Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Poradniki > Programy do The Sims 2
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 15.11.2011, 10:24   #1
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie [gra+SimPe] Jak usunąć Simów całkowicie

Jak usunąć Simów całkowicie


Poradnik przeznaczony jest dla osób, które:
- potrafią zrobić dobrą kopię zapasową otoczeń z gry albo przynajmniej orientują się, gdzie co jest – jeśli tego nie potrafisz/nie wiesz, koniecznie zajrzyj tutaj,
- orientują się w obsłudze SimPe i wykonywały proste operacje na Simach opisane np. tutaj – jeśli tego nie potrafisz, koniecznie zapoznaj się z podstawami obsługi tego programu,
- grają bardzo długo w swoim otoczeniu,
- chcą się pozbyć Simów ze skrzyni rodzin (bo ich usuwanie w grze JEST złe i może przyczynić się niemożliwości gry w otoczeniu),
- mają Simów, których wyglądu nie mogą zdzierżyć,
- boją się przeludnienia i chcą usunąć niepotrzebnych miastowych czy NPC.

Nie należy używać na Simach:
- mających jakiekolwiek pokrewieństwo z innymi Simami (chyba, że wcześniej zerwiecie te więzy przez SimPe albo InSimena),
- typu: Mroczny kosiarz, Terapeuta, Pani Zadecka, tancerki hula, Pingwin, Skunks, Technik Zapylacz, „unknown” z SimPe i innych podejrzanie brzmiących i wyglądających (jeśli nie jesteście kogoś pewni a nie możecie żyć ze świadomością, że ten Sim JESZCZE istnieje, pytajcie).


Po pierwsze, zrób kopię zapasową folderu otoczenia, w którym chcesz zrobić czystki!


1. Ściągnij FFS Lot debbuger stąd i SimPe (jeśli jeszcze go nie masz) stąd. Batboxa wypakuj do Downloads, SimPe zainstaluj. Odpal grę. Wejdź na zamieszkaną parcelę.

2. W trybie kupowania -> Trzy kropeczki -> Trzy kropeczki wybierz czarne pudełko ze znaczkiem Batmana.


3. Kliknij na nie z wciśniętym Shiftem (jeśli się nie da, aktywuj kod „boolprop testingcheatsenabled true”), znajdź „Prep Sim For Delete”, wybierz rodzinę i później Sima.


4. Zapisz jego imię i nazwisko (np. na kartce/w programie Notatnik albo MSExcel), kliknij „Yes”.


Odczekaj chwilę, aż okienka przestaną wyskakiwać.

5. Powtórz punkt 3 i 4 na wszystkich innych Simach, których chcesz się pozbyć. Zapisz grę. Wyjdź (albo wyjdź z zapisaniem – jak kto woli).

6. Otwórz SimPe, wczytaj otoczenie, w którym przed chwilą byłeś/aś. Na liście po lewej stronie znajdź „Sim descriptions” i kliknij.

7. Znajdź usuniętych Simów (jeśli masz zapisane ich imiona i nazwiska, skorzystaj z tego). Zwróć uwagę na to, że ich portrety są na granatowym tle, a jeśli korzystasz z zamienników (default replacements) oczu i skinów, zauważysz, że oczy są zmienione. Jest to dowód na to, że Simowie faktycznie są gotowi do egzekucji.

8. W prostokąciku „Więcej” znajdź nazwę pliku Sima. Ma on postać [litera]00[nr otoczenia]_UserX, gdzie „X” jest najważniejsze i ten fragment MUSISZ sobie zapisać.


9. Na liście wyżej, po zaznaczeniu odpowiedniego Sima, kliknij PPM i wybierz „delete”.


Czynności od punktu siódmego powtórz na wszystkich innych wcześniej przygotowanych Simach.

10. Znajdź w liście po lewej „Sim Creation index”. Na samym dole okna programu kliknij na „Hex” (domyślnie jest ustawiony „Plugin view”, a to w tym przypadku nie będzie potrzebne).


11. Znajdź na pomarańczowym tle „0c” i „0d”. Zaznacz to, co jest dokładnie pod nimi w linijce niżej. W Wartości/Nawigacja znajdź „Byte” i wpisz tam 0x01. Linijka niżej po wciśnięciu klawisza TAB powinna się sama uzupełnić, jeśli zaś tak się nie stanie, zmień tamtejsze wyrażenie na 0x0001. Kliknij na „Zatwierdź”.


12. Zapisz. Zamknij SimPe, przejdź do folderu Characters otoczenia, w którym ubyło ci Simów.

13. Korzystając ze wcześniej zapisanych numerków, znajdź odpowiednie pliki i usuń je.


14.* Zaopatrz się w nodormieregen (jeśli masz dodatek Na Studiach), notownieregen i antiredundancy. Można je znaleźć tutaj. Ich działanie jest wyjaśnione na stronie MATY, nie ma potrzeby pytać tutaj, co one dają.

GOTOWE!

Załączam też roboczy screen z jednej z moich „sesji”, gdzie pokazane jest, jak w najprostszy znany mi sposób można zorganizować sobie pracę
http://i1068.photobucket.com/albums/.../robocizna.jpg
Jakkolwiek tu pokazane jest, że za jednym razem wzięłam 130 Simów, dla bezpieczeństwa lepiej jest usuwać w mniejszych ilościach.

Znane problemy:
- jeśli otoczenie będzie się ładować nieskończenie długo (tzn. więcej niż 15-20 minut) – przywróć stary zapis.
Kiedyś jednak zrobiłam mały eksperyment - Nieznanowo po czystce nie chciało mi się załadować i przeczyściłam je za pomocą tego programu. Po uruchomieniu gry otoczenie się załadowało
Mi udało się przywrócić otoczenie. Nie znaczy to jednak, że w Waszym przypadku też tak musi być, dlatego kopia zapasowa jest w dalszym ciągu wymagana

Wybaczcie, że pokazałam to na dwóch różnych Simach – chciałam po prostu wyjaśnić Wam zasadę działania a miesiąc wcześniej chyba zapomniałam o zrobieniu fotek w grze xD


Oryginalny poradnik jest stąd.
Tłumaczenie, opracowanie i zdjęcia: Liv.

Ostatnio edytowane przez Liv : 14.08.2013 - 13:27
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 03.01.2012, 19:11   #2
Tempest
 
Avatar Tempest
 
Zarejestrowany: 01.10.2011
Wiek: 25
Płeć: Kobieta
Postów: 34
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: [gra+SimPe] Jak usunąć Simów całkowicie

Ładnie napisane, ale SimPe to dla mnie czarna magia :/ i muszę zapamiętać żeby nie kasować simów ze skrzyni- nie wiedziałam że to psuje grę.
No i zdjatka przejrzyste, z dobrym rozmiarem
Tempest jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.01.2012, 19:57   #3
Kenny McCormick
 
Avatar Kenny McCormick
 
Zarejestrowany: 14.08.2011
Skąd: Gdańsk
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 857
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: [gra+SimPe] Jak usunąć Simów całkowicie

Jeny ludzie, jak mi sim nie pasuje to go zabijam i wywożę na cmętarz!

Ale poradnik przydatny, ładnie i zrozumiale (nawet dla mnie) napisany
__________________
Kenny McCormick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.03.2012, 15:44   #4
Master of Disaster
 
Avatar Master of Disaster
 
Zarejestrowany: 08.01.2006
Skąd: Dziwnowo
Wiek: 18
Płeć: Kobieta
Postów: 1,219
Reputacja: 26
Domyślnie Odp: [gra+SimPe] Jak usunąć Simów całkowicie

A propos kopii zapasowej otoczenia - czy wystarczy skopiować odpowiedni folder z:
...\Moje Dokumenty\EA Games\The Sims 2\Neighborhoods
(np. folder N001, jeśli robimy kopię zapasową Miłowa) i jego kopię umieścić np. na pulpicie?

EDIT: No dobra, wypróbowałam poradnik. Ściśle się do niego zastosowałam i dobrze poszło, śmiem twierdzić, że wszystko działa jak należy. Wielkie dzięki, Liv
PS. No, inna sprawa, że mam teraz "świeżą" grę, bo korzystam teraz z innego twardego dysku, na którym zainstalowałam grę ledwie parę dni temu. Ale będę wiedziała na przyszłość, co i jak.

Ostatnio edytowane przez Master of Disaster : 26.03.2012 - 17:03
Master of Disaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.03.2012, 17:10   #5
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: [gra+SimPe] Jak usunąć Simów całkowicie

Tak, wystarczy
Bardziej obeznani z grą użytkownicy mogliby w sumie przenosić tylko plik główny otoczenia i Characters, ale dla pewności lepiej jednak zrobić kompletną kopię otoczenia - może się przydać na potem

EDIT: Hm, ale...
Czy ja w poradniku napisałam coś innego? ; D
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.04.2012, 10:13   #6
Dżiglipaff
 
Avatar Dżiglipaff
 
Zarejestrowany: 12.11.2005
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 1,203
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: [gra+SimPe] Jak usunąć Simów całkowicie

Kilka pytań:
Czy zabijanie nie jest wygodniejsze czy raczej tylko jeszcze bardziej "brudzi" otoczenie?

Czy jeśli skasuje za dużo, mogą wystąpić jakieś problemy? Kiedy gra sama generuje nowych npców?
__________________
Dżiglipaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.04.2012, 21:17   #7
Lilijka
 
Avatar Lilijka
 
Zarejestrowany: 27.12.2010
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 14
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: [gra+SimPe] Jak usunąć Simów całkowicie

Mam zamiar pozbyć się niektórych simów. Próbowałam już coś robić według poradnika Liv, ale nie zapisałam i wkleiłam zapisane wcześniej Miłowo jeszcze raz do folderu z grą, bo mam kilka pytań, a nie chcę zepsuć otoczenia, które i tak mi nie działa. Liv, w swoim poradniku napisałaś, że nie należy usuwać simów spokrewnionych z innymi simami. A jeżeli sima przeznaczonego do usunięcia wiąże jakaś więź z innym simem ( przyjaźń/miłość/znajomy ) ? Można go wtedy usunąć, czy trzeba zerwać znajomość w SimPE ? Bo właśnie po usunięciu jakiegoś sima wyskoczyły mi dymki ze zdjęciami innych simów i nie wiem czy to byli ich znajomi czy coś. A jeśli tak - to czy te dymki oznaczają, że oni też zostali usunięci ? Poza tym jeśli mam np. dwie sprzątaczki, to jedną można usunąć ?
__________________
Wierzymy w nią ! Nie mamy podstaw, ale wierzymy !
Lilijka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.04.2012, 21:37   #8
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: [gra+SimPe] Jak usunąć Simów całkowicie

Dżiglipaff - zabijanie pozostawia pliki simów.
Usuwanie simów to pozbywanie się plików z niepotrzebnymi simami.
A plików lepiej jest mieć mniej

Jeśli skasujesz za dużo, otoczenie może się po prostu nie załadować (tzn. zacznie, ale się nie skończy).
Gra generuje NPCs podczas uruchamiania otoczenia.

Lilijka - miałam na myśli więzy rodzinne, bo z nimi jest ten problem. Jeśli chodzi o przyjaciół, to się nic nie dzieje, natomiast u BF i BFF zostają te dwa niepotrzebne wspomnienia (że się simy poznały i że zostali BF/BFF), które muszą być usunięte.
U zakochanych/zaręczonych jest to samo, ale wzrasta liczba wspomnień, które muszą być usunięte.
Na szczęście batbox ma opcje usuwania wadliwych wspomnień, wiec nie trzeba tego ręcznie robić w SimPe

Tak, te dymki mają takie być. Simy na nich to niekoniecznie znajomi - to wszyscy simowie mający cokolwiek wspólnego z usuwanym simem. I nie, spokojnie, dopóki ich nie dorwiesz batboxem, to nic złego się z nimi nie dzieje, wręcz przeciwnie
Pomijając to, że po jakimś czasie w SimPe trzeba będzie zrobić porzadek w relacjach między simami, żeby nie było dużo typu "nieznany towards nieznany".

Tak, sprzątaczki/niańki/strażaków/policjantów/komorników/ogrodników/majstrów/profesorów można usunąć, jeśli masz ich za dużo.
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.04.2012, 23:22   #9
Dżiglipaff
 
Avatar Dżiglipaff
 
Zarejestrowany: 12.11.2005
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 1,203
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: [gra+SimPe] Jak usunąć Simów całkowicie

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Dżiglipaff - zabijanie pozostawia pliki simów.
Usuwanie simów to pozbywanie się plików z niepotrzebnymi simami.
A plików lepiej jest mieć mniej

Jeśli skasujesz za dużo, otoczenie może się po prostu nie załadować (tzn. zacznie, ale się nie skończy).
Gra generuje NPCs podczas uruchamiania otoczenia.
meh, zauważyłam, tylko nie chciało mi się pisać

W każdym razie dobrze, że zrobiłam sobie kopię, u mnie tym "limitem" stanowiącym ilość możliwych ludzików do skasowania okazało się 40 -_-
tylko, że później nie mogłam grac

Czy u Ciebie też niektórzy simowie odznaczeni do usunięcia nadal mają normalne fotki w SimPe?


Jeszcze mam jedno pytanie. Przeglądając listę simów w okolicy (jest ich ponad 1400!) zauważyłam baaaardzo dużo brzydkich kwiatków. Okazalo się, że jekiś czas temu (myślałam, że tego nie robilam, ale jednak) ustawiłam w okolicy kilka domków z rodzinami (lub bez) z innego otoczenia >_> Nie chodzi juz nawet, że taka Melisa Śmieszek, która normalnie nie pojawia się w Jaskini Pokrzyku, znajduje się na liście, ale o to, że jest jej tam nawet kilka.
Właściwie to nie szukałam jej na liście simów tego pudełka w grze, ale z tego, co zauwarzyłam chyba będzie cięzko - problem jest nawet ze zwykłymi NPCami i miastowymi. Co mogę teraz zrobić?
__________________
Dżiglipaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.04.2012, 11:38   #10
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: [gra+SimPe] Jak usunąć Simów całkowicie

Cytat:
Czy u Ciebie też niektórzy simowie odznaczeni do usunięcia nadal mają normalne fotki w SimPe?
Prawie. Normalny sim ma szare tło w fotce, ten do usunięcia - niebieskie. Reszta (np. wygląd sima) niekoniecznie musi być zmieniona.

W batboksie miastowi i npc znajdują się najczęściej pod nazwiskiem "..." albo innymi, dziwnie brzmiącymi, które zapewne będziesz widziała pierwszy raz na oczy.
Patrząc w poradniku na 2 zdjęcie, to byłaby jeszcze rodz. "Macarevich" (z tym, że ja mam grę po angielsku i w polskiej wersji niekoniecznie mogą być takie obcobrzmiące nazwiska).

Jeśli u Ciebie jest ponad 1400 simów, to lepiej, żebyś szybko zredukowała ta liczbę. 40 na jeden raz to bardzo mało...
No ale sama piszesz, że nie usuwałaś miastowych i npc. Z nimi powinno być łatwiej i bezpieczniej
Jak widać na zdjęciu "roboczym" było u mnie ponad 1300 simów, a po ostatniej sesji zeszłam poniżej 1000. Uważam to za swój wielki sukces, ale dzielę się z Wami ta informacją głównie dlatego, żeby wszystkim zmartwionym uświadomić, że jest to możliwe
No i nie mówiąc o tym, że zrobiłam miejsce dla nowych mieszkańców ^^
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023