Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12.05.2014, 17:54   #61
La Tortura
 
Avatar La Tortura
 
Zarejestrowany: 27.12.2011
Skąd: Łódź
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 1,031
Reputacja: 23
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

sam boolprop jest szkodliwy dla gry ;p ja uzywam go zawsze (do podnoszenia zabawy i towarzystwa) i juz widze jak simowie "rozmawiają" o biało-czarnych krechach, albo ładując dom mi wywala do pulpitu. :]
__________________

La Tortura jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 15.08.2014, 15:44   #62
Lenna
 
Avatar Lenna
 
Zarejestrowany: 14.12.2013
Skąd: SimCity
Płeć: Kobieta
Postów: 39
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Więc zacznijmy od początku...

Miałam sobie kiedyś własne otoczenie, w którym sobie grałam. NIGDY nie usunęłam żadnego Sima ani nagrobka, po prostu sobie grałam. Otoczenia Maxisowe zostawiłam w spokoju i nie wchodziłam nawet do nich. W swoim otoczeniu doczekałam się licznej rodzinki, po jakimś czasie została tylko jedna Simka i wielki cmentarz obok domu. Coraz więcej Simów wprowadzałam do miasta, i przyznaję, stało się BARDZO przeludnione. Grałam sobie tą jedną Simką, aż pewien nagrobek magicznie zniknął. Po paru Simowych dniach pojawił się znowu, tylko że w innym miejscu. Odstawiłam go na miejsce, ale potem zaczynały znikać kolejne nagrobki, i pojawiały się gdzie indziej... aż zaczęły znikać tak, że nie dało się ich już przywrócić, i stało się to, co tu jest opisane - puste pole w drzewie genealogicznym. Gdy zginął nagrobek, wraz z nim cały Sim i jego portret w drzewie. Pojawiały się też owe "paski" gdy Simowie plotkowali, chociaż nigdy żadnego Sima nie usunęłam. Oprócz tego w otoczeniu doczekałam się wielu różnych bugów...
Ale najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, co stało się w innych otoczeniach, w których NIGDY nie grałam. Weszłam sobie do Dziwnowa, w którym nigdy nie grałam, patrzę, a tu całego cmentarza Oliwki nie ma! A w jej drzewie genealogicznym same puste pola. Raczej nie może być tu mowy o przeludnieniu. W ogóle w tym otoczeniu nie grałam, wchodzę, a tu zastają od razu takie bugi. Dodam, że wiele lat temu też raz weszłam do tego otoczenia i było wszystko w porządku, zostawiłam je i jeszcze raz weszłam dopiero po wielu latach...

Teraz gram sobie na zupełnie nowej grze, w Miłowie, i również dbałam, żeby nie zrobić nic z tego, co jest tu napisane - nigdy żadnego Sima nie usunęłam, ani żadnego nagrobku. Gram sobie no i proszę, grób Niny Kaliente zniknął :/ Jej portret został, więc zapewne miało się wydarzyć to, co na moim starym otoczeniu - nagrobek pojawi się po paru dniach, a potem Simowie zaczną zupełnie magicznie znikać, tzn. ich nagrobki i portrety w drzewie. Aby tego uniknąć, ściągnęłam HoodChackera i "naprawiłam" otoczenie. Ale teraz mam kluczowe pytanie: czy to wystarczy? Czy znikanie Simów było tylko kwestią "wadliwych wspomnień", które HoodChacker usuwa? Bo podkreślam, to samo stało się w Dziwnowie chociaż nigdy w nim nie grałam, więc nie może być mowy o przeludnieniu.
Co do modów, to jestem w tym temacie zupełnie ciemna, dlatego też żadnego moda nie zamierzam ściągać xD Tym bardziej bawić się SimPe czy coś w tym stylu, nawet HoodChacker był dla mnie czarną magią XDD Do modów zamierzam się zastosować tylko, jeśli to absolutnie konieczne... i jak ktoś mi pomoże XD
__________________
Lenna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.08.2014, 23:00   #63
Shattered
 
Avatar Shattered
 
Zarejestrowany: 10.06.2012
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 505
Reputacja: 22
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

A matko, zrobiłam te skanowanie tym Hoodem i tez mam pełno błędów.. Jacyś simowie tam się wyświetlają których nawet nigdy nie spotkałam..
Spoiler: pokaż




Kompletnie nie wiem jak to naprawić..
Kilkakrotnie zmieniałam typ parceli gdy simowie na niej mieszkali. Bardzo zaszkodziłam grze?
Czyli te przeludnienie może stać się nawet wtedy gdy będziemy baardzo długo grali i gdy nasza rodzina będzie miała wiele, wiele pokoleń, tak?

Więc te clear gossip i trash from all trzeba robić na wszystkich simach z otoczenia?
__________________
Shattered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.08.2014, 09:40   #64
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Jak usunąć zabitych simów? Trzeba ich wskrzesić, a potem usunąć jest opisane w poradniku?
LepkiePaluszki23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.08.2014, 16:58   #65
Lenna
 
Avatar Lenna
 
Zarejestrowany: 14.12.2013
Skąd: SimCity
Płeć: Kobieta
Postów: 39
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Weszłam jeszcze raz do rodziny Kaliente (wcześniej, gdy zniknął nagrobek, nie zapisałam gry) - ok, nagrobek stoi. Po chwili pojawia się duch Diny. Po jakimś czasie patrze, a nagrobka Niny znowu nie ma Ok, wychodzę, wchodzę jeszcze raz, i tym razem cały czas obserwowałam nagrobek. Pojawił się duch Diny, latała sobie, aż w pewnym momencie "weszła" w nagrobek Niny, a by go "nawiedzić" i w tym momencie nagrobek zniknął Gdy Dina z niego wyszła, nie pojawił się z powrotem.
Dlaczego?! Przecież naprawiłam otoczenie HoodChackerem, a błąd z tym nagrobkiem nadal jest
Shattered, używając HoodChackera wybierz opcję "Remove", w ten sposób naprawisz te błędy. Przynajmniej ja tak zrobiłam, bo ktoś mi tak powiedział xD
__________________
Lenna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.08.2014, 12:49   #66
Nyu Nyu Nyuu
 
Avatar Nyu Nyu Nyuu
 
Zarejestrowany: 13.08.2014
Skąd: i tak mnie nie znajdziesz. :D
Wiek: 21
Płeć: Kobieta
Postów: 25
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Calkiem niedawno czytalam ten temat i kilka dni pozniej wchodze do mojej rodzinki i patrze, a ich mala corka ma juz cel zyciowy, nie ma obaw i ma 2 pragnienia: isc popływać + urzadzic mpreze a to jest niemozliwe dla malego dziecka nie robilam zadnej z rzeczy napisanej w tym temacie, jedynie uzywalam boolpropa do podniesienia potrzeb i to sporadycznie... mam zaledwie 70 simow i 10 zwierzakow w glownym miescie + kilka rodzin w skrzyni rodzin, 2 rodzinu w dzielnicy handlowej i simow na uczelni... liczba npc jest chyba proporcjonalna, bo jak zamawiam żarcie simom to ciagle przychodzi jedna kobieta... nie wiem, czy od tego jednego dziecka moze mi sie psuc miasto? ;O tylko ta jedna dziewczynka tak ma... i od czego to sie moze wziac?

EDIT: teraz spojrzalam do innej rodziny, z 2 dzieci i 2 malych i KAZDE z nich ma cel zyciowy wiec ta mala nie jest jedyna...

Ostatnio edytowane przez Nyu Nyu Nyuu : 27.08.2014 - 12:53
Nyu Nyu Nyuu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.08.2014, 13:13   #67
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Lenna - eh, czyżbyś coś poprzestawiała w plikach gry? Bo otoczenia są od siebie niezależne, chyba że właśnie coś się schrzani w tych w folderze instalacji Simsów.
Nie wiem, ruszałaś Mrocznego Kosiarza, Zadecką i innych takich? Zabawy boolpropem?

Anyway, musisz przeinstalować grę.

Shattered - "delete" w HoodCheckerze i powinno być po problemie Tak sprawa się zazwyczaj ma w przypadku eaxisowych otoczeń.
Cytat:
Kilkakrotnie zmieniałam typ parceli gdy simowie na niej mieszkali. Bardzo zaszkodziłam grze?
Trudno powiedzieć, bo te błędy nie mają określonej wagi.

Cytat:
Czyli te przeludnienie może stać się nawet wtedy gdy będziemy baardzo długo grali i gdy nasza rodzina będzie miała wiele, wiele pokoleń, tak?
Przeludnienie jest wtedy, kiedy masz dużo simów w otoczeniu. A to się najprościej sprawdza otwierając otoczenie w SimPe
Cytat:
Więc te clear gossip i trash from all trzeba robić na wszystkich simach z otoczenia?
Trash przede wszystkim. No i na wszystkich tego nie zrobisz Skup się na tych, którymi grasz, i ewentualnie innymi mieszkańcami (nie mówię tu o zmarłych i miastowych)
Cytat:
Napisał LepkiePaluszki23
Jak usunąć zabitych simów? Trzeba ich wskrzesić, a potem usunąć jest opisane w poradniku?
Nie, trzeba po prostu wybrać w batboksie (przy wyborze nazwiska) albo "default" albo "..." - tam są zmarli simowie. Reszta kroków jest taka sama

Nyu Nyu Nyuu - otoczenie eaxisowe?
W innych otoczeniach to samo?
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.08.2014, 13:20   #68
Nyu Nyu Nyuu
 
Avatar Nyu Nyu Nyuu
 
Zarejestrowany: 13.08.2014
Skąd: i tak mnie nie znajdziesz. :D
Wiek: 21
Płeć: Kobieta
Postów: 25
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

nie, otoczenie moje.
w innych otoczeniach... chyba nie, ostatnio gralam jeszcze w Dolinie Niezbednej i w Kwitnacych Wzgorzach i tam nic takiego sie nie dzialo, jak jest w innych nie wiem.
a i jeszcze, nie wiem czy to ma cos do rzeczy, ale nie sciagalam zadnych modow, etc.

Ostatnio edytowane przez Nyu Nyu Nyuu : 27.08.2014 - 13:24
Nyu Nyu Nyuu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.09.2014, 17:50   #69
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Otóż pewnego dnia, kiedy nagrobki kotów były na działce rodzinnej, postanowiłem je przenieść na cmentarz. Stały tam może z 1 dzień realny i w końcu postanowiłem zabrać je stamtąd i przeniosłem do wyposażenia i po powrocie na działkę rodzinną odstawiłem je. Kiedy po raz kolejny włączyłem grę nagrobków już nie było. Nie mogę tych kotów wskrzesić, a we wspomnieniach nie ma ich obrazka, ale za to są ich imiona a pliki w folderze Characters są. Co zrobić?
LepkiePaluszki23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.09.2014, 10:59   #70
Lenna
 
Avatar Lenna
 
Zarejestrowany: 14.12.2013
Skąd: SimCity
Płeć: Kobieta
Postów: 39
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Nigdy nie grzebałam w plikach gry ani nie bawiłam się boolpropem Zrobiło się to samo z siebie, nie potrafię tego wytłumaczyć. A, dodatkowo przypomniało mi się że jak weszłam do Jaskini Pokrzyku to tam jedna rodzina miała pokręcone drzewo genealogiczne, takie nierealne połączenia itd.
Teraz odkryłam, że bugowanie nagrobków powodują u mnie przede wszystkim duchy umarłe przez porażenie prądem. A to jest tak: Mam sobie duchy Diny i Niny umarłe przez porażenie prądem, a takie duchy jak wiadomo co jakiś czas odgrywają własną śmierć (upadają i przechodzą ich takie "prądy"). Nina sobie w nocy lata, nawiedza swój własny nagrobek, i w tym momencie się buguje, od tej tej pory gdy Nina lata i odgrywa własną śmierć to nie widać tych "prądów". Wróciła nad ranem do grobu i niby było ok, ale jak nastepnej nocy się pojawiła i nawiedziła swój własny grób, zniknęła razem z nim To samo się dzieje, gdy nagrobek nawiedzi ktoś inny np. Dina. Do tego, kiedy Sim idzie w miejsce gdzie ten nagrobek stał dosłownie co chwilę wykonuje interakcję "Zaskakuje mnie", tak jakby ten nagrobek nadal tam stał i był nawiedzany. Tylko że do tego zamiast nagrobka w ikonie interakcji nie ma nic, jest pusta, albo zamiast niej są np. talerze I Sim nie może w tym miejscu normalnie spokojnie postać bo co sekundę się "zaskakuje" Następnej nocy w ten sam sposób zbugowała się Dina, dodam jeszcze że po zbugowanie się wykonywała dziwne rzeczy, a mianowicie gdy chciała nawiedzić nagrobek Michała Kawalera który stał trochę dalej, "wskoczyła" w podłogę a nagrobek na drugim końcu pokoju się nawiedził, tzn. uniósł się tak jakby Dina go nawiedzała. Takie interakcje na odległość
No i jeszcze, kiedyś jak grałam we własnym otoczeniu to miałam dokładnie te same błędy, również z duchami po porażeniu prądem. Ale, ale, w innej rodzinie byli sami Simowie umarli ze starości, to ta rodzina o której pisałam wcześniej, i tam też się to samo wydarzyło. Tylko że potem zaczęły znikać pliki Characters i nagrobki znikały ostatecznie, bo póki tak się nie stało, nagrobki pojawiały się spowrotem tyle że w innym miejscu na parceli O.o

No i błąd z ostatniej chwili, czyli ten u Ćwirów. I przydażyło mi się dokładnie to co tutaj: http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=27997, tzn. chodzi mi o ten drugi problem. Sima wystraszył duch Gwidona Ćwira i od tej pory w domu, a raczej na dworze, dzieją się dziwne rzeczy. Sim gdy chce strzyc krzaczki przy grobach czasem wykonuje tę interakcję na odległość, tak jak opisany w tamtym temacie przykład z lodówką A np. gdy lokaj podszedł w pobliże grobów nagle zniknął i pojawił się przed domem przy drzwiach Do tego jak Simowie podchodzą do grobów to co chwila robią interakcję "Zaskakuje mnie" na nagrobku Gwidona. Tyle że przynajmniej wyświetla się prawidłowe zdjęcie grobu. No i nagrobek stoi, a nie zniknął. A gdy w nocy pojawia się duch i nawiedza nagrobek to też nic się nie dzieje.

W sumie to nie wiem, na ile to co pisze ma się jeszcze do tematu XD
__________________

Ostatnio edytowane przez Lenna : 12.09.2014 - 11:02
Lenna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023