Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 20.04.2015, 20:27   #1
einsamkeit
 
Zarejestrowany: 20.04.2015
Płeć: Kobieta
Postów: 9
Reputacja: 10
Domyślnie Ciągły poród

Witam.
Zasadniczy problem z grą jest taki, że moja simka, będąc w ciąży, zachowuje się dosłownie jak królik. Nieważne, czy ją wysyłam do szpitala, czy każę jej rodzić w domu (sprawdziłam tę drugą opcję tylko po to, żeby przekonać się, że też nie działa), kończy się na tym, że:
1) W szpitalu rodzi dziecko -> wzywa opiekunkę -> wychodzi -> okrąża szpital -> rodzi dziecko -> wzywa opiekunkę... I tak w kółko, non stop. Nie mogę przerwać akcji, nie mogę tego wyłączyć kompletnie.
2) W domu dzieje się praktycznie to samo. Wiecznie sterczy w miejscu, łapie się za brzuch i jęczy, co parę sekund pojawia się kolejne dziecko. Tego też nie mogę wyłączyć, zastopować (mogę tylko wpisać w konsoli quit)

Wszystko to prowadzi do tego, że gdy rodzi się 8 dzieci, ona i ojciec dziecka znikają z belki rodziny - są same niemowlęta, które zresztą nie są w ogóle widoczne. Są tylko pustymi zielonymi kwadratami po lewej stronie. Co gorsza, te kwadraty się zmieniają. I zamiast np. ośmiorga dzieci jest dziewięcioro, ale to dziewiąte zastąpiło pierwsze z ośmiorga, więc się też non stop zamieniają...

http://i59.************/f3aqvt.jpg
(wyłączałam już grę, ale zdążyłam jeszcze zrobić screena, stąd taki efekt jaki jest)

http://i60.************/21q8p4.jpg
(to już z innej gry, ale też tą samą rodziną, kiedy próbowałam jakoś ogarnąć ten błąd - jak widać, rodziców już nie ma).

Nie wie ktoś może, co mogło spowodować ten problem i go naprawić? Wcześniej ta wspomniana matka w ogóle nie była widoczna (wracała z mężem ze studiów, on wrócił do domu, ona zabugowała się gdzieś w okolicy i dopiero po przeprowadzce mi się udało ją jakoś ogarnąć)...

Podobnego tematu nie widziałam - jeśli był już taki, to z góry przepraszam.


@CH: za duże zdjęcia!

Ostatnio edytowane przez Charionette : 20.04.2015 - 20:42
einsamkeit jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 20.04.2015, 21:53   #2
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Ciągły poród

Myślę, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest zakończenie ciąży. W tym celu pobierz ten mod (base mod i cheats i integration): http://nraas.wikispaces.com/MasterController
(Nie, ten mod nie popsuje ci gry, używam go od ładnych paru lat i nie mam z nim żadnych problemów.) Jeśli nie wiesz jak się instaluje mody, to zapraszam do tego tematu: http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=53532

Gdy wejdziesz do gry, kliknij na simkę, wybierz "Nraas>MasterController>opcje zaawansowane>ciąża>zakończ ciążę".
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.04.2015, 18:36   #3
einsamkeit
 
Zarejestrowany: 20.04.2015
Płeć: Kobieta
Postów: 9
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ciągły poród

Rozumiem. Zaraz je pobiorę. Jak rozumiem to sprawi, że dziecka kompletnie nie będzie i trzeba będzie się o nie ponownie starać, tak?

Dziękuję
einsamkeit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 21.04.2015, 20:08   #4
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Ciągły poród

Tak, ale jeśli to jednorazowy błąd, to następny poród nie będzie zbugowany.
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.04.2015, 09:51   #5
einsamkeit
 
Zarejestrowany: 20.04.2015
Płeć: Kobieta
Postów: 9
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ciągły poród

Wygląda na to, że to nie jest jednorazowy błąd, pomimo NRAASa. Simka ponownie zaszła w ciążę i znów łazi wokół szpitala, rodząc kolejne i kolejne dzieci... Już pomysłów mi brak...
einsamkeit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.04.2015, 11:47   #6
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Ciągły poród

Może to kwestia zepsutego zapisu (a raczej rodziny). Zobacz jak będzie przebiegać ciąża w przypadku innej simki na nowym zapisie.

Jeszcze rutynowe pytanie: czy używasz nieoficjalnych dodatków, modów, itp. (poza Master Controllerem)?
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.04.2015, 21:43   #7
einsamkeit
 
Zarejestrowany: 20.04.2015
Płeć: Kobieta
Postów: 9
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ciągły poród

W innym przypadku zachodzi to samo. Musiałam wyłączyć obie rodziny i przełączyć się na inną (bezdzietną). Dzieci urodziły się normalnie.

Nie. Nie używam żadnych, nie są mi potrzebne. Modów poza tymi poleconymi nie posiadam...

No i... Problem jest jeszcze większy... Już pomijam ten nieszczęsny poród (cechy mogę sobie chyba jakoś zmienić) - teraz kiedy weszłam do zapisu rodziny (innej, nie tej ulubionej, w której po raz pierwszy zaobserwowałam problem z ciążą) nie mogę wybrać żadnej osoby w tej rodzinie. Ani matki, ani teściowej, no nikogo. Panel pragnień itp. jest, ale nie ma ich na lewej belce. Nie ma nawet zielonych kwadratów - ikonek.

Natomiast jeżeli próbuję zmienić tę rodzinę na tamtą poprzednią... Klikam na ikonkę ich domku, ładuje się... I... I co? Nadal jestem w trybie widoku okolicy, tj edycji miasta. Nie mogę zobaczyć już ich domu od środka, nie mam żadnego wpływu na ich zachowanie, nie mogę przybliżyć widoku itp. Nie mam opcji typowych dla danego sima... Widzę tylko okolice ich domu, obok cmentarz i tyle :/ a jednocześnie nie mam żadnej opcji, żeby to wyłączyć. Masakra jakaś.
einsamkeit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.04.2015, 16:20   #8
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Ciągły poród

Cytat:
Napisał einsamkeit Zobacz post
Musiałam wyłączyć obie rodziny i przełączyć się na inną (bezdzietną). Dzieci urodziły się normalnie.
.
Właściwie o to właśnie mi chodziło - chyba źle zrozumiałaś mój poprzedni post. Miałaś stworzyć nowy zapis, czyli zacząć nową grę (klikasz "play", wybierasz otocznie, itd.). Nie miałaś wchodzić do istniejących save'ów.

To wygląda mi na ogólny problem z zapisem. Najlepiej zapisz swoje rodziny w bibliotece (możesz je zapisać wraz z domami), stwórz zupełnie nowy zapis (tzn. przejdź do menu i wybierz "nowa gra") i tam z biblioteki skopiuj te rodziny. W ten sposób pozbędziesz się problemów, a jednocześnie zachowasz wszystko (no, mniej więcej), co w tych rodzinach wypracowałaś.
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.04.2015, 16:38   #9
einsamkeit
 
Zarejestrowany: 20.04.2015
Płeć: Kobieta
Postów: 9
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Ciągły poród

Auć. A to tak, faktycznie, nie zrozumiałam - przepraszam.

Próbowałam ją zapisać, zgodnie z twoją radą (nawiasem mówiąc, bardzo dziękuję i za nią, i za cierpliwość). Od pół godziny mi się przetwarza... Przetwarza... Przetwarza Nie można zapisać ich jakoś w inny sposób? Można skopiować i przenieść ich tylko w grze?
einsamkeit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.04.2015, 16:57   #10
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Ciągły poród

Skoro nie możesz zapisać rodziny w bibliotece, to nie jest dobrze. Możesz jeszcze przeprowadzić rodzinę do innego miasta, ale to niekoniecznie rozwiąże problem.

Albo spróbuj zapisać tę rodzinę tj. do wysłania na giełdę wymiany - tę opcję znajdziesz tam, gdzie jest opcja zapisu rodziny w bibliotece. Potem w dokumenty > Electonic Arts > The Sims 3 > Exports znajdziesz plik tej rodziny. Naciśnij na niego dwukrotnie - powinien otworzyć się laucher i okienko instalacji obiektów zmodyfikowanych. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to rodzina powinna się pojawić w bibliotece.

Ale jest możliwość, że rodzina w ogóle nie będzie może być wysłana na GW (nie będzie mogła się załadować tak samo, jak przy próbie zapisu w bibliotece). Wtedy już nic nie wskórasz.
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023