Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą > The Sims 2: Rozszerzenia
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 19.09.2008, 13:00   #1
Tidus2004
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Apartament na plaży?

Mam problem z dodatkiem "osiedlowe życie". Otóż jak sobie buduje blok, ładny , luksusowy ale na działce z plażą, nie na tym zwykłym, wpisuje kod na zmiane statusu z mieszkania na osiedle, wprowadzam rodzinke, to dzieją sie dziwne rzeczy. Dom sam z siebie wkopuje sie w działke, bez sensu bo obniża sie też to wszystko co nie da sie obniżyć, po prostu cała parcela sie obniża, ale ta tafla wody, pozostaje na swojej wysokości, tak jak i pozostałe działki sąsiednie, i generalnie jest tak że woda z plaży jest na wysokości pierwszego piętra... nie wiem czy zrozumiale pisze ale nie mam teraz jak zdjęcia wrzucić. Można to łatwo sprawdzić, zamieniając działke z plażą , zrobić jeden chociażby pokój z drzwiami apartamentu i wprowadzić tam rodzine. Czy po prostu nie mozna zrobić osiedla na plaży? dlatego tak sie dzieje? bo generalnie wszystko działa, tylko ta tekstura z wody jest za wysoko.
 

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 19.09.2008, 13:14   #2
OlaBernacik
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Apartament na plaży?

Cytat:
Napisał Tidus2004 Zobacz post
Mam problem z dodatkiem "osiedlowe życie". Otóż jak sobie buduje blok, ładny , luksusowy ale na działce z plażą, nie na tym zwykłym, wpisuje kod na zmiane statusu z mieszkania na osiedle, wprowadzam rodzinke, to dzieją sie dziwne rzeczy. Dom sam z siebie wkopuje sie w działke, bez sensu bo obniża sie też to wszystko co nie da sie obniżyć, po prostu cała parcela sie obniża, ale ta tafla wody, pozostaje na swojej wysokości, tak jak i pozostałe działki sąsiednie, i generalnie jest tak że woda z plaży jest na wysokości pierwszego piętra... nie wiem czy zrozumiale pisze ale nie mam teraz jak zdjęcia wrzucić. Czy po prostu nie mozna zrobić osiedla na plaży?
Zapada się ?! Może jest w nim za dużo rzeczy ? Dziwne..... Dawaj fotkę , bo nie wiadomo jak pomóc ....
 
stare 19.09.2008, 13:20   #3
Woltuwa
 
Zarejestrowany: 01.09.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 273
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Apartament na plaży?

A czy dom jest na fundamentach? Bo jeśli tak, to może zwyczajnie wystarczy podwyższyć teren do oryginalnych kształtów?
Woltuwa jest offline  
stare 19.09.2008, 13:34   #4
Tidus2004
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Apartament na plaży?






tak t wygląda. I to dzieje sie tylko jak zamienie na osiedle. Jako działka mieszkalna po wprowadzeniu sie do domu , wszystko jest normalnie. Po tym obniżeniu też wszystko niby działa, i pływanie też, ale denerwuje mnie ta woda na wysokości jednego piętra... i to nie ważne czy są fundamenty czy nie, wystarczy że ma status osiedla i jest chociaż jeden pokój z drzwiami apartamentu (tak zrobiłem też, że na pustej działce zrobiłem jeden pokój bez fundamentu z drzwiami żeby móc tam kogoś wprowadzić), i tak sie dzieje TYLKO jak wprowadze rodzine. Jak np apartament jest niezamieszkały i wejde na niego żeby np go umeblować czy coś dobudować to woda jest normalnie.


PS" no i zaznacze że normalnie budynek i woda są na prawidłowej wysokości, obniżenie dzieje sie tylko po wprowadzeniu rodziny na parcele.

Ostatnio edytowane przez Tidus2004 : 19.09.2008 - 14:13
 
stare 19.09.2008, 14:02   #5
Świt
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Apartament na plaży?

Mi się dzieje to samo, nawet nie na parceli z plażą. Jak zmieniłam parcelę na "apartamentową", to się zapadło wszystko. Ponad to w otoczeniu nie działa funkcja przesuwania tej parceli (myślałam, że może to coś pomoże)

Ostatnio edytowane przez Świt : 19.09.2008 - 14:05
 
stare 19.09.2008, 14:02   #6
Woltuwa
 
Zarejestrowany: 01.09.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 273
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Apartament na plaży?

Wiem o co chodzi. Po zmianie parceli na osiedlową, gra nie czyta jej już jako plażowej i wyrównuje wszystko do poziomu morza, lecz woda pozostaje w tym samym miejscu.
Na pewno nie da się tego wyrównać, nawet z kodem: boolProp constrainfloorelevation false ??

Ps
Kopiuj zawsze ostatni link na imageshacku
Woltuwa jest offline  
stare 19.09.2008, 14:16   #7
Tidus2004
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Apartament na plaży?

eee tam, nie było tam chyba jakiś kompromitujących fotek XD

A kod nie działa z tego względu, że kiedy sim jest na parceli apartamentowej to mi nie działa kod na budowanie w apartamencie. ten kod działa mi tylko kiedy apartament jest niezamieszkały, dlatego wyrównywania terenu po prostu nie ma.... może nie czyta jej jako plażowej jak mówisz, stąd moje pytanie czy po prostu nie można budować apartamentów na plaży?
 
stare 19.09.2008, 14:31   #8
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Apartament na plaży?

Nio wtrącę swoje trzy grosze... w ulotce do OŻ jest wyraźnie napisane, że nie polecają robić osiedli na parcelach plażowych, bo będą z tym problemy. Tak samo, jak zmiana statusów parceli podczas zamieszkiwania na niej simów...
Więc... uważam, że bez sensu się z tym użerać.
teoretycznie można to naprawić (w poradnikach podałam kody, jak zrobić, by tryb budowania był dostępny na parceli apartamentowej...
Ale moim zdaniem nie warto się bawić....
__________________
Love Profusion
Björk jest offline  
stare 19.09.2008, 14:36   #9
Tidus2004
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Apartament na plaży?

acha, no ja nie czytałem ulotki bo dodatek pożyczyłem od koleżanki... zresztą i tak bym nie przeczytał bo na ogół nigdy nie czytałem XD

Co do twojego poradnika, to robiłem według twoich wskazówek, wprowadziłem sima, wpisuje kod na budowe, wchodze na tryb życia, potem na tryb budowy i nic.
 
stare 19.09.2008, 14:48   #10
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Apartament na plaży?

Ciekawa jestem od czego to w takim razie zależy...
Bo u mnie i u moich znajomych działa bez problemów...
A może coś źle wpisujesz?

A tak przy okazji to popełniłam błąd, bo to nie w ulotce jest napisane tylko w pliku przeczytaj <wstydzi się>
__________________
Love Profusion

Ostatnio edytowane przez Björk : 19.09.2008 - 14:51
Björk jest offline  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023