Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą > The Sims 3: Rozszerzenia
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27.10.2011, 12:00   #11
Ilona
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TSR RigFix

Cytat:
Napisał anie_1981 Zobacz post
np łóżka trzeba naprawić ręcznie, co jest diabelnie trudne i jak na razie, to mi nie wyszło.
no to coś nie tak zrobiłaś,ja przepościłam przez program tylko te dwa katalogi DCCache + DCBackup i wszystko działa bez zarzutu
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 27.10.2011, 12:44   #12
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: TSR RigFix

Ale ja mówię o nieoficjalnych łóżkach. Można na nich spać, ale kołdra się głupio układa. A tak w ogóle, jak już wspomniałaś o DCBackup, to znalazłam na mts ciekawą informację... Jeśli zainstalujemy sims3pack'i i nie skasujemy zawartości DCBackup, to nasze wyeksportowane domy będą zawierały nieoficjalne dodatki (nie wiem jak Store). Ale jeśli nie będzie niczego w DCBackup, to domy będą czyste, bez dodatków! Ja zawsze kasuję pliki z DCBackup, bo cały czas myślałam, że to tylko pozostałości po instalacji sims3packów i nie są już potrzebne. Jednak teraz tym bardziej je będę kasowała, bo moje domy będą bez-dodatkowe

Ostatnio edytowane przez anie_1981 : 27.10.2011 - 12:49
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.10.2011, 08:40   #13
jaja
 
Avatar jaja
 
Zarejestrowany: 14.07.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 185
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: TSR RigFix

Cytat:
Napisał mabda Zobacz post
a nie macie problemu z tym granny costam? bo scignelam oba programy, jak w instrukcji, ale granny nie ma biblioteki .dll. po doczepieniu innej, tez od granny, wywala mi jakis blad wejscia czy cos. o co kaman?
jak sobie poradziłaś? mi tez granny nawala
jaja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.10.2011, 19:28   #14
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: TSR RigFix

Ja zauważyłam inny problem.... Jeśli mamy dodatek sims3pack z odzieżą, lub czymś innym, co nie wymaga zmiany i granny tego nie chce naprawić, to nie daje się tego zainstalować launcherem... Niby nie jest to duży problem, ale chciałam zainstalować od nowa sims3pack'i z tsr by wszystko miało ręce i nogi, no i teraz muszę kombinować... Całe szczęście, że można sobie przefiltrować sims3pack'i launcherem, ale zanosi się na długą robotę... W zasadzie, to mogłabym zostawić to tak jak jest, ale chciałam odinstalować niektóre rzeczy... Nie lubię odinstalowywać, z reguły kasuję wszystko i instaluję od nowa, pomijając niechciane rzeczy...
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.10.2011, 08:29   #15
jaja
 
Avatar jaja
 
Zarejestrowany: 14.07.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 185
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: TSR RigFix

Ehh, ja bym chciała, żeby w ogóle mi to zadziałało.. Najpierw TSR RigFix nie widzi zainstalowanego granny coś tam, już parę razy z tym kombinowałam instalując i odistalowując od nowa, tyłek. Udało mi się to ominąć, jak zmieniłam nazwę pliku .dll w granny na wskazaną przez RigFix (granny2 zdaje się - wiem, wiem, desperat). Wtedy niby było ok, program zaczął działać, ale i tak nie skonwertował mi nic, bo stwierdził, że w bibliotece granny2.dll nie ma jakiegoś pliku...;/ no tu nic nie dokleję

Ktoś pisał o tym samym zdaje się, i niby to obszedł, więc jak coś to proszę o pomoc
jaja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.10.2011, 09:06   #16
Ilona
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TSR RigFix

tutaj wszystko wyjaśniłam http://forum.thesims.pl/showpost.php...6&postcount=10
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30.10.2011, 10:25   #17
jaja
 
Avatar jaja
 
Zarejestrowany: 14.07.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 185
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: TSR RigFix

Dziękuję za odp, ale to to samo co piszą w angielskiej wersji w TSR, wlaśnie to mi nie działa: nie mam żadnego granny2.dll, nazywa się inaczej; spróbowałam zmiany nazwy i wklejania do RigFix, ale to też nie działa. No nic, muszę się przyzwyczaić do zrypanych modów, bo nie zamierzam się ich pozbywać
może spróbuje za jakiś czas znów, kto wie, może zaskoczy; póki co mam dość
jaja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.10.2011, 11:07   #18
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: TSR RigFix

Mnie te łóżka denerwują... No niby działają, ale kołdra tak okropnie wygląda... Tutaj opisano procedurę ręcznej naprawy łóżek:

http://sims3.the-prof.net/forums/ind...5.html#msg2225

Ale nie rozumiem o co chodzi w pkt 3.

EDIT:

No dobra, znalazłam instrukcję obrazkową... Okazało się jednak, że nie jest potrzebna. Moje nieoficjalne łóżka są w wersji package, ale ja sobie kompresuję wiele plików package w jeden większy (z programem s3pe). No i naprawiłam ten skompresowany plik, a nie wersje sprzed kompresji, dlatego łóżka niby działały, Simy na nich spały normalnie, ale kołdra głupio się układała... Teraz naprawiłam normalne pliki package i dopiero po tej akcji je skompresowałam... Teraz łóżka działają!

I drugi problem mi się rozwiązał sam. Pisałam kilka postów wyżej, że ubrania\wzory w wersji sims3pack (nieoficjalne), nie chcą mi się zainstalować... To był jakiś chwilowy błąd i już jest OK. No i ja sobie zazwyczaj po instalacji sims3pack'ów wyłączam launchera a potem znowu włączam, to jeśli jakiś plik nie ma znaczka "zainstalowany", to znaczy, że go launcher nie zainstalował. Jednak w przypadku nieoficjalnych plików sims3pack z odzieżą i wzorami ten sposób nie działa. Launcher nie pokazuje znaczka "zainstalowany" i żeby sprawdzić, czy się odzież\wzory zainstalowały, trzeba sprawdzić to w zakładce "obiekty zmodyfikowane", lub w grze. Także problemu nie ma.

Zaraz jeszcze coś sprawdzę, ale jest problem z wannami, że nawet po naprawie nie da się w nich kąpać psów i kotów, akcja znika. Muszę sprawdzić, czy po tej drugiej naprawie package to w końcu działa, czy nie...

I mam WIELKĄ prośbę, mógłby ktoś sprawdzić nieoficjalne szafki kuchenne, pod kątem narożników? Bo mi się tak "rozwalają graficznie".

Ostatnio edytowane przez anie_1981 : 30.10.2011 - 14:26
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 30.10.2011, 23:31   #19
barnabaaa
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TSR RigFix

Do jaja

Miałam identyczny problem. A rozwiązałam go tak:
1. Pobrałam plik ze strony: http://www.dll-files.com/dllindex/dl....shtml?granny2
2. Zainstalowałam go
3. Wyszukałam i skopiowałam granny2.dll do folderu TSR RigFix
4. uruchomiłam program wg instrukcji ze strony TSR
5. I gotowe, wszystko dzieła ok, pliki są normalnie konwertowane.

Mam nadzieję że pomogłam
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.11.2011, 10:34   #20
jaja
 
Avatar jaja
 
Zarejestrowany: 14.07.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 185
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: TSR RigFix

Dzięki bardzo za dobre chęci, jednak wklejanie ściągniętych granny2.dll nie pomaga, ciągle to samo.
Jednak sprawdziłam ten program, który podałaś; za jego pomocą wyszukałaś dll jak zrozumiałam.. no więc jako że za ściągnięcie tego co ten program wyszuka się płaci, to sobie podarowałam chyba że coś źle kombinuję, ale niestety wątpię...
ciekawa jestem czy tylko ja mam takie syfy z tym rigfix czy inni też. Chociaz raczej mi sie wydaje, że nikt się z tym po prostu nie babra i czeka na aktualizacje bezpośrednio u autorów. Ja też poczekam, a tymczasem wyrzucę niedziałające meble, a w tyłek z tym
jaja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
tsr rigfix


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023