Wróć   TheSims.PL - Forum > Forumowe Sprawy > Forum i Scena The Sims
Zarejestruj się Blogi FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 11.09.2017, 15:05   #1
Caesum
Administrator Techniczny

Reputacja: 61
Excl Koniec wsparcia forum

ADMINISTRACJA KOŃCZY WSPARCIE FORUM

Zważywszy na ostatnie okoliczności zmuszeni jesteśmy ogłosić, iż administracja TheSims.PL kończy czynne wsparcie dla forum TheSims.PL. Oznacza to, że administracja nie będzie już brać odpowiedzialności za wszelkie problemy z forum, jakie mogą powstać w przyszłości.

Decyzja ta została podjęta z kilku powodów. Najważniejszym jest brak wsparcia ze strony właścicieli forum. Firma Shooters.pl już od kilku miesięcy nie odpowiada na wiadomości administracji oraz w żaden sposób nie przyczynia się do poprawy wydajności forum. Firma nie dała też nikomu z administracji dostępu ani do FTP, ani bazy danych, w związku z czym nie mamy możliwości instalacji nowych funkcji, ani nawet aktualizacji forum (ostatnia aktualizacja jest z 2009 roku). Oznacza to, że forum jest podatne na ataki hakerskie i błędy związane z brakiem konserwacji systemu.
Jednak decydującym powodem, dla którego uznaliśmy za konieczne poinformowanie Was o bieżącej sprawie, oraz zaprzestanie wsparcia dla TheSims.PL, są nasilające się problemy z działaniem serwera. Forum coraz częściej się wyłącza. Czasem na kilka godzin, czasem na kilka dni. My, jako administracja, nie mamy żadnej możliwości naprawienia tego. Możemy tylko czekać, aż forum padnie raz na zawsze.

Jest to tym bardziej prawdopodobne, ponieważ, z tego co mi wiadomo, forum jest obecnie nieopłacalne. Nie ma nowych użytkowników, najnowsze konta przeważnie okazują się być botami. Nawet reklamy, z których po części niegdyś się utrzymywaliśmy, przestały działać i trzeba je było wyłączyć, inaczej niektóre funkcje forum były niedostępne. Jak na razie wygląda na to, że shooters.pl opłaca serwer, ale nie wiadomo na jak długo. Bardzo możliwe, że jest to ostatni rok, kiedy forum funkcjonuje, ponieważ już od kilku lat jest problem z wypłacalnością serwera.

W tej sytuacji zachęcamy Was, abyście skopiowali Wasze ulubione tematy, posty, wszystko co chcielibyście zachować dla siebie. Ponadto, jeżeli istnieje taka możliwość, wymieńcie się e-mailami/gg/facebookami z użytkownikami, z którymi chcielibyście zachować kontakt. Ewentualnie przenieście się na jakieś inne forum, które ma większe szanse przeżycia.

Oczywiście nie oznacza to, że Administracja TheSims.PL umywa ręce od forum i pozostanie głucha na wszelkie problemy użytkowników. Jeżeli potrzebujecie jakiegoś wsparcia, choćby zmianę nicku czy zamknięcie tematu, możecie pisać w TYM temacie, a ktoś z adminów Wam pomoże. Po prostu może to zająć dłużej niż zwykle, ponieważ nie jest to już naszym priorytetem.

Dziękujemy wszystkim za te wszystkie lata spędzone razem, byliście wspaniałą, żywą i aktywną społecznością. Życzymy Wam wszystkim wszystkiego dobrego i przyjemnego simowania!

P.S. - Chcielibyśmy jeszcze dodać, że w razie jakby ktoś potrzebował pomocy, zawsze też może napisać na SimsWeb.PL, gdzie przenieśliśmy naszą działalność i łatwiej można się z nami skontaktować.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 11.09.2017 - 16:03
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 11.09.2017, 17:29   #2
Calcium

Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Koniec wsparcia forum

Awh, smutne. Konto mam tu od niedawna, za to zawsze lubiłam tu czytać posty jako gość. Naprawdę, naprawdę szkoda.
Od jakiegoś czasu widać było, że przecież nie wiele ludzi jeszcze tu wchodzi, ale i tak liczyłam, że forum kiedys odżyje.
Papa.

:c
Calcium jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.09.2017, 22:45   #3
Diana

Reputacja: 22

*Nie przyjmuje tego do wiadomości*
Dzięki za ostrzeżenie, szykują się dni archiwizowania. Na wszelki wypadek.
stare 12.09.2017, 11:12   #4
Remus Lupin

Szkoda mi tego forum.

Rozumiem taką sytuacje i wygląda na to,że trzeba się powoli pakować się.

Też nie przyjmuję tego do wiadomości.

Konto też już mam długo, ale i tak zawiesiłem działalność w grania w serii o simsach.

Kto wie kiedy wznowię.

Życzę wam wszystkich do zobaczenia.
Remus Lupin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.09.2017, 18:52   #5
tut

Reputacja: 15

Z jednej strony rozumiem, ale z drugiej strony bardzo szkoda. Też po cichu miałam nadzieję, że forum odżyje.
(Sporo notatek mnie czeka )

Buziaki dla wszystkich!
stare 13.09.2017, 00:09   #6
Meryam

Wpisy bloga: 19
Reputacja: 31

Szczerze mówiąc to czekałam na ten moment już od dłuższego czasu, a szczególnie gdy otworzyło się simsweb. Myślę, że to dobra i zdrowa decyzja.

Od siebie chcę dodać, że nawet jeśli forum padnie całkowicie, a nie zdążycie sobie zrobić backupu jakiegoś tematu czy coś, to zawsze jest wayback machine. Działa różnie i nie zawsze wszystko się da znaleźć, ale to zawsze jakaś opcja
stare 13.09.2017, 20:03   #7
Collina

Tyle wspomnień, kurde, bardzo przykro
stare 28.09.2017, 14:17   #8
Gio

Reputacja: 15

Cóż mogę powiedzieć, to forum to czasy mojej młodości, także serce pęka, ale chyba każdy się tego spodziewał.
[*]
stare 13.10.2017, 18:13   #9
Tenebris

Okropnie mi przykro . Ale wszystko kiedyś się kończy... Dziękuję za pracę jaką włożyliście w to miejsce. Bez Was nigdy by nie powstało...
Tenebris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.10.2017, 23:35   #10
Morgana

Jest to przykre, ale kazdy chyba wiedzial ze tak bedzie.
Jesli mam byc tak zupelnie szczera, to i tak jestem pelna podziwu, ze to forum tyle ciagnelo. Juz kilka dobrych lat temu, kiedy przesiadywalam tutaj z uporem maniaka(produkujac swoje radosne wypociny i prowadzac konwersacje, o ktorych jak teraz sobie przypomne to mi sie slabo robi) to widac bylo, ze to raczej do dobrego nie zmierza. Problemy z dzialaniem serwera byly, forum potrafilo padac ot tak na tydzien, jak nie dluzej, plaga tych boto-skryptow, userzy sie wykruszali etc.

Dziwilo mnie i dalej dziwi, podejscie wlasciciela. Czy ja dobrze rozumiem, ze shooters.pl odkupilo to forum i absolutnie je olalo juz od samego poczatku? Czy ja dobrze rozumiem, ze przez te lata zupelnie nikt nie mial dostepu ani do protokolu ani do bazy danych? Oplacali domene, ale nikogo nie interesowalo, co sie dzieje ani z samym forum ani z serwerem na ktorym stoi, nie zauwazyli ze bez przerwy padaja? To jest oczywiscie w gruncie rzeczy zaden moj interes, glupio mi w ogole pytac, ale zastanawia mnie to. Wielkich pieniedzy podejrzewam ze nigdy na tym nie zarabiali, ale mimo ze forum stawalo sie nieoplacalne(albo w ogole zaczynalo generowac straty), mieli to w dupie i ignorowali wszelkie prosby, ot tak urwali kontakt z administracja, ale dalej placili za utrzymanie serwera?

Dodam jeszcze, ze kiedy Caesum zostal adminem to myslalam, ze moze akurat cos ruszy. Duzo checi i staran bylo widac bez watpienia, ale skoro teraz sie dowiaduje ze nikt nie mial uprawnien do modyfikacji "u korzeni" to wiadomo ze cudow sie nie wyczaruje.
Swoj elaborat koncze. A adminom gratuluje wytrwalosci i stawania na rzesach przez tyle czasu, z nadzieja ze moze to jeszcze da sie jakos reanimowac. Ekipa byla wspaniala i to sie liczy

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Zasady Postowania