Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > Opowiadamy jak sobie gramy
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 19.06.2016, 21:24   #1
Mefisto
 
Avatar Mefisto
 
Zarejestrowany: 20.08.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 39
Reputacja: 15
Domyślnie Dalsze losy Miłowa

Cześć ostatnio wróciłam do gry The Sims. Pomyślałam, że fajnie byłoby podzielić się z kimś moją grą. Uprzedzam, nie ma tu pięknych simów, mebli, ubrań itd. Nie zapominam, że to jest wciąż gra i po prostu czerpię z niej przyjemność. Skriny nie są ustawiane (są wyjątki), nie używam żadnych insiminatorów, ani skomplikowanych kodów. Miłego czytania!


Wprowadzenie

Miłowo to małe, ale szybko rozwijające się miasteczko. Za ich załozyciel uwaza się albo niejakiego Ćwira, albo niejakiego Nowaka. O ile ta pierwsza dynastia wciąz istnieje, to ta druga zakończyła się w momencie, gdy przyszła na świat Balbina - córka Nowaków, późny owoc miłości. Jak to w takich momentach bywa, dziewczyna była niesmowicie rozpieszczana, co poskutkowało tym, ze nie nalezała do grona grzecznych dziewcząt. Nie miała w zyciu łatwo. Schody zaczęły się, gdy poznała Sławka, miłego i pracowitego, ale pochodzącego z biednej rodziny chłopaka. Owoc miłości Biedaków przyszedł wcześnie, oboje mieli niecałe osiemnaście lat. Balbina, Sławek i Damian zamieszkali w małym domku po rodzicach Sławka. Mimo ze młode małzeństwo było wspierane finansowo przez Nowaków, to wciąz walczyli z piętrzącymi się rachunkami. Nowaki zmarli, Balbina urodziła kolejnego syna - Błazeja. Pewnego dnia Balbina odebrała telefon z przykrą wiadomością - Sławek się utopił. Kobieta została sama z buntowniczym Damianem, małym Błazejem i...kolejnym dzieckiem w brzuszku.



Lata mijały, a Balbina cięzko pracowała na godne zycie. Nie chciala biedy. Damian dostał się na studia, na których, o dziwo, radził sobie całkiem dobrze. Był zdolny utrzymać się sam. Kobieta zatrudniła się w małej firmie, gdzie pełniła rolę sekretarki. Była naprawdę pracowitym pracownikiem, co pozwoliło jej wspinać się po szczeblach kariery.



Nie wszystko było takie kolorowe. Błazej sprawiał Balbinie więcej problemów, niz Damian. Uczył się całkiem nieźle, a do tego pracował w firmie prawniczej. Miał nawet zamiar studiować, ale zaocznie. Jednak Błazej był skryty. Nie chciał z nikim rozmawiać, a dziewczyny unikały go jak ognia.



Zupełnie innym dzieckiem był Antoni. Grzeczny i ułozony, choć zupełnie nie lubił się uczyć. W dodatku zmagał się z nadwagą.



Jednak chłopak dorósł, zaczął interesować się sportem i razem z bratem uprawiali jogging.

image search

O dziwo, Antek wzbudzał zainteresowanie u dziewcząt.





Ekhm...



Błazej był zazdrosny o swojego brata. Postanowił spróbować flirtu z... dziewczyną swojego brata. No nie, nie udało się.




Marysia Przyjemniaczek rozwiodła się z męzem po tym, gdy odkryła, ze zdradza ją ze sprzątaczką Kasią. To dało jej siłę zeby poświęcić się córkom i pracy.



Andzelika i Damian po zakończeniu studiów zamieszkali w rodzinnym domu Andzi. Marysia wyprawiła im huczne wesele. Wkrótce oboje zaczęli pracować. Andzelika została redaktorką gazety, a Damian... rozpoczął karierę aktorską.



Niedługo po ślubie pojawiła się Marta, ukochana córeczka Biedaków.




Dariusz Marzyciel został sławnym artystą! Mieszkańcy Miłowa byli zaskoczeni, gdy okazało się, ze Dariusz wygrał międzynarodowy konkurs. Jego obraz został doceniony przez innych malarzy. Jednak dla Marzyciela była to droga do nikąd. Męzczyzna oszalał, gdy ujrzał pokaźną sumę pieniędzy. Fakt, postanowił odnowić swoją sypialnię i pracownię, ale jednak...



Miał problem z zaakceptowaniem zycia Szczepana. Dariusz nie lubił Liliany, nie podobało mu się równiez to, ze para tak szybko zdecydowała się na ślub i powiększenie rodziny. Powodem to złości stała się równiez kariera Szczepana - został detektywem. Dariusz marzył zeby syn w przyszłości odziedziczył jego pracownię.



- Macie miesiąc na znalezienie nowego lokum. Nie interesuje mnie to.



Szczepan nie miał dobrych wieści dla zony.



A Liliana nie była zadowolona.



Para i tak nie miała wyboru. Jakoś musieli sobie poradzić bez wrednego Dariusza.



Jednak była jeszcze jedna szokująca rzecz - romans Dariusza i Balbiny. Para poznała się, gdy firma Balbiny organizowała mały bankiet, na który został zaproszony Dariusz. Od razu wpadli sobie w oko...




Zycie Daniela Przyjemniaczka zrobiło wielkiego fikołka. Rozwiódł się z Marysią, po czym związał się z Kasią. Dobre zarobki Daniela pozwoliły na wynajęcie małego mieszkania. Para wzięła ślub, a wkrótce na świecie pojawiło się ich pierwsze dziecko - Julia. Dwa lata później narodziła się Frania, a kilka lat po niej Marcysia. Daniel oszalał na punkcie swoich córek.



Najstarsza z Przyjemniaczkówien zaprzyjaźniła się z pewnym młodzieńcem z rodziny Lotario. Jego ojciec był szanowanym lekarzem specjalistą, choć krązą plotki, ze w młodości nawiązał wiele przelotnych romansów. Prawdopodobnie urok Dona Lotario przeszedł na jego syna. Julka uwielbiała spędzać czas z młodym Lotario, a Frania była zazdrosna...



Frania miała charakter! Bywała złośliwa i wredna. Dokuczała nawet Marcysi.



Julia była przeciwieństwem młodszej siostry. Uwielbiała zabawiać najmłodszą siostrę, a do tego miała bardzo dobre wyniki w nauce.



Kasia i Julka miały ze sobą świetny kontakt.



Urodziny Julki - ciekawe jakie zyczenie wymyśliła?




Don Lotario któregoś dnia postanowił, ze jego zycia nie moze składać się z przelotnych panienek, szampana i nudnej pracy. Wziął się w garść i ozenił się z Kasandrą - miłością swojego zycia.



Mario był najstarszym dzieckiem Lotariów. Nie odziedziczył po rodzicach umysłu ścisłego, lecz posiadał talent artystyczny.



Maja z kolei była skrytą i cichą osobą, która czas poświęcała grze w szachy.





Nikt by się nie spodziewał, ze Don oszaleje na punkcie swoich dzieci. Najmłodsza pociecha jest jego oczkiem w głowie.



Urodziny Maria.



Narodziny miłości Julki i Maria.




Aleksander po studiach odciął się od rodziny. Związał się z kolezanką ze studiów, Moniką, z którą ma syna - Mortimiera II. Oboje zamieszkali na przedmieściach Miłowa, jednak nikt nie wie, co szykuje młody Ćwir...

Mefisto jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 21.06.2016, 13:43   #2
Tenebris
 
Avatar Tenebris
 
Zarejestrowany: 16.07.2013
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 343
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dalsze losy Miłowa

Jejku uwielbiam czytać o losach rodzinek Maxisowych ^^. Ciekawa jestem co tam takiego knuje Aleksander :3 Don Lotario się ogarnął i jest szanowanym lekarzem? Uhuhu u mnie mieszka tylko ze swoim psem i dalej romansuje
Tenebris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.06.2016, 15:51   #3
Mefisto
 
Avatar Mefisto
 
Zarejestrowany: 20.08.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 39
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Dalsze losy Miłowa

Tenebris - super, że Ci się spodobało!
Skoro nie ma więcej komentarzy, to wstawiam kolejny odcinek!

Odcinek 1 - Rozterki Balbiny
O tym, ze Balbina nie ma szczęścia w zyciu wie kazdy mieszkaniec Miłowa. Jednak zycie zaczęło jej się układać, gdy została dyrektorem sieci sklepów Joe&Samochodzik, a chłopaki wyrośli na dobrych ludzi. No dobrze... z wyjątkiem Damiana, który nie chciał utrzymywać kontaktów z Balbiną.



Nieszczęście odziedzieczył równiez Błazej, który w pewnym momencie zaczął wątpić w siebie. Pomyślał, ze moze jest homoseksualistą. Przelotny romans z kolegą z klasy nie pomógł. Owszem, Błazej lubiał spędzać czas z Markiem, ale... wciąz podobały mu się kolezanki.



Przeszkadzało mu nawet to, ze jego głupszy brat ma takie powodzenie...



Tymczasem Antoni nie chciał się uczyć i wolał razem ze swoją dziewczyną wymykać się z domu.



Nadszedł wazny dzień dla Balbiny - jej urodziny.



Jak poradzi sobie w roli emeryta? Dzięki Dariuszowi Balbina odzyskała wiele sił. W końcu miłość uskrzydla.



Chwile po Balbinie swoje urodziny obchodził Błazej. Ah, a niedawno był takim maluszkiem...



W końcu Balbina zdecydowała się opuścić swoje gniazdo. Było jej cięzko, poniewaz te miejsce kojarzyło jej się z dobrymi chwilami - Sławek, chłopaki... Uroniła łzę podczas pozegnania z synami.
- Niech dobrze wam się tu zyje... - mruknęła - Pamiętajcie o Damianie...
Cóz. Nikt z rodziny nie wiedział, dlaczego najstarszy z Biedaków odciął się od rodziny. Czy woda sodowa uderzyła mu do głowy? A moze po prostu wstydził się swojego pochodzenia?



Blazej odnosił sukcesy w pracy. Zaraz po ukończeniu pełnoletności dostał ciekawą propozycję. Czy uda mu się zrobić karierę prawniczą?



Abstrahując od kariery, Blazej w końcu zapoznał dziewczynę. Kreatywną i pracowitą tancerkę Ninę. Od razu się w sobie zakochali!



Blazej nie mógł zyc bez Niny. Ich znajomość rozwijała się w zawrotnym tempie.



Oświadczył jej się...



Tymczasem Balbina zamieszkała z Dariuszem. Oboje czuli się ze sobą dobrze, mimo ze byli juz w podeszłym wieku. Nie rozmawiali o przeszłości i problemach. Po prostu ze sobą byli...



Nadszedł dzień, w którym Dariusz obchodził swoje emerytalne urodziny.



Dariusz odrzucił wygląd niezaleznego artysty i postawił na prosty, dziaderski look.



Cóz...



Balbina szczyciła się sukcesami w pracy. Miała własne, wypasione biuro, dobre zarobki, własnego szofera i limuzynę. Pomogła finansowo Dariuszowi i wspólnie dokończyli dom Marzyciela. W planach pozostał ogród...



Para postanowiła opić sukces Balbiny...

Jednak z Balbiną z czasem zaczęło dziać się coś niedobrego. Była wiecznie zmęczona, nie miała apetytu i strasznie wychudła.

[url=https://postimage.org]

Blazej postanowił odwiedzić matkę, która nie miała ochoty z nim rozmawiać.
- Myślę, ze powinnaś wykonać jakieś badania, mamo, okropnie wyglądasz.
- Dobrze, ale wiesz, ze ostatnio mam mnóstwo obowiązków w pracy?



- Tez jej to mówiłem... A ona nie chce. Tez jestem juz stary, nie mogę się cały czas nią zajmować...
- Oczywiście... mama zawsze moze wrócić do nas...
- Wykluczone!



- Przepraszam, panie Dariuszu...
- Tak?
- Co się z panem dzieje? Ostatnio fatalnie pan wygląda.
Dariusz westchnął. Miał juz dosyć humorów i problemów Balbiny. Za to sprzątaczka wydawała się być ucieczką od problemów...



Spędzał z nią mnóstwo czasu, flirtował i adorował, a przy tym kompletnie zapomniał o Balbinie...



A z nią było coraz gorzej. W końcu zdecydowała się na specjalistyczne badania. Diagnoza była jednoznaczna - nieuleczalna choroba. Lekarze nie dawali Balbinie szans na długie zycie. Musiała się z tym pogodzić. A przy tym zamknąć kilka spraw...
- Moze zadzwoń do Damiana? - mruknął Dariusz.
- Nawet nie wiem, co mam mu powiedzieć...



A jednak Balbina zdecydowała się zadzwonić do najstarszego syna. Co usłyszała?
- Nie mam czasu rozmawiać, pracuję, zeby zapewnić mojej córce lepsze zycie. Na razie!



Balbina nie była zadowolona...



Ostatnia noc przed pójściem do szpitala miała być dla Balbiny wyjątkowa. Dariusz miał wyrzuty sumienia, ze bezczelnie flirtował z pokojówką. Postanowił oświadczyć się Balbinie...



Oczywiście się zgodziła...
Mefisto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.06.2016, 09:15   #4
Tenebris
 
Avatar Tenebris
 
Zarejestrowany: 16.07.2013
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 343
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dalsze losy Miłowa

Mała wskazówka - zmniejsz wagę zdjęć bo straaasznie wolno się ładują ;-(. Ach ten Dariusz! Miałam go za porządnego Sima, a on sobie tu jakieś romanse urządza. Ci z Miłowa mają chyba słabość do pokojówek :-P. Szkoda mi Balbiny.. porządna Simka a dopadła ją taka choroba..
Czekam na następny! :-)
Tenebris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023