Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Poradniki > Budowanie
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 14.02.2008, 13:30   #1
Fizzly
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Obora



Cytat:
Pliki do pobrania:
- Drabina
1. Budujemy podstawę dla przyszłej obory - trzeba pamiętać tutaj o tym, że "poddasze" będzie miało szerokość o 6 segmentów mniejszą, aniżeli podstawa - 3 segmenty z lewej i prawej strony przeznaczone zostaną na dach - jeśli nie bardzo potrafisz sobie to teraz wyobrazić, nie przejmuj się, zobaczysz to na kolejnych obrazkach. Najoptymalniej jednak postawić oborę o wymiarach, jak na obrazku, czyli 10x15 segmentów.



2. Skoro mamy już podstawę, przechodzimy na wyższą kondygnację, żeby zbudować poddasze - o tym wspominałem w punkcie 1-szym, zatem budujemy pomieszczenie z myślą o dachu po lewej i prawej stronie - 3 segmenty. Od razu można pokryć pomieszczenie podłogą, pamiętając o wolnym miejscu dla schodów lub drabiny. W moim przypadku to tylko 2 segmenty wycięcia - dla drabiny (dodatek z internetu).





3. Teraz pora na dach. Korzystając z dachu tradycyjnego (pierwszy z listy), zakrywamy parter od strony lewej i prawej, w sposób pokazany na obrazku.



4. Następnie wybieramy dach spadzisty i zakrywamy piętro/poddasze, jak na obrazku. Ostatecznie uzyskamy efekt dachu spadzistego na całym budynku, ale za moment wszystko się zmieni.



5. Teraz w trybie budowania wybieramy opcję Wybór nachylenia dachu, ustawiamy na 20 stopni i klikamy na dach na najwyższym piętrze. Jeżeli nie mamy tej opcji, wywołujemy konsolę kodów (Ctrl + Shift + C) i wpisujemy kod "boolprop IndividualRoofSlopeAngle 20". Zatwierdzamy, a następnie trzymając wciśnięty prawy klawisz Alt, klikamy w dach nad pomieszczeniem piętra. Powinniśmy uzyskać efekt, jak na obrazku - dach obory!



6. Teraz już tylko przyjemność... Zakrywamy odpowiednio ściany obory. Zamiast typowych drzwi możemy użyć tapet. Z przodu wycinamy fragment ściany o szerokości 2 segmentów, a krawędzie malujemy na "drzwi". Z tyłu obory możemy zrobić zamknięte drzwi - dla odmiany, w sposób analogiczny - bez wycinania ściany oczywiście. Wstawiamy okna.

7. Wykańczamy również poddasze - zakrywamy ściany i wstawiamy okna.

8. Ostatni krok to wykończenie obory, tutaj zupełna dowolność. Wstawiamy jeszcze oczywiście schody/drabinę na poddasze. Dobrze jeszcze podzielić pomieszczenie obory na typowe dla tego budynku boksy dla zwierzaków.



Gotowe! Mam nadzieję, że się przydało...

Ostatnio edytowane przez Caesum : 14.08.2023 - 21:02
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 18.02.2008, 11:54   #2
cosmo
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [TS2] Obora

Fajne! Własnie mam zamiar zrobić taki wiejski domek i może dobuduję taką stodołę!
  Odpowiedź z Cytatem
stare 19.02.2008, 08:44   #3
Cróffcia
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [TS2] Obora

Bardzo pomysłowe. A zwierzątka to chyba trzeba z netu pobrać, albo jakieś kostiumy dla psów :laugh: chyba że obora dla psów jak ktoś ma "Zwierzaki" Ale ciekawi mnie czy są takie zwierzęta do pobrania, znaczy widziałam takie dużo razy, tylko to były wielkie figurki, a takie ruchome... ciekawe czy są... Ale co do poradnika to fajny i przydatny, no i ładnie rzecz jasna napisany. Wszystko rozumiem. Bardzo udany poradnik :smirk:
  Odpowiedź z Cytatem
stare 19.02.2008, 12:33   #4
Fizzly
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [TS2] Obora

Dzięki za komentarze. A jeśli chodzi o te zwierzaki, to nie spotkałem się z takimi animowanymi, tylko figurki krów i koni, kurczaki jeszcze widziałem zdaje się...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 24.03.2008, 12:07   #5
XfdPłatek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [TS2] Obora

Weź daj linka do tego co jest na przodzie obory! I zaktualizuj linka do tej drabiny, bo nie chce mi sie wszędzie rejestrować...a baaaardzo chcę ją mieć!
  Odpowiedź z Cytatem
stare 04.04.2008, 20:07   #6
nitka84
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [TS2] Obora

Przyda sie
  Odpowiedź z Cytatem
stare 03.07.2008, 21:59   #7
asiolek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [TS2] Obora

fajna napewno sie przyda! A co do tych zwierzątek to wydaje mi się że na tej stronce są animowane zwierzaki http://www.simslice.com/thesims2/ts2objects-pg7.htm
  Odpowiedź z Cytatem
stare 05.07.2008, 11:48   #8
DiamondSasha
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: [TS2] Obora

one nie są animowane :/
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023