Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03.05.2012, 20:52   #1
ultraviolence
 
Avatar ultraviolence
 
Zarejestrowany: 27.07.2007
Skąd: Ciche Wzgórze
Płeć: Kobieta
Postów: 1,665
Reputacja: 10
Domyślnie Skromna parterówka by ultraviolence

Dom zbudowałam parę tygodni temu. Zwykle buduję tylko dla siebie, ale postanowiłam, że tym razem zrobię wyjątek. Trochę wyszłam z wprawy, ale mam nadzieję, że się Wam spodoba. Jak widzicie, jest to skromna parterówka, idealna dla niewielkiej rodziny kochającej zwierzęta (ściślej rzecz ujmując - w domu znajduje się legowisko dla dużego psa i kota). Co tu więcej mówić? Zapraszam do oglądania zdjęć. Chętnie wysłucham porad doświadczonych "budowniczych"

Z ZEWNĄTRZ:














SYPIALNIA:










ŁAZIENKA:






POKÓJ DZIECKA (ze względu na kolorystykę i kwiecisty wzór na ścianie polecany raczej dla dziewczynki :




KĄCIK DLA MIŁOŚNICZKI SZYCIA:




KORYTARZ:






KĄCIK DLA AKTYWNYCH:






KUCHNIA:






SALONIK:










WARZYWNIK Z DRZEWAMI OWOCOWYMI NA TYŁACH DOMU (wiem, że to kiepskie usytuowanie, bo dociera tam mało słońca, ale cóż... Trzeba było jakoś zagospodarować ten kawałek ziemi ):




RZUT:




PS Przepraszam za różną wielkość fotek (i znaczki z trybu kupowania na dwóch pierwszych zdjęciach).
__________________
ultraviolence jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 04.05.2012, 10:56   #2
Vaniliowa
 
Avatar Vaniliowa
 
Zarejestrowany: 11.04.2012
Skąd: Z Vaniliowej wioski
Płeć: Kobieta
Postów: 23
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Skromna parterówka by ultraviolence

Będę pierwsza
Bardzo fajna bryła. Podoba mi się jej kształt ( ja osobiście mam problem, bo nigdy nie wiem jaki mam zrobić kształt bryły )
Domek z przodu wygląda bardzo ładnie.
Podobają mi sie te dynie w warzywniaku, fajnie wyglądają. Jeżeli chodzi o słońce to mówi się trudno . Jak właściciele będą dbali to warzywka będą super ładnie rosły
W środku też bardzo ładnie. Zachowałaś równy kolor.
Najbardziej podoba mi się sypialnia i pokój dziewczynki.
Jedyne co mi się nie podoba albo raczej lekko mnie gryzie to ta żółć w kuchni i salonie. Jednak nie wygląda to tak źle
Jeszcze chciałam powiedzieć, że ja zaczełabym od korytarza, anie od sypialni, ale to tylko takie stwierdzenie.
Ogólnie bardzo ładnie. Dam 10/10
__________________
Vanilia
Vaniliowa jest offline  
stare 04.05.2012, 11:31   #3
Aoi
 
Avatar Aoi
 
Zarejestrowany: 16.12.2010
Skąd: Poznań
Wiek: 32
Płeć: Kobieta
Postów: 427
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Skromna parterówka by ultraviolence

Powiem Ci, że domek robi badzo dobre pierwsze wrażenie. Podoba mi się*bryła. Szukałam czegoś, do czego mogłabym się doczepić, ale jedyne co znalazłam, to te wielgachne okna po jednej stronie. Ale tak, to bryła bez większych zarzutów
Sypialnia również mi się podoba. Przestronna, człowiek nie czuje się jak w klatce. Wielbię Cię za wstawienie mojej ulubionej lampy z Ikei Kolejnymi plusami są fotele (dobrze widzę, że maxis?) i rolety. Super są.
Łazienka już niestey nie robi tak dobrego wrażenia, jak sypialnia. Lubię pomarańczowy, ale bez przesady. Jakoś tam zbyt jaskrawo. I bój Ty się Boga za te szafki na oknie! (chociaż dodam jeszcze, że kafelki są boskie)
Pokoj dziecka. Co Ty masz z tymi meblami na oknach? Tu znowu regał zasłania całe okno. Sam pokoik jest uroczy, ale okna muszą przepuszczać światło
Korytarz z kominkiem cudowny Ta tapeta jest prześliczna <3
Kącik dla aktywnych też mi się bardzo podoba (te kratki oddzielające kącik od reszty domu <33), ale sama pozostawiłabym podłogę i ściany takie, jakie są w reszcie pokoju.
Trochę mnie głowa boli jak patrzę na kuchnię... Mix wszystkiego. Zbyt pstrokato, nie podoba mi się.
Salon jest lepszy. Ale nie bardzo rozumiem, po co są tam te wielkie okna, skoro znowu połowę zakrywa kanapa i regał...

Zdecydowanie najlepszym pomieszczeniem jest sypialnia. Mi się bardzo podoba.
Za całość dam chyba 6/10
Aoi jest offline  
stare 04.05.2012, 14:22   #4
Orzechowo
 
Avatar Orzechowo
 
Zarejestrowany: 06.11.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 388
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Skromna parterówka by ultraviolence

Z zewnątrz: Osobiście zmieniłabym kolor dachu. I nie podoba mi się ta część, gdzie jest czterospadowy? Poza tym te drzewa są niepotrzebnie ogrodzone (a jeśli już, to postawiłabym delikatniejszy płotek). Nie bardzo widzę miejsce do odpoczynku, no ale parcela mała, to mówi się trudno. I brakuje mi tylnego wyjścia z domu, prosto do ogródka warzywnego (chyba, że nie widzę), bo simy pewnie muszą dookoła biegać

Sypialnia: O jezu jaka wielka Naciapane wzorkami: rolety w liście (btw jest za dużo okien i przez to za dużo rolet), poduszki w kwiatki, dywan w inne abstrakcje i pasiasta tapeta. Podoba mi się kącik z komputerem. Kolory w porządku, chociaż może trochę za zielono dla mnie I podłoga jest fajna.

Łazienka: Przeogromna! I do tego średnio ustawna, bo ma długość przeciętnego autobusu Fajny prysznic, haha. Znowu się gryzą wzory: dywan w paski, obraz z kwiatami, kafelki w jakieś roślinne motywy, zasłona w groszki i kraciaste szafki. I jeśli już jest taka wielka, to upchałabym tam więcej bambetli XD

Pokój dziecka: W sumie, w porządku. Ale znowu rzuca mi się w oczy zieleń. Pokombinowałabym z odcieniami, albo tę część pokoju pomalowaną na zielono, walnęłabym na biało.

Kącik miłośniczki szycia: No właściwie nie ma co o nim mówić, nie jest zły

Korytarz: Fajny fotel. (Jak mniemam, miało być nowocześnie, więc proszę, nie wpychaj tam tych "wsiowych" kinkietów!)

Kącik dla aktywnych: Fajnie wymyślone, podoba mi się.

Kuchnia: Nie pasują kafelki (swoją drogą, one chyba do niczego nie pasują) i zasłony. I ta żółć mnie przeraża, żółte zostawiłabym tylko górne szafki, żeby dół był jednolity. Fajny kącik do jedzenia. Tylko po co dywan?

Salonik: Gdyby był takiej wielkości, jak na 1. zdjęciu, mógłby być moim pokojem, kanapę już polubiłam <3. W dalszej części za dużo zebry, a poza tym, po co kładziesz dywan na wykładzinę dywanową?

Całość: Rażą mnie przeogromne pomieszczenia, bo wszystko zostało poupychane przy ścianach, a na środku jest za dużo miejsca (a i tak w większości przypadków nie ma za bardzo co tam postawić). Dużo wzorów się miesza. I na pewno nie nazwałabym tego domu "skromnym"
Orzechowo jest offline  
stare 04.05.2012, 14:56   #5
Inez
 
Avatar Inez
 
Zarejestrowany: 29.06.2009
Skąd: Dolny Śląsk
Płeć: Kobieta
Postów: 96
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Skromna parterówka by ultraviolence

Śliczny ! mi się jak najbardziej podoba ; )
Bryła jest ładna, mi zawsze wychodzą jakieś takie dziwne. Wewnątrz domu jest piękna kolorystyka. Najbardziej mi się podoba łazienka <3 oraz sypialnie <33. Ogólnie śliczny dom, więcej się nie wypowiem bo moje poprzedniczki już wszystko napisały Ocena: 10/10 Czekam na dalsze projekty ;p
Inez jest offline  
stare 04.05.2012, 15:24   #6
Anulaa89
Creator
 
Avatar Anulaa89
 
Zarejestrowany: 22.05.2011
Skąd: Dębica
Wiek: 34
Płeć: Kobieta
Postów: 362
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Skromna parterówka by ultraviolence

Podoba mi się bryła oraz zagospodarowanie przedniej części domu. Szczególnie ten kwietnik.
Sypialnia: Uwielbiam zieleń w każdym odcieniu i w prawie każdym zastosowaniu. Trochę za duże to pomieszczenie i w nim z deka pustawo, ale bardzo fajne meble są w nim. Podoba mi się wyrko najbardziej - tylko ten dywan coś mi nie pasi.
Łazienka: Pomio jak ktoś wyżej napisał wielkości autobusu podoba mi się. Fajne kafelki i tekstura na nich no i prysznic też mi się bardzo widzi aa i dywanik przy kibelku. Ogólnie fajna też kolorystyka. Duży plus.
Pokój dziecka: Nie wiem co o nim myśleć - bo widać tylko wyrko (z trochę wsiową teksturą pościeli) i półkę na książki. Tekstura na ścianie mi się nie podoba.
Kącik miłośniczki szycia: fajny pomysł
Przedpokój: Wszystko pięknie tylko te kinkiety i wielkość pomieszczenia.
Kącik dla aktywnych - świetna sprawa i za to również duży plus, bo pomysłowo umiejscowione.
Kuchnia - bardzo ładny efekt psują te nieszczęsne kafelki . Ale całość (bez kafli) jest super. I tak jak pisze @Orzechowo też zostawiłabym żółć na górne szafki - o wiele ładniej by się prezentowało. Aj i kolor zasłonek - zieleń trochę mnie tam gryzie. zmieniłabym odcień na żółć wpadającą delikatniutko w zieleń ewentualnie.
Salonik bardzo milutki, jedne co bym zmieniła to zamiast wykładziny dywanowej to dałabym jakiś łądny parkiet i na to dywaniki.
uhuhu co za fura w garażu stoi .
__________________



Nie spełniam zamówień.
Anulaa89 jest offline  
stare 04.05.2012, 21:45   #7
Kenny McCormick
 
Avatar Kenny McCormick
 
Zarejestrowany: 14.08.2011
Skąd: Gdańsk
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 900
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Skromna parterówka by ultraviolence

A więc tak:
- WYJĄTKOWO UDANA MIESZANKA MAXISA Z NETEM!
- No, bryłka troche nie pasuje do wnętrza, ale, ok... :>
- Tylko zmień dach!!!
- Głupo, że nie zagospodarowałeś hallu lepiej :< Mogłaś dać ściankę odgradzającą kącik do szycia, od tego "dużego pomieszczenia" xD I wg. mnie zły rozkład pomieszczeń...
- A przy garażu boczne ściany mogłaś pomalować na inny kolor, nie byłoby widać tego "HOP" Na jednolitą farbe ofc. Białą, czarną...
- Sypialnia jest zimna, a roleta sie nie łączy... :< A sypialna starych i pokój bobasa? xD Coś mi nie pasi

I tak dalej

7,5/1o
__________________
Kenny McCormick jest offline  
stare 08.05.2012, 10:59   #8
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 1,035
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Skromna parterówka by ultraviolence

Czy ona taka skromna, to bym się kłóciła. :P Też bym chciała takiego skromnisia xD

Domek z zewnątrz prezentuje się przepięknie. Świetna bryła, nieoklepana, daje takie fajne wrażenie rozciągnięcia (nie wiem, jak Ci to wytłumaczyć :P). W pierwszej chwili myślałam, że to ta długa, wąska parcela, 3x1 bodajże. Podoba mi się, jak ją zagospodarowałaś, nie ma niepotrzebnego, wypełniającego dziury zielska, za to jest śliczny ogródeczek tam, gdzie być powinien i ta kępa krzewów po prawej, ach! Własny warzywnik to chyba marzenie każdej pani domu, a u Ciebie jest on w dodatku uroczy.

Sypialnia:
jako pierwsze, w oczy rzuciły mi się rolety w oknach. W pierwszej chwili myślałam, że to taka tapeta i miałam się przyczepić, że nie jest jednolita, tylko widać te łączenia :P Dla mnie te rolety są trochę za bardzo wyraziste, przeszkadzają mi w oglądaniu reszty pokoju. Może gdyby te listki były delikatniejsze, nie wiem... Bardzo ładne łóżko i szafki nocne <3 Fajny też ten kącik z roślinami, przypomina mi moje byłe mieszkanie w mieście, też taki miałam :P W ogóle dużo miejsca w tym pomieszczeniu, za to plus. Sama kolorystyka bardzo przyjemna, kocham zieleń, aczkolwiek jak wspomniałam, te rolety mogłyby być trochę mniej intensywne. Łóżeczko w sypialni to sprawa dyskusyjna; ja w grze wstawiam, bo nie lubię, jak Simy śpią w najlepsze, kiedy dziecko się drze. W realu to sobie można kupić super nianię, ale w grze... hmm, trzeba pilnować, żeby nie przespać, bo opieka się odezwie.

Łazienka:
lubię te meble :P Jedyną rzeczą, której się czepię, jest to okno za szafką. W takich przypadkach ja mam zawsze nieodparte wrażenie, że brzydki tył widać z zewnątrz; nieważne, że są żaluzje. W dodatku ta czerwona wygląda, jakby była przymontowana do szyby ;) Hmm... i chyba nie dałabym obrazu do łazienki (ale to chyba kwestia gustu).

Pokój dziecka:
znów szafka zasłania okno ;) Ale prześliczna tapeta i pościel <3 Szkoda, że tylko jedno zdjęcie, bo mało widać i nic więcej nie umiem napisać.

Korytarz:
ta tapeta jest boska, uwielbiam ją! W zasadzie wszystko wygląda ładnie, ale nie pasuje mi tam kominek. Korytarz to dla mnie miejsce przechodnie, a przy kominku chciałoby się posiedzieć spokojnie, odprężyć, może zdrzemnąć... Najbardziej pasuje do salonu, sypialni. Do korytarza niekoniecznie.

Kącik dla aktywnych:
świetny pomysł i wykonanie. Przydałby mi się taki, żeby spalać te pozimowe balerony :P

Kuchnia z jadalnią:
fajne kolory mebli, ciepłe, słoneczne, aczkolwiek nie bardzo podobają mi się płytki na ścianie. Tak trochę pstrokato to wygląda.

Salonik:
to chyba będzie moje ulubione miejsce. Bardzo przytulny, dużo zieleni no i kolorystyka mi się podoba. Świetne kanapa i fotel, mają bardzo fajną teksturę.

No jest parę rzeczy, które osobiście bym zmieniła, ale przecież nigdy nie jest tak, ze dogodzi się każdemu. W całości domek prezentuje się świetnie, dlatego ode mnie 10/10. :)

Ostatnio edytowane przez Malin : 08.05.2012 - 11:03
Malin jest offline  
stare 09.05.2012, 16:59   #9
ultraviolence
 
Avatar ultraviolence
 
Zarejestrowany: 27.07.2007
Skąd: Ciche Wzgórze
Płeć: Kobieta
Postów: 1,665
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Skromna parterówka by ultraviolence

Cytat:
Napisał Vaniliowa Zobacz post
Podobają mi sie te dynie w warzywniaku, fajnie wyglądają. Jeżeli chodzi o słońce to mówi się trudno . Jak właściciele będą dbali to warzywka będą super ładnie rosły
Niestety warzywa w ogródku są tylko elementem dekoracyjnym. Jedyne rośliny, o jakie mogą dbać przyszli lokarorzy tego domu to drzewka owocowe.

Cytat:
Napisał Aoi Zobacz post
Wielbię Cię za wstawienie mojej ulubionej lampy z Ikei
Też ją uwielbiam! Ostatnio mam jakąś "manię" i stawiam tę lampę gdzie popadnie

Cytat:
Napisał Aoi Zobacz post
Kolejnymi plusami są fotele (dobrze widzę, że maxis?) i rolety.
Dobrze widzisz - fotele od maxisa.

Cytat:
Napisał Aoi Zobacz post
Trochę mnie głowa boli jak patrzę na kuchnię... Mix wszystkiego. Zbyt pstrokato, nie podoba mi się.
Cytat:
Napisał Malin Zobacz post
fajne kolory mebli, ciepłe, słoneczne, aczkolwiek nie bardzo podobają mi się płytki na ścianie. Tak trochę pstrokato to wygląda.
Tak, zdaję sobie z tego sprawę Chciałam, żeby było kolorowo - miałam zamiar jakoś przełamać tą czerń na podłodze i szarość, którą widać nieco dalej. Pomyślałam, że trochę pozytywnej energii nie zaszkodzi (zwłaszcza w porównaniu do korytarza, który raczej nie może "pochwalić się" pogodną kolorystyką).

Cytat:
Napisał Orzechowo Zobacz post
I brakuje mi tylnego wyjścia z domu, prosto do ogródka warzywnego (chyba, że nie widzę), bo simy pewnie muszą dookoła biegać
Niestety masz rację - ten błąd zauważyłam dopiero po przeczytaniu Twojego komentarza. Przynajmniej wiem, co muszę koniecznie poprawić, dzięki W czasie gry byłoby to zapewne uciążliwe.

Cytat:
Napisał Orzechowo Zobacz post
Pokój dziecka: W sumie, w porządku. Ale znowu rzuca mi się w oczy zieleń.
Nic na to nie poradzę, że tak uwielbiam ten kolor we wnętrzach

Cytat:
Napisał Orzechowo Zobacz post
Fajny fotel. (Jak mniemam, miało być nowocześnie, więc proszę, nie wpychaj tam tych "wsiowych" kinkietów!)
"Wsiowy" kinkiet wstawiłam z racji tego, że niedaleko znajduje się maszyna do szycia... A przy niej nic innego mi nie pasowało. I teraz naszła mnie taka myśl: chyba trzeba zmienić fotel i koniecznie coś zrobić z tym kominkiem!

Cytat:
Napisał Orzechowo Zobacz post
(...) a poza tym, po co kładziesz dywan na wykładzinę dywanową?
Przyznam szczerze, że w simsach nie zwracam na to uwagi. Ważne, żeby było w miarę estetycznie no i funkcjonalnie. Generalnie rzecz biorąc, nie lubię pustych, niewykorzystanych przestrzeni, więc siłą rzeczy, po prostu MUSIAŁAM wstawić tam dywan

Cytat:
Napisał Orzechowo Zobacz post
I na pewno nie nazwałabym tego domu "skromnym"
Cytat:
Napisał Malin Zobacz post
[left]Czy ona taka skromna, to bym się kłóciła. Też bym chciała takiego skromnisia xD
Już tłumaczę, skąd taka nazwa. Domek nazwałam tak a nie inaczej, ponieważ jak na siebie, wykorzystałam tu bardzo mało pierdół, ozdób podłogowych czy ściennych. Jeśli uważnie przyjrzycie się wnętrzom, pewnie zauważycie, że niektóre części pomieszczeń pozostają zwyczajnie puste (podobnie ze ścianami). Na tym właśnie polega jego "skromność"

Cytat:
Napisał Kenny McCormick Zobacz post
A więc tak: WYJĄTKOWO UDANA MIESZANKA MAXISA Z NETEM!
Dzięki - w zasadzie to nie wyobrażam sobie budować inaczej. Lubię mieszać maxisa z netem i chyba w takim stylu czuję się najlepiej

Cytat:
Napisał Kenny McCormick Zobacz post
Głupo, że nie zagospodarowałeś hallu lepiej :<
Miałam taki zamiar, ale postanowiłam, że będzie to skromne lokum, więc tym razem postanowiłam zostawić w środku trochę wolnej przestrzeni (może, jak ktoś się tam wprowadzi, zagospodaruję je nieco lepiej :>).

Cytat:
Napisał Kenny McCormick Zobacz post
A przy garażu boczne ściany mogłaś pomalować na inny kolor, nie byłoby widać tego "HOP" Na jednolitą farbe ofc. Białą, czarną...
Sęk w tym, że żadna farba nie pokryje tego idealnie. Krzywa linia jest spowodowana użyciem kodu, który pozwolił mi zbudować dom na fundamentach, połączony z garażem. Nawet jeśli użyłabym jednolitego pokrycia, "załamana linia" nadal będzie widoczna - próbowałam.

Cytat:
Napisał Kenny McCormick Zobacz post
Sypialnia jest zimna, a roleta sie nie łączy... :< A sypialna starych i pokój bobasa? xD Coś mi nie pasi
Tak, roleta się nie łączy, bo jest przestawiana kodem (wierz mi, próbowałam to zwalczyć, ale niestety nie da się zrobić nic więcej). Ten problem jednak zniknął, ponieważ za radą Malin, postanowiłam wymienić je na inne (takie, jak nad kojcem psa w korytarzu - teraz sypialnia prezentuje się o wiele lepiej). Co do umieszczenia kojca dla dziecka - zapobiega to wizycie opieki społecznej. Czasem zdarza mi się co nieco przeoczyć i sądzę, że to całkiem dobre rozwiązanie.

Cytat:
Napisał Malin Zobacz post
Jedyną rzeczą, której się czepię, jest to okno za szafką.
Też miałam obiekcje, co do tego okna... W ostateczności postanowiłam jednak je zostawić - głównie ze względu na stały dopływ światła w ciągu dnia (jak pewnie zauważyłaś, łazienka ma gabaryty "autobusu" [] i brak okna byłby w tej sytuacji kiepskim pomysłem.

Cytat:
Napisał Malin Zobacz post
Hmm... i chyba nie dałabym obrazu do łazienki (ale to chyba kwestia gustu).
W rzeczywistości również nie wyobrażam sobie obrazu w łazience, ale w simsach? Czemu nie? Jak już wspominałam wcześniej, nie przepadam za niezagospodarowaną przestrzenią, a że ten obraz akurat wpasował mi się w kolorystykę... Nie mogłam sobie darować, aby go tam nie wstawić

Cóż, dziękuję Wam serdecznie za opinie - niektóre z nich bardzo mi się przydały
__________________
ultraviolence jest offline  
stare 09.05.2012, 18:06   #10
Vaniliowa
 
Avatar Vaniliowa
 
Zarejestrowany: 11.04.2012
Skąd: Z Vaniliowej wioski
Płeć: Kobieta
Postów: 23
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Skromna parterówka by ultraviolence

Cytat:
Napisał ultraviolence Zobacz post
Niestety warzywa w ogródku są tylko elementem dekoracyjnym. Jedyne rośliny, o jakie mogą dbać przyszli lokarorzy tego domu to drzewka owocowe.
Ja wiem, że to są sztuczne warzywka
Tylko tak sobie napisałam.
Mimo to fajnie wyglądają.
Jeszcze chciałam dodać, że to łóżko w sypialni jest śliczne
A i jeszcze coś mi się nie podoba z tym dywanem w kuchni
__________________
Vanilia
Vaniliowa jest offline  
Zamknięty Temat

Tagi
ultraviolence domy ts2


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023