Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 15.02.2015, 11:12   #1
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Bryła Bloku na ulicy Wyspiańskiej 12

Tak więc chciałbym zaprezentować bryłę bloku w moim otoczeniu. Mieszkania nie są jeszcze umeblowane, gdyż blok jest dopiero wybudowany. Korytarze i rozkłady pomieszczeń są takie same, wiec pokazuje tylko 1 zdjęcie
Skrzynka na listy jest już zmieniona







Zapraszam do wytykania błędów.
LepkiePaluszki23 jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 15.02.2015, 11:36   #2
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Bryła Bloku na ulicy Wyspiańskiej 12

Niewiele brakowało, a kolorystyka tego bloku przypomniałaby flagę Bahamów albo Nauru, ale ja osobiście wolę nie mieszać simów do świata polityki. A skrzynkę i kosz radziłabym przemieścić, bo wygląda to źle.
Co do rozkładu... http://s20.postimg.org/xfcl5vvb1/xxx.jpg
Nie oceniam, bo nie ma czego oceniać. Chciałabym natomiast zobaczyć przykładowo umeblowane mieszkanie, mogą być nawet placeholdery, bo ciekawa jestem, jak sobie poradzisz z rozplanowaniem głównej części mieszkalnej.
Liv jest offline  
stare 15.02.2015, 12:53   #3
Vanitas
Administrator Emeryt
Creator
 
Zarejestrowany: 08.04.2008
Skąd: Hollywood
Płeć: Mężczyzna
Postów: 2,452
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Bryła Bloku na ulicy Wyspiańskiej 12

Bryła nudna, rozplanowanie niepraktyczne (szczególnie jeśli chodzi o ten 'korytarz' na jedną kratkę). Kolory nie wyglądają dobrze (jeśli inspirowałeś się polskimi blokami to to nie jest najlepsza inspiracja), kojarzą mi się z ikeą. Otoczenie też nie jest zachęcające. No i przez okna widać brak dachu a zdjęcia są ciemne co jest dodatkowo zniechęcające. Już lepiej byłoby, gdybyś zdecydował się na jednolitą, jasną cegłę na całości i dodał kontrastujące okna (bo kolor tych jest zwyczajnie nijaki). I jeżeli koniecznie chcesz zachować to pomieszczenie w rogu to znacznie bym je pomniejszył.

Bez oceny liczbowej.

EDIT: Jeżeli liczysz tylko na pochwały to nie wiem jaki jest cel wstawiania tutaj domów przez Ciebie. Myślałem, że liczysz na konstruktywną krytykę i chcesz popracować nad budowaniem, no ale chyba nie o to Ci chodzi.

Ostatnio edytowane przez Vanitas : 15.02.2015 - 16:59
Vanitas jest offline  
stare 15.02.2015, 14:32   #4
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Odp: Bryła Bloku na ulicy Wyspiańskiej 12

Chyba to otatni dom, jaki pokażę na tym forum.

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
A skrzynkę i kosz radziłabym przemieścić, bo wygląda to źle.
Mi osobiście skrzynka pasuje w tym miejscu

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Korytarz jednokratkowy prowadzi do pokoju dziecka, a te drugie mało być dla ozdoby bryły

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Chciałabym natomiast zobaczyć przykładowo umeblowane mieszkanie, mogą być nawet placeholdery, bo ciekawa jestem, jak sobie poradzisz z rozplanowaniem głównej części mieszkalnej.
Jeżeli umebluję mieszkania (czytaj wprowadzę rodziny) to pokażę zdjęcia tutaj

Cytat:
Napisał Vanitas Zobacz post
Bryła nudna, rozplanowanie niepraktyczne (szczególnie jeśli chodzi o ten 'korytarz' na jedną kratkę). Kolory nie wyglądają dobrze (jeśli inspirowałeś się polskimi blokami to to nie jest najlepsza inspiracja), kojarzą mi się z ikeą. Otoczenie też nie jest zachęcające. No i przez okna widać brak dachu a zdjęcia są ciemne co jest dodatkowo zniechęcające. Już lepiej byłoby, gdybyś zdecydował się na jednolitą, jasną cegłę na całości i dodał kontrastujące okna (bo kolor tych jest zwyczajnie nijaki). I jeżeli koniecznie chcesz zachować to pomieszczenie w rogu to znacznie bym je pomniejszył.
Moim zdaniem bryła nie jest "nudna". W korytarzu mieszczą się simy, bo mam tak w kilku mieszkaniach. Mi natomiast kolory odpowiadają. Uwierz nie chciałbym mieszkać w całym niebieskim, zielonym czy żółtym bloku. Jeżeli chodzi o otoczenie, czyli to, co jest w oddali, to otoczenie się rozwija. Jeżeli chodzi natomiast o teren wokół bloku, to gdybym dał milion krzaczków i drzew wyglądałoby to jak dżungla. Jest dach, tylko sufit się nie włączył.

Dziękuję za komentarze.
LepkiePaluszki23 jest offline  
stare 15.02.2015, 14:51   #5
Księżniczka Mordoru
 
Avatar Księżniczka Mordoru
 
Zarejestrowany: 21.01.2013
Skąd: Escursione
Wiek: 26
Płeć: Kobieta
Postów: 108
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: Bryła Bloku na ulicy Wyspiańskiej 12

Mnie się nawet podoba - osobiście też wolę różnorodność kolorów. Co do "niezastosowanego miejsca" - sama często mam takie puste bryły - więc się nie czepiam.W sumie mogłabym mieszkać w takim bloku - nie brakowałoby mi miejsca - byłoby w sam raz. Aczkolwiek brak mi jakiś obiektów dodatkowych typu - basen, plac zabaw, grill, ławki itp.
Moja ocena - hmm... mocne 7
__________________
Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce...
Księżniczka Mordoru jest offline  
stare 15.02.2015, 23:03   #6
zjemcikota
 
Avatar zjemcikota
 
Zarejestrowany: 14.12.2014
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta
Postów: 76
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Bryła Bloku na ulicy Wyspiańskiej 12

@Lepkie Paluszki, jeśli coś wstawiasz to jednak licz się z krytyką... Mnie się też nie podoba szczególnie kolorystyka taka Peerelowska, korytarz totalnie dziwnie wąski, sim się zmieści, ale 2 się nie miną. Umebluj to może będzie to żyło jakoś.
EDIT: Zapomniałabym, rzeczywiście ta skrzynka i kosz są w złym miejscu.
__________________
Ich bin alleine doch nicht allein
zjemcikota jest offline  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023