Wróć   TheSims.PL - Forum > Pozostałe gry > Inne gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 30.11.2014, 12:19   #71
Kerbi
 
Avatar Kerbi
 
Zarejestrowany: 31.07.2012
Wiek: 28
Płeć: Mężczyzna
Postów: 152
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Tomb Raider

Kurczę, kręciłem się koło tych krzaków, ale nie zauważyłem wnęki (podobnie jak szczeliny w skryptorium).
Noo, nagroda faktycznie fajna Nie walczyłem już ponownie z bossem, bo wczytałem zapis sprzed końca gry i wróciłem tylko po sekrety, ale zdecydowanie byłoby mi łatwiej.
Kerbi jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 12.02.2015, 11:15   #72
Księżniczka Mordoru
 
Avatar Księżniczka Mordoru
 
Zarejestrowany: 21.01.2013
Skąd: Escursione
Wiek: 26
Płeć: Kobieta
Postów: 108
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: Tomb Raider

O tak, bardzo lubię Tomb Raider. Co prawda - do Tomb Raider 3 mam największy sentyment ze względu na to, że w zasadzie wychowałam się na tej części. Aczkolwiek moją ulubioną grą z tej serii jest "Legenda". Jednak myślę, że wbrew pozorom najlepszą fabułę miało "Angel of Darkness" - jednak nie dopracowali tego - wszystko na szybko - i wyszło, jak wyszło :/
__________________
Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce...
Księżniczka Mordoru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.02.2015, 11:43   #73
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,472
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Tomb Raider

^ Nie wiem czy wiesz, ale akurat wszyscy zgodnie twierdzą, że TRAOD miało najlepszą, najbardziej skomplikowaną i najbardziej rozbudowaną fabułę. Sprawy się komplikują gdy ktoś zada pytanie, czy TRAOD jest dobrą grą.

Ale to prawda, TRAOD miało naprawdę rozwinięty wątek główny, którego mamy tylko 20% w finalnej produkcji. Fabuła była też przygotowana pod ewentualne spin-offy. Początkowo TRAOD miało się rozgrywać w czterech lokacjach - Paryż, Praga, Niemcy, Turcja(Kapadocja), przy czym Praga wyglądała zupełnie inaczej niż to, co dostaliśmy.
W Paryżu Lara miała przede wszystkim biegać tylnymi uliczkami, paryskim ghetto i wielkim wysypisku śmieci(gdzie miał lombard Renne). Core nawet nie myślało początkowo o dodaniu Tomb of Ancients, dopiero później Richard Morton zwrócił uwagę, że w tym Tomb Raiderze nie ma grobowców.
Praga była zupełnie inna, miała inny układ i trochę inne levele. Oczywiście wszystko zaczynało się w Monstrum Crimescene, ale Lara miała powrócić do tego miejsca przynajmniej dwa razy podczas pobytu w Strahov Fortress. Ponadto The Vault of Trophies nie było początkowo sanktuarium Lux Veritatis, lecz miejscem, gdzie Pieter Van Eckhardt trzymał trofea wzięte z zabitych członków w/w organizacji. Było tam min. ciało ojca Kurtisa Trenta. Miejscem tym miał się zajmować Louther Rouzic, archiwista z biblioteki Strahov.
Cały level Eckhardt's Lab to jedyne, co pozostało z Niemczech. Lokacja ta została wycięta w 1999 roku, gdy Paryż rozrósł się na tyle, że nie twórcy nie byliby w stanie umieścić całego contentu w jednej grze.
The Lost Domain(z którego wziął się pierwszy tytuł gry, Tomb Raider - the Lost Dominion) to wszystko, co zostało z Kapadocji.
Co więcej, przed samą grą był level-tutorial w Egipcie, gdzie Larę miała uczyć szamanka Putai - znana z legend postać kobiety(wojowniczki?), która ukazywała się, gdy światu zagrażało niebezpieczeństwo. Miała ona dać Larze amulet w kształcie skarabeusza, za pomocą którego mogła kontaktować się z szamanką i sprawdzać swoje zdolności.

Nie będę się rozwodzić na temat zmian w poszczególnych levelach(bo te też są po części znane), powiem tylko, że na tombraiderforums.com Murti Schofield, twórca fabuły TRAOD odpowiedział na kilka pytań związanych z grą(poprzez użytkownika snake), a Meagan Marie(Senior Community Manager) udostępniła wszystkie materiały graficzne związane z TRAOD, jakie były w studiu Crystal Dynamics. Zaliczają się do tego concept arty leveli, cutscenek i postaci w wysokiej jakości.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 12.02.2015 - 11:58
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.02.2015, 14:38   #74
Księżniczka Mordoru
 
Avatar Księżniczka Mordoru
 
Zarejestrowany: 21.01.2013
Skąd: Escursione
Wiek: 26
Płeć: Kobieta
Postów: 108
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: Tomb Raider

Heh, a to jak zwykle popełniłam gafę (nierzadko mi się zdarza). Aczkolwiek nie da się zaprzeczyć - trochę bugów miało. Mimo wszystko, ten mroczny klimat i świetny koncept to duży plus
__________________
Człowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce...
Księżniczka Mordoru jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.08.2023, 22:45   #75
Nina14!
Archeolog Renesansu
 
Avatar Nina14!
 
Zarejestrowany: 18.05.2015
Skąd: ✬Niebycie✬
Wiek: 21
Płeć: Kobieta
Postów: 175
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Tomb Raider

Ja miałam przyjemność zagrać w TR i ROTR z nowej trylogii i się zakochałam
Szczególnie Rise mi się tak spodobał, że zostawiłam dodatki na kolejne Sylwestra (zgodnie z zasadą bede grau w gre) żeby się za szybko nie skończyły

Ze starych części co warto ograć, co polecacie?
Nina14! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.08.2023, 08:18   #76
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,472
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Tomb Raider

Ooo ja wiem, ja wiem!

To zależy co lubisz. Są jakby trzy ery Tomb Raidera w serii klasycznej: Tomb Raider 1-5 od Core Design, Tomb Raider: the Angel of Darkness od tego samego dewelopera i Tomb Raider Legend/Anniversary/Underworld of Crystal Dynamics (tych co zrobili Reboot).

Z klasycznej serii 1-5 polecam:

- TR1 - na początek, ponieważ ma świetny vibe i w miarę prosty gameplay (choć i tak trudniejszy niż rebooby). Akcja dzieje się w Peru, Grecji i Egipcie,
- TR4 - jak już ogarniesz temat to warto wypróbować Tomb Raider IV The Last Revelation. Całość dzieje się w Egipcie ale jest dość różnorodna ze względu na architekturę. Do tego zaczyna trylogię TR4-5-6 więc może wciągnąć w temat,
- TR3 - większość fanów jak nie lubi TR4 to z kolei kocha TR3, więc to byłaby dobra alternatywa jeśli w/w ci się nie spodoba. Akcja dzieje się w Indiach, Londynie, Pacyfiku, Nevadzie i Antarktydzie,
- TR5 - generalnie uważana za gorszą część, ale jeżeli TR3/4 okażą się za trudne dla ciebie, to TR5 nauczy wszystkich ruchów jakie Lara kiedykolwiek miała w poprzednich częściach. Gra jest też prostsza, ładna i bardzo interaktywna oraz ma ciekawsze puzzle moim zdaniem,

- TR6 - kompletna zmiana kierunku serii i szczerze mówiąc prawie ją zabiła, ale ma najlepszy soundtrack, kierunek artystyczny i fabułę. Jeżeli interesuje ciebie bardziej fabuła niż gameplay to pozycja obowiązkowa. Do tego teraz wydawane są mody* które diametralnie zmieniają rozgrywkę na lepsze. Z minusów trzeba przyznać, że gra jest pełna błędów, bo nie była dokończona przez Core,

A od Crystal Dynamics proponuję tylko i wyłącznie:
- Legend - świetna gra, bardzo prosta, casualowa, wręcz arkadowa, ale ma świetną muzykę i całkiem dobrą fabułę (choć trochę trąci Modą na Sukces). Jest generalnie urocza i dobra żeby bezboleśnie zapoznać się w klasyczną Larą.

Jeśli nie potrzebujesz wersji pudełkowej to polecam kupować gry na GOGu, jak są przeceny to kosztują raptem kilka zł.

* Jeżeli jesteś zainteresowana modami i sposobami na ulepszenie rozgrywki to generalnie polecam:

Tomb1Main - pozwala na uruchomienie Tomb Raider 1 na nowych systemach, poprawia grafikę etc. Pozycja obowiązkowa szczerze mówiąc bo TR1 było zrobione pod DOSa.
tomb3/tomb4/tomb5 - fanowskie łatki naprawiające multum błędów w TR3, TR4 i TR5 i przywracające efekty z PSXa. Nie są konieczne ale na pewno poprawiają grę i ułatwiają uruchomienie.
Tomb Raider the Angel of Darkness Restoration Project - fanowska modyfikacja diametralnie przerabiająca grę. Przywraca ukryte lokacje, funkcje i efekty które zostały wycięte ze względu na development hell, naprawia multum błędów, łata dziury w fabule i więcej. Zmian jest setki i sporo elementów zostało przerobionych względem wersji vanilla dla lepszego gameplayu, fabuły i balansu gry. Dodaje też tryb sterowania z PS2 a niedługo wyjdzie wersja, która zmienia sterowanie na bardziej przypominające TR Legend. Jeżeli jesteś purystką to lepiej to ominąć, ale jeśli nie przeszkadza ci "non-vanilla" experience to to naprawdę naprawia de facto zepsutą grę.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 10.08.2023 - 08:31
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023