Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 02.01.2010, 11:12   #11
Sherlock
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kalendarium Simów

@up: No właśnie. Ale z drugiej strony, to spójrzmy na Mortimera i Michała. Są staruszkami, w przeciwieństwie do Belli, a narodzili się mniej więcej w tej samej dekadzie. Może to oznaczać, że Bella została porwana tuż po urodzeniu Aleksandra (wspomnienia: MORTIMER uczy mnie mówić itp.), więc przestała się starzeć. A co do sióstr Kaliente... Może Dina była miastową, poznała Michała, rozkochała go w sobie [był stary i bogaty, po jego śmierci przejęłaby majątek], a po ślubie razem zamieszkali. Chociaż nie, bo Kaliente wprowadziły się dzień przed porwaniem... O, lol!
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 02.01.2010, 11:30   #12
caalam
 
Avatar caalam
 
Zarejestrowany: 13.07.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 864
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Kalendarium Simów

cos mi przyszło na myśl, że Kaliente mogły mieszkać w Dziwnowie o_o.
caalam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.01.2010, 12:14   #13
Sherlock
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kalendarium Simów

@up: To może mieć sens! W końcu dziadkiem Diny był kosmita. Może Kaliente się tam rozbiły, a potem Dina poznała Michała. Wzięli ślub, przeprowadzili się do Miłowa, Michał umarł, a nazajutrz Bellę porwało UFO, bo pomyliło ją z siostrą Kaliente.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02.01.2010, 12:35   #14
zelkam
 
Avatar zelkam
 
Zarejestrowany: 20.10.2007
Skąd: Lublin
Płeć: Kobieta
Postów: 2,069
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Kalendarium Simów

Sherlock - twoja nowa teza jest do niczego :\
Na zdjęciach widać, że Dina i Nina wychowywały się w mieście o zielonej powierzchni (czyli Miłowie bądź Weronie, ale Werona chyba nie ma tu nic do powiedzenia)
Widać to w oknie, jeśli się przyjrzycie :



Tak samo wg. mnie gra nie rozgrywa się tuż po porwaniu Na zdjęciach widać, ze Morti i Bella są w tym samym wieku. Myślę, że poszukujemy Belli, jaką Morti ZAPAMIĘTAŁ, a nie jaka jest. Skoro wiec Morti jest staruszkiem, może i Bella jest już siwą babuleńką, a my szukamy nie tam, gdzie trzeba ? No, chyba, ze Morti osiwiał z rozpaczy po stracie żony ._.



zelkam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.01.2010, 13:11   #15
tomek.966
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kalendarium Simów

Ciekawi mnie też w jaki sposób w przeciągu kilku dni siostry Kaliente rozkochały w sobie Dona i Mortimera. Może Zelkam ma racje i gra nie rozgrywa się zaraz po porwaniu Belli. Ale z drugiej strony skoro premiera miała miejsce we wrześniu 2004 to i akcja gry powinna się rozgrywać w tamtym czasie.

A co do miejsca wychowania się sióstr Kaliente. Miłowo na pewno odpada, gdyż nikt nie ma wspomnień dotyczących sióstr sprzed ich przybycia. W Weronie też nikt nie zna sióstr Kaliente, podobnie jak w Dolinie Niezbędnej, Jaskini Pokrzyku i Kwitnących Wzgórzach. Zatem jedyne co pozostaje to Sunset Valley (The Sims 3 dzieje się w latach 30-tych ubiegłego wieku, a Dina i Nina urodziły się w latach 70-tych, czyli w czasie kiedy Ćwirowie żyli już w Miłowie, a więc nie znali Kaliente. Ewentualnie mogło to być SimCity.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02.01.2010, 17:49   #16
caalam
 
Avatar caalam
 
Zarejestrowany: 13.07.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 864
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Kalendarium Simów

jeżeli nie w Dziwnowie to na Przedmieściu albo coś o_o. przecież Bella porwana została jak Aleksander był małym dzieckiem, więc może Mortimer był od niej o wiele starszy i szybciej się postarzał ? gdyby pójść na logikę, Bella mogłaby być w średnim wieku (czyli ok. 15 dni do emerytury)
caalam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.01.2010, 21:31   #17
Łezka
 
Avatar Łezka
 
Zarejestrowany: 09.08.2008
Skąd: Z oka
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,245
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Kalendarium Simów

Zauważcie różnicę wieku...
Na zdjęciu zamieszczonym przez Zelkam widać Mortiego i Bellę jak są dorosłymi, Kass jest nastolatką, a Alex niemowlęciem tzn. Bella i Morti mogli być tego samego wieku, lecz nie zaczynamy grać zaraz po jej porwaniu tylko za jakiś czas i to przez to Mortimer jest siwy, Kasandra dorosła, a Alex dzieckiem.
__________________
Łezka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.01.2010, 18:29   #18
Starly
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kalendarium Simów

Jak dla mnie było tak:
1. Ćwirowie i Kawalerowie żyli sobie w Sunset Valley, około lat. 40 - 50 (czasy TS3)
2. Bella i Morti wzięli ślub (może jakiś rok 60 - 70) (między TS3 a TS1)
3. Gwidon, Kornelia Bella i Morti (może też Kasandra, jeśli wtedy się urodziła) zamieszkali w SimCity.
4. Około lat 70 - 80 rodzi się Kasandra (czasy TS1)
5. Sądząc po wieku Aleksandra i Kasandry Aleksander urodziłe się jak Kasandra miała około 13 lat. Więc, Aleks rodzi się na początku lat 90.
6. Gwidon umiera w pożarze w ich domu "Gotyckich" w SimCity, tego z TS1 Zwierzaki.
7. Kornelia, Mort, Bella, Kas i Aleks zamieszkują w Miłowie. (początek lat 90, czasy między TS1 a TS2)
8. Kornelia umiera w pożarze.
9. W połowie lat 90 do Miłowa przyjedżają siosty Kaliente.
10. Bella zostaje porwana dzień później.
11. Rok 2004, czay TS2. Mortimer jest stary, Kasandra dorosła a Aleksander dzieckiem.

To moja hipoteza. Nie pasuje mi jedna rzecz. Bella jest w tym samym wieku, co Mortimer. Więc musiała urodzić Aleksandra w wieku około 50 lat, co jest raczej niemożliwe.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 08.01.2010, 20:45   #19
Anique
 
Avatar Anique
 
Zarejestrowany: 25.08.2009
Skąd: ztamtont
Płeć: Kobieta
Postów: 691
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Kalendarium Simów

Cytat:
Napisał Starly Zobacz post
Nie pasuje mi jedna rzecz. Bella jest w tym samym wieku, co Mortimer. Więc musiała urodzić Aleksandra w wieku około 50 lat, co jest raczej niemożliwe.
A może urodziła Aleksandra tuz przed tym jak osiągnęła wiek "emeryt"? A zanim jeszcze osiągnęła ten wiek to porwało ją ufo?

Cytat:
Napisał Starly Zobacz post
9. W połowie lat 90 do Miłowa przyjedżają siosty Kaliente.
10. Bella zostaje porwana dzień później.
I w jeden dzień zdąrzyły rozkochać w sobie kilku mężczyzn? - jak to juz ktos napisał...


A tak swoją drogą to twórcy musieli sporo myśleć i nieźle sie wysilać, żeby wymyśleć taką historię, tyle zawiłych relacji itp.
Anique jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.01.2010, 20:49   #20
Starly
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kalendarium Simów

A kto powiedział, że rozkochały w sobie kilku mężczyzn??? Michhała Dina mogła przecież poznać w ich mieście, bo nikt nie napisał, że mieszkał zawsze w Miłowie, a Dona znały jako nastolatki.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023