Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 30.12.2011, 12:15   #1
Jolusiaa12
Guest
 
Postów: n/a
Question Długie zapisywanie się gry

Nie wiem czy był już taki temat,ale szukałam tutaj odpowiedniego i nic nie znalazłam.Mam problem otóż moje simsy bardzo długo się zapisują, teraz czekałam 30 min i przerwałam bo już nie chciało mi się czekać.Dziś w simsach zrobiłam tylko zmianę 3 mebli w pokoju.Zrobiłam to ,gdyż chciałam sprawdzić czy po krótkim graniu też się będą długo zapisywać. Nie mam wgranych dodatków package i małpki,wszystko odinstalowałam.Gra chodzi dobrze nie zacina się,płynnie chodzi. Mam tylko wgrane dodatki sims3pack. Bardzo prosze o pomoc ,nie wiem co mam zrobić.

Moje wymagania sprzętowe komputera:
Windows XP(Service Pack 3)
Petinum Dual-Core (R) CPU 2,80 GHz
3,00 GB Ram
karta graficzna GeForce 9500 GT 1024 mb
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 31.12.2011, 13:19   #2
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Długie zapisywanie się gry

A zapisujesz w takcie gry? Czy piszesz o zapisywaniu całej gry podczas jej wyłączania?

Może więcej miejsca wolnego na dysku systemowym by się przydało?
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.01.2012, 12:23   #3
ultraviolence
 
Avatar ultraviolence
 
Zarejestrowany: 27.07.2007
Skąd: Ciche Wzgórze
Płeć: Kobieta
Postów: 1,665
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Długie zapisywanie się gry

Gra zapisuje się też dłużej, jeśli posiadasz dużo nieoficjalnych dodatków (package czy *sims3pack, nie ma różnicy). Sama wiem na swoim przykładzie Ale tu chyba chodzi o coś innego... Spróbuj zwiększyć pamięć wirtualną.
ultraviolence jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.01.2012, 19:33   #4
jaja
 
Avatar jaja
 
Zarejestrowany: 14.07.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 185
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Długie zapisywanie się gry

Też zapisywała mi się tak długo gra, ale po kompresji modów za pomocą s3pe już nie jest tak tragicznie; chociaz jeśli Ty masz tylko s3p nie to jest tu problemem. A wyłączasz wszystkie inne programy zanim odpalasz simsy? jak pisze Helena, mozesz spróbować pokombinować z pamięcią
jaja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.02.2012, 11:00   #5
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Długie zapisywanie się gry

Wojtek, a zatem co proponujesz? Zapisywać jako... a stare save'y kasować?
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.02.2012, 13:24   #6
ginsei
 
Zarejestrowany: 30.10.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 247
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Długie zapisywanie się gry

Jak dajesz 'Zapisz jako' i nie zmienisz nazwy save'a, to gra zapisuje ci cały świat 'od początku'. A jak dajesz samo 'zapisz', to gra, na tym co już było, zapisuje same zmiany, od ostatniego zapisu - niby pozytywnie, bo teoretycznie mniej czasu powinno to zająć, ale gra musi w tym save'ie zapisać, że postać taka i taka jest teraz tu i tu, w międzyczasie zdobyła/straciła takie i takie umiejętności lub znajomość z innym Simem itd., a gmerając przy tym, może błędy tworzyć, które z czasem będą się 'nawarstwiać'. Przy 'Zapisz jako' gra zapisuje po prostu świat takim, jakim aktualnie jest, bez ingerencji w to co już było.
ginsei jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.02.2012, 15:00   #7
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Długie zapisywanie się gry

ginsei, nie zgodzę się z Tobą. Gdy robisz Zapisz, gra tworzy nowy zapis i też zapisuje od początku, tworzy kopię zapasową poprzedniego zapisu i tworzy nowy. To jest bardziej problemowe, niż Zapisz jako... Dlatego zgadzam się z Wojtkiem, częste zapisywanie i do tego przez Zapisz jako..., jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Najgorsze to zapisywanie wychodząc z gry, niezależnie od tego jak długo graliśmy. Ja mam dwa zapisy na jedno miasto i zapisuję jako na zmianę, raz Sunset Valley 1, raz Sunset Valley 2. Mam wtedy kopię zapasową zapisu, a mam pewność, że jak będzie błąd zapisu, lub gra się wyłączy, to mam tą kopię.
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.02.2012, 15:27   #8
ginsei
 
Zarejestrowany: 30.10.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 247
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Długie zapisywanie się gry

Tak, robi backup, ale to nie znaczy, że 'zapisuje od nowa' bo właśnie nie do końca tak jest Gdyby nie było różnicy między 'Zapisz jako' i 'Zapisz' nie byłoby znaczenia którym się zapisuje, a skoro znaczenie ma - problem leży tam gdzie napisałam Można się doczepić do słownictwa, chciałam to jak najbardziej łopatologicznie przedstawić
Zresztą, najlepiej to widać, jak się coś w Wordzie pisze na dużym pliku - jak go zawsze zapisywałaś poprzez dyskietkę, czy polecenie 'zapisz' w menu Plik, to taki plik Worda będzie większy niż gdy gotowy plik zapiszesz poprzez 'zapisz jako'. W tym drugim po prostu nie ma informacji typu 'co zostało zmienione'
ginsei jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.02.2012, 15:08   #9
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Długie zapisywanie się gry

Cytat:
Napisał anie_1981 Zobacz post
Ja mam dwa zapisy na jedno miasto i zapisuję jako na zmianę, raz Sunset Valley 1, raz Sunset Valley 2. Mam wtedy kopię zapasową zapisu, a mam pewność, że jak będzie błąd zapisu, lub gra się wyłączy, to mam tą kopię.
Chyba też tak zacznę robić, bo wydaje się to konieczne, jeśli nie chce się całkowicie stracić zapisu.
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.02.2012, 16:15   #10
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Długie zapisywanie się gry

Zgadza się, trzeba tylko pamiętać o tym, żeby zapisując jako, wpisywać inną nazwę, bo inaczej nie będzie kopi zapasowej. Niby rzecz oczywista, ale może nie dla wszystkich Mi się ten system zapisywania świetnie sprawdza. Ja w ogóle też nie korzystam z opcji zapisywania przed wejściem\wyjściem z gry, czy edycji miasta. Przed edycją miasta sobie zapisuję jako, a potem idę do edycji miasta bez zapisywania.
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023