Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum > Poradniki - Różne
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12.12.2004, 16:20   #1
ssparrow
Guest
 
Postów: n/a
Idea Poradnik młodego fotografa, czyli jak robić dobre zdjęcia

Na podstawie pomysłu autorstwa wildstar24tws został umieszczony w dziale Stories na oficjalnej stronie The Sims 2, ale zamieszczam to również tu, dla osób które nie znają angielskiego lub jeszcze nie widziały poradnika. Jest to tylko najważniejszy fragment, reszta zamieszczona jest tu.
Poradnik zawiera:

A. Podstawowe zasady robienia zdjęć
1. Zbliżenie
2. Dopracuj ujęcie
3. Zwróć uwagę na szczegóły


A. Podstawowe zasady robienia zdjęć
1. Zbliżenie

Zbliż kamerę do obiektu.
Pierwszym błędem fotografów amatorów jest zbyt duża odległość od fotografowanego obiektu. Zbliżenie nie tylko określa temat zdjęcia ale działa też na ciekawość i empatię oglądającego. Sprawia, że scena staje się bardziej realna.
Jeśli chcesz sprawić wrażenie oddzielenia to powinieneś oddalić kamerę od tematu zdjęcia, jeśli jednak chcesz, aby widz poczuł się tak, jakby znajdował się w scenie, zrób zbliżenie.
Możesz naprawdę PRZYBLIŻYĆ kamerę, jeśli użyjesz trybu Cameraman (włączasz go naciskając klawisz TAB ).
Jeśli nie używałeś do tej pory tej możliwości, spróbuj. Jest warty czasu aby się z nim zapoznać, gdyż dzięki niemu można robić lepsze zdjęcia i filmy. Nie tylko możesz bardzo przybliżyć kamerę. Cameraman pozwala Ci na spoglądanie na okolicę z perspektywy sima - wszystkie obiekty są widoczne, ściany są wysokie i można poruszać kamerą do góry i do dołu.

2. Dopracuj ujęcie.
Na samym początku bądź pewny, że możesz zapauzować grę w momencie, w którym chcesz zrobić zdjęcie.
Zatrzymanie gry to najlepsza okazja by dopracować ujęcie. Oznacza to zrobienie kilku zdjęć tej samej sceny z kilku pozycji kamery. Oczywiste jest, że widok, którego używasz w trakcie gry może nie być najlepszą pozycją kamery dla Twojego zdjęcia. Dzięki zrobieniu kilku zdjęć możesz je później porównać i wybrać najlepsze z nich.

3. Zwróć uwagę na szczegóły.

Nic tak bardzo nie denerwuje, jak zrobienie zdjęcia w właściwym momencie i późniejsze uświadomienie sobie, że widać na nim także te śmieci, które Twój sim zostawił dzisiaj na podłodze.
Poświęć trochę czasu przed pstryknięciem zdjęcia aby naprawdę rozejrzeć się po okolicy. Stare pudełko po pizzy niezbyt ładnie się będzie prezentowało na zdjęciu i trzeba je usunąć na czas fotografowania, chyba, że ma jakieś znaczenie dla sceny. A co z meblami, które niekiedy przenikają przez ściany i wystają po drugiej stronie? Możesz ich nie zauważyć ale na zdjęciu nie będą wyglądały ciekawie. Pamiętaj także o wysokich ścianach, które wyglądają o niebo lepiej od niskich, odsłaniających inne pokoje (jest to błąd wielu forumowiczów niestety )

To tylko podstawowe zasady. Jeśli chcecie dowiedzieć się o kompozycji i o efektach specjanych w grze zajrzyjcie na stronę autora.
Mam nadzieję, że komuś się to przyda w życiu
 

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 12.12.2004, 17:28   #2
Primek111
Guest
 
Postów: n/a
ThumbsUp Dzięki!!!!!!!!!!

Dzięki ssparrow, że napisałas ten post. Super rady są w tym poradniku

Ps. Jeśli zrobilem błąd w twoim nicju to z góry przepraszam....
 
stare 12.12.2004, 23:25   #3
Aquila_Ardens
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Wielkie dzięki! Przyda mi się na pewno... (nawiasem, nie próbowałam tego trybu!)
 
stare 12.12.2004, 23:27   #4
*dumando*
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Aquila_Ardinx
Wielkie dzięki! Przyda mi się na pewno... (nawiasem, nie próbowałam tego trybu!)
heh.. u mnie ten tryb widać prawie na każdym zdjęciu jestem uzależniony
 
stare 09.04.2005, 19:21   #5
apes666
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Zdjęcia to prawie to samo, co obrazy malowane przez simów, a chyba nie ma porzeby tworzenia poradnika dotyczacego obrazów, więc pozwolę sobie dopisać coś na temat obrazów ;] .. bardzo ważne przy malowaniu obrazów jest oświetlenie - bez odpowiedniego obraz wychodzi zamglony i nieczytelny
 
stare 11.04.2005, 23:41   #6
Asiunia_10
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie DzIęKi

Ja też dzięki
 
stare 12.04.2005, 17:44   #7
_Elisha_
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

extra ten poradnik tez nigdy nie probowalam tego trybu ale to sie zmieni :mbounce:
 
stare 13.04.2005, 16:13   #8
rosex
 
Avatar rosex
 
Zarejestrowany: 14.03.2005
Skąd: wiltshire
Płeć: Mężczyzna
Postów: 947
Reputacja: 10
Domyślnie

Poradnik... myślę, że mi jest on nie potrzebny... nie, żebym robiła ładne zdjęcia czy coś w tym stylu, ale każdy powinien się uczyć na błędach i powoli dążyć do doskonałości...
__________________
rosex jest offline  
stare 04.05.2005, 17:02   #9
Reiko
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

ssparrow zablysnela hehe.. fajny poradnik :*
 
stare 01.08.2007, 12:11   #10
unforgiven
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Poradnik młodego fotografa, czyli jak robić dobre zdjęcia

Cytat:
Napisał psujka
Wiem że te pytania był już zadawane ale nie pamietam na jakiej stronie można umieścić zdjęcia zeby potem weszły na forum :1smutny: :shy:
imageshack.net
photobucket.com
************
tinypic.pl
fotosik.pl

....

__________________

 
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 2 (0 użytkownik(ów) i 2 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023