Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > Opowiadamy jak sobie gramy
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03.09.2016, 22:54   #1
Nightingale
 
Avatar Nightingale
 
Zarejestrowany: 06.08.2016
Płeć: Kobieta
Postów: 7
Reputacja: 10
Domyślnie Kroniki Rodzinne {Chronologicznie}

Witajcie w tym wątku OPJG! Jakiś czas temu wpadłam na pomysł opowiedzenia wam historii moich simów, bo uznałam, że jest całkiem ciekawa i w jakiś sposób inna.

Jakiś czas temu spokojnie grałam sobie ósmym pokoleniem mojej simowej rodzinki i w pewien sposób zaczął denerwować mnie fakt, że świat simów jakoś tak mało się zmienia. Wiem, że to normalne, ale jakoś kuło mnie to w oczy. Pewnego dnia przeglądałam sobie strony z cc i natrafiłam na piękną sukienkę a'la lata 50'/60'. Właśnie wtedy postanowiłam, że będę grać "chronologicznie" i poprowadzę swoją rodzinkę przez poszczególne dekady dwudziestego pierwszego wieku (Zacznę od czegoś wzorowanego na lata 50'), a moją rozgrywką podzielę się z wami Zapraszam!


Rodzina Podolskich mieszkała wcześniej w nieco za małym domku na południu kraju, ale całkiem niedawno wprowadzili się do nowego lokum, które odziedziczyli w spadku.

Stefan Podolski jest biznesmenem. Pracuje na utrzymanie swojej rodziny. Jest naprawdę charyzmatycznym, uczuciowym i dowcipnym człowiekiem, chociaż chyba tego po nim nie widać.


Mildred Podolski zajmuje się domem i swoimi wyrośniętymi dziećmi. Uwielbia gotować i słuchać muzyki. Jest histeryczką i czasem bywa nadopiekuńcza.


Arthur jest najstarszym dzieckiem Państwa Podolskich. Charakterem bardzo przypomina swojego ojca. Marzy o karierze muzyka.


Cynthia i Esther są siostrami i przyjaciółkami. Cynthia jest nieśmiałą romantyczką. W sekrecie pisze wiersze i opowiadania, które potem chowa pod materacem. Esther kocha czytać książki i grać na pianinie. Jest śmielsza od siostry i bardzo kochliwa.


A tak wygląda ich nowy dom.

Sypialnia rodziców

Salon

Kuchnia

Drugi salon

Sypialnia Arthura

Sypialnia Cynthii i Esther


Była niedziela. Podolscy mieszkali w domu już tydzień i powoli przyzwyczajali się do nowego życia. Arthur najbardziej tęsknił za starym miejscem zamieszkania. Miał tam kilku przyjaciół, z którym planował założyć zespół, ale przeprowadzka zniszczyła ich plany. Esther obojętne było gdzie będzie mieszkać. I tak nigdy nie przywiązywała się do miejsc, a Cynthia zakochała się w nowym domu od pierwszego wejrzenia. Nadchodziła pora obiadowa. Mildred zabrała się za gotowanie posiłki, a Esther postanowiła pograć trochę na pianinie.



Po chwili jej mama wyrwała się z kuchni, aby chwilę posłuchać muzyki.

Cynthia zawsze była wzorową uczennicą, więc postanowiła odrobić pracę domową. Poszło jej dość szybko, więc postanowiła poświęcić swój czas wolny czytaniu książki.




Później do Stefana zadzwoniła jego współpracownica, Liliana Scorpio. Stefan nie miał ochoty z nią rozmawiać, ale musiał. Podczas rozmowy miał wrażenie, że kobieta próbuje z nim flirtować. W końcu zakończyli rozmowę, a Stefan oraz jego rodzina mogli spokojnie zjeść obiad. Po obiedzie Stefan postanowił przetestować nowy stary telewizor.


Arthur chciał poznać sąsiadów. Okazało się, że naprzeciwko ich domu mieszka pewne rodzeństwo. Będący w jego wieku Winston Pike i jego piękna siostra Virginia. Chłopak dowiedział się, że rodzeństwo od trzech lat mieszka z dziadkami.




Arthur został u sąsiadów i spędził z nimi miły dzień. Okazało się, że bardzo dobrze się ze sobą dogadują. "Muszę wam kiedyś przedstawić moje siostry" - powiedział żegnając się z nimi.
Nadszedł wieczór, a spragniona wrażeń Esther postanowiła wybrać się do klubu tanecznego. Poznała kilku simów, ale nie spotkała nikogo interesującego. Potańczyła trochę po czym wróciła do domu i zjadła kolację ze swoją siostrą. Potem obie położyły się spać.




Będąc już w łóżku Arthur przypomniał sobie, że nie odrobił pracy domowej. Nie chciał przypaść nauczycielom, więc szybko wstał z łóżka i zabrał się za pisanie wypracowania. Było już bardzo późno kiedy wreszcie zasnął.



Koniec odcinka 1. Mam nadzieję, że się wam spodobał Macie jakieś uwagi, pytania, propozycje? Co myślicie o moim pomyśle? Dziękuję za uwagę i zapraszam do komentowania ^^



Ostatnio edytowane przez Nightingale : 04.09.2016 - 12:58
Nightingale jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 04.09.2016, 19:58   #2
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Skąd: Santa Monica Pawnshop Lodgings
Płeć: Kobieta
Postów: 1,064
Reputacja: 28
Domyślnie Odp: Kroniki Rodzinne {Chronologicznie}

Podobają mi się Twoi simowie Tacy specyficzni są, ale na swój sposób fajni. Bardzo ładnie urządzony domek, ogółem fajny pomysł na rozgrywkę w konkretnym etapie historii.
Chętnie obejrzę ciąg dalszy
__________________
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.09.2016, 19:37   #3
Nightingale
 
Avatar Nightingale
 
Zarejestrowany: 06.08.2016
Płeć: Kobieta
Postów: 7
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Kroniki Rodzinne {Chronologicznie}

Czas na kolejny odcinek! Macie jakieś propozycje dotyczące życia rodzinki? Piszcie!


Spoiler: pokaż

Następnego dnia Esther wstała jako pierwsza, aby zająć łazienkę i zjeść ostatnią porcję naleśników. Zauważyliście, że ma takie dziwne plamy na czole i policzku? Nie wiem dlaczego tak jest, bo skin, którego używa wygląda normalnie na innych simach. Trudno, uznajmy, że ma jakieś znamiona


Dobrze się złożyło, że simka wstała tak wcześnie, bo po chwili zorientowałam się, że nie zrobiła zadania domowego i musiała zająć się tym od razu po śniadaniu. Czuję, że Esther i Arthur raczej nie będą mieli zbyt dobrych ocen w szkole.


Ranki w domu Podolskich zawsze były bardzo chaotyczne i w dużej mierze opierały się na walce o łazienkę. W nowym domu wyglądało to nieco lepiej, bo Stefan chodził do pracy dopiero na dwunastą i nie potrzebował kąpieli tak wcześnie, a Mildred zazwyczaj nie wychodzi z sypialni do dziewiątej.






Zmęczony nocnym odrabianiem pracy domowej Arthur spał za długo i musiał zadowolić się zewnętrznym prysznicem. Dobrze, że jeszcze było ciepło


W końcu wszyscy wyruszyli do pracy tudzież szkoły i Pani domu została sama. Posprzątała po śniadaniu i postanowiła wybrać się na spacer do miasta. Zaczęła czuć się trochę samotna, więc postanowiła kogoś poznać. W końcu odważyła się zapukać do drzwi domu, który już od jakiegoś czasu przykuwał jej uwagę.






Okazało się, że mieszka tam niedużo młodsza od niej Suzanne. Kobiety przypadły sobie do gustu. Mildred dowiedziała się, że Suzanne mieszka razem ze swoim małym synem i mężem, z którym przeprowadziła się do miasta dziesięć lat temu. Po krótkiej rozmowie młodsza kobieta zaprosiła nowo poznaną "sąsiadkę" na herbatę.


Lekcje w szkole już się skończyły. Cynthia i jej siostra od razu wróciły do domu, a Arthur postanowił pójść do parku, aby trochę pograć na gitarze. Wierzcie lub nie, ale niczego nie zarobił Cynthia chciała nieco odciążyć swoją mamę z obowiązków domowych, więc wzięła się za pranie, a Esther zajęła się zadaniem domowym, które dość szybko udało jej się skończyć.


(Muszę zmienić teksturę tej gitary, bo jest okropna)




Arthur i Stefan wrócili do domu, a Mildred nadal przebywała w domu Suzanne.
Po skończeniu zadania domowego Esther wybrała się do pobliskiego klubu. Nie spodziewała się, że spotka tam kolegę z klasy, który już wcześniej wpadł jej w oko. Zaczęli rozmawiać, żartować, a na koniec flirtować. Esther nie miała nic przeciwko. Myślicie, że coś z tego wyjdzie?


Robiło się ciemno. Mildred wróciła do domu i była zdziwiona nieobecnością córki. Rodzina zjadła kolację, po której Arthur od razu zajął się zadaniem domowym. Obiecał sobie, że tym razem porządnie się wyśpi.

Czy jego oczy nie są wspaniałe?

W końcu uporał się z pracą domową i postanowił zadzwonić do Winstona.


W końcu wszyscy poszli spać. No prawie wszyscy. Dochodziła dwudziesta trzecia, a Esther nadal siedziała w klubie. Jej mama obiecała sobie, że nie spocznie dopóki córka nie wróci do domu. Aby w jakiś przyjemny sposób zabić czas, urządziła wieczór (a właściwie prawie noc) z książką i herbatą. Koniec końców nie wytrzymała, przebrała się i poszła spać.



Około godzinę później obudziło ją skrzypienie drzwi. Wiedziała, że to pewnie jej córka wróciła do domu. Wstała i powiedziała jej co myśli o wracaniu do domu po dwudziestej pierwszej. Doszło do kłótni i w końcu Mildred obraziła Esther.





Później dziewczyna posłusznie poszła spać.


Jak Wam się podobało? Zastanawiam się czy nie lecę z akcją zbyt wolno. Dziękuję za komentarz Diano, cieszę się, że moje simy Ci się podobają ^^ Domek pobrałam z internetu, ale trochę go przerobiłam. Mogę wstawić link jeśli chcecie.


Ostatnio edytowane przez Nightingale : 12.09.2016 - 21:52
Nightingale jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.09.2016, 18:38   #4
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Skąd: Santa Monica Pawnshop Lodgings
Płeć: Kobieta
Postów: 1,064
Reputacja: 28
Domyślnie Odp: Kroniki Rodzinne {Chronologicznie}

Myślę, że akcja idzie w sam raz. Odcinki są dość krótkie, upychanie do nich więcej treści na raz mogłoby mieć średni efekt.
Nadal jestem zauroczona wnętrzami i stylizacjami simów Pograłabym chętnie w takim stylu.
__________________
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.12.2016, 18:51   #5
fraulein.
 
Avatar fraulein.
 
Zarejestrowany: 12.08.2016
Skąd: Pabianice
Płeć: Kobieta
Postów: 6
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Kroniki Rodzinne {Chronologicznie}

Świetni Simowie, Mildred jest i Cynthia są piękne *u*
Dom podbił moje serce, idealnie pasuje do nich pasuje. Meh, zaczynam żałować, że z zasady nie pobieram mebli z internetu.
fraulein. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.12.2016, 19:28   #6
tut
 
Avatar tut
 
Zarejestrowany: 14.04.2015
Skąd: Włocławek
Płeć: Kobieta
Postów: 158
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Kroniki Rodzinne {Chronologicznie}

Bardzo spodobało mi się wnętrze i styl w jakim grasz. Zdecydowanie nie mogę się doczekać a kolejny odcinek.
__________________
Jagodowo
Jagodowo na blogspot
tut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
historia simowa, opjg, zdjęcia


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023