Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 08.05.2016, 21:25   #11
Collina
 
Avatar Collina
 
Zarejestrowany: 02.05.2016
Płeć: Kobieta
Postów: 67
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Seria The Sims - przesyt?

Cytat:
Napisał CademZoe Zobacz post
Polecam The Sims 2. Z modami, CC i wszystkimi dodatkami jest o niebo lepsze od kolejnych części.
Moim zdaniem nawet bez modów w dwójce jest co robić, czym się zająć. A jeśli nie zdążysz bo życie jest czasem trochę za krótkie to zawsze można spróbować to zrobić dziećmi, bo właśnie to tworzenie pokoleń jest super fajne w dwójce.
A w trójce też coś można porobić no cóż, dopiero jak nam się w końcu wczyta.
Mam dziwne wrażenie, że twórcy przygotowując trójkę chcieli stworzyć super wspaniałą idealną grę z ogromem możliwości a zapomnieli o podstawowych rzeczach. I też należę do osób poirytowanych animacją ( a właściwie jej brakiem) wsiadania do auta. Głupie to trochę jak i inne być może drobiazgi - tak jak pisała Cadem. Ale już czekanie na taksówkę zamówioną przez telefon było dla mnie lepsze niż to, że machniesz ręką, samochód pojawia się znikąd i sobie jedziesz czasem nawet na śmiesznie niedalekie odległości. Nie zrozumcie mnie też źle - trójka jest w porządku ale ma za dużo błędów, które potrafią nam bardzo uprzykrzyć grę. Przydałoby się jej porządne oficjalne odnowienie, ale raczej nie możemy teraz już na to liczyć.
Czwórka wydaje mi się grubo przesadzona pod każdym względem. Jest właśnie jakby zbyt dziecinna by trafić do każdego... No i trafia też nie do tak wielu osób jak było z jedynką, dwójką czy mogłabym zaryzykować, że nawet trójką.
Collina jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 09.05.2016, 18:12   #12
Nina14!
Archeolog Renesansu
 
Avatar Nina14!
 
Zarejestrowany: 18.05.2015
Skąd: ✬Niebycie✬
Wiek: 21
Płeć: Kobieta
Postów: 175
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Seria The Sims - przesyt?

Cytat:
Napisał Collina Zobacz post
Przydałoby się jej porządne oficjalne odnowienie, ale raczej nie możemy teraz już na to liczyć.
A szkoda, bo gdyby ją zoptymalizowano chętnie bym wróciła do gry

Dorzucając swoje trzy grosze, wydaje mi się, że Czwórkowa odsłona serii jest skierowana bardziej do młodszych świeżaków zaczynających swoją przygodę z TS - w końcu oni niezupełnie znają poprzednie części gry i nie wiedzą czego brakuje...przynajmniej tak to wygląda z mojego punktu widzenia. Przykładem może być moja koleżanka, co prawda o wiele młodsza, ale miała styczność z TS3 i po kilku dniach po graniu w TS4 wydała werdykt, że "to nie to czego się spodziewała" i odłożyła grę na półkę. W sumie racja, bo poza rozwinięciem CASa i trybu budowania tryb życia i wszelkie szanse na taką naprawdę dłuższą grę skopali...chyba że ktoś koniecznie chce wypełniać Osiągnięcia i posiadanie stu pokoleń
A może to kwestia tego, że Czwórka nie ma już "tego czegoś" co było w poprzedniczkach, co przyciągało do gry? Bo szczerze powiedziawszy to moja gra w tej części skończyła się praktycznie na zdobyciu krowokwiata i aktualnie wchodzę tylko po to, by co jakiś czas coś sobie zbudować..no bo tam naprawdę nie ma dla mnie co robić.
Chociaż zobaczymy czy coś zmienią kolejne dodatki. Byle by nie skopali Pór Roku ani Zwierzaków (o ile kiedykolwiek miałyby się pojawić), bo w nich widzę szansę na jakąkolwiek poprawę :p
Nina14! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.05.2016, 20:50   #13
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Skąd: Santa Monica Pawnshop Lodgings
Płeć: Kobieta
Postów: 1,066
Reputacja: 28
Domyślnie Odp: Seria The Sims - przesyt?

Cytat:
Napisał Nina14! Zobacz post
A może to kwestia tego, że Czwórka nie ma już "tego czegoś" co było w poprzedniczkach, co przyciągało do gry? Bo szczerze powiedziawszy to moja gra w tej części skończyła się praktycznie na zdobyciu krowokwiata i aktualnie wchodzę tylko po to, by co jakiś czas coś sobie zbudować..no bo tam naprawdę nie ma dla mnie co robić.
Myślę, że dla osób dobrze zaznajomionych z poprzednimi częściami gry naprawdę ciężko będzie zrobić nowe simsy, które będą miały "to coś". Grając przez wiele lat każdy zdążył wybrać sobie ulubioną część i się z nią zaznajomić, nabrać sentymentu. Słyszy się czasem, że jakkolwiek dobra miałaby być nowa gra, to "dwójka i tak będzie dwójką", na przykład. Ale za to dzieciaki, które grają teraz w czwórkę, może za kilka lat będą wspominać ją z łezką w oku i mówić "to była gra mojego dzieciństwa".
Co nie zmienia faktu, że jakby autorzy się bardzo postarali, to by może zdołali zrobić coś, co starsi gracze by chociaż docenili.
__________________
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.05.2016, 21:40   #14
Collina
 
Avatar Collina
 
Zarejestrowany: 02.05.2016
Płeć: Kobieta
Postów: 67
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Seria The Sims - przesyt?

Ogółem myślę, że sama czwórka jest jakby grą dla osób niezaznajomioną z całą serią, takich które nie grały w inne części simsów. Mam wrażenie, że właśnie im ona lepiej ,,wchodzi"
Collina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.05.2016, 18:17   #15
CademZoe
 
Avatar CademZoe
 
Zarejestrowany: 28.09.2014
Skąd: Bieszczady ;>
Płeć: Kobieta
Postów: 58
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Seria The Sims - przesyt?

Collina, z każdą częścią tak było Ktoś zaczął od dwójki, to na ogół lubi ją i szanuje. Trudno mu puścić ją w niepamięć, a nawet dalej w nią gra. Tak też było z trójką. Dlatego ludzie, którzy od niej zaczęli, nie potrafią zrozumieć fenomenu poprzedniczki i spierają się, że to trójka jest tą najlepszą częścią. Tak też jest z tymi, którzy zaczęli od czwórki.
CademZoe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.05.2016, 12:15   #16
0lka
 
Avatar 0lka
 
Zarejestrowany: 17.01.2010
Skąd: mam wiedzieć
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 924
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Seria The Sims - przesyt?

Też uważam, że simsy zrobiły się bardzo łatwe, za łatwe. Małe rachunki, brak losowych zdarzeń, urządzenia częściej się psują niż brudzą, potrzeby są mniejsze (fizjologiczne i te inne), łatwo o awans i ogólnie pieniądze (za zrobienie jednego obrazu i sprzedanie go mogłam zrobić remont prawie całego domu), a przede wszystkim dzieci - jaka to była frajda jak nauczyło się dziecko korzystać z nocnika, a ile potu i łez przy tym było. No cóż, zagrałabym w TS4 z poziomem trudności z TS2, a do tego z karierami i możliwością robienia prania z TS3 Człowiekowi nigdy nie dogodzisz
0lka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.05.2016, 19:26   #17
Orzechowo
 
Avatar Orzechowo
 
Zarejestrowany: 06.11.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 388
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Seria The Sims - przesyt?

Moim zdaniem też to idzie w złym kierunku. Kiedyś w samą podstawę TS2 i TS3 mogłam grać godzinami bez znudzenia, raz po raz odkrywając nowe rzeczy. W 4 nie grałam od świąt wielkanocnych. To chyba mówi samo za siebie.

Podstawa 4 jest mocno okrojona względem poprzednich części (i nie chce mi się wierzyć, że niby "dla graczy o słabszych komputerach"), tylko po to, żebyśmy rzeczy, które wcześniej normalnie były w podstawie, dokupić w dodatkach. Słyszałam też, że pierwotnie TS4 miała być jakąś grą online o simsach i potem na szybko dorabiali resztę, byle zdążyć do premiery. W dodatku mam wrażenie, że ludzie odpowiedzialni za to w ogóle nie słuchają zdania graczy, tylko w coraz to nowszych aktualizacjach wpuszczają bezużyteczne opcje zawalające grę/będące jedną wielką reklamą (typu stroje ze Star Wars - WTF? kto tego używa?). Na innych forach można przeczytać mnóstwo negatywnych opinii o kierunku, w jakim idzie gra, a EA zdaje się tego nie słyszeć.

Poza tym mam wrażenie, że kiedyś w dodatkach było więcej rzeczy i opcji, np. w zestawie kuchennym z TS2 mieliśmy aż 2 style kuchni do wyboru, a w TS4 tylko jeden (przypominam że zestaw poświęcony stricte kuchni więc zawartość powinna być skupiona głównie na tym).

(Oczywiście, jak kupisz milion dodatków to rozgrywka na pewno będzie ciekawsza, ale chyba nie o to chodzi...)
Orzechowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 31.05.2016, 12:39   #18
Weronika500
 
Zarejestrowany: 17.04.2016
Płeć: Kobieta
Postów: 6
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Seria The Sims - przesyt?

Mnie denerwuje to że w każdej serii TS jest dokładnie to samo pomijając TS3 tam się zmieniło tylko to że konie dodali i smoki. W prawdzie im nowsza wersja tym lepsza grafika ale także z każdą kolejną wersją gry dużo więcej błędów a część czwarta gry cofnęła się w rozwoju w trójce był fajnie rozbudowany świat i swoboda przemieszczania się a kolejna część to powrót do części drugiej gry. Poza tym TS4 jest za drogie nawet po tych całych przecenach. Widziałam tą gre u koleżanki bo rozważałam zakup czy warto? I doszłam do wniosku że nie. Chciałabym wrócić do TS2 ale niestety windows8 odmawia posłuszeństwa i nie pogram sobie już w tą część.
Weronika500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.06.2016, 09:46   #19
Violet
 
Avatar Violet
 
Zarejestrowany: 25.02.2009
Skąd: Toussaint
Płeć: Kobieta
Postów: 675
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Seria The Sims - przesyt?

Po zobaczeniu najnowszej aktualizacji doszłam do wniosku, że czwórka to straszny gniot.


Dwójka na zawsze w moim sercu. <3
__________________
Violet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.06.2016, 19:31   #20
Miliko
 
Zarejestrowany: 02.05.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 27
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Seria The Sims - przesyt?

Ja grałam w każdą część, w tej chwili mam zainstalowaną podstawę czwórki oraz dwójkę i trójkę ze wszystkimi dodatkami (trójka bez akcesoriów, ale za to ciekawsze przedmioty ze store i mody).

Najlepsza dla mnie i dla moich potrzeb jest trójka z otwartym światem i kreatorem stylów. Porównując same podstawki, bo z każdą z nich spędziłam sporo czasu (jeszcze bez dodatków), to zdecydowanie najwięcej pomysłów na ciekawe i różnorodne scenariusze miałam w trójce, ta gra mi się nie nudzi po wielu latach, mimo dużej ilości błędów i wielu wad. Dwójkę też lubię, czasami do niej wracam, głównie wtedy, gdy nie chce mi się czekać na załadowanie trójki. Ma fajne animacje i podkłady muzyczne, szkoda, że nie przenieśli ich do trójki.

Czwórka jest pierwszą częścią, za którą nie przepadam, bardzo szybko mi się znudziła i zaczęła irytować, najbardziej dziecinna ze wszystkich części i do przesady uproszczona w każdym aspekcie. Cały czas śledzę jej aktualizacje oraz recenzje dodatków i jestem zawiedziona.

Przesytu nie czuję, bardzo bym chciała, by jakaś inna firma zabrała się za tworzenie podobnego symulatora życia, ale w poważniejszym stylu dla dorosłych graczy, z ciekawszą grafiką, bez głupkowatych "emocji" i bez dziwnych przedmiotów typu rakieta na podwórku, zamiast np. samochodu czy pralki.
Miliko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023