Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18.09.2014, 17:12   #1
Arcy Joko
 
Avatar Arcy Joko
 
Zarejestrowany: 18.09.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 2
Reputacja: 10
Domyślnie Ciekawostki z Rozgrywki

Hej

W każdej grze The Sims da się znaleść pewne ciekawostki, jedne intrygujące, fajne i ciekawe inne niekoniecznie. Jeśli macie coś takiego z The Sims 4 podzielcie się co wydaje wam się ciekawostką.

Zacznę:

- przekopując ziemię (kopce) można w niej znaleźć różnego rodzaju "lalki".
ciekawa rzecz choć nic opórócz kolekcjonerstwa nie wnosi, lalki nic nie robią, przynajmniej jeszcze nie odkryłam nic takiego

-sim który się specjalnie nie obżera a je właściwie tylko wtedy gdy jest głody zaczyna powoli i stopniowo tyć jeżeli nie ćwiczy
całkiem spoko, jak z życia wzięte, podoba mi się że tycie jest stopniowe i jakiś czas mija zanim się zorientujemy że nasz sim właściwie sporo przytył.

-umiejętności nabyte jako dziecko nie przechodzą na nastolatka
tutaj to sobie jaja zrobili! strasznie mnie to wnerwia, to po co ja się czegokolwiek za dzieciaka uczę...?

- sim jednocześnie może mieć parę dziewczyn/chłopaków naraz
generalnie sim może poprosić ile osób chce o chodzenie i można jednocześnie chodzić z kilkoma osobami, niby też trochę z życia wzięte choć dosyć dziwne. Nawet jak się już weźmie ślub to te dziewczyny wciąż zostają i oczywiście nie są złe że koleś wziął ślub z kim innym. To już akurat jest mega nierealne.

Narazie tyle przychodzi mi do głowy, chętnie poczytam jakie wy wyłapaliście niuanse
Arcy Joko jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 19.09.2014, 15:58   #2
Hazza69
 
Avatar Hazza69
 
Zarejestrowany: 19.09.2014
Skąd: Łosice
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Postów: 15
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ciekawostki z Rozgrywki

Krowo-kwiat

- Najprostszym sposobem na znalezienie jego nasienia jest łowienie ryb w dużym stawie na "Leśnej Polanie" (dostaniesz się tam po przez interakcje z dziwnym drzewem w WZ niedaleko domu "najlepsi przyjaciele".

- Zasadzenie rośliny nie wymaga sporego poziomu ogrodnictwa. Rośnie przez ok. 3 dni.

- Krowuś nie przyciąga simów do siebie, musimy sami zadecydować czy nasz sim ma zabrać tort czy nie. Za pierwszym razem wypluje, za drugim pożre.

- Nie karmiony przez 12h wystawi tort, nie karmiony przez następne 12h umrze.

__________________

Ostatnio edytowane przez Hazza69 : 19.09.2014 - 16:04
Hazza69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.09.2014, 19:41   #3
Herbata
 
Avatar Herbata
 
Zarejestrowany: 07.09.2014
Skąd: Willow Creek <3
Płeć: Mężczyzna
Postów: 8
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ciekawostki z Rozgrywki

Z tego co widziałem ciekawego, to można od razu zmienić wygląd i strój w lustrze. Ale to chyba wie każdy

Ostatnio edytowane przez Herbata : 19.09.2014 - 19:54
Herbata jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.09.2014, 21:27   #4
Effie
 
Zarejestrowany: 11.05.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 84
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Ciekawostki z Rozgrywki

W grze mamy system osiągnięć przypisany do naszego konta. Aby go przejrzeć wystarczy w trybie życia wybrać Menu->Osiągnięcia. Niektóre są dosyć standardowe typu wymaksowanie konkretnej umiejętności lub dostanie się na szczyt danej kariery, ale możemy tam również znaleźć: "Spowoduj 10 zgonów postaci niezależnych na swojej parceli domowej", "Sim całuje się z trzema osobami po raz pierwszy podczas jednego wydarzenia towarzyskiego" czy też "Sim osiąga i pozbywa się wszystkich stanów emocjonalnych w ciągu 24 simowych godzin"


W Menu->Lekcje możemy znaleźć temat zatytułowany "Króliczki". Co w nim się znajduje pozostawiam do samodzielnego odkrycia
Effie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.09.2014, 13:30   #5
Chloé
 
Avatar Chloé
 
Zarejestrowany: 20.01.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 779
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Ciekawostki z Rozgrywki

Cytat:
Napisał Arcy Joko Zobacz post

przekopując ziemię (kopce) można w niej znaleźć różnego rodzaju "lalki".
ciekawa rzecz choć nic opórócz kolekcjonerstwa nie wnosi, lalki nic nie robią, przynajmniej jeszcze nie odkryłam nic takiego

Lalki posiadają aurę emocjonalną. Można je również odkryć wykopując skarb przez interakcje ze skałami i skamielinami porozrzucanymi w otoczeniu, jeśli mamy mapę w wyposażeniu. Mapę pozyskujemy oczywiście kopiąc w ziemi i tychże skałach.

-Eksmisja sima nie spowoduje jego usunięcia, lecz sprawi, że stanie się on "miastowym", postacią niezależną. Logiczne rozwiązanie.

Ostatnio edytowane przez Chloé : 20.09.2014 - 13:42
Chloé jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.09.2014, 20:56   #6
Hazza69
 
Avatar Hazza69
 
Zarejestrowany: 19.09.2014
Skąd: Łosice
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Postów: 15
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ciekawostki z Rozgrywki

Simowie często robią sobie zdjęcia smartphonem bez naszego rozkazu (np. selfie, zdjęcie jedzeniu itp.) Pewnie wysyłają je na simowe instagramy

__________________
Hazza69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.09.2014, 11:41   #7
smeg
 
Zarejestrowany: 08.09.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 6
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ciekawostki z Rozgrywki

Cytat:
Napisał Hazza69 Zobacz post
- Najprostszym sposobem na znalezienie jego nasienia jest łowienie ryb w dużym stawie na "Leśnej Polanie" (dostaniesz się tam po przez interakcje z dziwnym drzewem w WZ niedaleko domu "najlepsi przyjaciele".
O jakie dziwne drzewo chodzi i co trzeba z nim robić? Moja rodzina mieszka akurat tuż obok rodziny "Najlepsi przyjaciele". Jedyne dziwne drzewo, które zauważyłam, to takie:


Ale interakcje z nim ("Oglądaj" i "Podlej") nie przynoszą żadnych efektów.
smeg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.09.2014, 17:27   #8
Hazza69
 
Avatar Hazza69
 
Zarejestrowany: 19.09.2014
Skąd: Łosice
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Postów: 15
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ciekawostki z Rozgrywki

Cytat:
Napisał smeg Zobacz post
O jakie dziwne drzewo chodzi i co trzeba z nim robić? Moja rodzina mieszka akurat tuż obok rodziny "Najlepsi przyjaciele". Jedyne dziwne drzewo, które zauważyłam, to takie:
http://i1310.photobucket.com/albums/...ps9ddf5c01.png

Ale interakcje z nim ("Oglądaj" i "Podlej") nie przynoszą żadnych efektów.
Tak, to te drzewo
Klikasz "obserwuj", potem pojawia się "podlej", następnie pojawia się "rozmawiaj o korzeniach" itd. (czasem trzeba robić to po parę razy) aż w końcu pojawi się opcja "zbadaj"
__________________

Ostatnio edytowane przez Libby : 21.09.2014 - 17:34
Hazza69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.09.2014, 14:54   #9
Arcy Joko
 
Avatar Arcy Joko
 
Zarejestrowany: 18.09.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 2
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ciekawostki z Rozgrywki

Cytat:
Napisał Bindi Zobacz post
Lalki posiadają aurę emocjonalną. Można je również odkryć wykopując skarb przez interakcje ze skałami i skamielinami porozrzucanymi w otoczeniu, jeśli mamy mapę w wyposażeniu. Mapę pozyskujemy oczywiście kopiąc w ziemi i tychże skałach.
Rzeczywiście te lalki robią aurę emocjonalną, już się kapnęłam Także potwierdzam.

Czy ktoś wie czy można wykopać coś jeszcze oprócz lalek, minerałów i tej mapy właśnie?
Arcy Joko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.09.2014, 15:13   #10
Luflee
 
Avatar Luflee
 
Zarejestrowany: 09.12.2012
Skąd: Katowice
Płeć: Kobieta
Postów: 92
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ciekawostki z Rozgrywki

Cytat:
Napisał Arcy Joko Zobacz post
Czy ktoś wie czy można wykopać coś jeszcze oprócz lalek, minerałów i tej mapy właśnie?
Moja simka wykopała ostatnio jakąś kapsułę, można było ją otworzyć i coś tam w środku było, ale nie pamiętam co.
Luflee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 2 (0 użytkownik(ów) i 2 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023