Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 24.07.2014, 18:34   #1
Viro2k
 
Zarejestrowany: 24.07.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1
Reputacja: 10
Domyślnie Migający ekran (win 8.1)

Witam, jestem posiadaczem oryginalnego systemu Windows 8.1. Wczoraj pobrałem z origina sims2 z wszystkimi dodatkami i gdyby nie to, że po wejsciu do gry na ekranie pojawiają mi się różowe paski i nic prawie nie widać. Czy istnieje sposób na naprawę tego? Próbowałem uruchamiać grę jako administrator i w trybie zgodnosci z windows XP.


Dodam, że kiedyś chodziły mi sims1 więc, nie rozumiem dlaczego sims2 nie chodzi
Viro2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 25.07.2014, 12:49   #2
himekaa
 
Zarejestrowany: 24.07.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 2
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Migający ekran (win 8.1)

Witam bardzo serdecznie
Jako, że mam identyczny problem, pozwolę sobie przytoczyć wiadomość, którą wpisałam w poprzednim temacie:

Pobrałam z Origina TS2 UC za pomocą promocji. Niestety po włączeniu granie chodziła jak należy - przy ruszaniu kursorem i przewijaniu ekranu, ściany oraz przedmioty migają jakby dostały padaczki (to samo dzieje się w widoku na miasto). Czy miał ktoś podobny problem? Uporał się ktoś z nim?

Wątpię, aby była to wina sprzętu. Posiadam laptopa z win 8.1 x64, 4 gb ram, procesor intel core i5, karta graficzna Intel(R) HD Graphics 4000. Nie wiem o co chodzi, ponieważ na 4 razy gorszym PC gra chodziła normalnie...
himekaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.07.2014, 13:35   #3
Piwusia
 
Zarejestrowany: 23.05.2011
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 310
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Migający ekran (win 8.1)

himekaa, piszesz że na cztery razy gorszym sprzęcie gra chodziła normalnie... W tym właśnie problem, teraz masz zbyt nowy sprzęt Ktoś może ci doradzi co zmienić w pliku Graphics Rules.
Piwusia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.07.2014, 19:49   #4
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Migający ekran (win 8.1)

Miałem tak samo na 8.1. Sprawdźcie, czy nie macie domyślne ustawione włączanie ze zintegrowaną kartą graficzną. Jak miałem właśnie ustawione na kartę Intel o małej wydajności to co prawda gra się nie zacinała, ale wszystko migało. Z tego co czytałem na zagranicznych forach to właśnie wszystko pieprzy się na tych intelach. Zazwyczaj wystarczy jej aktualizacja, ale jeżeli tak jak ja ma jeszcze dodatkową kartę graficzną o dużej wydajności (u mnie GeForce), to prawy przycisk myszy na ikonę gry > uruchom z procesorem graficznym > procesor NVidia o dużej wydajności. Warto też od razu ustawić ją jako domyślną: prawym przyciskiem myszy na ikonę gry > uruchom z procesorem graficznym > zmień domyślny procesor graficzny
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.07.2014, 20:34   #5
himekaa
 
Zarejestrowany: 24.07.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 2
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Migający ekran (win 8.1)

Niestety u mnie nie ma takiej opcji do wybrania. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonę pojawia się coś takiego:


Dodatkowo, Gio, nie mam możliwości zmienienia karty. Posiadam na komputerze tę z Intela oraz AMD Raedon HD 8500M, jednak przy wyłączeniu karty zintegrowanej w menadżerze urządzeń, po próbie uruchomienia gry wyskakuje komunikat o tym, że nie znaleziono karty graficznej kompatybilnej z DirectX 9.0c. Przy pobieraniu nowszych sterowników do karty Radeon wyskakiwał kod 43, karta się wyłączała i musiałam te sterowniki cofać, aby mogła znowu zacząć działać...

Informatykiem nie jestem, za to jestem w tym kompletnie zielona i nie mam bladego pojęcia, jak to naprawić : /
himekaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.07.2014, 20:30   #6
DasDadziowatosc
 
Zarejestrowany: 27.07.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 1
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Migający ekran (win 8.1)

Zarejestrowałam się specjalnie po to, żeby na klęczkach niemal podziękować za patent z wyborem mocniejszej grafiki - także DZIĘ-KU-JĘ!
Nie miałam co prawda wyboru po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonę gry, ale w panelu sterowania wszystko się dało ogarnąć (mam NVidię).
DasDadziowatosc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023