Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą > The Sims 2: Rozszerzenia
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11.09.2007, 13:59   #1
Fizzly
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Błędy w grze

Jak wiadomo, nowy dodatek wiąże się nie tylko z nowymi przedmiotami, interakcjami i innymi atrakcjami, ale również z błędami. W tym temacie proszę o wypisywanie problemów lub bugów, które powodują właśnie "Podróże".

Ja gram dopiero od 5 minut, i już znalazłem głupi błąd w tłumaczeniu na język polski. Opcja na hamaku, która brzmi "Baw się dalej" - beznadzieja... Czy oni to naprawdę tłumaczą na ślepo bez sprawdzania? :con:
---Dodano
Uwaga, teraz to będzie dopiero śmiech na sali. Wiecie jak przetłumaczyli żeńską formę figurki lwa? Otóż Panie i Panowie, Lew i ... Lwa! Jeej, no zaraz wpadnę pod stół, żeby nie znać poprawnej formy - "Lwica", wygląda na to że zespół tłumaczenia na język polski składa się z 7 latków. :shifty:

Ostatnio edytowane przez Fizzly : 11.09.2007 - 14:07
 

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 11.09.2007, 14:10   #2
Wickoo
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Błędy w grze

Tak, tłumaczą to na ślepo
Wiesz.. czasami powtarzają się*te same opcje. Podam przykład ze zwierzaków - mamy w menu opcję "Ucz komendy", ale mamy też "Ucz komend" - powinna być jedna i ta sama, a są dwie

No i na drzwiach na przykład. Jest "Zamknij na klucz" oraz "Blokada" - to też powinna być jedna opcja.
 
stare 11.09.2007, 14:15   #3
Fizzly
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Błędy w grze

Cytat:
Napisał Wickoo
Tak, tłumaczą to na ślepo
Wiesz.. czasami powtarzają się*te same opcje. Podam przykład ze zwierzaków - mamy w menu opcję "Ucz komendy", ale mamy też "Ucz komend" - powinna być jedna i ta sama, a są dwie

No i na drzwiach na przykład. Jest "Zamknij na klucz" oraz "Blokada" - to też powinna być jedna opcja.
Dokładnie, też to zauwarzyłem, tak samo jak w tym dodatku jest "Poza" i "Pozuj" - szlag mnie trafi, za co oni im płacą w tej ekipie? Ja bym to wolał sam przetłumaczyć porządnie i zebrać kasę za ten cały zespół. Eh...
 
stare 11.09.2007, 14:47   #4
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: 03.11.2006
Skąd: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,738
Reputacja: 20
Domyślnie Odp: Błędy w grze

To prawda... tak jakby nie mogli zrobić Poza i Pozuj w jednej opcji. W 'Pozie' masz dużo opcji, a w 'Pozuj...' jest tylko jedna. Tak jakby kurde nie mogli tego w jedno wsadzić. Teraz nie pamiętam tych błędów w tłumaczeniu. Jak sobie przypomnę, to napiszę.
mario jest offline  
stare 11.09.2007, 15:00   #5
pocia
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Błędy w grze

hehe, faktycznie ten hamak to przesada xD. ale nie przesadzajcie - przecież lepiej mieć polską wersję z paroma błędami, niż w języku, którego się nie zna, nie? poza tym mieli mało czasu. no, ale fakt, powinni mieć osobę, która po przetłumaczeniu przegląda całą grę i sprawdza, czy wszystko jest dobrze...
 
stare 11.09.2007, 16:16   #6
KubaS
 
Zarejestrowany: 29.09.2005
Postów: 11
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Błędy w grze

U mnie gdy wskaźnik przyjaźni spada do ok. 53% to pojawia się okienko:

"Od dawna sie nie odzywasz. Czy wszystko w porządku Posterunek policji? Ja mam urwanie głowy, ale chcę gdzieś razem wyskoczyć i pogadać. Odezwij się do mnie, dobrze?"

Zabawne. Zamiast imienia Posterunek policji. Miałem już to kilka razy.
KubaS jest offline  
stare 11.09.2007, 17:10   #7
Lilith
 
Avatar Lilith
 
Zarejestrowany: 17.01.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 538
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Błędy w grze

Cytat:
Napisał Fizzly
Opcja na hamaku, która brzmi "Baw się dalej"
U mnie jest "Graj dalej"
Lilith jest offline  
stare 11.09.2007, 17:34   #8
mario
 
Avatar mario
 
Zarejestrowany: 03.11.2006
Skąd: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,738
Reputacja: 20
Domyślnie Odp: Błędy w grze

Ooo, 'Graj dalej'... jeszcze lepiej. Nie wiedziałem, że na hamaku można grać, tym bardziej dalej! Oczywiście jest też parę wybaczalnych/niewybaczalnych błędów, typu kobieta ma imię i nazwisko faceta. Dużo tego doszło właśnie w Podróżach. Ale to zależy jak ktoś do tego podchodzi. Ja staram się na to nie zwracać uwagi, ale coś mnie zmusiło, żeby jednak napisać tu o tym.
mario jest offline  
stare 11.09.2007, 18:32   #9
Natka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Błędy w grze

A ja zauważyłam, że jak ktoś dzwoni do mojego sima (Wojtka) to zamiast coś w stylu "Hej Wojtek! Długo się nie odzywasz..." itd. mówią "Hej POSTERUNEK POLICJI..." !!! Jaka beka w ogóle
 
stare 11.09.2007, 18:33   #10
Janvier
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Błędy w grze

A u mnie jest jak się klika na szafe zamiast Piżama pisze PIDŻAMA
 
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023