Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 21.09.2015, 17:45   #301
Łezka
 
Avatar Łezka
 
Zarejestrowany: 09.08.2008
Skąd: Z oka
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,245
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Pomysły na imiona i nazwiska Simów

Pomysły na imiona dla Simów czerpię z takich niedużych książeczek wydanych w połowie lat 90-tych... Moi rodzice z nich korzystali, gdy byłem jeszcze w życiu płodowym Ponieważ znam je już niemal na pamięć, to mam dodatkowe materiały pomocnicze. Mianowicie, moja babcia nie tak dawno znalazła w szufladzie stary kalendarz, taki w formie notesu. Kalendarz na rok 1989 i 1990 ... Na końcu kalendarza jest alfabetyczny spis wszystkich imion łącznie, męskich i kobiecych, ze wskazaniem daty imienin. Tam spotkać można jeszcze wiele staropolskich, dziś już niemal zapomnianych imion, np. Bożymierz, Ostap, Paschalis, Dzierżykraj, Cieszymir, Witosława, Wiwanna, etc. Czasem inspiracją dla mnie bywają nagrobki na cmentarzu, tam również można spotkać wiele nietuzinkowych imion, takich jak, np. Salwin - francuskie imię męskie... lub chociażby Zinaida, czy Ligia. Ta ostatnia może być jeszcze kojarzona z jedną z bohaterek "Quo Vadis", ale Zinaida? Jeśli chodzi o nazwiska to wymyślam zazwyczaj sam... Czasem mogę wcielić do gry realnie występujące nazwisko, a czasem zwyczajnie sięgam do botaniki, biologii.
__________________
Łezka jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023