Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 21.09.2007, 00:58   #1
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Dom rodziny Daktylek

Uwaga: tekst jest integralną częścią prezentacji, więc proszę o uważne przeczytanie go!

--------------------------------

Jak mieszkają sławni i bogaci: dom rodziny Daktylek.


Lucjan i Wioletta są znanymi w całym Miłowie podróżnikami. Oczywiście ich podróże rozpoczęły się dopiero, gdy do Miłowa dołączone zostały wakacyjne okolice. Wcześniej nie mięli gdzie podróżować.
Oto Wioletta i Lucjan – rodzeństwo kochające przygodę:



Postanowiłam odwiedzić ich dom, gdyż wszyscy wiedzą, że bogactwo - podobnie jak podróże – to nieodłączny element ich życia. Już z ulicy widać, że właściciele opływają w luksusie. Nie mam tutaj na myśli jedynie wielkości domu, ale również choćby to, że na podjeździe stoją dwa nowiutkie samochody: Ford Focus i Ford Mustang GT.

Wchodzę do domu:



W pierwszej chwili korytarz wydał mi się dziwny, nie zrobił na mnie szczególnego wrażenia. Czerń i biel żyją tu obok siebie, ściany są praktycznie gołe poza kilkoma obrazami. Po chwili zastanowienia, stwierdziłam jednak, że jest coś urzekającego w tej prostocie. Korytarz jest dość wąski, więc zastawienie go meblami przytłoczyło by go.



Widoczne po lewej stronie drzwi, to drzwi do łazienki, po prawej zaś znajduje się wejście do salonu. Tuż obok miejsca, w którym stoję (z którego zrobiłam to zdjęcie), po prawej stronie jest wejście do kuchni, po lewej przejście na taras.

Po zrobieniu powyższego zdjęcia, zostałam zaproszona do kuchni połączonej z jadalnią.







Zaskoczyło mnie połączenie trzech odcieni koloru zielonego. Z zamyślenia wyrwał mnie głos Wioletty:
- Cóż nie dziwię się Irbis, że jest Pani zaskoczona. Proszę sobie wyobrazić, że niektórzy zarzucają nam brak gustu, tylko dlatego, że nie poddajemy się powszechnie panującym trendom. A My jesteśmy z tego dumni. Nasz dom jest wyjątkowy i Nam się podoba, a to jest najważniejsze. We własnym domu trzeba się dobrze czuć.

Do kuchni, która to znajduje się na wyższym poziomie niż reszta domu, przyłączona jest jadalnia . Oczywiście utrzymana w tej samej, niezwykłej kolorystyce. Tutaj widać już pierwsze pamiątki z wakacji.



Po obu stronach kącika jadalnego, oddzielone ściankami, są schody prowadzące do salonu (na poniższym zdjęciu znajdują się one za kwiatkami).



Kiedy zeszłam po nich i moim oczom ukazał się salon, już nie byłam zaskoczona kolorami. Były bowiem dokładnie takie same jak w kuchni. Dopiero w salonie, uświadomiłam sobie, jak ciekawie i niezwykle to wszystko razem wygląda. Właścicielom domu te kolory zapewne przywołują na myśl wspomnienia ze słonecznych Trzech Jezior.





Czarna kanapa, fotele i dodatki dodają pomieszczeniu dobrego smaku. Podejrzewam, że bez tego koloru, salon byłby zwyczajnie mdły.





Bardzo spodobał mi się kącik wypoczynkowy, oraz ustawione przy oknie pamiątki z podróży.





Oczywiście przy okazji oglądania pamiątek, nawiązała się rozmowa na temat wyjazdów domowników. Dało się odczuć, jak wielką pasją dla tych ludzi jest zwiedzenie wakacyjnych wysp.
Po krótkiej dyskusji poprosiłam, abyśmy przeszli do kolejnych pomieszczeń. Mijając sypialnię, przeszliśmy do gabinetu. Tu również zieleń, ale zupełnie inna niż w salonie i kuchni. Gabinet to nieduże i skromne pomieszczenie.





Wreszcie przechodzimy do sypialni. Jako pierwsza do swojego królestwa zaprasza mnie Wioletta.
Kiedy tam weszłam, byłam zupełnie zaskoczona. Jasne ściany w połączeniu z jasnym drewnem, pomarańczowymi i żółtymi dekoracjami jeszcze nigdy nie zrobiły na mnie takiego wrażenia. Być może ogarnął mnie urok licznych pamiątek porozstawianych po całym pokoju. Pani Wioletta zauważyła mój zachwyt:
- Widzę, że się Pani podoba moja sypialnia. Mi również. Lubię jasne kolory, ale nie chciałam, aby pokój był zimny i bezduszny. Stąd kolor pomarańczy, ciemna pościel, żółte ozdoby. A pamiątki ... no cóż, jakże mogłabym ich nie mieć. Przecież to część mojego życia.
Zobaczcie sami drodzy Czytelnicy:













Drzwi widoczne na powyższym zdjęciu prowadzą do małej łazienki. Ze względu na jej wielkość, a raczej brak wielkości, uznałam, że nie ma sensu fotografować jej. Poza tym, należy uszanować prywatność bohaterów tego artykułu. W takich sytuacjach przypominają mi się słowa Ady Kalarepy: „są to zbyt intymne miejsca, aby pokazywać je obcym ludziom" ( Pani Ada była jednym z bohaterów poprzedniego artykułu z tej serii).

Po zrobieniu zdjęć i obejrzeniu wszystkich pamiątek, przechodzimy do pokoju Lucjana.
Tutaj znów doznałam uczucia zaskoczenia: jasne ściany, niebieskie meble, a jednak przytulnie i nastrojowo. Słowa Lucjana wszystko wyjaśniły:
- Widzi Pani droga Irbis, ja lubię robić na kobietach wrażenie. Bo to nie wystarczą pamiątki z podróży. Nauczyłem się, że kobietom potrzeba czegoś więcej – romantyzmu.







Poniżej zamieszczam jedno zdjęcie łazienki, ponieważ chcę pokazać dość nietypową, jak na łazienkę, tapetę.



Tradycyjnie, na zakończenie przedstawiam ogólny widok domu, oraz zdjęcia ogrodu.









Na powyższym zdjęciu widać taras, gdy je robiłam, Wioletta powiedziała:
- Na tarasie gramy w mahjonga. Lucjan uparł się, żeby przywieźć tą grę z Wioski Takemizu. Kiedy zwiedzaliśmy ten piękny zakątek simowego świata, Lucjan grał tam z dwoma miejscowymi i kilkakrotnie przegrał. Męska duma nie pozwala mu o tym zapomnieć i postanowił opanować tę grę do perfekcji.







- Tak mamy saunę. Pokochaliśmy to cudowne pomieszczenie podczas pierwszego pobytu w Trzech Jeziorach. Po powrocie do domu zrozumieliśmy, że nie możemy bez niej żyć. Lucjan złożył zamówienie i oto jest.





Na powyższych zdjęciach widać kapliczkę, którą podróżnicy przywieźli z Wioski Takemizu. Tym razem Pan Lucjan miał coś do powiedzenia na ten temat:
-To jest Duchowa Kapliczka Dziwnych Błogosławieństw. To Wioletta chciała ja tutaj umieścić. Nie rozumiem tych kobiecych sentymentów, ale w sumie nawet mi się podoba.


Prezentacja dobiegła końca. Mam nadzieję, że i Wam drodzy czytelnicy dom się spodobał. Myślę, że jego wystrój doskonale odzwierciedla osobowości jego mieszkańców, ich pasję do podróży, ich oryginalność. Mnie urzekły nie tylko pamiątki i cały wystrój wnętrz, ale również ogród, w którym zróżnicowana roślinność pozwala znakomicie odpocząć. Przy okazji jest w nim sporo wolnego miejsca na zabawę.

Po dość długim pobycie w domu rodzeństwa Wioletty i Lucjana, po rozmowach z nimi stwierdziłam, że to bardzo mili simowie. Zwykła rozmowa z nimi to przyjemność, zaś słuchanie o ich przeżyciach podczas licznych podróży, to niezwykłe doświadczenie. I choć Pan Lucjan nie ukrywa, że jego największą zaraz po podróżach pasją są piękne simki, a Pani Wioletta wyraźnie lubi popularność, jest w tych simach coś, co urzeka. I to nie tylko ich sława i bogactwo, czy piękny dom i zdjęcia z podróży. To po prostu ich ciekawe usposobienie i sposób patrzenia na życie.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam wszystkich Czytelników.

Irbis

------------------------------

Dom w rzucie:



Pragnę zaznaczyć, że ogólny projekt bryły wykonał mój najwspanialszy przyjaciel , który w simsy nie gra i nie ma doświadczenia w projektowaniu simowych brył. Uważam, że świetnie Ci to wyszło. Dzięki :tu:

------------------------------

Zobacz też Ulicę Słuszną 135

------------------------------

Jedynymi dodatkami z internetu są: żaluzje, firanki oraz przeźroczysty podjazd. Wszystko pochodzi z modTheSims2.

------------------------------

Wszelkie prawa zastrzeżone. Jestem wykonawcą domu i autorką prezentacji. Zabraniam kopiowania zdjęć i tekstu.

------------------------------

Pragnę zaznaczyć, iż wszelkie pomysły na ustawianie wszelkich obiektów są moje własne, znikąd nie zaczerpnięte. Zawdzięczam je swojemu zamiłowaniu do budowania i meblowania simowych domków, oraz zabawie z kodami. Jeśli ktoś ma ochotę na wykorzystanie moich pomysłów w swoich budowlach, nie mam nic przeciwko temu. Zabraniam jednak przypisywania sobie ich autorstwa, a tym samym odbierania go mi. Proszę pamiętać, że wykorzystanie cudzego pomysłu, a nie podanie jego autora, to sugerowanie, że jest on nasz własny.
Mam świadomość, że niektóre sposoby niestandardowego ustawiania przedmiotów za pomocą kodów, mogą znajdować się na różnych stronach internetowych. Ja jednak z niczego takiego nie korzystałam. Pomysły te powstawały bowiem w czasach, kiedy nie posiadałam dostępu do internetu.
Wiem też, że wiele z nich pojawia się tu pierwszy raz, więc stąd ta informacja. Proszę nie odbierać mnie źle. Zwyczajnie strzegę tego co moje, taki odruch bezwarunkowy


------------------------------

Zapraszam do oceniania i komentowania domku. Nie ukrywam, że bardziej zależy mi na komentarzach słownych niż na ocenie liczbowej.


------------------------------

__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22

Ostatnio edytowane przez Irbis : 14.05.2008 - 12:07 Powód: łączę i plączę ;)
Irbis jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 21.09.2007, 13:13   #2
Natuśka____
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dom rodziny Daktylek

Bardzo kolorowy domek ;] Jest mnóstwo dodatków .. najbardziej spodobała mi się żółta sypialnia. Nawet te kolory ścian nie wiem czemu ale mi pasują , mimo to że kanapy itp. są ,,eleganckiego" koloru czyli czarnego

 
stare 21.09.2007, 13:28   #3
juice
 
Avatar juice
 
Zarejestrowany: 03.04.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 752
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Dom rodziny Daktylek

Kurczę zazroszczę Ci ze masz tyle pomysłów. Twoje domki są genialne !
juice jest offline  
stare 21.09.2007, 14:37   #4
Elros
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dom rodziny Daktylek

Zaczne od początku ;p

1 Zdjęcie nie ma co oceniać xD
2 Zdjecie Nawet fajnie zdjęcie zrobione ale te płytki to chyba nie
tutaj i furtka jak bramka z wesołego miasteczka ;]]
3.Witamy w biurze
Kuchnia jak każda nic nadzwyczajnego
Jadalnia obrzydliwa te maski fuuuuuuuuu!!!!
Na nastepnym zdjeciu te same kwiatki co w kuchni (troche sie powtarzaja)
W salonie nawalone wszystkiego ile wlezie kolory takie same jak w kuchni
wiec sie powtarzają
W gabinecie też za dużo
ale sypialnia utrzymana w ładnej kolorystyce i fajne elementy nie jest tak nawalone
Druga sypialnia także ładna niczego sobie
Lazienka bardzo ładna
Ogółem mi się podoba poniżej niż srednio 2/10
 
stare 21.09.2007, 14:50   #5
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Dom rodziny Daktylek

Adam1995_Winner napisał:
Cytat:
2 Zdjecie Nawet fajnie zdjęcie zrobione ale te płytki to chyba nie
tutaj i furtka jak bramka z wesołego miasteczka ;]]
Te płytki miały być tutaj, prowadzą gości od furtki "z wesołego miasteczka" do biurowych drzwi

Cytat:
Na nastepnym zdjeciu te same kwiatki co w kuchni (troche sie powtarzaja)
W salonie nawalone wszystkiego ile wlezie kolory takie same jak w kuchni
wiec sie powtarzają
Czytałeś tekst? To miało się powtarzać. Kuchnia, jadalnia i salon nie są zupełnie oddzielone, dlatego właśnie są w jednej kolorystyce. A "nawalone wszystkiego ile wlezie" jest dlatego, że mieszkańcy tego domu to podróżnicy, to są ich pamiątki z wakacji, tam jest napisane.

Cytat:
W gabinecie też za dużo
ale sypialnia utrzymana w ładnej kolorystyce i fajne elementy nie jest tak nawalone
Ja bym powiedziała, że jest odwrotnie, to w sypialni jest "nawalone"
Ale oczywiście szanuję Twoje zdanie

Dziękuję Wam za opinie. Cieszę się, że domek się podoba, albo chociaż jego część
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22
Irbis jest offline  
stare 21.09.2007, 17:12   #6
miracle
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dom rodziny Daktylek

Szczerze podziwiam twoj talent. Bardzo ladnie budujesz oraz urzadzasz. Kolory idealnie dobrane. I ogolnie dom jest przytulny i cieply. Spodobal mi sie pomysl z pamiatkami z pdorozy. Ogrod tez jest swietny. Jedyne co mi sie nie podoba to korytarz.
 
stare 21.09.2007, 17:57   #7
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: 03.11.2006
Skąd: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,738
Reputacja: 20
Domyślnie Odp: Dom rodziny Daktylek

Trzeba przyznać, że nie bez powodu jesteś Najlepszym architektem wnętrz. Potrafisz zrobić z maxisowych obiektów piękne wnętrza. Zauważyłem tylko kilka dodatków z neta lub recolorów. Zazwyczaj nie lubię i nie umiem się rozpisywać przy pięknych i dobrych domkach, dlatego tu też się nie rozpiszę. Bo w sumie nie mam co pisać. Zwykle piszę, co mi się nie podoba, a tu podoba mi się prawie wszystko. Jedyne, co mnie leciutko gryzie to tynk zewnętrzny. Te cegły są okropne. Dlatego 9.5/10 Pozdrawiam, Désignér

Ostatnio edytowane przez mario : 21.09.2007 - 22:37
mario jest offline  
stare 21.09.2007, 19:54   #8
DiabolicAngel
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dom rodziny Daktylek

Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem... Naprawdę! Cudowny domek... Nie tylko dla simów... Sama bym chciała w takim zamieszkać
 
stare 21.09.2007, 20:04   #9
Rainbow
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dom rodziny Daktylek

Bardzo ładne,sympatyczne wnętrza,nie podoba mi się podłoga w kuchni (w salonie prezentuje się o wiele lepiej,bo w połączeniu z białym dywanym ).
Tylko korytarz jest wg mnie okropny-podłoga za pstrokata,straszliwie zimny i pusty...

Co do bryły...fajna jest,ciekawa
Jednak dach,elewacja i w ogóle wejście do domu nie podobają mi się-w ogrodzie przydałoby się więcej roślinek i pagórków,w elewacji elementy bieli,a dach zdałoby się obniżyć kodem

Ogólnie 8/10,masz potencjał,ćwicz,ćwicz
 
stare 21.09.2007, 22:43   #10
Majka96
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dom rodziny Daktylek

Bardzo ładny domek. Naprawdę genialny! Masz świetne pomysły. Takie... Świeże?
 
Zamknięty Temat

Tagi
irbis


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023