Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03.02.2016, 19:51   #2021
revallsay
 
Zarejestrowany: 16.06.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 180
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Dziękuję
revallsay jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 06.02.2016, 18:23   #2022
Lenna
 
Avatar Lenna
 
Zarejestrowany: 14.12.2013
Skąd: SimCity
Płeć: Kobieta
Postów: 39
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Pobrałam sobie parcelę bez CC z piwnicą i ustawiłam w moim nowym otoczeniu. Gdy na nią weszłam, okazało się, że... piwnicę zalała woda soft1 Po jakimś czasie rozkminiłam, że ta woda pochodziła z morza, które jest w tym otoczeniu. I teraz gdy postawię jakąkolwiek parcelę, która ma jakiekolwiek wgłębienie głębsze od poziomu morza, gdy ją wczytam, to wgłębienie jest zalane wodą. Dzieje się tak ze wszystkimi takimi parcelami - nie ważne, czy wyciągne ją z kosza domów, czy zechcę przestawić w inne miejsce już istniejący dom w otoczeniu. Najgorsze, że gdy po zobaczeniu wody na parceli wyjdę do otoczenia, w podglądzie otoczenia w tym miejscu mam plażę... dosłownie. Robi się taki piasek, jak przy morzu, a jak przestawię parcelę w inne miejsce to woda morska tam zostaje i mam plażę na środku miasta xD
W tym wypadku domy z piwnicą czy jakimkolwiek wgłębieniem muszę ustawiać na wzgórzu, gdzie "nie dosięga" poziomu wody... błąd ten "załatałam" tak, że najpierw stawiam parcelę, wchodzę do niej, usuwam wgłębienia tak żeby wody nie było, zapisuję, za pomocą kodu zmieniam tyb pokrycia terenu w otoczeniu kilka razy (żeby pozbyć się plaży), wychodzę do inengo otoczenia (bo inaczej mam esy floresy zamaist poprawnego pokrycia terenu), wracam z powrotem, wchodzę na parcelę, na powrót robię w niej wgłębienia typu piwnice i tak dalej od nowa... ponieważ tylko, gdy postawię parcelę bez wgłębień, i ręcznie na niej te wgłębienia zrobię, nie ma wody i całego błędu. Z kolei gdy ją przestawie w jakiekolwiek inne miejsce w otoczeniu - już tak. Dlatego przy każdym przestawieniu parceli trzeba wszystko od nowa... co jest niesamowicie irytujące i pracochłonne <_< Czy jest jakikolwiek sposób, aby znaleźć rozwiązanie tego błędu tak żebym nie musiała się ciągle męczyć? xD
__________________
Lenna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.02.2016, 20:15   #2023
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Poza zmianą terenu otoczenia, w którym grasz - nie, nie ma.
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.02.2016, 22:17   #2024
Lenna
 
Avatar Lenna
 
Zarejestrowany: 14.12.2013
Skąd: SimCity
Płeć: Kobieta
Postów: 39
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Szkoda... a wie ktoś może, czym jest to spowodowane? Czy może po prostu tak już jest i to nie jest błąd? :/
__________________
Lenna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.02.2016, 08:54   #2025
natalciaaa
 
Zarejestrowany: 18.08.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 17
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Mój problem jest bardziej techniczny. Mam oryginalną płytkę OŻ. Grałam sobie na niej nie raz, ostatnio wczoraj. Wyłączam grę, wszystko ładnie pięknie. Gdy po kilku godzinach próbuję znów odpalić grę, płytka najpierw długo się wierciła w środku, a potem stanęła i nic. Wyjmowałam i wkładałam, resetowałam kompa. Żadnego efektu. Poza komunikatem: "Włóż oryginalną płytę "Osiedlowe życie"..." Pomyślałam, że coś z napędem. Włożyłam kilka innych płyt, odpaliły bez problemu. Dobra. Myślę, że płytkę diabli wzięli. Ale nie, też nie to. Spróbowałam zainstalować z niej i odpalić na innym kompie i działa! Płytkę czyta bez problemu. Macie na to jakiś pomysł? To są chyba jakieś czary. Odpalałam ją już tysiąc razy i wcześniej wszystko działało bez zarzutu najmniejszego.
natalciaaa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.02.2016, 17:48   #2026
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Lenna - to JEST błąd, ale ze strony gry. W niektórych mapach otoczeń, które są płaskie, mają dostęp do morza i przy których linii brzegowej można postawić parcele plażowe (np. mapa Desiderata Valley vel Doliny Niezbędnej z CW) różnica w poziomie morza i terenu jest tak mała, że nie trzeba się bardzo natrudzić, żeby ją przekroczy - wystarczy tylko wykopać niezbyt głęboką piwnicę.
O ile nie przeniesiesz tego domku w inne "niskie" miejsce, to nie powinno być problemu (niektóre podpiwniczone domki w moim otoczeniu na mapie DV stoją już kilka lat i nic złego się im nie dzieje). Jeśli przeniesiesz je w miejsce wyższe - też powinno być OK. Gra wtedy nie widzi, że z daną parcelą jest coś nie tak. Z tego samego powodu nie można też budować osiedli na parcelach plażowych.

natalciaaa - najprościej jest zwyczajnie scrackować grę. Jak jeszcze sobie zrobisz obraz płyty, to możesz zapomnieć, że w ogóle ją masz
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.02.2016, 18:42   #2027
Dżiglipaff
 
Avatar Dżiglipaff
 
Zarejestrowany: 12.11.2005
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 1,203
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

u mnie blok na parceli plażowej działa - ale jest jakby kilka poziomów niżej (albo wyżej?), jak po wpisaniu kody podwyższającego teren na całej działce
nie przeszkadza mi to jednak w normalnym graniu, to tylko jedna działka/rodzinka
__________________
Dżiglipaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.02.2016, 15:35   #2028
tut
 
Avatar tut
 
Zarejestrowany: 14.04.2015
Skąd: Włocławek
Płeć: Kobieta
Postów: 158
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Jak przenieść grób sima na cmentarz jeśli na parceli nie ma więcej simów? Tzn. Jeśli ostatni sim, który mieszkał w tym domu umarł?
__________________
Jagodowo
Jagodowo na blogspot
tut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.02.2016, 17:20   #2029
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

tut- istnieje taki mod, dzięki któremu jak umrze ostatni sim na parceli, to możesz wybrać czy nagrobek ma zostać przeniesiony czy zostać.
http://modthesims.info/d/316426
Pobierz plik selectyourcemetery_all_lots_arek_91.zip
LepkiePaluszki23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.02.2016, 11:42   #2030
Rose
 
Avatar Rose
 
Zarejestrowany: 24.05.2015
Skąd: Złotów
Wiek: 21
Płeć: Kobieta
Postów: 91
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą

Simka NPC wprowadziła się do bloku wybudowanego przeze mnie.Po pewnym czasie przy opuszczaniu parceli (szła do pracy) wyskoczyła mi informacja,ze Daniela tak jakby zacięła się przy próbie 'opuszczenia świata' więc kliknęłam reset. Ale to nie pomogło bo nadal wyskakiwało to okno (cały czas klikałam tylko reset). W rezultacie przed mieszkaniem mojej simki pojawiły się trzy Daniele Kwiatek. Nie zapisałam i wróciłam do okolicy.
Wie ktoś,co zrobić jeśli to się powtórzy?
Z góry dzięki
__________________

The worst things in life come free to us
Cause we're just under the upper hand
Go mad for a couple grams
Rose jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dorota, karetka, nowy dom, rzeczy z internetu, serial, youtube


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 7 (0 użytkownik(ów) i 7 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023