Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05.09.2014, 14:26   #41
Mrufka
 
Avatar Mrufka
 
Zarejestrowany: 25.05.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 162
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał kavoweciastko Zobacz post
Wyśle Ci na PW.
Widze,ze masz system 32bitowy, to malo, moze nie daje rady i Cie wywala. 32bitowy system ogranicza Twoj RAM, pozwala uzyc tylko jego czesc, zainstaluj 64bity, Simsy4 jednak sa nowa gra i RAM jest wazny, oraz szybkosc komputera. Radzilabym Ci sprobowac na kompie u kogos innego, kogos kto ma lepszy sprzet, ja obstawiam za tym, ze Twoj komp poprostu nie wytrzymuje napiecia
Mrufka jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 05.09.2014, 14:46   #42
kavoweciastko
 
Avatar kavoweciastko
 
Zarejestrowany: 28.05.2014
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 77
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Powiem tak: miałam włączony menadżer zadań w pewnym momencie kiedy to sama myślałam, ze może RAMu mi brakuje. W menadżerze sprawdzałam jak sytuacja stoi z wydajnością i czy sobie tam radzi komputer i wszystko było dobrze. Dochodziło max do 2,5 gb pamięci wraz z włączonym frapsem, skypem itd (bez nich też wywala, uprzedzam wszelkie pytania tylko).
Powiedzieć "zainstaluj 64-bity" jest łatwo.. z tym ze nie każdy musi mieć na wszystko pieniądze. A ja i tak 2 tyg temu miałam czyszczony komputer i system stawiany od nowa, wiec nie mam ochoty na zabawe z takimi rzeczami. Zanim ktoś postawi mi system i bedzie komputer do użytku to miną 2-3 dni, a ja muszę mieć codziennie komputer, gdyż chodze do szkoły fototechnicznej, gdzie potrzebuje mieć w domu non stop photoshopa, non stop na nim coś robie, a nie mam w domu innego urządzenia na ktorym mogłabym na spokojnie wszystko zrobić.

EDIT: jeszcze tylko dodam, że gdyby brakło mi RAMu to powinno wtedy chyba wyskoczyć okno z informacją o braku RAM, o ile się nie mylę.

EDIT 2: Pozwole sobie jeszcze dodać, że gdyby TS4 były tylko na 64-bity to by w ogóle mi simsy nie odpaliły. A odpalają się. Zresztą, dodam jeszcze coś, gry 64-bitowe na Origin są u mnie na szaro, co ma oznaczać, że nawet nie pobierzesz gry jak nie spełniasz wymogów (tak podstawowych jak system). Jeśli bedzie trzeba to udowodnie to chociażby BF Hardline (czy jak on się tam zwie), który w becie był na 64-bity i jest u mnie na szaro, nawet nie mogłam go zainstalować.

Ostatnio edytowane przez kavoweciastko : 05.09.2014 - 15:00
kavoweciastko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.09.2014, 15:13   #43
Spiska
 
Avatar Spiska
 
Zarejestrowany: 17.08.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 15
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

A próbowałaś się chociaż skontaktować z oficjalną pomocą EA Games..? Jeśli spełniasz minimalne wymagania i nikt na forum nie może ci pomóc, warto do nich zastukać.
Spiska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.09.2014, 15:19   #44
kavoweciastko
 
Avatar kavoweciastko
 
Zarejestrowany: 28.05.2014
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 77
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Nie. Myślałam o tym i jeśli boisz_sie_aes nie zobaczy konkretnego powodu czemu mam crashe w TS4 z dxdiag to pewnie jutro będe do nich dzwonić jeśli starczy mi pieniędzy na karcie. Aczkolwiek liczyłam na to, że będą jakieś aktualizacje TS4 na Originie. Ale nic się nie pojawia, więc.. trzeba będzie dzwonić jak nic nikt nie zdziała i nie powie mi czemu tak się dzieje. Tak jak mówie - wszelkie gry mi działają, nawet z gorszymi wymaganiami. A w TS4 wywala mnie tylko w trybie życia, co jest dziwne.
kavoweciastko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.09.2014, 15:31   #45
Spiska
 
Avatar Spiska
 
Zarejestrowany: 17.08.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 15
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Ewentualnie zawsze możesz spróbować reinstalki. Bór jeden wie, na ile problemów z grami jest odpowiedzią
Spiska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.09.2014, 16:50   #46
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,474
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Cytat:
Napisał Mrufka Zobacz post
32bitowy system ogranicza Twoj RAM, pozwala uzyc tylko jego czesc
bcdedit /set IncreaseUserVa 3072

I jedziemy.
tutorial

Ostatnio edytowane przez Caesum : 05.09.2014 - 16:54
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.09.2014, 12:06   #47
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Dobra, nie wiem czy to ja jestem jakimś nietrybem, czy nie da się zrobić tak jakby dwóch oddzielnych gier? Tzn. jak mam np. dwie rodziny w tej zielonej okolicy, to one zawsze będą widoczne, tzn umieszczane tak jakby na tej samej planszy?

I po drugie, gra chodzi mi na high mimo gtx'a 660 - jak zwiększę na ultra to się zacina ciąć. Nie wiem czemu :<

Edit: jednak jestem nietrybem, przynajmniej jeśli chodzi o drugą kwestię - gra miała domyślnie ustawioną kartę zintegrowaną Intela
__________________
Evil is a Point of View

Ostatnio edytowane przez Gio : 06.09.2014 - 12:08
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.09.2014, 12:33   #48
Agor-ia
 
Avatar Agor-ia
 
Zarejestrowany: 10.07.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 418
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Na tym pasku gdzie jest "Wczytaj grę" gdzieś bardziej na prawo jest też "Nowa gra". Chyba taka ikonka z plusem.
__________________
Lubię piwo i starych rybaków.

Be the type of Woman, who crawls out of bed every day and the Devil says "Oh no, She's awake!"

"The only way to get rid of a temptation is to yield to it." - Oscar Wilde
Agor-ia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.09.2014, 12:52   #49
Navari
 
Zarejestrowany: 22.08.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 18
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Przypomniało mi się, że miały być jakieś ciekawe konsekwencje niepłacenia rachunków - ktoś z was coś takiego zaobserwował, czy się z tego wycofali?
Navari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.09.2014, 12:58   #50
Spiska
 
Avatar Spiska
 
Zarejestrowany: 17.08.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 15
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi

Są, są - najpierw odcinają prąd, potem wodę.
Spiska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 7 (0 użytkownik(ów) i 7 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023