Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 01.12.2011, 23:42   #11
Levkoni
 
Avatar Levkoni
 
Zarejestrowany: 21.05.2009
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,023
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA?

W obecnej chwili gry są już tak zaawansowane, że TS4 powinna zrzucić pewne łańcuchy poprzedniczek i stać się czymś więcej, niż tylko uproszczoną i groteskową symulacją życia.

1. Po pierwsze grafika. EA powinno skończyć bajkowością i idyllą w grze. Czas na zmiany, które bardziej przybliżą grę do realizmu. Koniec z kolorkami i sielanką, czas postawić na to, co ludzie widzą na co dzień. Bez przesady oczywiście bo to ma być gra też dla dzieci, ale Ci, którzy z serią są od początku dziś są już dorosłymi ludźmi i takie kolorki są dla nich trochę odpychające. Również postacie, powinny wyglądać realniej. Wystarczy spojrzeć na dodatki, które tworzą fani. Wszystko to jest wzięte z życia, simowie są ładniejsi a to oznacza tylko jedno. Fani mają dość bajki i chcą pobawić się cudzym życiem.

2. Po drugie nastrój i mechanika. Od początku serii simsy są zamiast prawdziwym symulatorem życia, tylko groteskową jego wersją. Zachowania simów są uproszczone i odbiegają daleko od tego, co chcielibyśmy widzieć w grze. Marzy mi się rodzinka, w której każdy coś robi, ale wszyscy w tym samym czasie rozmawiają ze sobą. Marzą mi się simy o ogromnej palecie zachowań od małych szczegółów jak zdjęcie butów po wejściu do domu, poprzez koszenie trawy w ogródku aż do zapracowanej matki, która próbuje uspokoić wyjące dziecko na rękach jednocześnie starając się od czasu do czasu pomieszać zupę, którą pewnie przypali Po prostu dość mam schematycznych zachować w tej grze, w której aby uspokoić dziecko wystarczy je nakarmić i przewinąć. Również powinien być bardziej rozbudowany system rachunków i pracy. Tak, żeby było na prawdę na co wydawać pieniądza, a żeby znalezienie pracy nie było takie proste jak obecnie.

3. Po trzecie, miasta. Osobiście nie muszę na starcie mieć wielkiej metropolii, to nawet mi się nie marzy, tym bardziej jak miałaby wyglądać tak jak w TS3 PZ to ja dziękuję... wyludnione miasto, gdzie jeżdżą prawie same taksówki. Może być to małe miasto, jakieś urocze miasteczko. Ale żeby było w nim więcej życia, prawdziwy ruch uliczny, pary chodzące na spacer trzymając się za ręce, koty łażące po płotach, złodziej rabujący torebkę starszej pani. Czyli nawiązanie do tego co pisałem w pkt 1. Miasta, które są teraz, są smutne bo jedyne życie jakie w nich widać to łażący chodniku pojedynczy simowie albo stojący (lub siedzący) którzy ze sobą gaworzą. I to wszystko jeśli chodzi o ruch w mieście

4. Miejsca pracy. Definitywnie skończyć z polityką tzw. "rabbit hole" czyli króliczych dziur. Czasy są takie, że miejsca pracy powinny być otwarte i powinno być widać, co robią w środku simowie. Tego chyba nie trzeba tłumaczyć.

5. Tryby budowy. Budowanie domu powinno być bardziej elastyczne. Od różnej wysokości fundamentów, poprzez zdobienia dachu do wyboru, różnych długości ściany (nie tylko takie na jedną kratkę, ale też nawet na pół i jedną czwartą kratki). Oczywiście możliwość budowy okrągłych ścian czy też nawet narzędzie stawiania ich pod swobodnym kontem.

6. Upływ czasu. Obecnie widoczny tylko po wieku simów. Jeśli o to chodzi, dodałbym tylko jeszcze pewne grupy wiekowe, żeby uzupełnić zbyt duże przeskoki. Mogliby twórcy zaimplementować również gładkie przejścia między poszczególnymi grupami. Tzn, że sim miałby się starzeć cały czas, bez przechodzenia od grupy do grupy. Po drugie powinno być starzenie się mebli na przykład. Tak, żeby po pewnym czasie był przymus odnowienia mebla(mógłby wtedy stawać się zabytkiem lub z powodu zniszczenia wymiana. Bo obecnie nie ma co robić z pieniędzmi simów. Po wybudowaniu i urządzeniu domu zarabia się i ciągle tylko przybywa kasy, a nie ma na co jej wydać.

7. Samochody i rowery. Myślę, że tu wszyscy wiedzą, o co chodzi. Nie może dalej to tak wyglądać, jak wygląda teraz wsiadanie i parkowanie. Ogólnie ja to widzę tak: specjalne narzędzie za pomocą którego wyznaczalibyśmy trasę wjazdu i wyjazdu samochodu na daną parcelę. I po tak wyznaczonej linii sim wjeżdżałby na parcelę lub by z niej wyjeżdżał. I na tej trasie nie można by było wtedy stawiać żadnych obiektów.

8. Po drugie domy. W TS4 możliwość mieszkania w blokach powinna być od razu zaimplementowana bez zbędnych dodatków. A powinno to wyglądać podobnie jak w TS2 OŻ. To, co zrobiono w TS3 PZ jest idiotyczne! Gracze powinni mieć możliwość wynajęcia bądź kupna mieszkania, to samo z domami a ceny powinny być bardziej wymagające.

9. Kariery. EA powinna je bardziej urozmaicić. Na przykładzie kariery w polityce: jeśli sim chce zostać burmistrzem, powinien mieć możliwość zorganizowania kampanii wyborczej. Tak samo piosenkarz, który powinien dawać prawdziwe koncerty na scenach, być oblegany przez ludzi itd. W tym aspekcie gry można na prawdę wiele zmienić na lepsze. Ciężko wszystko wypisywać.

10. Dodatki. Po pierwsze, pewne elementy dodatków z poprzednich części powinny od razu znaleźć się w podstawowej grze. Zwierzęta, pogoda, możliwość posiadania własnego biznesu. Nie musi to oznaczać rezygnacji z ogromnych zysków dla twórców. Wprowadzenie takich elementów do gry dałoby im wielkie możliwości tworzenia nowych dodatków. Dajmy na to dodanie do gry podstawowych zwierząt takich jak psy, koty, konie i małe zwierzaki, umożliwiłoby EA w późniejszym czasie wydanie dodatku pozwalającego stworzyć całą farmę z kurami, świniami itd, a na to gracze czekają od dawna. Po prostu idea wydawania dodatków powinna w 4 części oprzeć się na rozbudowywaniu gry, a nie na dobudowywaniu do niej kompletnie nowych elementów.

11. Świat gry. Zamiast systemu odrębnych map, na którym znajdowało się jedno miasto, fajnie by było, gdyby EA stworzyło możliwość budowania makroregionów z kilkoma miastami\miasteczkami, między którymi simowie mogliby się swobodnie przemieszczać.

12. The Sims 4 Online. Rozwiązanie jak dla mnie co najmniej kontrowersyjne. Owszem zabawa z innymi graczami byłaby ciekawa. Odwiedzanie innych, nawiązywanie kontaktów, patrzenie, jak sąsiad stawia willę byłoby niesamowite, dodałoby wiele realizmu grze. Co prawda The Sims Online wydane wiele lat temu nie osiągnęło sukcesu i projekt zamknięto, to czasy dziś są inne, Simsy są inne i mogłoby to się udać. Aczkolwiek istnieje wiele problemów związanych z takim rozwiązaniem. Po pierwsze dodatki z sieci. Co by było, gdyby kolega/koleżanka posiadała dom wypełniony meblami ściągniętymi z internetu, skoro inny gracz nie posiadałby ich? Chodzi o nieautoryzowane dodatki. Jak gra miałaby je wyświetlać? Po drugie płatności. Zapewne EA nieźle by chciała zarobić na grze online. Wiele mebli byłoby dostępnych dopiero po zapłaceniu za nie, tak samo jak pewnie wiele opcji wbudowanych w grze. Już teraz gra bez dodatków z sieci lub Store jest bardzo uboga w meblach. Czy takie płacenie za dodatkowe opcje i obiekty nie zepsułoby frajdy z rozgrywki, w której przyzwyczailiśmy się do swobody i braku ograniczeń?

Trochę dużo tego się nazbierało, ale jest na prawdę mnóstwo rzeczy do zrobienia, które nie są wcale niemożliwe, a wręcz wymagane przy tego typu produkcji i dzisiejszych technologiach. To takie moje postulaty, może jakimś cudem trafią na odpowiednie oczy Jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy, to napiszę
__________________
Zmieniłem nick z Absolem na Levkoni.
Levkoni jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 02.12.2011, 07:57   #12
Beatrice
 
Avatar Beatrice
 
Zarejestrowany: 27.04.2011
Skąd: Polska
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 195
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA?

Tak, lista naszych marzen byłaby dłuuuuuuuuuuuga
Realizm gry, ot co jeden z głównych problemów.
Gdzie jest odkurzacz czy żelazko ?
Dlaczego nie mozna pływać w morzu ?
Gdzie ten ruch uliczny ?
Dlaczego nie ma chorób ?
Wszędzie otaczające królicze dziury...
Może i fani mają duże oczekiwania względem TS4, ale za taką kasę jaką na serie wydajemy mamy prawo otrzymać coś wartego tych pieniędzy... Zreszta i tak pewnie na marzeniach się skończy - w końcu to EA
__________________
By music to the heart ;*
Zapraszam do pobierania domków: http://pl.thesims3.com/userExchange....sona=vivanasia ;D
Beatrice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.12.2011, 11:04   #13
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA?

Niech lepiej dopracują The Sims 3, by nie miało błędów, by gra była bardziej płynna itp, a nie porywają się jak zawsze z motyką na słonce tworząc nową część i obiecują gruszki na wierzbie (zupełnie jak nasi kochani politycy).
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.12.2011, 14:04   #14
Horsez
 
Avatar Horsez
 
Zarejestrowany: 22.07.2008
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 796
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA?

A ja narazie nie chce The Sims 4, dopiero co 3 wyszło
Powinni lepiej dopracować tą część gry, pozatym gra onilne, do kitu!
__________________
Horsez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.12.2011, 14:25   #15
Lubie
Naczelny Grafik
 
Avatar Lubie
 
Zarejestrowany: 26.04.2011
Skąd: Z Niemcami.
Wiek: 26
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,893
Reputacja: 24
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA?

Pomysł na sims online jest do kitu. !!
Jak dla mnie planowanie w tym czasie the sims 4 jest ciulowe, najpierw lepiej niech dopracują trójka, a nie planują na przyszłość... :/
__________________
Lubie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.12.2011, 15:03   #16
eyvee
 
Avatar eyvee
 
Zarejestrowany: 16.02.2011
Skąd: Z Fantazjolandii
Wiek: 34
Płeć: Kobieta
Postów: 1,062
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA?

nom tez uwazam, ze juz mysla nad 4ka a 3ki nie potrafia zrobic raz a porzadnie :/ ja bardzo lubie grac w gry online <aion, nowo oczekiwany l2 innova god, wyczekiwana Tera itp>, ale jesli chodzi o simsy...to nie zbytnio mi to pasuje
eyvee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.12.2011, 15:45   #17
caalam
 
Avatar caalam
 
Zarejestrowany: 13.07.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 864
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA?

wydaję mi się, że na 4 część będziemy musieli długo czekać. przede wszystkim musimy poczekać, aż skończą im się pomysły na dodatki do 3.
chciałabym, żeby część czwarta była bardziej realistyczna. wsiadanie do samochodu, na rower, większy wybór pracy. przydałaby się możliwość przeprowadzenia się do innego miasta. ogólnie, żeby centrum simowego miasta było bardziej realistyczne.
w 3, dopóki nie przyjdę - nie ma ludzi. również podgląd tego co robią nasze simy w pracy, pory roku, realistyczne simy (chodzi mi głównie o skiny, które tworzą gracze - są zdecydowanie lepsze od maxisowskich), kluby, osiedla, zwierzaki...
jedyne co powinni zostawić to cechy, bo nareszcie mogłam stworzyć takiego sima jakiego chciałam. co prawda, mogą w 4 dorzucić więcej cech - nie narzekałabym.
caalam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.12.2011, 16:53   #18
Probs
 
Zarejestrowany: 27.02.2010
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 82
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA?

Pewnie że będziemy długo czekać. EA nie wydaje gier jak co roku np. Call of Duty ... 8 części - przecież to się robi nudne !!! Oni wydają jedną część The Sims raz na kilka lat i zawsze czymś zaskakują. Duża ilość zmian zawsze jest mile widziana oraz jeszcze bardziej rozbudowany świat z każdą częścią.
Probs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.12.2011, 17:38   #19
Ejak
 
Avatar Ejak
 
Zarejestrowany: 13.06.2010
Płeć: Mężczyzna
Postów: 667
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA?

Cytat:
Napisał Probs Zobacz post
Pewnie że będziemy długo czekać. EA nie wydaje gier jak co roku np. Call of Duty ... 8 części - przecież to się robi nudne !!! Oni wydają jedną część The Sims raz na kilka lat i zawsze czymś zaskakują. Duża ilość zmian zawsze jest mile widziana oraz jeszcze bardziej rozbudowany świat z każdą częścią.
Już widzę, jak rozbudowują super świat.

Wszystkie zmiany, które podaliście, gdyby zostały zrealizowane, to gra by była "gra roku".
__________________
The boy that you loved,
is the man that you fear.
Ejak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.12.2011, 17:49   #20
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Jakie będzie The Sims 4? Co powinno poprawić EA?

Zgadzam się z Probsem, że Simsy to gra, która wychodzi bardzo rzadko (raz na 5 lat), a multum dodatków przedłuża jej żywotność na rynku. I simsy nie zostaną NIGDY grą roku, bo skierowane są do młodych odbiorców, dlatego twórcy nie mogą sobie pozwolić na niektóre rzeczy. Simsy mają być proste, przejrzyste, na niezbyt wymagający komputer - taka jest misja tej gry, z której autorzy nigdy nie zrezygnuję. A że przydałoby się trochę więcej urozmaiceń to rzecz jasna To samo niektórzy mówili przy dwójce i co? - doszły misje, kariery i wiele fajnych możliwości. Jak tak będą dokładać, to TS10 będzie geniuszem
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 2 (0 użytkownik(ów) i 2 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023