Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05.10.2014, 13:39   #3691
Lubie
Naczelny Grafik
 
Avatar Lubie
 
Zarejestrowany: 26.04.2011
Skąd: Z Niemcami.
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Postów: 2,343
Reputacja: 24
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Cytat:
Napisał Irbis Zobacz post
Nie powiedziałabym, że dzięki zmianie koloru czy wzoru krzesła da się z niego zrobić "masę różnych krzeseł". To dalej jest to samo krzesło.
Grając w trójkę na początku byłam zachwycona kreatorem stylu, ale z czasem zauważyłam, że stałam się mniej kreatywna w kwestii urządzania wnętrz niż w TS2. W czwórce kompletnie nie odczuwam braku kreatora stylu. W dwójce urządzając wnętrze trzeba było się "namęczyć", w czwórce też trzeba, ale to jest dużo ciekawsze.
Oczywiście ciekawsze dla mnie. Kto woli mniej obiektów, zostaje przy trójce
Jestem dokładnie tego samego zdania. W 3ce wystarczyło w każdym domu wstawić te same meble, zmienić kolory i dom wygląda inaczej od poprzedniego, w 4ce jest o wiele trudniej=ciekawiej.
__________________
Lubie jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 05.10.2014, 13:49   #3692
Jakly
 
Avatar Jakly
 
Zarejestrowany: 03.01.2014
Skąd: Kozienice/Radom
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 12
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Cytat:
Napisał Irbis Zobacz post
Nie powiedziałabym, że dzięki zmianie koloru czy wzoru krzesła da się z niego zrobić "masę różnych krzeseł". To dalej jest to samo krzesło.
Dla mnie metalowe krzesło, a drewniane krzesło to dwa różne meble. Mimo że kształt mają ten sam, prezentują się zupełnie inaczej. No ale jak kto uważa.

Cytat:
Napisał Irbis Zobacz post
Grając w trójkę na początku byłam zachwycona kreatorem stylu, ale z czasem zauważyłam, że stałam się mniej kreatywna w kwestii urządzania wnętrz niż w TS2. W czwórce kompletnie nie odczuwam braku kreatora stylu. W dwójce urządzając wnętrze trzeba było się "namęczyć", w czwórce też trzeba, ale to jest dużo ciekawsze.
Oczywiście ciekawsze dla mnie. Kto woli mniej obiektów, zostaje przy trójce
Tutaj też mam zupełnie na odwrót. Mimo posiadania wszystkich dodatków i akcesorii, a więc i dużej ilości obiektów, nigdy nie mogłam nic do siebie dopasować i przez to, prawie za każdym razem, korzystałam z tych samych schematów. Za to w trójce mogę w końcu dać upust kreatywności i urządzać każdy dom inaczej.
__________________

Ostatnio edytowane przez Jakly : 05.10.2014 - 13:55
Jakly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.10.2014, 15:12   #3693
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Zgadzam się z Jakly, możliwość "kolorowania" wszystkiego jak się chce to super opcja, szkoda, że jest tylko w trójce. W jedynce i dwójce korzystałam tylko z wąskiego spektrum obiektów, a dopasowanie tego kolorystycznie było wręcz niemożliwe... Osobiście wciąż uważam trójkę za odsłonę z największym potencjałem i najbardziej przełomową. Trójkę rozwaliły bugi i lagi, jak wiele gier EA, była robiona na szybko, byle ją wydać, a potem to już łatki, co jedna to gorsza.
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.10.2014, 20:16   #3694
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Cytat:
Napisał Jakly Zobacz post
Dla mnie metalowe krzesło, a drewniane krzesło to dwa różne meble. Mimo że kształt mają ten sam, prezentują się zupełnie inaczej. No ale jak kto uważa.
Gdybym nie grała w TS3 i nie bawiła się kreatorem stylu, może bym uwierzyła, że zmiana tekstury na krześle odmienia je całkowicie. Niestety tak nie jest. Z bliska widać wzór, ale wystarczy oddalić kamerę, aby rozmył się całkowicie.

Cytat:
Napisał Jakly Zobacz post
Tutaj też mam zupełnie na odwrót. Mimo posiadania wszystkich dodatków i akcesorii, a więc i dużej ilości obiektów, nigdy nie mogłam nic do siebie dopasować i przez to, prawie za każdym razem, korzystałam z tych samych schematów. Za to w trójce mogę w końcu dać upust kreatywności i urządzać każdy dom inaczej.
Kwestia upodobań, nie każdy lubi "chodzić na łatwiznę".

anie_1981 jak pięknie zignorowałaś moje pytanie skierowane bezpośrednio do Ciebie. Czyżby brak argumentów dla poparcia własnej tezy?
Cytat:
Napisał Irbis Zobacz post
Poza tym skąd wiesz anie_1981, że podstawa trójki nie była bardziej okrojona, skoro nie grasz w podstawę czwórki? Na jakiej podstawie porównujesz obie te gry?
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22

Ostatnio edytowane przez Irbis : 06.10.2014 - 09:41
Irbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.10.2014, 19:33   #3695
Jakly
 
Avatar Jakly
 
Zarejestrowany: 03.01.2014
Skąd: Kozienice/Radom
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 12
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Cytat:
Napisał Irbis Zobacz post
Kwestia upodobań, nie każdy lubi "chodzić na łatwiznę".
Nie wiem, gdzie ty w tym widzisz chodzenie na łatwiznę.

A anie_1981 przecież pisała, że w czwórkę grała.
__________________
Jakly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.10.2014, 06:51   #3696
Herbata
 
Avatar Herbata
 
Zarejestrowany: 07.09.2014
Skąd: Willow Creek <3
Płeć: Mężczyzna
Postów: 8
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

A ja tak na inny temat zacznę...
Nie dawno pojawiła się ankieta dotycząca dodatków.
http://sims.arhn.eu/2014/10/propozycjeep/
Chyba tego jeszcze nie było .-.
Herbata jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.10.2014, 07:59   #3697
wenon
 
Zarejestrowany: 01.08.2014
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 66
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Chciałbym je wszystkie (oprócz nadnaturalnych stworzeń), bardzo ciekawe te dodatki

Ostatnio edytowane przez wenon : 10.10.2014 - 08:04
wenon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.10.2014, 08:47   #3698
Levkoni
 
Avatar Levkoni
 
Zarejestrowany: 21.05.2009
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,023
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

Co do ankiet, to te propozycje dodatków są bardzo ciekawe. Mam nadzieję, że wszystkie one z czasem wyjdą i będą oferowały to, o czym tam jest napisane.

A co do samej TS4 - nie podobają mi się uproszczenia w tej grze, głównie brak i uproszczenie pewnych animacji (odkręcanie kranu, simowie śpią w jednej pozycji, pobudka simów wygląda idiotycznie, wysyłanie pocztą np. metali nie ma żadnej animacji, pokazuje się tylko okienko, że zostało coś wysłane). Tego pewnie już nie naprawią. Ale jeśli by naprawili to, dodali maluchy i grupę pośrednią między nastolatkami a dziećmi (albo obniżyli wzrost nastolatków), rozbudowali otoczenia to mógłbym tą grę nazwać lepszą od trójki. A tak to nie.
__________________
Zmieniłem nick z Absolem na Levkoni.

Ostatnio edytowane przez Levkoni : 10.10.2014 - 08:50
Levkoni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.10.2014, 08:49   #3699
Chwalisława
 
Avatar Chwalisława
 
Zarejestrowany: 16.05.2012
Płeć: Kobieta
Postów: 464
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

No to ja się teraz modę, żeby nie zrobili propozycji nr.1, która wydaje mi się najłatwiejsza. To nawet nie powinno być brane pod uwagę jako dodatek, bo baaardzo szybko się znudzi. Ile razy można chodzić na akupunkturę?
Najbardziej kuszącą i praktyczną propozycją jest Łebski Sprzedawca oraz Wyjątkowe Zawody(może jeszcze Sława, pieniądze i wielka kariera). Najwięcej możliwości i najwięcej zabawy.
Jednak myślałam, że w propozycjach ujrzę również coś a'la Pokolenia z trójki.
Chwalisława jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.10.2014, 08:51   #3700
Levkoni
 
Avatar Levkoni
 
Zarejestrowany: 21.05.2009
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,023
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - komentarze do newsów

A ja uważam, że propozycja nr. 1 z dodatkiem o zdrowiu i urodzie jest bardzo ciekawa, bo mogłaby wprowadzić masę fajnych opcji i obiektów specjalnych. Chociaż propozycję o miejskim życiu uważam chyba za najciekawszą. Edycja miasta, bycie burmistrzem, który będzie decydował o jego losach - super

W sumie to ten dodatek o "paranormalny" mi się nie podoba, tzn jego koncepcja. Jak to czytam, to wygląda to bardziej jak opis jakiś herosów czy coś... Najlepszy dodatek o magii i tego typu rzeczach to byłby w stylu szkoły magicznej, albo w stylu dodatku do jedynki, gdzie było osobne miasteczko nadprzyrodzone :/
__________________
Zmieniłem nick z Absolem na Levkoni.

Ostatnio edytowane przez Levkoni : 10.10.2014 - 08:54
Levkoni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023