Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 1 > The Sims 1: Zdjęcia z gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 24.02.2016, 19:23   #21
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Skąd: Santa Monica Pawnshop Lodgings
Płeć: Kobieta
Postów: 1,066
Reputacja: 28
Domyślnie Odp: Paździoch Tworzy okolicę 8

Mostek przy zamku był fajny, ale ta kamienna droga też daje radę.
Jarogniewa - piękne imię.
Nowa parcela również mi się podoba, zwłaszcza łaźnia jest super. Ach, no i z dodatkową zielenią budowla wygląda zdecydowanie lepiej - kamufluje tę jedynkową trawę, która zawsze wydawała mi się jakaś zszarzała.
__________________
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 24.02.2016, 22:39   #22
Paździoch Menda Złośliwa
Archeolog Renesansu
 
Avatar Paździoch Menda Złośliwa
 
Zarejestrowany: 01.09.2012
Skąd: Gliwice
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 215
Reputacja: 54
Domyślnie Odp: Paździoch Tworzy okolicę 8

Mając wujka fotoszopa pod ręką recolory nie są aż takie straszne po prostu przemalowałam kanał zielony na czerwono i poszło to dość szybko. Koniki zdecydowanie średniowieczne nie są, ale z opcji dla dzieci ta wypadała jednak najlepiej. Bardziej mnie irytują nieśredniowieczne NPCe i turyści, dlatego co się da to ukrywam (kuwety dla kota przykryte roślinami, telefony w wieżyczkach i cieć z wypożyczalnią również).
Cosik mi nie pasowało właśnie z tym studiem, więc posłuchałam sugestii odnośnie braku piętra nie dysponuję za bardzo ścianami i podłogami w arabskim stylu, więc wybór padł na taką ścianę, jaka kolorystycznie była "najbliżej". Podłogę zmieniłam na kafle - jak spa to spa.


Z autostrady mugole mogą podziwiać zamek... a raczej mogliby, gdyby nie byli mugolami (czytam chłopu na głos po jednym rozdziale Pottera do snu, więc mnie klimat trzyma).


Jest już trochę lepiej, ale jeszcze, jeszcze bym coś zmieniła... a raczej na pewno zmienię.


Łaźnia z dołożonym piętrem.


Żodyn nie zwrócił uwagi, że przy basenie nie było drabinki ŻODYN!


Publiczna latryna. Telefony ukryte wewnątrz wieży

+bonus!

Mugolom wstęp surowo wzbroniony
__________________
Ściemniam
Paździoch Menda Złośliwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.02.2016, 18:51   #23
Shiver
 
Avatar Shiver
 
Zarejestrowany: 17.04.2009
Skąd: z Księżyca
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 999
Reputacja: 21
Domyślnie Odp: Paździoch Tworzy okolicę 8

Przysiągłbym, że widziałem gdzieś takie budki telefoniczne (działające!) właśnie w klimacie średniowiecza. To był chyba sim siedzący na stołeczku i w ręce trzymał jakąś taką chorągiew czy coś w tym stylu. Ale nie mam pojęcia gdzie to było...
Parcela wygląda o wiele lepiej z piętrem A te betonowe płyty na bokach parceli możesz usunąć tak jak każdą inną podłogę przy użyciu kodu move_objects on Nadal jest przyjemnie, ale ten wakacyjny zamek no i statek oczywiście też to nadal moi faworyci
Nigdy jakoś nie czułem potrzeby przerabiania Abrakadabowa, ale w sumie czarodziejami prawie nie grywam
__________________
Shiver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.02.2016, 19:01   #24
Paździoch Menda Złośliwa
Archeolog Renesansu
 
Avatar Paździoch Menda Złośliwa
 
Zarejestrowany: 01.09.2012
Skąd: Gliwice
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 215
Reputacja: 54
Domyślnie Odp: Paździoch Tworzy okolicę 8

mam te człowieki jako telefony, ale oryginalne i tak trzymam (na wszelki wypadek), dlatego ukrywam je w wieżach.
Abrakadabrowo samo w sobie jest mega klimatyczne, no ale jak wszystko to wszystko stawiamy od zera
__________________
Ściemniam
Paździoch Menda Złośliwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.02.2016, 19:58   #25
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Skąd: Santa Monica Pawnshop Lodgings
Płeć: Kobieta
Postów: 1,066
Reputacja: 28
Domyślnie Odp: Paździoch Tworzy okolicę 8

Cytat:
Napisał Paździoch Menda Złośliwa Zobacz post
Żodyn nie zwrócił uwagi, że przy basenie nie było drabinki ŻODYN!
Ha, a tak mi się wydawało, że czegoś brakuje Choć nawet się nie zastanowiłam nad tym dłużej.
Łaźnia nadal mi się mega podoba

A, i całkiem uroczo wygląda jedynkowa autostrada, nigdy wcześniej jej nie widziałam. :>
__________________
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.02.2016, 21:12   #26
Meryam
Archeolog Renesansu
 
Zarejestrowany: 15.06.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 1,946
Reputacja: 33
Domyślnie Odp: Paździoch Tworzy okolicę 8

Zameczek jest przyjemny, aczkolwiek do moich faworytów nie należy Fajnie byłoby zobaczyć więcej tych "arabskich" klimatów, ponieważ nadal pasują do epoki, ale nie naruszają całej stylistyki planszy

Abrakadabrowo!!! Uwielbiałam zawsze tę planszę, najlepsze były walki czarodziejów, ahhhh <3 Czekam z niecierpliwością! :3
__________________

Meryam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.02.2016, 01:24   #27
Dżiglipaff
 
Avatar Dżiglipaff
 
Zarejestrowany: 12.11.2005
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 1,203
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Paździoch Tworzy okolicę 8

na początku myślałam, że calośc zbudujesz w pirackim stylu, ale średniowieczne zamki też są piękne <3 i te Twoje ogródki! Kocham przepych! Też zawsze wszystko naćkuje

na początku też sądziłam, że ten pojedynczy obrazek z dzielniczy szołbiznesu to będzie wieża czarownicy (pisałaś, że simka na wakacjach jest wiedźmą...), stały tam jakieś gary i inne - skojarzyło mi się trochę z wieżą czarownicy z Jaskini Pokrzyku w Sims 2

Swoją drogą, wspominałaś o kapitanie statku. Taki kapitan jest tez w 2 i śpiewa może zmontuj tam karaoke, w ramach kolejności serii "oo, był taki statek na którym to się spiewało" (pisze pozno, nie odsypiam, bla bla, bardzo prawdopodobne, że nie rozumiecie co mam na myśli SORY)

Kiedy pokazałaś statek w mojej głowie pojawił się pomysł na miasteczko portowe! Oj, jakie byłoby cudowne, gdybyś zrobiła takie mnogie w małe tawerniki, po kilka na jednej parceli dla zagęszczenia <3 nadawałoby klimatu całości
__________________
Dżiglipaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.02.2016, 02:46   #28
Paździoch Menda Złośliwa
Archeolog Renesansu
 
Avatar Paździoch Menda Złośliwa
 
Zarejestrowany: 01.09.2012
Skąd: Gliwice
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 215
Reputacja: 54
Domyślnie Odp: Paździoch Tworzy okolicę 8

Nie trzymam się jednego stylu, ponieważ przedmioty zaczną się powtarzać i będzie nuda. To się już zaczyna - chociażby w przypadku roślinności. A teraz...

Neldë cormar Aranin Eldaron nu Menel
Otso Herurin Naucoron martamenta ondovassë
Nertë Atanin martainë qualmen
Minë Morë Herun morë mahalmaryassë
Nóressë Mordoro yassë caitar i Lómini
Minë corma an turë ilyë
Minë corma an hirë të ilyë
Minë corma an tulë të ilyë
Ar morniessë nutë të
Nóressë Mordoro yassë caitar i Lómini



Przeniosłam się na parcelę obok. Do tej mrocznej może jeszcze wrócę.


Oj od dawna próbowałam budować z wykorzystaniem tych elementów, ale nigdy nie udawało mi się tego poskładać do kupy.


No nie umiem się powstrzymać, żeby nie nawalić jak najwięcej drzew. No nie da się.


Przeniosłam miejsce do lądowania statku powietrznego.


Cyprysy <3


Koło wejścia stoi wróżka Mara ze swoim wózkiem handlowym. Chciałam umieścić przynajmniej jednego, magicznego sprzedawcę i Mara wydała mi się najodpowiedniejsza.


Sklep ogrodniczy i kwiaciarnia. Przy okazji cyganie dostarczają do sklepu również miód i inne ingrediencje.


Po drugiej stronie znajduje się niewielki punkt gastronomiczny - Simy muszą żryć zawsze i wszędzie.


Zoologiczny nad ogrodniczym.


Niewielki zakątek. Można się oddać lekturze, albo wyjść na zewnątrz...


Zagrać w warcaby, albo przejść dalej...


Na końcu siedzi sobie cyganka Gienia, która za drobną opłatą przewiduje przyszłość (zagospodarowanie tej przestrzeni pozostaje sprawą otwartą).


Pod kanciapką cyganki Gieni znajduje się szalet publiczny.


Raz jeszcze widok na wejście do budynku.


Tył.


Ale trzeba sprawdzić jak się parcela sprawdza w praktyce. Ponownie do testów zgłosiła się Jarogniewa Staw - tu przegląda zasoby wróżki Mary.


Można zjeść lody, albo napić się kawy. Sim automatycznie siada w loży, jeśli jest wolna.


Szalet jest na tyle przestronny, że simowie się w nim nie blokują (co im się zdarzało na oryginalnej parceli).


Na zakupach spotkała sir Henrica we własnej osobie!


Partyjka warcabów to dobry sposób, na nawiązanie nowej znajomości.


Zasób biblioteczny jest tu skromny, ale interesujący.


Z tej perspektywy widok najpewniej należy do przyjemnych.

Ani jednego błędu na parceli (nie licząc drobnych w grafice), wszystko działa poprawnie miła odmiana po wiecznie psującej się parceli wakacyjnej.

Bonus!

Jak się budynek zaczynał kształtować.


Gastro powstało jako pierwsze.


Na który kolor okien i drzwi się zdecydować...? Ostatecznie padło na biel i brąz.
__________________
Ściemniam
Paździoch Menda Złośliwa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.02.2016, 12:59   #29
Shiver
 
Avatar Shiver
 
Zarejestrowany: 17.04.2009
Skąd: z Księżyca
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 999
Reputacja: 21
Domyślnie Odp: Paździoch Tworzy okolicę 8

CUDO!
Bryła jest świetna, wygląda bardzo lekko (co w jedynce jest dosyć trudne) no i przede wszystkim czuć tutaj ten magiczny klimat. Widzę, że bardzo lubisz takie korytarze "w powietrzu" (ja też ), przydałaby się tylko jakaś barierka może Zieleń jak zawsze piękna, ale zostawiłbym trochę więcej wolnej przestrzeni przed wejściem, coś w stylu polany.
We wnętrzu też jest całkiem przyjemnie, chociaż miejscami trochę pusto jak dla mnie. I może pobaw się trochę i pomieszaj obiekty z różnych zestawów, będzie ciekawiej
Aż nabrałem ochoty, żeby samemu coś w jedynce pobudować i chyba zaraz to zrobię
__________________
Shiver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.02.2016, 20:32   #30
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Skąd: Santa Monica Pawnshop Lodgings
Płeć: Kobieta
Postów: 1,066
Reputacja: 28
Domyślnie Odp: Paździoch Tworzy okolicę 8

Ale to jest ładne! Tak, jak napisał Shiver - bryła wygląda niesamowicie lekko. Kolorystyka też bardzo mi się podoba. Całość zdecydowanie bardziej w moim guście, niż surowe średniowiecze.
__________________
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 2 (0 użytkownik(ów) i 2 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023