Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16.10.2010, 20:41   #1
Hnat
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Dobór imion

Witajcie.

Może i temat przeze mnie założony wyda Wam się idiotyczny, ale zastanawia mnie ostatnio, czy nie jest to wyłącznie moja indywidualna fanaberia.
Otóż czy nadając Simom imiona kierujecie się jakimiś szczególnymi względami? Mam na myśli następujące przypadki:
a) źródło w obrębie świata gry - imię po krewnym, przyjacielu...
Przykład u mnie:
Andżelika Biedak - córka Damiana; imię oczywiście nadane po jego pierwszej dziewczynie.
b) źródło w świecie realnym - po ulubionym piosenkarzu, aktorce, koledze ze szkoły, postaci historycznej...
U mnie:
Andrzej Biedak - syn Błażeja; imię po informatyku Andrzeju z "Komixxów".
Mikołaj Hucpa - wnuk mojego Sima Zbysława Hucpy, dziecko jego syna i kosmity - stąd więc imię po słynnym astronomie.
Artur i Maria Żeberko - dzieci miastowych Gawła Żeberko i Magdaleny Nietoperz; imiona po satyryku Arturze Marii Swinarskim.
Ponadto jeśli przygarniam bezimiennego psa lub kota, to otrzymuje on zazwyczaj imię któregoś ze zwierząt należących do mojej rodziny (Fido - po kocie wuja, Lola - po kocicy ciotki, Nutka - po suczce babci, i tak dalej).
c) źródło w innych fikcyjnych światach - na przykład imię po postaci z książki, z filmu...
Karol Biedak - pogrobowiec Balbiny i Sławomira; imię jest nawiązaniem do komedii "Och, Karol!", której tytułowy bohater jest uwodzicielem (podobnie jak i młody Biedak).
Sonia Ćwir - córka Dona i Kasandry; imię z jakiegoś tam filmu o mafii.
d) imię znaczące, na przykład:
Tristan Marzyciel - pogrobowiec Dariusza Marzyciela, syn jego drugiej żony; urodził się w noc śmierci ojca, toteż nadałem mu imię kojarzące się z łacińskim "tristis", czyli smutny (nawiasem mówiąc, jest to źródłosłów nieprawidłowy).
Estera Hucpa - wnuczka wspomnianego już Zbysława, bliźniaczka Mikołaja; z racji kosmicznego pochodzenia dałem jej imię oznaczające (nie jestem pewien, w jakim języku) gwiazdę.

Czy i u Was zdarza się podobnie?

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Hnat : 16.10.2010 - 21:41
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 16.10.2010, 23:58   #2
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Dobór imion

Jej, czy u Ciebie wszystko musi być od a do z przemyślane i mające sens?

Mam coś podobnego. Po prostu takie stereotypy związane z imionami.
Np. córeczkę mojej ulubionej Simci mam zamiar nazwać swoim imieniem bo wiem, że będzie kimś specjalnym (ah, i pewne cechy wyglądu też będziemy mieć wspólne dzięki jej rodzicom )
Po przeczytaniu "Krzyżaków" jedna z moich Simek w Dziwnowie dostała imię Danusia
Jeśli się nie mylę, każdy Karol u mnie był to spokojny, zrównoważony Sim o blond włosach. I tak pozostało do dzisiaj Znowuż pierwsza żona Karola, która miała imię Alina, zmarła w dość młodym wieku. Chyba mniej więcej właśnie w tym czasie miałam na języku polskim fragment "Balladyny"
Nie lubię dziewczyn mających na imię Roksana (źle mi się kojarzy), mam taką Simkę u siebie w grze i na pewno jej przyszłość nie będzie wyglądała tak jak Simów, którzy mają "sympatyczne" imiona.
Niektórzy dostali zaś dostali po znanych mi osobach. Sara w Simsach ma kolor włosy takie jak jej imienniczka - mojej koleżanka, Gosia ma takie a nie inne imię, bo w czasie, kiedy przyszła na świat, gadałam z Gosią na gg i podłapałam
Ofc bywały jeszcze inne imiona dobrane Simom na tej zasadzie, ale przecież nie będę wypisywać wszystkich, bo miejsca braknie xD
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.10.2010, 09:04   #3
Sherlock
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dobór imion

"A" - Często się u mnie zdarza, że ktoś dostaje imię po przyjacielu rodzica.
"B" - Raz kusiło mnie imię Alecia, ale ostatecznie nie dałem
"C" - Nie, tu nic mi się nie kojarzy...
"D" - Naturalnie, że tak Jakieś 33,(3)% simów ma znaczące imiona, głównie ci, którym zaplanowałem "wielką" przyszłość
Np. Rozalia K. - z łaciny rosa, czyli 'róża'. (To imię nie ma nic wspólnego z babką Kiepską).
Alfred Z. - "Mądry jak Elf" (nie pamiętam pochodzenia).
Barbara F. - wiadomo, od św. Barbary męczennicy, patronki górników.
Monika Z. - nie jest do końca pewne znaczenie tego imienia, ale "oficjalnie" Monika to z greckiego sam(a), jeden (jedna), pojedynczy(a), jak również (grecki/włoski) jedynaczka. I faktycznie wszystko to pasuje do mojej simki
Władysław Z. - ze słowiańskiego: "Ten, który zawładnął sławą".

Dziękuję za uwagę
  Odpowiedź z Cytatem
stare 17.10.2010, 12:38   #4
Vanitas
Administrator Emeryt
Creator
 
Zarejestrowany: 08.04.2008
Skąd: Hollywood
Płeć: Mężczyzna
Postów: 2,452
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Dobór imion

Ja często nadaje simom imiona postaci z filmów, najczęściej angielskich. Czasami jakieś imię wpada mi do głowy i je wykorzystuje. Raczej nie nadaję imion po krewnych itp.
Vanitas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.10.2010, 13:21   #5
Gold_Chocolate
 
Avatar Gold_Chocolate
 
Zarejestrowany: 05.05.2009
Skąd: Najmilsze miasto.
Wiek: 26
Płeć: Kobieta
Postów: 633
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dobór imion

Najczęściej angielskie imiona z filmów,książek.Czasem mam tak , że np. Tworze sima spojrze na plakat ...powiedzmy Amy Macdonald no i dziewczyna ma na imię Amy. Staram się też patrzeć na charakter,jaki będzie mieć sim/simka i potem dopasowuje imie takie jak mają np. moi znajomi o podobnym charakterze.Np. Chcę stworzyć imprezowiczkę..myślę kogo takiego znam..Sara. No i jest Sara.
I tyle.
__________________
Gold_Chocolate jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.10.2010, 15:55   #6
caalam
 
Avatar caalam
 
Zarejestrowany: 13.07.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 864
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dobór imion

to ja zazwyczaj robię tak:
jeżeli gram rodzinką, której chcę rozwinąć trochę drzewo genealogiczne i ogólnie miło mi się gra wybieram jakieś znaczące imiona. wcześniej ustalam kim ma być w simowej przyszłości i szukam pasującego imienia.
caalam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.10.2010, 17:06   #7
Avantys Impremia
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dobór imion

Ja robię np. tak: Każdej rodzinie chcę rozwinąć drzewo g. jak powiedziała hysteria. Np. Mama nazywa się powiedzmy Karolina a tata Mariusz i wtedy daję Kamila jak córka a jak syn Dariusz. Wtedy kieruję się pierwszymi literami imion założycielów rodu
  Odpowiedź z Cytatem
stare 17.10.2010, 21:07   #8
pensivelane
 
Avatar pensivelane
 
Zarejestrowany: 22.07.2009
Skąd: mazowieckie
Płeć: Kobieta
Postów: 960
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dobór imion

ja nie mam takich problemów jak wy. moze dlatego, ze moje simy nigdy nie maja rozbudowanych drzew genealogicznych xd(...)dd. no wiec to jest tak, ze jak robie sima, to mysle sobie jakie imie angielskie mi sie podoba i zeby nie bylo banalne. ostatnio zrobilam sobie Daphne, bo pomyslalam o mojej ukochanej bajce z dziecinstwa. nie wiem, czy to jakies impulsy, czy co. chodzi mi glownie o to, zeby nie byly superbanalne takie jak Anne albo Robert. no i nigdy nie robie polskich, tzn sporadycznie.
__________________
pensivelane here

I can feel your heartbeat under your black, black leather
In your gateway call, boy take me away forever
pensivelane jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.10.2010, 22:17   #9
.mirror
 
Avatar .mirror
 
Zarejestrowany: 01.06.2010
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 376
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Dobór imion

Hm... Ja też nie mam jakiegoś schematu, wg. którego nadaję simom imiona.
Pamiętam, że kiedyś grałam u znajomej, to chciałam bardzo rozbudować im drzewo genealogiczne, więc dawałam im imiona z jakiejś książki, którą mi podłożyła kumpela xD

Acz ostatnio robię simom imiona podobne do imion bohaterów "Zmierzchu" xDDDDDDDDDd
__________________
.mirror jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 18.10.2010, 17:33   #10
hellraiser
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dobór imion

Ja też nie mam jakiegoś schematu. Imiona daję dopiero wtedy, kiedy zostanie wyświetone to okienko po porodzie. Jakoś nie specjalnie o tym myślę. Jak już nadam imię, to wtedy myślę, kim Sim będzie, po czym nadaję odpowiednie cechy. Ogólnie staram się dobierać charakter do imienia, raczej nie zdarzyło się u mnie, żeby imię i charakter nie były dopasowane.
Aha, no i w The Sims 2 nadawałem polskie imiona, w The Sims 3 jakoś wolę imiona w innych językach. Takie bardziej pasują do otoczenia.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023