Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > Opowiadamy jak sobie gramy
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 24.08.2012, 18:30   #51
Chewbacca
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kwjat Kalafjora

Cytat:
Napisał justinea4 Zobacz post
Świetnie piszesz! Zajrzałam tu dopiero dzisiaj i prawie popłakałam się za śmiechu, ) Nie będę cytować najlepszych tekstów, bo już zostały zacytowane przez innych. Genialne! Czekam na więcej. Już wiem, że nie ma nic lepszego na poprawę humoru, jak twoje opowiadania
tak tak tak.
jestem ciekawa czy Cecylia i pan Matejko powiększą rodzinę, i nie mówię tu o psie .
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 24.08.2012, 18:48   #52
brzos
 
Avatar brzos
 
Zarejestrowany: 18.01.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 1,596
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Kwjat Kalafjora

wciagajaca historia, na ogol nie czytam ojsg ale twoj temat mi sie podoba!
brzos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.08.2012, 19:09   #53
FresH
 
Avatar FresH
 
Zarejestrowany: 02.05.2012
Płeć: Mężczyzna
Postów: 231
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Kwjat Kalafjora

I gdzie kolejna część, co?! JA CHCĘ KOLEJNĄ CZĘŚĆ! T.T Tak fajnie się czyta historie Twoich simów, że aż nie mogłem pozostawić tego tematu bez komentarza. XD Fajnie, że grasz samym maxisem, dzięki temu twoje historie nabierają na oryginalności, teraz mało kto gra bez dodatków z neta. Podobają mi się obie panie po metamorfozie, a w szczególności Cecylia, świetnie jej w tej fryzurze. Czekam z niecierpliwością na następny rozdział. Nie obijaj się. ^^
FresH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.08.2012, 15:09   #54
kalafjor
 
Avatar kalafjor
 
Zarejestrowany: 09.09.2007
Skąd: Santa Bożena
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,326
Reputacja: 16
Domyślnie Odp: Kwjat Kalafjora

O matko! Przechodzicie samych siebie! Jakby pod każdą częścią było tyle komentarzy, to byłoby bardzo dobrze!
Dziękuję za wszystkie wpisy i witam w temacie justinea, chewbacca i fresh! Cieszę się, że Wam się podoba i jest Was coraz więcej.
Liv - Miłowo opuściłem już dawno temu i nawet wyglądu Balbiny nie pamiętam. Co do brwi - one tam są, ale głęboko. Znalazłem jakieś pierwze lepsze defaulty z modthesims, na niektórych zdjęciach może je zobaczycie. Ogródek niestety nie mój. Zaplecze jakiegoś domku z sims2design.
FresH - szczerze, to nie gram ultraclean. Nie lubię dodatków z internetu. Pobieram tylko MaxisMatch, oraz jakieś recolory. Czasami się zdarzy, że widzę piękny dom i nie mogę się powstrzymać przed pobraniem na dysk. Nowych meshy unikam.
Mogę jeszcze powiedzieć, że Zuzanna wprowadziła się w końcu do nowego domu (w połowie dekorowania zmieniłem koncepcję i teraz wygląda jak pomieszanie IKEI oraz lekko wiejskiego stylu, miało być przytulnie i chyba tak jest). Po tej części możecie się spodziewać dalszych losów panny Mazurek.
Tymczasem nie przedłużam i zapraszam do czytania kolejnej części!
Enjoy!

Część IV

Było mroźne popołudnie. Jacek Matejko wracał właśnie z pracy. Ostatnimi czasy robił sobie spacery, bo na parceli Cecylii nie było miejsca na jego samochód. Przechodził właśnie koło "Śnieżynki" kiedy ze środka wyszła Martyna.
- O Jacek, cześć! - krzyknęła w jego stronę.
Ten wyrwany z zamyślenia odwrócił się.
- Witaj, o co chodzi - zapytał, nie chcąc rozmawiać ze swoją byłą.
- A czy od razu musi o coś chodzić... Wejdź do środka.
- Ech... No dobra - odparł niechętnie.
Pchnął szklane drzwi i wszedł do wnętrza restauracji. Z kominka biło przyjemne ciepło, idealne by się ogrzać.
- Zastanawiałam się... Może mamy jeszcze szanse. Zapomnij o tym co było. Jeszcze możemy być szczęśliwi.
- Żartujesz sobie? Zdradziłaś mnie i jeszcze prosisz mnie o szansę po tylu miesiącach. Wyobraź sobie, ze ja już zapomniałem i nie obchodzi mnie to co Ty mówisz - rzucił do niej.
- Och, Jacusiu. Proszę Cię! - błagając chwyciła go za rękę.
- Puść mnie! Nie mamy nic do gadania! Koniec nastąpił już dawno - wyrwana z uścisku dłoń powędrowała do góry, a światło z żyrandolu oświetliło pierścionek na palcu.
Nieskazitelny diament błysnął pannie Koźlik w kąciku oka.
- Co to jest?! Już masz inną?! Nie pozwolę na to - krzyknęła.
- A co Ciebie to obchodzi? Niepotrzebnie się nawet zatrzymywałem. Nie zawracaj mi więcej głowy!
- Pożałujesz - rzuciła, gdy ten już wychodził.




Lekko zirytowany, wyszedł z powrotem na zimne powietrze. Nie był w dobrym humorze.
Po około piętnastu minutach dotarł do rezydencji. Otworzył drzwi i powiesił płaszcz na wieszaku. Cecylia czytała książkę przed kominkiem. Obdarowała ukochanego pocałunkiem i powiedziała:
- Jesteś głodny? Tak się zaczytałam, że nie zrobiłam obiadu. Przepraszam.
- Nie, jadłem w pracy. Wiesz co? Ja coś zrobię na kolację - wyszedł z pomysłem.
- Jak chcesz. Wracam do lektury. Mówię Ci, wspaniała książka - stwierdziła siadając w fotelu.
Gdy nadszedł wieczór Jacek przyrządził pstrąga. Oboje go uwielbiali. Po zaproszeniu narzeczonej do stołu podał rozdzielone porcje. Jedli i rozmawiali o minionym dniu. Zawsze tak robili. Dzieli się porażkami i sukcesami. Gdy Cecylia mówiła o tym, jak to pewna kobieta straciła oszczędności ulokowane w SimGold i błagała jej firmę ubezpieczeniową o pomoc zadzwonił dzwonek.




Pan Matejko wstał i skierował się w stronę drzwi. Zastanawiał się kto mógłby dobijać się do nich o tak późnej porze. No tak, to była Martyna. Jacek zawahał się i otworzył drzwi.
- Czego chcesz - warknął.
- Mogę wejść - zapytała panna Koźlik. Wyglądała jakby płakała.
- Wolałbym nie - odparł.




Mokre oczy zadziałały i w końcu gość został wpuszczony. Gdy tylko przekroczył próg domu, maska poszkodowanej zniknęła. Zaczęła szybko chodzić po domu rozglądają się. W końcu znalazła to, co chciała. Stanęła przy wejściu do jadalni i zobaczyła panią Hoffman z filiżanką herbaty.
- Piękny dom Cecylio - powiedziała do koleżanki*.
- Ehm, dziękuję. Co Cię do nas sprowadza - wstając odparła nieco zdziwiona. Co była Jacka robi u nich w domu. Dziwne.
W tym czasie za Martyną stanął Jacek.
- Kochanie, nie słuchaj jej - krzyknął do narzeczonej.
Kobieta jednak chciała posłuchać, bo widocznie blondynka chciała jej coś powiedzieć.


- Chodzi o to, że jestem w ciąży, a ojcem niepodważalnie jest Jacek - powiedziała spokojnie chwytając się za brzuch.
Cecylia zbladła (jakby nie była wystarczająco blada). Ciszę przerwał dźwięk tłukącej się filiżanki...

* - Martyna i Cecylia są koleżankami/znajomymi. Znają się.


Wiem, że krótko, ale tak wyszło. Mam nadzieję, że Wam się podobał odcinek.
Proszę też o sugestie co do życia Zuzanny. Jeśli macie jakieś pomysły, to śmiało piszcie!
Dziękuję za uwagę i zapraszam do komentowania.

Ostatnio edytowane przez kalafjor : 25.08.2012 - 15:14
kalafjor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.08.2012, 15:20   #55
Cytryśnia
 
Avatar Cytryśnia
 
Zarejestrowany: 10.12.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 892
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Kwjat Kalafjora

NARESZCIE! fajny odcinek! I wcale nie taki krótki Czułam że będzie w ciąży :o

"(jakby nie była wystarczająco blada)" ten tekst mnie rozwalił x.x

"w SimGold" xD

Biedna Cecylia ciekawe czy to było przed zaręczynami czy po >
Cytryśnia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.08.2012, 15:47   #56
Kamil
 
Avatar Kamil
 
Zarejestrowany: 26.08.2011
Skąd: BP
Płeć: Mężczyzna
Postów: 247
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Kwjat Kalafjora

HAHA wiedziałem że tak będzie! Strasznie mi szkoda Cecylii, żeby tylko sobie czegoś nie zrobiła... Tak się zastanawiam, czy Zuzanna przypadkiem nie kłamie... Przecież brzuszka nawet nie widać!
Kamil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.08.2012, 15:55   #57
Chewbacca
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kwjat Kalafjora

"oszczędności ulokowane w SimGold" aluzja do Amber Gold? >D Krócej niż zawsze ale i tak jest ok. Ciekawe czy ojcem naprawdę jest Matejko. Domyślam się, że Martyna z niejednym simem lądowała w łóżku.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.08.2012, 16:31   #58
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Kwjat Kalafjora

@up: no aluzja jak się patrzy!

O, defaulty! Lepiej, ale mnie osobiście te średnio się podobają...
Zemsta? Kurczę, czy ta simka nie ma nic lepszego do roboty? ; o
Hoho, moje simy ostatnio też jadły to samo danie W ogóle simowe potrawy z ryb są świetne! Czemu ja jeszcze nie mam restauracji rybnej albo chociażby sklepu w Nzn?!
Cytat:
Gdy Cecylia mówiła o tym, jak to pewna kobieta straciła oszczędności ulokowane w SimGold i błagała jej firmę ubezpieczeniową o pomoc
Leżę xDDD
Cytat:
- Mogę wejść - zapytała panna Koźlik.
Może jakiś znak zapytania?
Tak samo jak powinny zniknąć formy grzecznościowe, bo nie piszesz listu, a przecinków już się nie czepiam, bo to nie FS.
Cytat:
- Chodzi o to, że jestem w ciąży, a ojcem niepodważalnie jest Jacek - powiedziała spokojnie chwytając się za brzuch.
E, mogę się założyć, że kłamie.
Jacek nie może zostawić Ceylii, nie ma szans!

A tak btw, to spodziewałam się w tym odcinku zdjęć ze ślubu xD
Mam jednak nadzieję, że się doczekam!
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.08.2012, 17:36   #59
kalafjor
 
Avatar kalafjor
 
Zarejestrowany: 09.09.2007
Skąd: Santa Bożena
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,326
Reputacja: 16
Domyślnie Odp: Kwjat Kalafjora

Dzięki za komentarze!

Cytat:
ciekawe czy to było przed zaręczynami czy po
Kilka miesięcy wcześniej Jacek nakrył Martynę na zdradzie. Zerwał z nią i był przez chwilę sam. Później pokochał Cecylię i niedawno się zaręczyli.

Cytat:
żeby tylko sobie czegoś nie zrobiła
Spokojnie. Pani Hoffman jest zrównoważona. Nawet coś takiego nie spowoduje, że będzie chciała sobie coś zrobić.
I to nie jest Zuzanna, tylko Martyna. Mylisz bohaterki.

Cytat:
z niejednym simem lądowała w łóżku
Stety/niestety masz rację.

Cytat:
simowe potrawy z ryb są świetne
Jeszcze jak dochodzą do nich te złote gwiazdki naturalnych produktów! Ach!

Co do pytajnika, to wydawało mi się, że jeśli po myślniku dodaje się np. (zapytał, odparła) to znak występuje dopiero za tym. W pytaniu by to wyglądało dziwnie, więc jest kropka. No nie wiem. >.< Z przecinkami wiem, ze mam problem. Albo robię za mało, albo przesadzam.

Cytat:
spodziewałam się w tym odcinku zdjęć ze ślubu
Za cudownie by było!

Ktoś się jeszcze skusi?
kalafjor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.08.2012, 14:28   #60
FresH
 
Avatar FresH
 
Zarejestrowany: 02.05.2012
Płeć: Mężczyzna
Postów: 231
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Kwjat Kalafjora

hah, nieźle się porobiło. XD Jestem ciekaw, czy Jacek jest faktycznie ojcem, podejrzewam, że blondyna kłamie (swoją drogą, wygląda na taką podłą s*cz >D). Mam nadzieję, że ta cała akcja nie spowoduje, że Jacek i Cecylia się rozstaną, o nie! To by było niefajne!
FresH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023