Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16.02.2009, 20:06   #21
AmiMila
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Płyta nie chce się wczytać.

Cytat:
Napisał =>kl@udiaa<= Zobacz post
Było tak: Kupiłam laptopa, zainstalowałam na nim The Sims 2 + wszystkie dodatki + moje rodzinki i czteroletnią kolekcję dodatków z neta. Chodziło dobrze, bo nowy komp daje radę nawet z tym milionem dodatków, które miałam w downloads. Potem premiera Osiedlowego Życia, kupiłam, zainstalowałam, pograłam sobie chwilę i zaczęła mnie dopadac zmora typu - Aplikacja zostanie zamkęta, zwłaszcza w jednej rodzince z ogromnym domem i mnóstwem rzeczy, buch, nie ma Simsów, jest Pulpit. Ale włączało się od nowa, inne domki jako tako chodziły i zawsze coś tam się pograło zanim "Aplikacja została zamknęta". W październiku posciagąłm jeszcze kilka dodatków z neta i pojawił się problem (nie wiem czy to ich wina, czy przypadek):
uruchamiałam The Sims Osiedlowe Zycie, prezentacja czyli ten krótki filmik się nie pojawaiał, zamiast niego przez kilka minut czarne tło, po czym pojawiał się ekran wczytywania z muzyczką, no i nie wczytwyało się nigdy. Zawiecha! Więc wyłączałam Menadżerem Zadań i włączałam jeszcze raz i kilka razy zdarzyło mi się tak, że pojawiała się prezentacja i gra się wczytała, mogłam grać ( oczywiście do czasu "aplikacja zostanie zamknęta"). Denerwowała mnie ta loteria albo się włączy, albo nie, więc uporządkowałam ściągnięte dodatki wg daty i wywaliłam wszystkie które ściągnęłam w ostatnim miesiącu, zostawiłam tylko te wcześniejsze, z którymi wcześniej gra działała. No ale na nic, gra coraz częściej się wieszała na wczytywaniu, aż w końcu 10 razy pod rząd i nie udało mi się wczytać.

Skopiowałam sobie potrzebne foldery i wszystkie The Sims odinstalowałam, powywalałam wszystkie resztki i od początku instalowanie wszystkich 7 dodatków. Po zainstalowaniu chyba Podróży włączyłam, żeby sprawdzić czy się wgrywają, wgrały się z szybkościa światła ( bez dodatków z netu i na nowym kompie jest całkiem inna gra, po prostu marzenie, nawet na sekunde sie nie zatnie). Okej, poinstalowałam resztę do końca, szczęśliwą włączam i kupa! Nie mogę wgrać, filmik-prezentacja nie pojawia się, czarne tło, po chwili Osiedlowe Życie się wczytuje do połowy i dalej gra muzyczka a pasek wczytywanie się 10 min nie rusza. Menadżer zadań mówi, ze Brak odpowiedzi.
I zaznaczem, że próbuję je włączyć zupełnie "na sucho". Moj folder z osiedlem i downloads są bezpieczne ulokowane w innym miejscu.

wyjaśniłam od podstawy mój problem. Co może być przyczyną. Płyta z OŻ jest troszeczkę porysowana, przy krawędzi ma dwie rysy, ale instaluje się bez problemu, tylko wczytać się nie chce.
Może też być to problem z laptopem (laptopy raczej nie są do grania) albo z płytą
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 16.02.2009, 20:25   #22
Björk
Administrator
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Płyta nie chce się wczytać.

To nie wina laptopa
Miałam podobny problem z wyłączaniem nagle aplikacji i pomogło mi zainstalowanie nowych bibliotek DirectX z listopada 2008 - bodajże.
Potem te same biblioteki musiałam instalować, bo problem ponownie pojawił się przy RiO.
Wiem, to głupie, że te same, ale pomogło, a to jest najważniejsze i gra chodzi bez problemów.
__________________
Love Profusion
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023