Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum > FTS Newsletter
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29.06.2013, 13:48   #1
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie FTS Newsletter 19[21] - Komentarze

Zapraszam do wyrażenia opinii nt. nowego numeru gazety
Charionette jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 30.06.2013, 12:53   #2
Muse
 
Zarejestrowany: 31.12.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 249
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 19[21] - Komentarze

Wszystko dopięte na ostatni guzik. Bardzo spodobał mi się dział "Forum mówi". Mam tylko małe zastrzeżenia odnośnie działu "Trochę kultury, człowieku". Są seriale, książki, kino, ale za to ani słowa o muzyce. Rozpoczyna się festiwalowy sezon, a nic nie zostało wspomniane (dzisiaj kończy się największy na świecie Glastonbury Festival!).

I dziękuję za miejsce w rankingu!
__________________
No, your love's not what I need
So don't give it to me
Muse jest offline  
stare 30.06.2013, 13:54   #3
Mroczny Pan Skromności
 
Avatar Mroczny Pan Skromności
 
Zarejestrowany: 01.04.2010
Płeć: Kobieta
Postów: 2,601
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 19[21] - Komentarze

Od siebie powiem tylko, że robienie pompek jest wciąż aktualne, póki co jest jedna
Mroczny Pan Skromności jest offline  
stare 30.06.2013, 17:14   #4
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 869
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 19[21] - Komentarze

To może ja skomentuję co nieco. Tak w kolejności:

Jeśli chodzi o ranking nicków, to zauważyłam jakąś przedziwną tendencję do używania w nazwie dziwnych znaków, których za żadne skarby przeczytać "po polskiemu" się nie da. Po co to? Czy w naszym alfabecie brakuje liter? Tak się zastanawiam, co w przypadku logowania z innego komputera czy telefonu - to chyba utrudnienie w tym momencie? Zamiast szybkiego wpisania nazwy, trzeba się naszukać gdzieś w google, kopiować i wklejać? Serio, nie wiem. Problematyczne toto, a w dodatku utrudnienie dla innych, no bo jak to wypowiadać w ogóle? To oczywiście tylko takie moje przemyślenia, każdy niech się nazywa, jak mu się żywnie podoba, ale wydaje mi się to... dziwne po prostu.

Co do wiadomości z forum - cóż, w tym miejscu można by się dłuższą chwilę zatrzymać i podyskutować, tylko nie bardzo widzę sens ciągnięcia tematów, które są już poruszane w innym dziale. Chodzi mi mianowicie o promocję forum i nowe moderatorstwo. Osobiście uważam, że promocja naszego forum nie istnieje (wybaczcie dziewczyny, ja waszej pracy nie widzę po prostu). Było mocne wejście i nadzieja na polepszenie sytuacji po "promocji" Blacka, ale skończyło się to dawno temu i nie widzę dalszych ruchów. Wymiana bannerów raczej jakimś przełomowym posunięciem nie jest, zwłaszcza, jeśli są takiej wielkości i zupełnie ich nie widać. Na FB liczba userów praktycznie się nie zmienia, częstotliwość dodawania postów też jak dla mnie pozostawia wiele do życzenia - na początku osoba zajmująca się FB tak leciała z wpisami, że obawiałam się, iż w ciągu miesiąca braknie jej tematów z forum do linkowania. Teraz znowu przerwy tak długie, że niemal zapomniałam o tej stronie. Tumblra kiedyś obserwowałam, ale z czasem zaczęły mnie męczyć na tablicy zdjęcia dotyczące głównie TS3, w dodatku nie z naszego forum. Liczyłam na ciekawe linki do jakichś dodatków, reklamę naszych twórców, a tu same "obce" fotki. Nie tego oczekiwałam, zwłaszcza, że nie cierpię TS3, więc już Tumblra nie obserwuję. Dziewczyny, teraz macie już koniec szkoły, wakacje, dużo wolnego czasu - rozruszajcie tę promocję. Niedługo wychodzi The Sims 4, nie dajmy innym zapomnieć o naszym forum.
Nie zgadzam się również z decyzją awansu moderatorek, zwłaszcza tych o zerowej aktywności. Na taki awans trzeba sobie rzeczywiście zasłużyć oddaniem tej stronie i realną pracą na forum, a ja nic takiego nie widzę. Nie piszę tego złośliwie, naprawdę, to po prostu wyniki moich własnych obserwacji. Wbrew pozorom na forum wchodzę kilka razy dziennie i mimo, że nie piszę, to czytam i obserwuję. I jakoś blado tę "aktywność" widzę. No ale ja tu jestem tylko zwykłym userem, więc moje zdanie i tak wiele nie zmieni.

Mroczny Pan Skromności był chyba w swoim Mrocznym żywiole pisząc o popularności Bardzo lubię Mroku te Twoje sarkastyczne przemyślenia i bardzo celne komentarze. Zawsze doprowadzasz mnie do uśmiechu. Ty serio sam to wszystko wymyślasz? Rzeczywiście udało Ci się zawrzeć w tym "poradniku" chyba wszystkie najważniejsze punkty. Po czymś takim po prostu nie można już świecić popularnością Najmocniejszy motyw z tym nie myciem się. Pojechałeś xD Przy nie namoczonym Oreo prawie się poskładałam. To prawdziwa zbrodnia, ale nigdy by mi na myśl nie przyszło, by podać to jako przykład xD

Sezon wakacyjny oficjalnie uznano za otwarty, więc zgadzam się z autorami działu "Trudne sprawy" i również zachęcam do wyrwania się z domu, jeśli tylko nadarzy się okazja. Naprawdę w ciągu kilku godzin nie skończy się świat, a na przykład zaoszczędzić prąd można ; ) Na noł-lajfienie przyjdzie czas zimą. Póki co, można korzystać z darmowej solary i spalać kalorie na rowerze, basenie czy spacerach, a do szkoły powrócić z nowym, odświeżonym wyglądem i zrobić furorę Mi osobiście pogoda nie odpowiada, bo nie lubię słońca, a uwielbiam deszcz, no ale dogodzić człowiekowi jest baaardzo trudno i zawsze znajdzie się powód do narzekania Mi poprzedni tydzień pogodowo dał strasznie popalić, bo miałam pracę w terenie i teraz wyglądam jak mulatka. I wszystko byłoby fajnie i pięknie, gdyby nie to, że zaczynam obłazić ze skóry jak jakiś gad

Z seriali kilka nawet mnie zainteresowało, ale znów nie mogę oprzeć się wrażeniu, że są do siebie bardzo podobne i nie czuję powiewu świeżości. Nie wiem też, czy wszystkie będą tłumaczone; jeśli nie, to lipa, bo nigdy nie uczyłam się angielskiego i sobie z nim na tym poziomie nie poradzę. Natomiast książki - och tak, te pozycje to prawdziwa klasyka <3 Tak mi przyszło teraz do głowy, by sobie "Małego księcia" odświeżyć, bo z pewnością inaczej go odbiorę niż w czasach podstawówki... A uwielbiałam. "Wichrowe Wzgórza" czytałam całkiem niedawno i naprawdę polecam tym, którzy jeszcze nie znają. I jeszcze bardzo zainteresowała mnie kinowa propozycja "Dziewczyna z szafy". Uwielbiam Wojtka Mecwaldowskiego, na pewno poszukam czegoś więcej na temat tego filmu. Wielkie dzięki za info.

Polecane The Sims 2 - mój ukochany dział <3 I tym razem się nie zawiodłam, a mojemu folderowi z downloadsem znów puści jeden szew... Jestem zachwycona letnimi sukienkami dla simek, są urocze (chociaż sukienki średnio lubię), a i defaultowe stroje kąpielowe bardzo się przydadzą. Te oryginalne są takie biedne... Fajne są również propozycje dla panów; osobiście uważam, że simy są mocno poszkodowane jeśli o modę chodzi, jakoś nie trafiam na nic godnego uwagi dla nich ;/ Dlatego przydadzą się te krótkie spodnie, u siebie w grze mam takich jak na lekarstwo... Dziękuję za linki!

M jak mieszkanie - proponowana kolorystyka jest fantastyczna! Taka orzeźwiająca, typowo letnia. Na pewno coś takiego zafunduję moim simom w grze. W realu będzie trochę gorzej niestety Rady dotyczące sypialni świetne. Ja mam zawsze problem z budowaniem i urządzaniem domów, nie mam do tego fantazji, męczę się, rozmyślam, co zrobić i jak... Teraz będzie mi trochę łatwiej, zwłaszcza, że pracuję nad pewnym projektem już drugi miesiąc (!) i skończyć go nie mogę, bo właśnie weny brak.

To chyba tyle. Przepraszam, że nie skomentowałam wszystkich działów - najzwyczajniej w świecie nie wiem, co napisać, a nie chcę tu niepotrzebnie lać wody. Na pewno całą gazetkę przeczytałam z zainteresowaniem i doceniam pracę wszystkich autorów. Już teraz czekam na kolejny numer, w którym z pewnością poczytam o wspomnieniach z tegorocznych wakacji
Pozdrawiam.
Malin jest offline  
stare 30.06.2013, 18:22   #5
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 19[21] - Komentarze

Cytat:
Od siebie powiem tylko, że robienie pompek jest wciąż aktualne, póki co jest jedna
Chrupciu, chudzielcu, powinieneś za każdego komentarza biec do Maca/KFC/budki z kebabem i obkupiać się tam za co najmniej 15 zeta xD
Byłoby naprawdę pożyteczne

Cytat:
Fajne są również propozycje dla panów; osobiście uważam, że simy są mocno poszkodowane jeśli o modę chodzi, jakoś nie trafiam na nic godnego uwagi dla nich ;/
Ojej, miałam kiedyś to samo, ale odkąd się wdrążyłam w community i blogi, moi panowie nie narzekają na brak ciuchów i fryzur Szkoda, że tych drugich nie mogę wszystkich polecić, bo są na płatnych meshach
No i następnym razem dostaniecie więcej z buy i build mode'a, może nawiąże do młodych rodziców i będzie pokoik dziecięcy No, ale zobaczymy

Póki co jednak komentujcie ładnie, żeby chciało nam się przez wakacje myśleć, co by Wam zaserwować na rozpoczęcie roku szkolnego

Ostatnio edytowane przez Liv : 30.06.2013 - 20:18
Liv jest offline  
stare 30.06.2013, 19:52   #6
Rosemarie
 
Avatar Rosemarie
 
Zarejestrowany: 12.01.2009
Skąd: Mystic Falls
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 1,416
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 19[21] - Komentarze

Cytat:
Napisał Malin Zobacz post

Z seriali kilka nawet mnie zainteresowało, ale znów nie mogę oprzeć się wrażeniu, że są do siebie bardzo podobne i nie czuję powiewu świeżości. Nie wiem też, czy wszystkie będą tłumaczone; jeśli nie, to lipa, bo nigdy nie uczyłam się angielskiego i sobie z nim na tym poziomie nie poradzę.
Raczej będą tłumaczone... Zawsze jakaś chętna grupa się znajduje.
Niestety, ale zgadzam się z Tobą, że te nowe seriale wydają się być do siebie podobne, ale teraz raczej to już większość produkcji powiela te same schematy.
__________________
Rosemarie jest offline  
stare 30.06.2013, 20:04   #7
Mroczny Pan Skromności
 
Avatar Mroczny Pan Skromności
 
Zarejestrowany: 01.04.2010
Płeć: Kobieta
Postów: 2,601
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 19[21] - Komentarze

Malinko, już to mówiłem, ale powiem raz jeszcze: kocham Cię za akie komentarze Zawsze wyczerpujesz temat, piszesz konkretnie i po prostu widać, że czytałaś, co na pewno dodaje motywacji :>
Dziękuję za pozytywną ocenę mojego artykułu Wszystkie pomysły biorę z głowy, a to przez moje lenistwo, bo nie chce mi się szperać w internecie w poszukiwaniu tematów

Livko, chętnie, jak zacznę dostawać po 15 złotych za każdy komentarz I jakiż dudek z kebabem? xDD
Mroczny Pan Skromności jest offline  
stare 30.06.2013, 20:54   #8
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 19[21] - Komentarze

Cytat:
kocham Cię za akie komentarze
Ja też!
Fanklub by Ci się przydał :>
Cytat:
Wszystkie pomysły biorę z głowy
Jesteś wiec bardzo uważnym obserwatorem Ale to dlatego też Twoje artykuły tak przyjemnie się czyta

Cytat:
I jakiż dudek z kebabem? xDD

Mówiłeś coś?
Liv jest offline  
stare 30.06.2013, 21:18   #9
rudzielec
 
Avatar rudzielec
 
Zarejestrowany: 31.03.2010
Skąd: Z siedziby Fantastycznej Czwórki.
Wiek: 14
Płeć: Kobieta
Postów: 2,011
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 19[21] - Komentarze

Miałam prawdę mówiąc skomentować jutro, ale po komentarzu Malinki dostałam jakiegoś dziwnego kopa i postanowiłam zająć się tym dzisiaj, mimo że w tym momencie powinnam robić coś całkiem innego, bo terminy gonią, no ale olać

To może zacznę od wiadomości z forum.
Na samym początku zadam pytanie, które może nie powinno paść w tym temacie, no ale nie chce mi się, szczerze powiedziawszy, pisać tego gdzie indziej. Co z okresem próbnym nowych promotorek? Z tego, co pamiętam to miały dostać trzy miesiące na sprawdzenie się, a tu ani widu ani słychu na ten temat, mimo że ludzie się skarżą.

Swoją drogą ciekawe jest, że rządy zielonych i czerwonych na tym forum można porównać do naszego polskiego rządu, wszyscy obiecują złote góry, a kończy się tylko na nadziejach. Podobnie jest z rządzeniem, niektórzy wychodzą ponad swoje kompetencje i są bezkarni w tym co robią. Myślałam, że immunitet przysługuje tylko posłom, ale jak widać nie tylko. Dobrym przykładem jest danie komuś bana, bo skończyły się argumenty jakimi można skontrować wypowiedź drugiego użytkownika, broniącego kolegi, który dostał bana za coś, czego nie ma w regulaminie. Dowody skasowane, więc nie ma się czym martwić! Dobrze, że jednak można robić screeny...
Szkoda, że jest tu tak jak z jazdą posła mającego półtora promila alkoholu we krwi, który wywinie się bo ma immunitet, a szaremu zjadaczowi chleba pozostaje ponieść konsekwencje. No ale cóż...
Zapomniałabym dodać słówko odnośnie zmian modów w supermodów. Na początku chciałabym pogratulować wyższego stołka, a teraz trochę mniej przyjemna część.
Bez urazy dziewczyny, ale ja waszą pracę w większości, widzę dokładnie tak:

Ktoś mi zaraz napisze, że jestem złośliwa, bo sama odeszłam, a teraz wylewam swoje żale, jak to wszyscy mnie strasznie skrzywdzili! Jego sprawa, niech myśli co chce, ale w tym przypadku akurat jestem szczera. I to szczera jak nigdy. Mało ważne dla mnie jest kto jest modem, byleby dobrze wykonywał swoje obowiązki, a one nie kończą się na zakładaniu konkursów, usuwaniu raportów, zamykaniu tematów i rozdawaniu banów jak cukierków.
Jeśli znajdzie się ktoś, kto za tą szczerą wypowiedź poczęstuje mnie banem, niech wie, że jest dla mnie człowiekiem, który nie potrafi przyjąć "na klatę" tego, co tutaj napisałam i zwyczajnie bolą go moje słowa.

Na koniec chciałam pogratulować zwycięzcom, a raczej zwyciężczyniom obydwu konkursów, wasze pracy okazały się nie do pobicia, gratulacje!
Ach no i gratulacje dla Lexi, o której nie wspomniano w sprawach forum. Ciekawe dlaczego...

Nareszcie ktoś wspomniał w dziale ON TOP o videostorytellerze! To się chwali, bo jego praca nie została jak dotąd doceniona, a szkoda. Choć lepiej późno niż wcale, jak to głosi jedno przysłowie. Sama zapraszam was do obejrzenia jego filmików, a z ostatnich gorąco polecam Ellen's Nightmare (chyba nic nie pokręciłam w nazwie), jest naprawdę świetny i trzyma w napięciu!
Szkoda, że Caesum nie ma już na forum, ale to była tylko i wyłącznie jego decyzja i nie możemy mieć o to pretensji. Chętnie poczytam jego fotostory i na pewno zostawię komentarz (zbieram się z tym już bardzo długo, ale jakoś wciąż brakuje mi czasu ). Czytajcie moi drodzy i komentujcie bo naprawdę warto, nie tylko ze względu na tekst, ale również przepiękne zdjęcia i wyjątkowe postaci!

Jeśli chodzi o "forum mówi", to zawsze chętnie czytam ten dział, gdyż lubię wiedzieć co, o różnych sprawach sądzą userzy Tym razem wakacyjnie! Fajnie, że ktoś pomyślał o takim dziale, gęba mi się cieszy jak czytam niektóre wypowiedzi

POLECANE TS2! Nareszcie się doczekałam!
Dżizas, ile tam fajnych rzeczy! Mój biedny DOWNLOADS już skomle żebym nic nie ściągała, choć póki co mam tylko 7GB xD Cóż mogę napisać, chyba najlepszym komplementem dla osoby, która poświęciła swój czas na znalezienie tych wszystkich perełek, będą słowa: "Przykro mi mój kochany folderku z dodatkami do simsów, ale twoje skomlenie nic tu nie da, będę w ciebie pchać, póki będzie miejsce!"
Btw, te spodnie do kolan dla simów! <33

Trudne Sprawy! (Zawsze rozwala mnie zdjęcie tego gościa z boku, oglądałam nawet ten odcinek xDD).
W poprzednim numerze było coś dla mnie, bo ostatnio ciężko mnie wygonić sprzed kompa i jak do tej pory niewiele się zmieniło Teraz przynajmniej mam jakiś konkretny powód siedzenia przed lapkiem i nie, nie jest to ślęczenie na simsach, czy pisanie FS (które tak kocham ).
Ale miałam nie o tym! Jako wprawiony w bojach alergik, rzadko wychodzę na słońce, gdyż nie jest ono dla mnie zbyt bezpieczne. Nie znaczy to jednak, że zachowuję się jak wampir xD Po prostu nie opalam się tak często jak inni Na basen może i bym się wybrała, ale z moją figurą to nawet nie ma co pokazywać xDD

Co do seriali, to czekam na "THE ORIGINALS", gdyż jak niejedna osoba na tym forum wie, jestem ogromną fanką Klausa! <33 Mnie jest ciężko przekonać do oglądania czegokolwiek, dlatego resztę odpuszczam
Mogę jednak sama coś polecić. Jeśli ktoś z Was uwielbia stare, kultowe seriale, to serdecznie polecam "Miasteczko Twin Peaks". Odcinków dużo nie było, ale cały serial utrzymany jest w świetnym, tajemniczym klimacie z nutką strachu, a zakończenie powala na kolana!
Książki! Niby kultowe, a jak się na nie patrzę to ciarki mnie przechodzą T____T Od kiedy skończyłam szkołę, nie przeczytałam żadnej książki! Wstyd, jest mi naprawdę i szczerze wstyd! I pomyśleć, że Belle Rose okazało się trafem w dziesiątkę i zdobyło tylu fanów, a autorka nawet książki nie miała w ręce przez cały okres pisania FS... Nie wiem czemu, ale od jakiegoś czasu nie mogę czytać książek i nie ma tu żadnych wyjątków jeśli chodzi o tytuły... Obiecałam sobie to zmienić, ale kiedy to nastąpi, sama nie wiem.

Mroku, tym razem przeszedłeś samego siebie Tekst z oreo po prostu rozłożył mnie na łopaty przed kompem xDD Choć mogłeś dodać tam jeszcze kilka innych przykładów, takich jak na przykład "siedzenie na koniu tyłem" xDDD (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi xD), to na pewno nie przyniosłoby nikomu dobrej sławy, a już na pewno nie komuś, kto reklamuje pastę do zębów xDDD No, ale teraz bardziej poważnie, artykuł jak zawsze świetny, uwielbiam czytać Twoje teksty, bo mam przy nich niezły ubaw Niech Buka będzie z Tobą! A przynajmniej gdzieś blisko, na przykład w Twojej szafie
No i żeby nie było, bardzo fajny wywiad z Clarissą, ciekawi mnie tylko kogo weźmiecie pod lupę, jak skończą się Wam redaktorzy

Cytat:
Napisał Malin Zobacz post
Jeśli chodzi o ranking nicków, to zauważyłam jakąś przedziwną tendencję do używania w nazwie dziwnych znaków, których za żadne skarby przeczytać "po polskiemu" się nie da. Po co to?
Ahaha, sama się zastanawiam, jak na przykład na forum loguje się teraz Don, kiedy nie ma pod ręką swojego kompa
swoją drogą, sama chciałam wprowadzić małe zmiany kosmetyczne w swoim nicku i pozamieniać niektóre literki na bardziej egzotyczne, póki co jednak się nie zdecyduję, bo nie znalazłam nic, co by mi odpowiadało


Na koniec chciałabym napisać, że musicie mi wybaczyć, iż nie skomentowałam wszystkiego, ale pisze tego komenta już od dwóch godzin, a moja łepetyna po całym tygodniu ślęczenia nad tekstem, przez którego nie sypiam po nocach, zwyczajnie mi wysiada.
Ktoś może zapytać, po co taki długi koment, a ja odpowiem od razu, że po to, by pokazać, iż doceniam pracę ludzi, którzy siedzą nad forumową gazetką i zasługują sobie na taki długi komentarz. Wychodzi Wam całkiem nieźle, dlatego chciałabym podziękować za miłą, odstresowującą lekturę i do zobaczenia we wrześniu!
__________________
Mój profil na WATTPAD
rudzielec jest offline  
stare 30.06.2013, 22:04   #10
Zielona Herbata
 
Avatar Zielona Herbata
 
Zarejestrowany: 02.11.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 506
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: FTS Newsletter 19[21] - Komentarze

Gazetka bardzo mi się podoba. Najbardziej polubiłam "Trochę kultury, człowieku". Seriale są w moim typie, i już wiem, co będę oglądać przez całe wakacje Po za tym, lubię też czytać "M jak mieszkanie". Dzięki temu, mam napływ weny twórczej na budowanie domów w simsach. Również dziękuję za miejsce w rankingu, szczerze powiem, że samej podoba mi się spolszczenie Czekam na następny numer gazetki!
__________________

Zapraszam na mojego bloga: Herbal Sims
Zielona Herbata jest offline  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023