka się zaczyna zacinać, a po pewnym czasie pojawia się komunikat "Działanie...blablabla..." Wiem, że żeby to naprawić, wystarczy kopią zapasową "podmienić" plik, ale ja chcę mieć ten zmieniony!! ;( ;(
Któryś z użytych obiektów jest ... gra go "nie lubi". Zdarza się, mnie też kilka razy spotkała taka przygoda. Na początek staraj się używać wyłącznie tego co było w grze (bez ściąganych dodatków!) i nie zmieniaj położenia ścian.
Generalnie nie będą działały obiekty wymagające CEP (nie wiem dlaczego, w dodatku kilka z nich jednak działa) i nie można przemieszczać lustra i kotary (te dziwne obiekty widoczne wyłącznie w trybie tworzenia rodziny).

simonek - sposób jest taki sam, tylko nazwa pliku inna.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 10.06.2005, 10:02   #4
Mesmerize
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Patrols
Cytuję: ,,gdzie X to ostatni z wszystkich numerkow jakie tam sa." Jakich numerków jakie tam są? Nie rozumiem tego... Czy to numer otoczenia (np. 1, 2 czy 3)??
zalozmy ze w katalogu sa pliki:
cx_00000001.package
cx_00000002.package
cx_00000003.package

to ostatni, czyli ten Twoj ma miec nazwe cx_00000004.package

x=4. jasne?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.11.2005, 19:39   #5
UnknowN
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

1. Nie pisz takimi wielkimi...nie wypada
2. Jest. Jeszcze raz... C: \Program Files\Maxis\The Sims 2\TSData\Res\GlobalLots
3. Jeśli nie ma sprawdź, czy masz zainstalowany The sims 2 . Bez tego katalogu gra by nie działała.
UN.

Ostatnio edytowane przez UnknowN : 25.11.2005 - 21:43
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.01.2006, 13:12   #6
Robin
Guest
 
Postów: n/a
Wink

Cytat:
Napisał Czikita_kiti
to nie jest dobry poradnik u mnie zamieniłam nazwę na : cx_000000017.package bo cx_000000016.package to był plik ostatni i jak weszłam w grę to nie byo tej parceli... :/ proszę o wytłumaczenie... [email protected] :con:
ty podałaś cx_000000017 a miało byc o jedno zero mniej, czyli cx_00000017. xP xP xP
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02.01.2006, 16:50   #7
Czikita_kiti
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

no ale wszędzie jest 7 zer!!!
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02.01.2006, 18:16   #8
vivien
Administrator emerytka
 
Avatar vivien
 
Zarejestrowany: 16.06.2003
Płeć: Kobieta
Postów: 2,279
Reputacja: 10
Domyślnie

Wszędzie jest 7 zer bo jest liczba JEDNOCYFROWA... a jeśli masz liczbę DWUCYFROWĄ to ona zastępuje jedno zero...
vivien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.05.2006, 07:39   #9
Harpsichord
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie No to...

...ja mam takie pytanie - jak zrobić, aby tych "CASowskich" obrazów nie było widać? Bo ja nie wiem i sie tak męcze z tym ciągle .
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22.05.2006, 18:07   #10
Shaggy
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Ja mam słówko. Ten poradnik został zaczerpnięty z simpassion... A autor nie podał tego. Czyli osoba ktura dała to na simpassion może uznać że ten poradnik został skradziony z simpassion...
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023