Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Poradniki
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13.09.2012, 21:17   #11
xMalwina
 
Avatar xMalwina
 
Zarejestrowany: 07.11.2010
Skąd: Wrocław
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 114
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: NRaas Master Controller - ukryte , ciekawe opcje , które urozmaicą rozgrywkę

Cytat:
Napisał Anulaa89 Zobacz post
Easey - klikasz na simie Nraas->Master Controller -> Opcje zaawansowane (te pierwsze) -> Poziom umiejętności -> wyberasz umiejętność i klikasz zatwierdź -> wpisujesz liczę od 0 do 10) i zatwierdzasz i voila
A w który, dodatku do MC to działa? Bo w pierwszych zaawansowanych mam tylko Reset Sim, Edycja w CAS i Uśmierć. W drugich są takie rzeczy jak relacje, zmiana odzieży, kariera itp, a nie ma nic o umiejętnościach
xMalwina jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 13.09.2012, 21:51   #12
Anulaa89
Creator
 
Avatar Anulaa89
 
Zarejestrowany: 22.05.2011
Skąd: Dębica
Wiek: 34
Płeć: Kobieta
Postów: 362
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: NRaas Master Controller - ukryte , ciekawe opcje , które urozmaicą rozgrywkę

Mam najnowszą wersję - w starszych też tak było. Trochę nie rozumiem jak w którym dodatku. Owszem teraz mam wszystko do MC pobrane. Ale dawniej nie miałam miałam samego MC i opcja i tak była :/
__________________



Nie spełniam zamówień.
Anulaa89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.09.2012, 22:07   #13
xMalwina
 
Avatar xMalwina
 
Zarejestrowany: 07.11.2010
Skąd: Wrocław
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 114
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: NRaas Master Controller - ukryte , ciekawe opcje , które urozmaicą rozgrywkę

Cytat:
Napisał Anulaa89 Zobacz post
Mam najnowszą wersję - w starszych też tak było. Trochę nie rozumiem jak w którym dodatku. Owszem teraz mam wszystko do MC pobrane. Ale dawniej nie miałam miałam samego MC i opcja i tak była :/
No właśnie o to chodzi, bo jest ta podstawowa i jeszcze jakieś. Kurczę, nie wiem. Przetrzepię wszystkie zakładki
xMalwina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 14.09.2012, 14:44   #14
Anulaa89
Creator
 
Avatar Anulaa89
 
Zarejestrowany: 22.05.2011
Skąd: Dębica
Wiek: 34
Płeć: Kobieta
Postów: 362
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: NRaas Master Controller - ukryte , ciekawe opcje , które urozmaicą rozgrywkę

Ta opcja była w samej podstawie MC. Beż żadnych "dziadostw" do niego.
__________________



Nie spełniam zamówień.
Anulaa89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.09.2012, 08:36   #15
easey
 
Avatar easey
 
Zarejestrowany: 18.03.2012
Skąd: jajecznica
Płeć: Kobieta
Postów: 951
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: NRaas Master Controller - ukryte , ciekawe opcje , które urozmaicą rozgrywkę

ja mam tylko takie opcje jak xMalwina napisała
easey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 15.09.2012, 20:12   #16
Shattered
 
Avatar Shattered
 
Zarejestrowany: 10.06.2012
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 505
Reputacja: 22
Domyślnie Odp: NRaas Master Controller - ukryte , ciekawe opcje , które urozmaicą rozgrywkę

Ja mam tego najnowszego i nie ma w nim tych opcji
__________________
Shattered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.09.2012, 21:56   #17
Mile
 
Avatar Mile
 
Zarejestrowany: 19.04.2012
Skąd: Papeete
Płeć: Kobieta
Postów: 618
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: NRaas Master Controller - ukryte , ciekawe opcje , które urozmaicą rozgrywkę

Dziękuję Anulaa89 już sobie pobrałam i wszystko jest jasne, okazuje się, to w ogóle nie był ten mod
Mile jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.09.2012, 11:14   #18
Violet
 
Avatar Violet
 
Zarejestrowany: 25.02.2009
Skąd: Toussaint
Płeć: Kobieta
Postów: 675
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: NRaas Master Controller - ukryte , ciekawe opcje , które urozmaicą rozgrywkę

Mam problem z tym modem :/ Nie mam tych opcji co na zdjęciu w zaawansowanych (obu) mam tylko sortowanie śmierć cas i usunięcie :/ Najlepsze jest to że mogę się zapytać kto ma jaką orientację ale ustawić nie idzie jak

EDIT: ok pobrałam też rozszerzenia i wszystko jest
__________________

Ostatnio edytowane przez Violet : 22.09.2012 - 18:50
Violet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.11.2012, 21:18   #19
Chantelle
 
Avatar Chantelle
 
Zarejestrowany: 17.02.2008
Skąd: Wonderland
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 438
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: NRaas Master Controller - ukryte , ciekawe opcje , które urozmaicą rozgrywkę

A mi Master Controller w ogóle nie działa. Ściągnęłam i wrzuciłam do folderu Packages podstawowe Base-Mod + Cheats. Klikam na sima i nie ma żadnych takich opcji, ani też z shiftem, nic.
Chantelle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.03.2013, 19:31   #20
Sansenoy
 
Zarejestrowany: 02.08.2011
Skąd: Po Drugiej Stronie Lustra
Płeć: Kobieta
Postów: 14
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: NRaas Master Controller - ukryte , ciekawe opcje , które urozmaicą rozgrywkę

Pobierając Master Controllera trzeba pobrać także do niego uzupełnienie - cheats (kody) oraz kliknąć na tuning - i z nowego okna pobrać Master Controller Popup menu style. Wtedy polecenia Master Controllera nie będą wyświetlały się - tak jak tu na fotkach - w formie listy tylko w menu kołowym, tak jak to się dzieje z pozostałymi interakcjami (gdy np Sim spotyka kogoś to ma w menu kołowym do wyboru - przywitanie na różne sposoby)

W Master Controllerze mamy tak dużo opcji, że gdyby chcieć je tu wszystkie opisać to trzeba by poświęcić cały dzień na opisanie wszystkiego.

Ale załóżmy, że interesuje nas tylko nabycie umiejętności. I mamy także doinstalowany wspomniany popupmenu style ( popup jest dostępny także do debug enablera oraz overwtch'a)

Wybieramy na Simie polecenie NRAAS/Mastercontroller/opcje zaawansowane/więcej/więcej (klikamy na te więcej dotąd aż pokaże się opcja poziom umiejętności), i gdy się wyświetli lista umiejętności - przyciskiem myszy zaznaczamy te umiejętności, które chcemy aby sim nabył i posuwamy się do końca listy i dopiero jak zaznaczymy wszystko co nas interesuje zamykamy okno bo pojedyncze zaznaczanie to robota głupiego, a dlaczego to się sami przekonacie

Gdy zamknie się okno główne - wyskoczy teraz mniejsze okno - z każdą umiejętnością oddzielnie - i w każdym będzie informacja jaki zakres referencyjny obowiązuje - czy od 0 do 1, czy od 0 do 3, czy od 0 do 6, lub od 0 do 10.
Niektóre z umiejętności nie mają w masterze swojej nazwy i pole z nazwą będzie puste, ale będzie opcja jaki zakres wybrać.
Większość umiejętności ma zakres od 0 do 10, ale np umiejętność zaprzyjaźniania się z dzikimi zwierzętami ma od 0 do 6 (umiejętność ta należy do tzw umiejętności ukrytych, tak jak oddawanie w komis, latanie na miotle, taniec czy nurkowanie).

Niektóre umiejętności jak np ucz się chodzić, ucz się mówić należy zaznaczać tylko dla niemowlęcia (choć zaznaczenie dla dorosłego nie powoduje jakichś anomalii w grze), niektóre np child piano, scouting, balet, odrabianie lekcji czy umiejętność gry w klasy - jest tylko dla dzieci.

W opcjach zaawansowanych jest też możliwość poznania wszystkich przepisów kucharskich. Nie pamiętam już pod jaką nazwą ale w tym menu kołowym w którym wyświetli się poziom umiejętności, jest gdzieś w pobliżu.

Ciekawą zakładką jest też okultyzm.
Możemy dla istniejącego "normalnego" sima wybrać np wilkołactwo - i po zatwierdzeniu i wyjściu - nasz Sim staje się wilkołakiem.

Gdy mamy wampira i chcemy aby "znormalniał" wchodzimy do tej opcji i zaznaczamy - brak. Zwalniamy pauzę i Simowi po chwili (czasami trochę to trwa) znikają straszne oczy, dziwny koloryt skóry, szrama na szyi i wilcze kły.
Opcja okultyzm jest w ustawieniach.

Możemy też ustawić dowolne relacje między Simami, stworzyć wielopoziomowe drzewo genealogiczne, etc

Tworząc rodzinę w CAS niemożliwe jest, aby osoba w wieku emeryt miała małe dziecko. Albo żeby dorosły miał dziecko - młody dorosły.
Tworzymy więc w CAS dowolne postaci bez powiązań rodzinnych, ale jako jedną grupę zamieszkująca w danym momencie parcelę. (Możemy potem członków rodziny wyprowadzić do osobnych domów)
Stworzoną rodzinkę wprowadzamy na pustą parcelę, i klikając na najstarszej wybieramy zakładkę drzewo genealogiczne - i opcję - dodaj dziecko. Wybieramy z listy (uprzedzam - dość długiej) zdanie takie lub podobne - "tylko aktywna parcela" czy jakoś tak - wtedy wyświetli się lista osób przebywających w tym momencie na parceli - i możemy dodać dowolnego Sima jako dziecko. Temu dorosłemu (lub nie ) dziecku znów wybieramy jego dziecko - i w podglądzie drzewa genealogicznego zobaczymy, że u tej pierwszej pojawi się drzewko z rozgałęzieniami tak jak je ustawiliśmy. Możemy w ten sposób dodać ojca, rodzeństwo. Gdy dodamy rodzicowi rodzeństwo, to u dziecka wyświetli się ta osoba/osoby jako ciocia czy wujek.
Jeśli już mamy jakieś gotowe drzewo genealogiczne w rodzince którą zaczęliśmy grać i nie podoba się nam, to możemy je zresetować i ustawić na nowo jak wyżej.

Możemy też "zaciążyć" naszą Simkę dowolnym Simem w okolicy (odbywa się to automatycznie bez bara-bara, po prostu z automatu Simka jest w ciąży po zakończeniu wyboru), ustalić czy to będzie ciąża pojedyncza czy mnoga, jaka płeć oraz przyspieszyć poród. Jeśli chcemy usunąć ciążę - wybieramy opcję koniec ciąży. I kwita. Możemy też podejrzeć u Simki będącej w ciąży, jakiej płci urodzi się dziecko.

Możemy dodać naszej rodzinie dowolną kwotę pieniędzy bez upier...ego klikania motherlode, możemy dodać dowolną ilość punktów szczęścia życiowego (wpisujemy odpowiednią ilość w okienko), ustalić poziom gwiazdorstwa, wybrać karierę i potem poziom kariery, możemy dokonać transferu gotówki, odzieży, uśmiercić dowolnego Sima w dowolny sposób, przesunąć go do dowolnej grupy wiekowej (także wstecz - jest to możliwe tylko podczas edycji danego Sima w CAS za pomocą mastercontrollera). Edytować w CAS oraz dokonywać wszelkich zmian możemy także na napotkanej osobie - nie musi należeć do aktywnej rodziny - gdy np spotykam na mieście szkaradnie ubraną postać (jak wiecie gra losowo przydziela fryzury i ubrania) - to klikam na nią i z menu wybieram NRAAS/Mastercontroller/opcje zaawansowane/więcej/więcej - (aż ukaże się - edycja w CAS) - wczytuje mi się panel tworzenia Sima i przebieram go wtedy lub upiększam - nawet zmieniam niekiedy wiek, bez uciążliwego przełączania się na daną rodzinę lub dodawania Sima do aktywnej rodziny.
Zresztą - sami sobie wypróbujcie - gdy klikniecie coś nie tak - zawsze można wyjść z gry bez zapisywania

Ostatnio edytowane przez Sansenoy : 02.03.2013 - 21:21 Powód: ortografia
Sansenoy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
master controller, mod, nraas, opcje, poradnik


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023