Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum > Poradniki - Różne
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12.09.2007, 00:03   #1
Doctor_Konrad
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Jak stworzyć dobre FotoStory?

Chciałem odpowiedzieć na pytanie w temacie "jak zrobić fotostory" założonym przez pewną użytkowniczkę w dziale "jak to działa", ale gdy już skończyłem pisać, pojawiła mi się informacja, że temat został zamknięty. Więc żeby moje wypociny się nie zmarnowały, Daję je tu. Nie gniewajcie się za błędy czy inne dziwaczne rzeczy. Robiłem to na szybko, ale poprawiłem to, co udało mi się wyłapać. Zapraszam do czytania. Mam nadzieję, że nie wyzioniecie ducha przed końcem tego posta, bo jest tego dużo. Jeśli o czymś zapomniałem, proszę krzyczeć!! Nie za dużo tego "się"?


Jak stworzyć dobre FotoStory?

  1. Najpierw nakreśl fabułę - co się będzie działo w opowiadaniu, kto, z kim, dlaczego, jak, gdzie, kiedy. Najlepiej, żeby historia była przemyślana od początku do końca.
  2. Kiedy już masz fabułę, zacznij pisać tekst. Najlepiej w Wordzie lub OpenOffice, bo te wyłapią Ci błędy ortograficzne czy fleksyjne. Resztę, typu przecinki, musisz poprawić sam.
    Pisz odcinkami, nie całościowo. Unikniesz późniejszych problemów przy dzieleniu na odcinki.
  3. Na początku staraj się wprowadzić czytelnika w nastrój opowiadania - tajemniczy początek zachęca do czytania ;]
    W miarę pisania możesz coraz bardziej rozbudowywać historię dodając nowe wątki.
    Poza tym, dobrym sposobem jest też "urywanie w najfajniejszym momencie", np. "Magda weszła do pokoju. Podniosła wzrok i serce w jej piersi zamarło. W końcu musiała to zobaczyć! Ale po chwili osunęła się na ziemię...". Ale CO zobaczyła Magda, tego czytelnicy dowiedzą się później ;]
  4. Tekst nie powinien zawierać błędów. Każdemu zdarzają się literówki, ale pisanie "muj kohany pocaój mię" to już przesada. Jak widać, to zdanie trochę trudno przeczytać, prawda? Opowiadania bez błędów czyta się szybciej i z większą chęcią.
  5. Druga rzecz, to to, by dialogi nie przeważały nad opisami i na odwrót. Obu tych rzeczy powinno być po równo, chociaż mała przewaga opisów nie zaszkodzi. Nie musisz mieć całego tekstu od razu. Ważne, żebyś miał swój plan i konsekwentnie go realizował.
  6. Czas na przygotowanie rzeczy do zdjęć: bohaterów i miejsc. Wiadomo, tworzysz Simów, budujesz dom...
    Staraj się odwzorować życie i nie opierać się tylko na przedmiotach zaoferowanych nam przez twórców gry.
    Czy Simy prasują? Nie, ale ty możesz ściągnąć z internetu deskę i zrobić scenę przy prasowaniu.
    Chcesz, żeby Simy biły się na miecze? Oprócz broni możesz też ściągnąć pozy dla nich, dzięki czemu będą wyglądać, jakby naprawdę walczyli ;]
    Na forum zostały zamieszczone poradniki dotyczące zdjęć:

    http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=11598 - poradnik "Jak robić zdjęcia"
    http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=59456 - "Jak zamieszczać zdjęcia na forum".

Wskazówki:
  • W fotografowaniu pomaga kod slowmotion 8 - maksymalne spowolnienie czasu pozwala na zrobieni perfekcyjnego zdjęcia w odpowiedniej chwili.
  • Zmień w ustawieniach grafiki jakość i wielkość screenów na lepszą. Dobre zdjęcia przyciągają wzrok i zachęcą do dalszego czytania.
  • Postaraj się, aby zdjęcia nie przeważały nad tekstem.
  • Zwracaj uwagę na warunki pogodowe oraz czy Simowie nie chodzą ciągle w tych samych ubraniach przez np. 10 odcinków.
  • Najważniejsze - nie zamykaj fotostory po 2 odcinkach, bo nie spodobało się innym. Lepiej skończyć to, co się zaczęło i mieć czyste sumienie! Chyba wiesz, jaką opinię mieli ci, co zaczynali kilka opowiadań i ich nie kończyli?

Wszystkim przyszłym fotostorykom życzę powodzenia w dalszej karierze pisarskiej. Mam nadzieję, że dzięki temu poradnikowi, uda się Wam napisać cos naprawdę fajnego i przyciągnąć do siebie wielu czytelników.


Poradnik nie wzorowany na żadnym innym, napisany od początku do końca przeze mnie. Możecie kopiować go i wykorzystywać do własnych celów, jednak chciałbym, aby nikt nie twierdził, że jest jego autorem.
Oryginalny poradnik zmodyfikowany przez Liv. Podziękowania dla Sandy za pomoc =)
Obie tworzymy lubiane FotoStory - podane w poradniku wskazówki są przez nas sprawdzone ;]

Ostatnio edytowane przez Liv : 17.02.2011 - 12:29
 

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 13.09.2007, 18:19   #2
Kasiunia14lat
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak stworzyć Fotostory?

Bardzo fajny poradnik, tym bardziej, że to twój pierwszy Jestem pewna, że w ten sposób pomogłeś wielu userom i zapewniłeś jedną z nielicznych mądrą lekturę na naszym forum. Myślę, że, a właściwie jestem tego pewna, że gdy będę miała zamiar napisania fotostory, co w najbliższym czasie będzie jednak niemożliwe, ponownie tu zajrzę i skorzystam z twoich rad Póki co życzę owocnej pracy, nad twoim kolejnym pomysłem Pozdrawiam Cię serdecznie i mocno trzymam kciuki =*
Kasia
 
stare 02.10.2007, 12:10   #3
Nereide
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak stworzyć Fotostory?

Bardzo, ale i to bardzo przydatny poradnik dla tych, którzy rozpaczliwie chcą zrobić fotostory, a nie mają zielonego pojęcia od czego zacząć i jak właściwie się zabrać za przygotowania. Na pewno przyda się wielu użytkownikom, bo z tego co pamiętam, w latach poprzednich była tu masa dzieciaków tworzących 'dzieła' pt. "Życie ****", "Z pamiętnika ***" etc., które treścią były podobne: nieszczęśliwa miłość, niechciana ciąża, gwałt, ucieczka z domu itp.. To już się robiło nudne i m.in. dlatego zmyłam się z forum.

Miejmy nadzieję, że ludzie są mądrzejsi o Twoje rady.
 
stare 14.11.2007, 10:00   #4
monisia17
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak stworzyć Fotostory?

nie wiem o co tu chodzi ale od kogoś muszę się dowiedzieć jak zrobić fotostory bo ja nie za bardzo umiem[QUOTE]
 
stare 15.11.2007, 18:02   #5
monisia17
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak stworzyć Fotostory?

Jak umieścić zdjęcia na forum? w tym temacie nie za bardzo wiem o co tam chodzi czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć?;(Dokładnie to nie rozumiem tego "Aby zdjęcia umieścić na forum tak, by były widoczne, najpierw trzeba je wgrać na własne konto www umieszczone na dowolnie wybranym serwerze." Czy ktoś mógłby mi pomóc?
 
stare 15.11.2007, 20:58   #6
Isi
 
Avatar Isi
 
Zarejestrowany: 03.10.2004
Wiek: 37
Płeć: Kobieta
Postów: 1,636
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jak stworzyć Fotostory?

Cytat:
Napisał monisia17
Jak umieścić zdjęcia na forum? w tym temacie nie za bardzo wiem o co tam chodzi czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć?;(Dokładnie to nie rozumiem tego "Aby zdjęcia umieścić na forum tak, by były widoczne, najpierw trzeba je wgrać na własne konto www umieszczone na dowolnie wybranym serwerze." Czy ktoś mógłby mi pomóc?
Chodzi o to, żeby zdjęcia wrzucić na jakiś serwer (są takie stronki, gdzie można wrzucać swoje zdjęcia), a potem w poście podać kod do swojego zdjęcia.

W tym poradnikach masz dokładnie wyjaśnione, jak umieścić zdjęcia:
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=29474
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=35020
(najlepiej przeczytaj oba, żeby wszystko zrozumieć

Ten pierwszy jest na przykładzie strony fotosik.pl, ale swoje zdjęcia możesz wrzucać też na inne stronki, jak np. imageshack.us, ************ i inne (podane są w postach userów w tym drugim temacie).


PS. A co do samego poradnika dotyczącego robienia FS, to muszę przyznać, że jest bardzo udany - dokładny i wyczerpujący, już wcześniej przeczytałam.
Isi jest offline  
stare 17.11.2010, 20:42   #7
tallje
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak stworzyć Fotostory?

twój poradnik dał mi dużo do zastanowienia...mysle, czy z mojego opowiadania nie zrobic my FS, moze i kto wie, bylo by lepiej? XD
dzieki, dzieki, poradnik swietny ;3
 
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023