Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16.11.2014, 17:31   #1
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Parcele mieszkalne i publiczne z miasteczka LepkichPaluszków

Cześć
W tym oto temacie przedstawiał będę wszystkie budynki jakie znajdują się w moim miasteczku Käsebrot . Parcele są wybudowane przeze mnie ( niektóre domy są przebudowane, ale o tym później).
Jeżeli ktoś będzie zaglądał do tego działu, to będzie mi bardzo miło
Wiec pierwszym budynkiem jakim zaprezentuje będzie.
Restauracja Czerwień
Parcela: Publiczna
Typ: Restauracja

Zdjecia

Budynek z zewnątrz









Budynek wewnątrz





Łazienka dla mężczyzn jest taka sama, tylko w kolorze czarnym







Zrzuty









Zapraszam do komentowania.
LepkiePaluszki23 jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 16.11.2014, 17:57   #2
Sqiera
 
Avatar Sqiera
 
Zarejestrowany: 14.04.2012
Skąd: z Ziemi Obiecanej
Płeć: Kobieta
Postów: 882
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Parcele mieszkalne i publiczne z miasteczka LepkichPaluszków

Pomysł generalnie bardzo fajny, ale wnętrze tej restauracji jest takie puste. Zadbałabym o inny wystrój, może w innych kolorach no i plus dodatki. Stoliki i krzesła również zdałoby się wymienić, bo nawet jeśli nic nie wgrywasz i jedziesz tylko na tym, co wbudowała gra, to i tak można przygotować przyjemniejsze wnętrza.
Budynek z zewnątrz również jest taki pusty, jakby niewykończony. Brakuje mi roślinności no i znowu dodatki.
Pusto jest wszędzie. Ten projekt wygląda jakby był w fazie początkowej i jeszcze nie został dokończony.

Takie jest moje zdanie, z którym podkreślam, nie musisz się zgadzać
__________________
Sqiera jest offline  
stare 16.11.2014, 19:09   #3
Mr.Death
 
Avatar Mr.Death
 
Zarejestrowany: 01.08.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 9
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Parcele mieszkalne i publiczne z miasteczka LepkichPaluszków

Na pierwszy rzut oka rzuca się troszkę klockowata bryła, no i widać taką pustkę zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, ogólnie dla lepszego zagospodarowania mogłeś zrobić to troszkę mniejsze. Ponury wystrój, brakuje mi roślinności i obrazów. Oczywiście tragicznie nie jest. Spodobał mi się pomysł na wrzucanie swoich prac do jednego tematu, z pewnością będę tu często zaglądała
__________________
Mr.Death jest offline  
stare 19.11.2014, 17:55   #4
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Odp: Parcele mieszkalne i publiczne z miasteczka LepkichPaluszków

Dzień dobry wszystkim Po kilku dniach stężonej nauki postanowiłem znowu coś wrzucić, ale najpierw komentarze

Cytat:
Napisał Sqiera Zobacz post
Pomysł generalnie bardzo fajny, ale wnętrze tej restauracji jest takie puste. Zadbałabym o inny wystrój, może w innych kolorach
A ten kolor nie pasuje? Jakoś nie pasowałby mi ,np. niebieski lub czerwony (we wnętrzu). No krzesła wydają się trochę biedne, przyznam

Cytat:
Napisał Sqiera Zobacz post
Stoliki i krzesła również zdałoby się wymienić, bo nawet jeśli nic nie wgrywasz i jedziesz tylko na tym, co wbudowała gra, to i tak można przygotować przyjemniejsze wnętrza.
Krzesła tak jak napisałem też bym z perspektywy czasu teraz zmienił, ale moim zdaniem stoliki z białymi obrusami pasują.

Cytat:
Napisał Sqiera Zobacz post
Budynek z zewnątrz również jest taki pusty, jakby niewykończony. Brakuje mi roślinności no i znowu dodatki.
Ale spójrz, jakby to wyglądało, gdyby tam rosło dużo drzew i ogólnie roślinności. Moim zdaniem wtedy byłoby zbyt wiele tego.

Cytat:
Napisał Sqiera Zobacz post
Pusto jest wszędzie. Ten projekt wygląda jakby był w fazie początkowej i jeszcze nie został dokończony.
Pusto przyznam jest i projekt (a raczej skończona restauracja) jest skończona

Cytat:
Napisał Sqiera Zobacz post
Takie jest moje zdanie, z którym podkreślam, nie musisz się zgadzać
Po części się zgadzam i dziękuję za odwiedziny w temacie i komentarz

Cytat:
Napisał Mr.Death Zobacz post
Na pierwszy rzut oka rzuca się troszkę klockowata bryła
Nie jest do końca klockiem Dziękuję za odwiedziny w temacie i komentarz.

Dziękuję wszystkim za komentarze. Motywują mnie one do dalszej pracy, ale na razie nauka, więc nowe domy, budynki nie są wznoszone. Na szczęście mam kilka jeszcze budynków, które wybudowałem po restauracji. Kolejnym budynkiem, jakim zaprezentuję będzie Kapliczka, w której moje simy biorą śluby i znajduje się tam jeszcze cmentarz. Bryłę było mi dosyć ciężko pokazać, ale widać ją mniej więcej na zrzucie. Drzew jest tyle, ponieważ ta parcela została wybudowana w terenie, w którym znajdował się mały las. Z czasem zostanie on do końca wycięty. Nikt tam jeszcze nie został pochowany, choć za kilka dni trafi tam Winnocenty Walasiak.

Kapliczka z cmentarzem
Parcela: Publiczna
Typ: Kapliczka z cmentarzem.

Zdjęcia

Budynek z zewnątrz





Budynek wewnątrz

Wejście





Zrzuty

Cała parcela



Kapliczka



Zapraszam do komentowania.

Ostatnio edytowane przez LepkiePaluszki23 : 19.11.2014 - 18:21
LepkiePaluszki23 jest offline  
stare 21.11.2014, 20:39   #5
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Parcele mieszkalne i publiczne z miasteczka LepkichPaluszków

Restauracja

Bryła - nieciekawa. Tradycyjna cegła na ścianach byłaby o wiele lepsza. Mało dekoracji. Nie zachęca do wejścia.
Ogród - nie chciałabym jeść w takim pustym otoczeniu i pod nogami mieć trawy. Rozumiem coś takiego na wiejskich festynach/dożynkach itd., ale to jest część RESTAURACJI, do jasnej ciasnej!
Powiedz mi, dlaczego piaskowe dojście kończy się akurat PRZED tym pawilonikiem?
Wnętrze - pustka, nuda, pomieszane style, brak kontrastu. W żadnej porządnej gastronomii nie znajdziesz takiej mikroskopijnej kuchni z tak rozmieszczonymi sprzętami (to drugie w szczególności, bo moje simowe lokale też mają nierealistycznie małe te kuchnie). W łazience tylko trzy kabiny, chociaż miejsca jest na więcej?!
Brak barierki przy schodach na piętrze... Kto odbierał ten budynek? Kto zadbał o bezpieczeństwo klientów?

Szczerze powiedziawszy byle budka z kebabem wygląda ciekawiej niż ta restauracja.
Nie postarałeś się. 3/10
Cytat:
Zrzuty
Rety, jakąś wojnę mamy, że coś nam zrzucają?! Żywność, lekarstwa może?

Kapliczka z lasem (ja tam żadnego cmentarza nie widzę)

Bryła - musisz nabrać wprawy w budowaniu dachów, szczególnie spiczastych. Sam kształt bryły jest w porządku, okna takie kościelne na szczęście ;] Te dwa piętra ponad drzwiami takie puste... serio? I pokrycie ścian tez ni z gruchy ni z pietruchy. Na samym parterze może i by wyglądało sensownie, ale tak to nie daje rady.
Nie podoba mi się las. W jaki sposób mają tam być lokowane nagrobki?
Wnętrze kapliczki - jeju, jak tam surowo! To by się prędzej nadawało na kostnicę aniżeli na miejsce, gdzie dwójka młodych simów - w końcu! - zostaje sobie zaprzysiężona na wieki...

4,5/10

Jeszcze coś - budowanie na małych parcelach przyspieszy Ci grę i ułatwi nawigację po terenie.
Liv jest offline  
stare 03.01.2015, 10:01   #6
Hatori
 
Zarejestrowany: 01.01.2015
Płeć: Mężczyzna
Postów: 44
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Parcele mieszkalne i publiczne z miasteczka LepkichPaluszków

Restauracja z zewnątrz bardzo mnie zaciekawiła. Z tyłu jednak, parawan i stoliki skryte pod nim za bardzo przypominają mi plenerową wyprzedaż w Biedronce... Z całym szacunkiem, sam zaczynam budowanie w The Sims 2 po czteroletniej przerwie Co do tej altanki która jest jadalnią w plenerze, to jest ona do tego wielka. Czasami jak buduję, mój brat (buduje cudnie ) zwraca mi uwagę: na co ci taka wielka obora? Myślę, że tutaj ta sugestia przyda się, w pozytywnym tego słowa znaczenia Wszędzie jest pusto, z nielicznych rzeczy zaciekawiła mnie podłoga pod stolikami, i pomysł na kuchnię. Naprawdę ciekawy, i do tego dobrany kolorystycznie, jednak trochę jej brakuje. Sądzę, że ciekawiej by to wyglądało, gdyby kuchnia była większa, a sam korytarz pozostał jaki jest, byłoby to zaplecze z półkami na sztućce itp. Oczywiście w miarę możliwości TS2 Coś jak... jak w MasterChef, w pewnym odcinku była kuchnia podobna kolorystycznie, gdzieś tam gotowali, i wyglądało to ciekawie pod względem zagospodarowania przestrzeni Łazienka również pusta, i trochę mi szkoda, że nie pokazałeś męskiej... Z tego co widzę umywalki są ciemniejsze, a ciekawi mnie, jak prezentowałby się one mimo wszystko w innym otoczeniu. Ale spoko, z góry też postaram się zobaczyć A z tego co widzę, to przez te wielgachne, zakręcone (pokręcone! ) schody umieściłeś drzwi do męskiej toalety w niewygodnym miejscu. Podobnie zresztą do damskiej: w kącie pomieszczenia tego... przedsionka? Nawet nie wiem jak to nazwać. Wracając do kuchni, jak patrzą z góry, to ta kuchnia jest... prostokątna. Moim zdaniem znacznie lepiej prezentowałaby się, gdyby przestrzeń na kuchnię wyznaczał taki jakby kwadrat bardziej, a miejsce pozostałą część tego korytarza który jest kuchnią, a takie różne miejsce na sztućce itp. (jak zresztą pisałem już) Zaprezentowałbym to na zdjęciach, jednakże nie mogę: http://scr.hu/3nwq/xm7cm Wracając do tematu obory, to zdecydowanie lepiej buduje się po mniejszych parcelach Ja tą największą wykorzystałem jedynie do budowy ,,Parku Narodowego" (a i tak chciałbym większą xD) W każdym bądź razie parcela na restauracje zdecydowanie za ogromniasta. Po bokach dałeś... podłogę czy coś takiego, co niszczy efekt, tym bardziej, że moim skromnym zdaniem szary i pomarańczowy to taka mieszanka wybuchowa. Myślę, że co do restauracji pięknie na zewnątrz prezentowała się ściana z cegieł tych co tam są, a jak nie, to chociaż coś... białego? Jednak wtedy wypadałoby zmienić otoczenie. Z zewnątrz nie podoba mi się również kolor ram okien... czerwony? Trochę dziwnie to się prezentuje. Ale i tak z zewnątrz podoba mi się to miejsce chyba najbardziej No i ta kuchnia... pomysł naprawdę ciekawy. Tylko kto wymyślił ci takie wielkie lampy. Nie wiem czy to skrót kamery TS, ale wydaje się, jakby sięgały prawie do górnej półki ze składnikami, co jest niepraktyczne. Co więcej, zdaje mi się, że ta pierwsza lampa sięga niżej niż góra drzwi, ale to chyba wrażenie (miejmy nadzieję). W każdym bądź razie mam nadzieję, że nie masz przezemnie złych wrażeń, albo uważasz, że jestem chamem xD Ja staram się pomóc mimo wszystko Restauracja ,,Czerwień" (widząc w niej potencjał ze względu na kuchnię [SAMĄ KUCHNIĘ]) oceniam 4/10

Co do kościoła, moim zdaniem jak na możliwości TS2, to kościół wygląda na prawdę bardzo dobrze. Choć popracowałbym nad dachem trochę... przynajmniej z tyłu, bo z przodu po prawej stronie wygląda jakby za tą wierzą były dwie następne... *drapu* Wszystko pozatym okej, może drzwi trochę się wyróżniają, ale, to szczegół. W środku jednak, patrząc, to te drzwi, ściany i okna wyglądają pięknie. Tak samo lampy... Podobają mi się również krzesła. Teraz odważyłem się przeczytać komentarze wyżej, i przyznam, że w przeciwieństwie do Liv lubię takie surowe klimaty... Wracając, właśnie dowiedziałem się, że to kapliczka a nie kościół xD W każdym bądź razie łuk nie pasuje do tej surowości w środku, ale ujdzie. Można by również spróbować zrobić ołtarz na podwyższeniu, nwm. przy pomocy fundamentów? Może by się coś wyczarowało Ale i taki efekt również mnie zadowala. Pomysł na świerki czy inne drzewa iglaste ciekawy, prezentuje się dobrze kolorystycznie moim skromnym zdaniem, ale bez przesady... Jakieś 9/11 działki to drzewa! Zdecydowana przesada, przecież wystarczyła by malutka działeczka, pośrodku niej kapliczka, dookoła niej dróżka (taka jest przynajmniej u mnie w kościele, jak chodzi się dookoła kościoła, jest przydatna), a z tyłu, za dróżką mała przestrzeń na ten cmentarz Można by spróbować tworzyć byle jakich Simów, zabierać ich na takie parcele, zabijać kodem boolProp testingCheatsEnabled true, a następnie w trybie edycji groby przenieść w odpowiednie miejsce Tylko nie jestem pewien, czy groby będą na parceli publicznej, czy na ich działkach ;D Ale warto spróbowac, może akurat? Reasumując, kapliczka z zewnątrz i w środku na prawdę mi się podoba, jednak zagospodarowanie działki, a co więcej wybranie jej wielkości jest na prawdę nie za ciekawe. Mimo wszystko coś podoba mi się ten budynek, coś w nim jest... 7/10 - ocena znokautowana przez zagospodarowanie i wybranie działki. Wkład do niej miał również dach. Ale to taki tyci, z pół punktu 8) To tyle ode mnie! I mam pytanie... te ławki w kapliczce to dodatek?
Hatori jest offline  
stare 25.01.2015, 19:27   #7
Quixley
 
Avatar Quixley
 
Zarejestrowany: 01.07.2011
Skąd: Kraków
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 124
Reputacja: 16
Domyślnie Odp: Parcele mieszkalne i publiczne z miasteczka LepkichPaluszków

Restauracja Czerwień pusta ;c Wydaje się to wszystko niedokończone i "bez życia" :p Wali po oczach ten daszek nad stolikami na zewnątrz ale rozumiem że nawiązuje do nazwy

Kościół lepszy choć dach na samej górze taki wielki się wydaje. W środku nieźle. Rozwalił mnie ten las, śmiechłam jak go zobaczyłam W sensie tak szczelnie cała parcela załadowana choinkami. I się zastanawiałam gdzie ten cmentarz W środku za ołtarzem bluszcz? Czo on tam robi To fajne http://i1270.photobucket.com/albums/...ps5f677c6d.jpg . I fajne ławki w kapliczce;3

Dodawaj coś kiedyś jeszcze :3
__________________
[img]http://i62.************/2vw9oit.jpg[/img]



www.quixley.fbl.pl
Mój fotoblog z handmade
Quixley jest offline  
stare 15.02.2015, 15:08   #8
Księżniczka Mordoru
 
Avatar Księżniczka Mordoru
 
Zarejestrowany: 21.01.2013
Skąd: Escursione
Wiek: 26
Płeć: Kobieta
Postów: 108
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: Parcele mieszkalne i publiczne z miasteczka LepkichPaluszków

Restauracja Czerwień - ma w sobie to coś, aczkolwiek faktycznie - czasem jest trochę pusto. Aczkolwiek - i tak mnie zauroczyła. Hmm.. może ocenię na 8,5/10?

Co zaś tyczy się Kapliczki z Cmentarzem - na zewnątrz prezentuje się lepiej, niż w środku. Nie podoba mi się ten motyw zieleni (nie wiem co to jest) oraz ten ślubny... nie pamiętam nazwy... łuk? Do mrocznej atmosfery pasowałby taki bardziej... powtórzę się, mroczny. Ocena - może tak 7?
__________________
Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce...
Księżniczka Mordoru jest offline  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023