Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 15.06.2007, 22:51   #1
mabda
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie czyszczenie katalogu downloads

nie wiem czy to mozliwe, ale chcialabym wyczyscic katalog downloads ze zbednych plikow, czyli takich, ktorych nie uzywam
nie chcialabym stracic niektorych mebli, ale inne z nich znowu sa mi totalnie niepotrzebne
usuwajac w grze jakis obiekt pojawia mi sie komunikat: "czy chcesz usunac obiekt ze swojego komputera" czy jakos tak, ale obiawiam sie, ze to usuwa tylko obiekt z gry, a nie caly plik z katalogu
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 16.06.2007, 18:43   #2
Lilith
 
Avatar Lilith
 
Zarejestrowany: 17.01.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 538
Reputacja: 10
Domyślnie

Możesz pobrać "The Sims 2 Content Manager" Przeglądając pliki można je również usuwać. <<<KLIK>>> Dostępna polska wersja!
Lilith jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.06.2007, 19:10   #3
Isi
 
Avatar Isi
 
Zarejestrowany: 03.10.2004
Wiek: 37
Płeć: Kobieta
Postów: 1,636
Reputacja: 10
Domyślnie

Tak jak mówi Kia63 - ten program służy do przeglądania swoich dodatków i ewentualnego usuwania. Ale często niektóre dodatki z sieci mu szkodzą i nie można go uruchomić - występuje błąd "error".

Tutaj jest jeszcze inny program, Clean Installer:
http://sims2pack.modthesims2.com/ (w dziale Downloads)
Również ma te funkcje, co Content Manager.

A tak poza tym to usuwając coś w grze, usuwa się to trwale z dysku (z folderu Downloads). Tyle, że przy pomocy programów można szybciej usunąć więcej dodatków, więc jest wygodniej niż przez grę.
Isi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.06.2007, 19:38   #4
Lilith
 
Avatar Lilith
 
Zarejestrowany: 17.01.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 538
Reputacja: 10
Domyślnie

Właśnie wiem, mi nie działa
Lilith jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.06.2007, 20:52   #5
mabda
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

dzieki wielkie za pomoc
nie myslalam, ze usuwajac z gry usuwam z kompa, bo nadal mam jakos tak wiele w tym katalogu

jeszcze raz dzieki za pomoc
  Odpowiedź z Cytatem
stare 16.06.2007, 21:00   #6
Isi
 
Avatar Isi
 
Zarejestrowany: 03.10.2004
Wiek: 37
Płeć: Kobieta
Postów: 1,636
Reputacja: 10
Domyślnie

Nie ma za co.

W katalogu może być dużo rzeczy z powodu meshy (kształtów).

Np. ściągasz jakiś całkiem nowy mebel (nie nowy kolor maxisowego) i na niego składa się kolor i kształt - kolor usuwasz w grze albo programem, a kształt zostaje w Downloads.
Można go usunąć programem albo ręcznie wchodząc do Downloads i kasując, ale kłopot jest z ustaleniem, który to - w nazwie kształty mają zazwyczaj słowo MESH + nazwa strony albo inne słowo, a jak masz różne dodatki o nowych kształtach (meble, ubrania, fryzury itp.) to po nazwie trudno ustalić i można niechcący usunąć nie ten, co trzeba. W programach na podglądzie nie widać kształtów, w grze w ogóle nie można ich zobaczyć w katalogach, także nie ma niestety dobrej rady na ustalenie, które są niepotrzebne i trzeba albo sobie jakoś segregować, nazywać, dawać do osobnych folderów (w Downloads można tworzyć foldery na dodatki), albo "na wyczucie" kasować.
Isi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.06.2007, 21:02   #7
mabda
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

wiem o co chodzi z meshami i wiem, ze mozna organizowac zasoby katalogu downloads w podkatalogi
nie wiedzialam poprostu jak w nim posprzatac

isi, a moglabys jakos krotko opisac dzialanie tego programu? znaczy jak go obsluzyc i przejrzec katalog downloads?

Ostatnio edytowane przez mabda : 16.06.2007 - 21:09
  Odpowiedź z Cytatem
stare 16.06.2007, 21:35   #8
Isi
 
Avatar Isi
 
Zarejestrowany: 03.10.2004
Wiek: 37
Płeć: Kobieta
Postów: 1,636
Reputacja: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał mabda
wiem o co chodzi z meshami i wiem, ze mozna organizowac zasoby katalogu downloads w podkatalogi
nie wiedzialam poprostu jak w nim posprzatac

isi, a moglabys jakos krotko opisac dzialanie tego programu? znaczy jak go obsluzyc i przejrzec katalog downloads?
Jeśli chodzi o Clean Installer, to musisz:

1. Zainstalować oczywiście.
2. Jak już zainstalujesz to uruchomić go z menu Start.
3. Po włączeniu programu otworzy się jego okno. W prawym górnym rogu będzie menu, z którego trzeba będzie wybrać Downloads. Folder Downloads zostanie przeskanowany.
4. Wyświetli się lista dodatków. Na górze po lewej musisz sobie zaznaczyć opcję "Preview" (podgląd), żeby po kliknięciu na każdy dodatek ukazywała się jego tekstura. Dodatki możesz przeglądać i sortować, np. według kategorii, klikając na górze na kategorie).
5. Jeśli chcesz usunąć jakiś dodatek, to klikasz na nim i wciskasz Delete, albo klikasz na nim prawym przyciskiem myszki i jest opcja usunięcia.
6. Na czerwono zaznaczone będą dodatki-hacki, a na różowo powtarzające się dodatki - można je usunąć, bo niepotrzebnie zapychają miejsce.
7. Po skńczeniu czyszczenia zwyczajnie zamyka się program, nic nie trzeba zapisywać itd.
Isi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.06.2007, 09:03   #9
mabda
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

to jeszcze poprosze o wyjasnienie kolorow oznaczen
  Odpowiedź z Cytatem
stare 17.06.2007, 19:09   #10
Isi
 
Avatar Isi
 
Zarejestrowany: 03.10.2004
Wiek: 37
Płeć: Kobieta
Postów: 1,636
Reputacja: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał mabda
to jeszcze poprosze o wyjasnienie kolorow oznaczen
czerwony - hacki, w tym kariery
różowy - dodatki pojawiające się więcej niż 1 raz, tylko ze pod inną nazwą

I tylko tyle, reszta na biało, więcej oznaczeń nie ma.
Isi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023