Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28.03.2010, 17:43   #131
kalafjor
 
Avatar kalafjor
 
Zarejestrowany: 09.09.2007
Skąd: Santa Bożena
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,326
Reputacja: 16
Domyślnie Odp: Mam oryginalny biznes - Pomysły!

Ja wpadłem na pomysł żeby sprzedawać np. eliksiry, kieliszki do szampana, łopate do kopania, filiżanki z kawy i takie tam tylko nie wiem czy się będzie dało.
kalafjor jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 30.10.2010, 14:20   #132
Simoleon
Guest
 
Postów: n/a
ThumbsUp Odp: Mam oryginalny biznes - Pomysły!

Potrzebne: około 500 tyś. simoleonów, cierpliwość
Efekt (zyski): przez pierwsze dwa dni zyski są przerażające (ja miałem -5000 simoleonów) ale później (za jakieś 5 dni) się zysk ogarniał (+3000 simolenów dziennie).
Co robimy? W otoczeniu czy też Lazurowej Promenadzie stawiamy gdzieś największą działkę do budowy. Tworzymy najlepiej jednego sima (możemy nie ogarnąć większej rodziny) po czym wybieramy dajemy mu odlotowe ubranie (ja mojemu dałem kapelusz kowbojski, garnitur + zarost, wyglądał przyjaźnie i wesoło). Gramy tak aby uzbierać 500 tyś. lub wpisujemy kod "motherlode" 10x.
Jak zbudować: Budujemy ogromny budynek. Po stawieniu fundamentów przyda się zrobić wejście w samym środku. Stawiamy ściany tak, aby była główna sala, obok niej dość małe pomieszczenie (jakieś 15kratek na 20kratek, najlepiej aby było po prawej stronie). Po lewej stronie robimy wyjście "awaryjne" a na przeciwko stawmy pomieszczenie takie, by zmieściły się w nim schody. Drzwi wejściowe powinny być duże, najlepiej te najdroższe. Drzwi do poszczególnych, wewnętrznych pomieszczeń powinny być tradycyjne, najlepiej najdroższe ale nie mogą mieć dwóch wejść w jednym. Kolejnym krokiem jest odpowiednio udekorowanie ścian, podłogi czy też od zewnątrz. Kolor ścian od zewnątrz powinien być taki, aby przypominał tynk itp. Czyli jakiś kamień lub coś w tym stylu. Od wewnątrz natomiast kładziemy:
1) w głównej sali coś niebieskiego, najlepiej jakiś bogaty styl
2) w ubikacji (po prawej stronie) płytki
3) w pomieszczeniu ze schodami (po lewej stronie) coś ładnego
Płytki powinny dopasowywać się do koloru ścian, czyli do niebieskiego nie dawaj czarnego, tylko coś, co pasuje. W łazience naturalnie daj kafelki czy tam płytki. W pomieszczeniu ze schodami obojętnie, tam będzie wejście do Twojego domu. Teraz dekorowanie ogrodu. Absolutnie nie dawaj żadnego płotu. Możesz dać tam stoisko z lemoniadą, jednak jest to tylko strata czasu oraz pieniędzy na pracownika. W ogrodzie, jeśli masz miejsce i trochę za dużo simoleonów (ponad 300 tyś. po zbudowaniu tego, co napisałem w poprzedniej treści) możesz postawić jakiś olbrzymi pomnik ninja czy też goryla. Postawienie fontanny przed klubem (bo właśnie robisz klub :-) ) nie jest zbyt dobrym pomysłem, ponieważ każdy będzie wrzucał tam mydło. Czyli przed klubem możesz postawić tylko jakieś elementy ozdobne, czyli ławki, stoisko z grillem czy też kwiatki. Nie zapomnij o znakach i szyldami. W głównej sali przyda się oczywiście stoisko z drinkami. Postaw je tak, aby każdy mógł do niego podejść, nie przeszkadzając innym simom. Najlepiej obok jakiejś wieży, żebyś mógł szybko przełączyć muzykę lub coś w tym stylu. Pod ścianą klubu, umieść ze trzy automaty z grami, to naprawdę był świetny pomysł u mnie. Niektórzy przychodzili tylko pograć na takim bajerze =D Obok nich umieść największy telewizor (tylko nie ten ze ściany, tylko co stoi na ziemi) a przed nim (jakieś 3 kratki przed) coś w stylu PlayStation (nie pamiętam wszystkich nazw). Nie zapomnij oczywiście o takich rzeczach jak stolik na środku sali, gdzie zawsze powinna znajdować się pizza (zamawiaj tak ze trzy pizze dziennie i wkładaj do wyposażenia, gdy jedna się skończy, postaw drugą i tak codziennie), najlepsza wieża oraz głośniki, najlepiej w kolorze czarnym lub czerwonym, postawione w wewnątrz oraz ZEWNĄTRZ (około 7 wewnątrz i 4 zewnątrz). Ubikacje przedziel na dwie równe części, do jednej daj drzwi męskiej toalety a do drugiej żeńskiej. Postaw tam trzy toalety publiczne (niech budowa tych toalet będzie taka sama), dwie umywalki oraz po jednym lustrze. Sale ze schodami zamknij na klucz ("wstęp tylko dla mnie"). Czy Twój klub jest gotowy? Nie. Nigdy nie zapominaj o typowych rzeczach w klubach - dobrym oświetleniu, neonach (np. flaminga, którego można dać na ścianie) czy też balonach (ja nie dawałem bo jak pękną to tylko potem wydatek jest, ale można je dać na pierwsze otwarcie). Potem budujemy drugie piętro. Stawiamy schody w pomieszczeniu ze schodami, zabudowujemy ścianami i tam robimy nasz mały domek. Wszystko robimy według uznania nie zapominając o zamknięciu drzwi na klucz oraz ustawieniu telefonu przy schodach. Nie zapomnij dać (i włączyć) urządzenia biletującego, które należy umieścić 3 kratki po wejściu do budynku. Cena powinna być na początku 30 simoleonów a jak interes wypali, to nawet 70. NIE DAWAJ 150+ BO WTEDY KLIENCI GODZINAMI ZASTANAWIAJĄ SIĘ CZY MU ZAPŁACIĆ.
Jak zatrudniać pracowników: Oczywiście każdy wie jak. Ja tylko powiem, jakich.
Na 100% musimy zatrudnić pracownika, który masz dużo techniki oraz charyzmy. gdy przyjdzie do pracy, ustalamy mu pensję wysoką, ubranie robocze:
a)kobieta - piękne, falowane włosy; krótką ale ładną bluzeczkę oraz krótką spódnicę
b)mężczyzna - biała lub czarna czapka, jakieś niebieskie cichu (coś w stylu modnym)
oraz przydzielamy na stanowisko "pracuj jak barman/barmanka".
Oraz na 75% potrzebny będzie na ktoś, kto ogarnie "syf" w barze. Czyli zatrudniamy kogoś, kto ma dużo sprzątania i ustalamy mu pensję "wysoką". Następnie ubranie robocze to typowe ubranie pokojówki.
Tyle co do pracowników.
Jak grać: Od otwarcia klubu do 18:00 my sami obsługujemy klub - czyli stoimy za barem, wychodzimy sobie do toalety, gramy w gry czy też tańczymy z klientami robiąc oczywiście przerwy na powrócenie za bar. O 19:00 wzywamy pracowników aby to oni zajęli się klubem. My idziemy się ogarnąć, czyli umyć coś zjeść czy wypełnić różne paski do zieloności. Idziemy spać, po czym gdy pracownicy będą mieli czerwone kropki budzimy się i zamykamy lokal. Śpimy jeszcze tą godzinkę (gdzieś do 6:00 czy tam 7:00) aby wypełnić cały pasek energii. Znowu się ogarniamy (zejdzie gdzieś do 10:00) po czym robimy to od początku. Baru nie otwieramy co czwarty dzień, bo wtedy jesteśmy wykończeni tą robotą i pracownicy też. Czyli co czwarty dzień mamy wolne (w ten czas klientom nie spadną gwiazdki). To najlepszy sposób na szybką kasę. Jeśli coś Ci nie wychodzi, napisz na
gg - 3217655
email - [email protected]
czy też po prostu wyślij PW - simoleon.

100% by - simoleon
  Odpowiedź z Cytatem
stare 24.12.2010, 12:20   #133
kalafjor
 
Avatar kalafjor
 
Zarejestrowany: 09.09.2007
Skąd: Santa Bożena
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,326
Reputacja: 16
Domyślnie Odp: Mam oryginalny biznes - Pomysły!

Nie jest to mój pomysł!

Przeglądają modthesims natknąłem się na parcelę, która może być inspiracją i oryginalnym pomysłem na biznes.

Chodzi o latarnie morską. Można po prostu jako budynek do zwiedzania wstawić bileter i pobierać opłatę, jednak można również prowadzić w niej restaurację.
kalafjor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.12.2010, 22:24   #134
0lka
 
Avatar 0lka
 
Zarejestrowany: 16.01.2010
Skąd: mam wiedzieć
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 924
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Mam oryginalny biznes - Pomysły!

ja ściągnęłam jakieś gitary i perkusję z MTS i otworzyłam sklep muzyczny : P
0lka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.03.2011, 06:18   #135
Słonecznik
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mam oryginalny biznes - Pomysły!

Ja miałam kilka pomysłów i wszystkie wcieliłam w życie. Miałam: kawiarnię, galerię obrazów, restaurację, sklep z zabawkami, piekarnę i to chyba na tyle ;D
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.03.2011, 17:19   #136
Victoria04
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mam oryginalny biznes - Pomysły!

Ja mam sklepik z prezentami. Kupiłam maszyny do robienia bukietów stokrotek, mam też kwiaty doniczkowe, figurki, obrazy, maskotki, a obok jest mini - kawiarenka
  Odpowiedź z Cytatem
stare 18.08.2011, 16:38   #137
Emallie
 
Avatar Emallie
 
Zarejestrowany: 07.09.2007
Skąd: Lublin
Płeć: Kobieta
Postów: 154
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Mam oryginalny biznes - Pomysły!

ajlepiej zrobic sobie duuuży ogród zasadzićna ni duuuzo warzywek i robic kodem i zeby urosły i zebrac i sprzedawac w przedsiebiorstwie domowym i ryby mozna srzedawac ;D Zysk ogroomnyy
Emallie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.03.2012, 20:47   #138
Gr0sik
 
Avatar Gr0sik
 
Zarejestrowany: 02.12.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 17
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Mam oryginalny biznes - Pomysły!

Ja zrobiłam sklep zoologiczny, restaurację i sklep wiedźmy z eliksirami, składnikami i takimi świecącymi fiolkami z neta ... zrobiłam też park dla zwierząt, ale dopiero później się zorientowałam, że simy nie będą mi przychodziły ze zwierzętami na parcele >,<
Gr0sik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.03.2012, 19:51   #139
kalafjor
 
Avatar kalafjor
 
Zarejestrowany: 09.09.2007
Skąd: Santa Bożena
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,326
Reputacja: 16
Domyślnie Odp: Mam oryginalny biznes - Pomysły!

Ostatnio moja ukochana i obrzydliwie bogata Stanisława Zadecka otworzyła biznes, w którym sprzedaje turbiny wiatrowe (te z Rezydencji i Ogrodów).
kalafjor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.04.2013, 12:23   #140
miłośniczka zwierząt
 
Avatar miłośniczka zwierząt
 
Zarejestrowany: 05.12.2010
Skąd: łódź
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 936
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Mam oryginalny biznes - Pomysły!

Moja sima sprzedaje kwiaty ale nie tylko te sworzone przez siebie ale te z kategorii ozdób i bardzo ładnie się to sprzedaje .
miłośniczka zwierząt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 6 (0 użytkownik(ów) i 6 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023