Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 08.11.2014, 10:50   #21
Weraxera
 
Avatar Weraxera
 
Zarejestrowany: 21.09.2014
Skąd: Ostróda
Płeć: Kobieta
Postów: 126
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dobór imion

Na początku zawsze dawałam angielskie nazwiska, a teraz zajmuję się polskimi. Moją najnowszą Simką jest Kinga Mleczko xD
__________________
Weraxera jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 08.11.2014, 12:19   #22
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Odp: Dobór imion

Od czego ma się taki mały kalendarz. Jeżeli narodzi się chłopiec, to losuję kalendarzem (tzn. przewracam kartki do końca, mówię stop i wybieram liczbę od 1 do 3) Dla chłopca wypadają takie imiona jak: Ursyn, Urban, a dla dziewcząt: Inga, Daria. Kalendarz to świetna sprawa
LepkiePaluszki23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.11.2014, 12:10   #23
Lenna
 
Avatar Lenna
 
Zarejestrowany: 14.12.2013
Skąd: SimCity
Płeć: Kobieta
Postów: 39
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dobór imion

Ja też korzystam z kalendarza. Mam taki mały kieszonkowy który mi leży zawsze na biurku, i jak potrzebne imię to po prostu przewracam kartki i wynajduję jakieś ładne, staram się żeby się nie powtarzały.
A jeszcze w wyborze imienia to kieruję się rodziną, z której Sim pochodzi, np. w Miłowie moja rodzina Kaliente (potomkowie Niny) dostają ode mnie imiona hiszpańskie, które wynajduję w internecie, ale zawsze te imiona spolszczam, tzn. np. Alberto, Hektor (hiszpański Héctor), Bruno, dzieci Dona i Niny o nazwisko Lotario dostają imiona włoskie, Ernesto, Anita. Była też jedna indianka Rita. Potomkowie Diny o nazwisku Bertino również dostają hiszpańskie imiona, np. Benito, Adelina, Roman. Dziecko Mortimera i Diny dostało imię Krystyna (żeby pasowało do imion z rodziny Ćwirów). Jeszcze czasem mam coś takiego że dziecko dostaje imię na tą samą literę co rodzice, albo rodzeństwo ma imiona na tą samą literę. Czasem też dobieram imiona do nazwiska i imię jest wtedy na tą samą literę co nazwisko, np. Barbara Biedak, Marta Marzyciel, Lucjan Langerak.
__________________

Ostatnio edytowane przez Lenna : 09.11.2014 - 12:24
Lenna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.11.2014, 13:23   #24
amiii
 
Avatar amiii
 
Zarejestrowany: 02.12.2013
Skąd: Wonderland
Płeć: Kobieta
Postów: 49
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dobór imion

zazwyczaj nadaje simom imiona które wpadna mi do głowy , często sie powtarzaja ;p
amiii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.01.2015, 17:43   #25
Quixley
 
Avatar Quixley
 
Zarejestrowany: 01.07.2011
Skąd: Kraków
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 124
Reputacja: 16
Domyślnie Odp: Dobór imion

Ja daję takie żeby sie nie powtórzyło ani jedno w obrębie krainy ale ciężko już i coraz wymyślniejsze są ;d
__________________
[img]http://i62.************/2vw9oit.jpg[/img]



www.quixley.fbl.pl
Mój fotoblog z handmade
Quixley jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.01.2015, 18:56   #26
Piwusia
 
Zarejestrowany: 23.05.2011
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 310
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dobór imion

Zawsze nadaję Simom polskie imiona i zwykle takie, które mi się podobają; nie mam na to żadnej reguły. Często mam Joanny, Bereniki, Agnieszki, Małgorzaty, Melanie, a dla faceta lubię imię Robert, Michał, Rafał...
Piwusia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.08.2015, 11:39   #27
Tenebris
 
Avatar Tenebris
 
Zarejestrowany: 16.07.2013
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 343
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dobór imion

A ja ostatnio daję imiona z "Plotkary" np. Serena
Tenebris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 31.08.2015, 16:42   #28
Kędziorek
Supermoderator
 
Avatar Kędziorek
 
Zarejestrowany: 15.03.2012
Skąd: Mój pokój.
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 3,052
Reputacja: 26
Domyślnie Odp: Dobór imion

Odkąd gram w TS2, nadaję simom tylko polskie imiona i nazwiska. Jakoś nie wyobrażam sobie, żebym tam miała wprowadzić jakiegoś Xaviera czy Chloe, skoro wszyscy wokół mają tak dziwaczne, ale jednak polskie dane osobowe. Ale lubię się tym bawić, np. w jednej rodzince mają imiona tylko na M, w drugiej na G, w trzeciej same kwiaty... No i nazwiska też mam tematycznie trochę. W jednym mieście nazwiskami są nazwy ptaków, w drugim części domu (Parapet, Drzwi), w jeszcze innym wyposażenia (Garnek, Nożyk). Tak jest zabawniej
__________________
Mam łopatę.
Kędziorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 31.08.2015, 16:55   #29
x3Kitty
 
Avatar x3Kitty
 
Zarejestrowany: 25.10.2014
Skąd: Poznań
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 108
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: Dobór imion

Podczas tworzenia simów to zależy, ale najczęściej są to imiona osób autentycznych, zazwyczaj gram jedną tą samą rodzinką do tego w każdej generacji. Zawsze mam Michalinę bo to moje drugie imię. Dzieci zazwyczaj mają imiona takie, jakie ja chciałabym nadać swoim
x3Kitty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 31.08.2015, 17:35   #30
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Dobór imion

Wśród moich simów dominują polskobrzmiące imiona (BARDZO różnorodne - od Oliwii po Kunegundę - oczywiście zdrabniam co się da ) i nazwiska. Te albo zżynam z "reala" albo sama wymyślam ;]
No i też się tak bawię jak Kędziorek z imionami. Np. mam parę Pawła i Paulę, Radka i Ariadnę, Anielę i Nataniela (a Radek i Aniela to bliźniaki xD wszystkie te simy urodziły się w grze). W jednej simowej rodzince mam 5 simów: Kamila, Lucjana, Łucję, Mirabelę i Nelę Albo taki sim Grzesiek, który miał 4 córki: Gertrudę, Galię, Grację i Gaję Sim Feliks poślubił Grację i mają córeczkę Hiacyntę Albo o, sim Wincenty miał syna Wolfganga i wnuka Wernera Młodszy brat Wincentego, Jeremi, jest ojcem Jakuba i dziadkiem Józefa
Ale też pisownię mam różną - mam Olivię i Oliwię, Adelajdę i Adelę, trzy Katarzyny, które rozróżniam po zdrobnieniach (jedna to Katia, druga - Kati, trzecia - Kasia)
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023