Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 24.04.2011, 13:53   #1
Lexi
 
Avatar Lexi
 
Zarejestrowany: 09.04.2010
Skąd: Wyspa Demonów
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 113
Reputacja: 10
Domyślnie Amnesia The Dark Descent

Dobry. Postanowiłam napisać kolejne fotostory, niestety nie będę kontynuowała Spooky House bo musiałam odinstalować simsy i większość rzeczy brakuje, zresztą sami chyba rozumiecie. Poza tym musiałabym od nowa tworzyć postacie. Z góry informuję, że pojawią się obrazki z innej gry, aby bardziej wprowadzić was w klimat. W regulaminie nie było mowy o nie dodawaniu obrazków z innych gier, a przynajmniej nie widziałam tam takiej informacji. Co jeszcze...chciałam przeprosić za zdjęcie nr 4, ale musiałam pokombinować trochę w AP ponieważ w trakcie gry uzmysłowiłam sobie, że nie mam takiej przeźroczystej bluzki dla Chrisa, a chciałam, aby miał jeansy, więc musiałam złączyć dwa zdjęcia.Cóż, mam nadzieję, że chodź trochę spodobają wam się moje wypociny także zapraszam do czytania i komentowania.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~



Szła mrocznym i ciemnym korytarzem co chwile omijając stare i zniszczone obrazy wiszące na ścianach lub połamane i ukurzone meble. Okna były zabite deskami dlatego przedostawały się przez nie znikome promienie słoneczne. Jedynym źródłem światła były stojące świece, pod warunkiem, że użyto krzesiwa do ich zapalenia, lub blask lampy oliwnej. Słychać było dziwny a zarazem mrożący krew w żyłach dźwięk, coś na podobieństwo zgrzytu zębów gryzonia. Pole widzenia powoli zaczynało się zamazywać, oznaczało to, że ów osoba była na skraju wyczerpania psychicznego – obłędu.
- Aaaaa! – krzyknęła rudowłosa dziewczyna siedząca przed komputerem. Było już po północy, noc owładnęła całe Michigan nie mówiąc już o Detroit. Dobrze, że w domu nie było żadnych domowników, bo tym krzykiem postawiłaby wszystkich na nogi. Jedyną osobą prócz niej był jej najlepszy przyjaciel - Chris.
-Spokojnie Mia to tylko pył z tych kamieni – odezwał się łagodnie siedzący obok dziewczyny szatyn wskazując palcem na monitor.
- Ta gra mnie kiedyś wykończy psychicznie, ale powiem ci jedno. Taki dreszczyk emocji i kop adrenaliny nie da ci nawet skok na bungie – odezwała się po tym jak się już nieco uspokoiła. Ponownie położyła swoją prawą dłoń na myszce, lewą na klawiaturze i skierowała postać pod drzwi. W pełnym skupieniu próbowała odblokować przejście przesuwając na bok belki i kamienie. Teraz musiała tylko dostać się do rafinerii.

- Wiesz, że w rafinerii będzie zombiak? – powiedział chłopak wyraźnie lekko rozbawiony. Wiedział, że Mia zawsze puszcza myszkę i klawiaturę, aby zasłonić sobie oczy, nawet kiedy w pobliżu nie ma wrogów. To dopiero będzie zabawa.
- Wiem, dlatego ty się tym zajmiesz. Schowasz się i poczekasz, aż ten debil sobie pójdzie i ruszysz dalej – wzruszyła ramionami, w ogóle się tym nie przejęła. Zobaczymy jak Chris sobie poradzi. Czasem podczas gry zerka na niego dyskretnie i widzi po jego minie, że chłopak sika po nogach ze strachu. Ale zadajmy sobie pytanie. Kto by się nie bał w takich okolicznościach? Grafika gry była o dziwo bardzo realistyczna. Dziewczyna już za dnia czuła strach grając w to, a co dopiero kiedy słońce już dawno zaszło i było niewidoczne za horyzontem.

- Na dziś koniec – odezwała się po chwili wyłączając grę i komputer. Obróciła się na krzesełku w jego stronę, założyła prawą nogę na lewą i patrzyła na Chrisa wyczekująco.
- Ehhh…mam sobie iść? – spojrzał przez okno na pochłonięte mrokiem miasto, a następnie na zegarek wiszący koło komody. Już za dwadzieścia pierwsza w nocy. To wszystko jakoś mu się nie uśmiechało.
- Dziś akurat nie musisz, nie ma rodziców to możesz spać u siostry – dobrze, że jej starsza siostra Cammie wyjechała na studia do Yale, przynajmniej jej pokój służył teraz jako pomieszczenie do przenocowania gości. Na jej słowa chłopak uśmiechnął się lekko.
- Wielkie dzięki Mia, pewnie upiekłoby mi się gdyby rodzice wrócili z Santa Barbara i zobaczyli, że mnie jeszcze nie ma w domu - powoli wstał i ruszył w kierunku drzwi zdejmując przy tym koszulkę. Ruda przez chwilę obserwowała go i dyskretnie podziwiała jego doskonale zbudowane ciało. Mimo iż był dla niej tylko przyjacielem, to ona zawsze czuła do niego odrobinę mięty.

- Mia? Wszystko gra? - z zamyślenia wyrwał ją głos Chrisa. Stał przed drzwiami jej pokoju patrząc na nią swoimi błękitnymi oczami.
- Jasne. Zawiesiłam się na chwilę, przepraszam - odpowiedziała wstając i podchodząc do szafy po niezbędne przybory do kąpieli.
- To się zresetuj. Idę się myć - trzymając koszulkę w ręce wyszedł z pokoju i skierował się do łazienki.
* * *
Pierwsze promienie słońca wpadały przez okno do pomieszczenia w którym spała Mia. Powoli otworzyła oczy i z wielkim trudem usiadła na łóżku. Na nic nie miała siły. W nocy budziła się co chwilę, zerkała na zegarek i zapalała nocną lampkę, aby sprawdzić czy w pokoju nie ma nikogo oprócz niej. Miała okropny koszmar. Co więcej, to wszystko było dla niej takie realistyczne. Leniwie przetarła dłonią zaspane oczy i wygramoliła się z łóżka.
- Cześć Chrisu - przywitała się ruda wchodząc do jadalni w której już urzędował szatyn.
- Nareszcie śpiochu. Wiesz, musiałaś mieć istny koszmar skoro tak darłaś się w nocy - powiedział biorąc do ust kolejną łyżkę płatków śniadaniowych. Na te słowa dziewczyna patrzyła na chłopaka z niedowierzeniem.

- Ale jak to? Nie rozumiem - odezwała się po chwili i oparła się o blat kuchenny. Zmarszczyła lekko brwi czekając, aż chłopak wszystko jej wyjaśni. Możliwe, że Chris znów się z niej zbijał, ale jeśli to prawda to tym razem świetnie udawał. Cóż, faktycznie miała sen chodź wcześniej nie zdarzało jej się, aby krzyczała przez sen.
- No normalnie. Obudziłaś mnie praktycznie od razu jak się położyłem spać. Przybiegłem do ciebie, żeby sprawdzić co się dzieje. Wtedy ty się obudziłaś i kazałaś mi podejść i usiąść obok ciebie, a potem wtuliłaś się we mnie, aż w końcu zasnęłaś - opowiadał to z takim spokojem jakby to była najnormalniejsza rzecz w życiu. Nie ukrywając, że Mia zarumieniła się słysząc to, jednak wtedy odwróciła się do lodówki udając, że czegoś szuka.
- Nie pamiętam tego - wymamrotała wyciągając kilka rogalików i dżem. Rzeczywiście, nie pamiętała takiej sytuacji, ale to akurat normalne. Zbudziła się tak nagle i równie szybko zasnęła.
- Wiesz, nie powinniśmy chyba więcej w to grać. Przez tą grę masz koszmary. A tak w ogóle to co ci się śniło? - zapytał wstając i wkładając brudną miskę do zmywarki.
Dziewczyna włożyła talerzyk z rogalikami do mikrofalówki i ustawiła czas. Kiedy skończył mówić, odwróciła się w jego stronę krzyżując ręce na piersiach.
- Śniło mi się, że na miejscu Daniela byłam ja, dokładnie to był sam początek tej gry. Wszystkie szczegóły i zdarzenia jakie miały miejsce. Mroczny klimat, przeraźliwe dźwięki niewiadomo skąd dochodzące i ten strach. Jakbym przeżywała ten koszmar uczestnicząc w nim bezpośrednio.
Wtem rozległ się dźwięk mikrofalówki informującej, że rogaliki są gotowe.
__________________


One hell of a butler <3

Ostatnio edytowane przez Lexi : 07.02.2013 - 17:14
Lexi jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 24.04.2011, 14:19   #2
Scheiße
 
Avatar Scheiße
 
Zarejestrowany: 04.01.2011
Skąd: puf puf
Wiek: 24
Płeć: Mężczyzna
Postów: 807
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Amnesia The Dark Descent

Cytat:
Napisał Lexi
Ona były zabite deskami
One.
Cytat:
Napisał Lexi
W ten rozległ się dźwięk mikrofalówki informującej, że rogaliki są gotowe.
Wtem.

Hmm... Ciekawie się zapowiada. Czy te fotostory będzie o grach komputerowych? Jeśli tak to super. Chociaż romansidłem nie pogardzę
Fajnie piszesz, a to najważniejsze.
A najbardziej podobało mi się:
Cytat:
Napisał Lexi
- To się zresetuj.


Daję 10/10
__________________
Scheiße jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.04.2011, 14:44   #3
Lexi
 
Avatar Lexi
 
Zarejestrowany: 09.04.2010
Skąd: Wyspa Demonów
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 113
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Amnesia The Dark Descent

Bardzo się cieszę, że się podoba. Zastanawiałam się tylko czy nie za dużo zdjęć. O jednej grze która ma taką samą nazwę jak tytuł mojego fs Romansidła mi się przejadły, ale parę wątków wplotę.
A tak na marginesie tam powinny być "okna", a nie "one" lub "ona" nie wiem dlaczego tak mi wyszło o.O
__________________


One hell of a butler <3
Lexi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.04.2011, 15:11   #4
Aya de Chat
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Amnesia The Dark Descent

jeszcze co do błędów jako takich to wydaję mi się, że tu powinien być przecinek ale przyznaje się, że z interpunkcji jestem noga i stawiam ją odruchowo fajnie byłoby gdyby ktoś to zweryfikował

Jedynym źródłem światła były stojące świece, pod warunkiem, że użyto krzesiwa do ich zapalenia, lub blask lampy oliwnej.

A Mia była sama w domu, czy w końcu siedział obok niej Chris?


Ogólnie styl w porządku, podoba mi się, ciekawy pomysł, z większą oceną wstrzymam się do rozwinięcia sytuacji, ale na pewno będę zaglądac
  Odpowiedź z Cytatem
stare 24.04.2011, 18:56   #5
Continue.
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Amnesia The Dark Descent

Świetny początek!
Z początku myślałam, że gdy opisywałaś miejsce gry to wydarzało się na realu.

Będę zaglądać i daję zasłużone 10/10
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.04.2011, 09:15   #6
Lexi
 
Avatar Lexi
 
Zarejestrowany: 09.04.2010
Skąd: Wyspa Demonów
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 113
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Amnesia The Dark Descent

Aya de Chat Był Chris, ale chodziło mi że nie było żadnych domowników (rodziny), ale słuszna uwaga muszę na przyszłość uważać na takie rzeczy Ja też nie jestem dobra w stawianiu przecinków i robię to na wyczucie xd

Continue O to chodziło, żeby czytelnik myślał, że akcja będzie rozgrywała się w zupełnie innym miejscu

Następny odcinek jest już gotowy, wczoraj robiłam zdjęcia, ale umieszczę go dopiero jak będzie więcej komentarzy. Dziękuje tym którzy już to skomentowali to bardzo ważna rzecz dla mnie, która popchnęła mnie do napisania więcej w odcinku 2, z niecałych 3 stron powstały pełne 4
__________________


One hell of a butler <3
Lexi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.04.2011, 13:52   #7
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Amnesia The Dark Descent

Całkiem fajnie zaczynające się i tajemnicze FS. Ciekawi mnie jak to rozwiniesz i co będzie głównym wątkiem tego opowiadania.

Przypomniał mi się podczas czytania film "Stay Alive", również o grze komputerowej.

Ilość zdjęć mi nie przeszkadza, bo są bardzo dobrze wykonane.

Zedytuj pierwszego posta i popraw błędy. Osobom, które dopiero się zabiorą za to FS będzie się lepiej czytało
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.04.2011, 18:41   #8
Lexi
 
Avatar Lexi
 
Zarejestrowany: 09.04.2010
Skąd: Wyspa Demonów
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 113
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Amnesia The Dark Descent

Przykro mi, ale widzę, że mało osób interesuje się tym fotostory. Może dlatego, że nie wszyscy lubią czytać o takich tematach. Sama nie wiem, myślałam, że tym fs zainteresuje się więcej osób niż Spooky House. Niestety myliłam się najwyraźniej. Nieprędko rozpocznę nowe fs.
__________________


One hell of a butler <3
Lexi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.04.2011, 19:26   #9
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Amnesia The Dark Descent

Lexi, proszę Cię, nie od razu Rzym zbudowano. Nie zniechęcaj się. To, że NA RAZIE jest mało komentarzy o niczym nie świadczy.
Musisz zachęcić by ludzie komentowali. Wstawiaj systematycznie odcinki. Umieszczaj ciekawe zdjęcia, a na pewno zyskasz sporą liczbę czytelników.
Pamiętaj też, że po pierwszym odcinku, kiedy jeszcze nie wiadomo o co chodzi, ludziom ciężko jest niekiedy sklecić parę zdań i ocenić.
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.04.2011, 20:06   #10
Sabrina:)
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Amnesia The Dark Descent

Hah, pierwszy chyba raz weszlam na dzial z opowiadaniami. Poczytalam ich troche, Twoje rowniez. No coz, bledy Searle Ci juz napisala. Moim zdaniem piszesz w miare ciekawie, ale pozwol ze tego jeszcze nie ocenie, bo nie mam pojecia komplenie o czym to bedzie. Pierwszym odcinkiem mnie zainteresowalas, ale i tak dalej nie znam fabuly, wiec jej nie ocenie. Mam nadzieje ze bedziesz kontynuowac, zeby owa ciekawosc zaspokoic. Chociaz widze ze sie zniechecasz. No coz, jak nie chcesz pisac dalej to przeciez nikt Cie nie zmsi, ale powinnas:p
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023