Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16.02.2015, 21:45   #1
ABC3003
 
Zarejestrowany: 24.01.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 61
Reputacja: 10
Domyślnie

Próbowałam kilka razy wysłać moich Simów na uniwersytet i za każdym razem się to zacina. Czym to jest spowodowane? Dodam, że wysyłałam sześć osób naraz i mają duży dom, w ogóle mają wiele wykupionych nieruchomości, a w ich otoczeniu (Twinbrook) nie mogą wejść do księgarni...

A czy może to być spowodowane tym, że używałam na nich kodu testingcheatsenabled i ich postarzałam dzięki temu kodowi?

Ostatnio edytowane przez Kędziorek : 16.02.2015 - 21:55
ABC3003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 16.02.2015, 23:02   #2
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Uniwersytet Simowy

Tzn. zacina się podczas ładowania otocznia?

Tak, to może być spowodowane dużą ilością simów, nieruchomości, itd. Spróbuj zainstalować te programy wg instrukcji i zobacz czy to coś da: [link]
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.02.2015, 15:10   #3
ABC3003
 
Zarejestrowany: 24.01.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 61
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Uniwersytet Simowy

Wydaje mi się, że problem tkwi chyba w Simach. No bo przecież bardzo małe dzieci i noworodki nie mogą opuszczać otoczenia. Tych sześciu Simów postarzałam kodem "testingcheatsenabled" i jak moja Simka (ich matka) pojechała do Champs Les Sims, to jej drzewo genealogiczne wyglądało jak sprzed modyfikowania wieku dzieci. Nie mogę ich wysłać ani na studia, ani na wakacje. W obydwu przypadkach przy ładowaniu gra się zacina albo wyłącza.

Co mam zrobić???
ABC3003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.02.2015, 15:35   #4
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Uniwersytet Simowy

A ten problem występuje też na innych zapisach?

Testing może powodować problemy (i nie mówię tu o postarzaniu simów). Spróbuj go wyłączyć podczas ładowania uniwersytetu (kodem testingcheatsenabled false).

Może spróbuj pobrać mody Nraas MasterController i Nraas Overwatch (znajdziesz je w dziale z aktualizacjami modów). Potem zresetuj otoczenie za pomocą MC (klikasz na ratusz, wybierasz Nraas>Master Conroller i tam gdzieś jest opcja resetu otoczenia).

Możesz też spróbować zmniejszyć rozmiar zapisu: [poradnik]
__________________

Ostatnio edytowane przez Hebe : 17.02.2015 - 16:05
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.02.2015, 18:17   #5
ABC3003
 
Zarejestrowany: 24.01.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 61
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Uniwersytet Simowy

W innych zapisach problem ten nie występuje. A ten kod zawsze wyłączam, kiedy przestaję go używać, więc nie jest on włączony podczas ładowania się jakiegokolwiek podotoczenia. :/
ABC3003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.02.2015, 20:26   #6
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Uniwersytet Simowy

Więc masz problem konkretnie z tym zapisem. Możesz w takim razie spróbować przywrócić poprzednią wersję save'u i wtedy jeszcze raz spróbować wysłać simów na studia.

Tzn. w Dokumenty>EA>TS3>Saves poszukaj folderów o tej samej nazwie co twój uszkodzony zapis. (Załóżmy, że ten zapis nazywa się abc.) Powinny być tam dwa foldery: abc.sims3 i abc.sims3.backup. Przenieś folder o nazwie abc.sims3 w inne miejsce (np. na pulpit), a nazwę folderu abc.sims3.backup zmień na abc.sims3. W ten sposób przywrócisz zapis do poprzedniej wersji.

Możesz też pobrać te mody, o których wspominałam w poprzednim poście:

Cytat:
Może spróbuj pobrać mody Nraas MasterController i Nraas Overwatch (znajdziesz je w dziale z aktualizacjami modów). Potem zresetuj otoczenie za pomocą MC (klikasz na ratusz, wybierasz Nraas>Master Conroller i tam gdzieś jest opcja resetu otoczenia).
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.02.2015, 08:02   #7
ABC3003
 
Zarejestrowany: 24.01.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 61
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Uniwersytet Simowy

Tzn. nie ma takiej opcji, żeby przywrócić poprzednią wersję save'u, bo ten problem z wysyłaniem trwa już od dłuższego czasu, ale pamiętam, że niedawno (w tamtym tygodniu) moja Simka była na wakacjach (sama) w Champs Les Sims i wszystko było O.K. I jak wysyłałam ją na studia jakiś czas temu to też było O.K.

Dzisiaj spróbuję jeszcze raz i zobaczymy, co się stanie.
ABC3003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023