Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28.02.2015, 14:06   #1
Nekomiko
 
Zarejestrowany: 28.02.2015
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 5
Reputacja: 10
Question Bug w ogrodzie

Posiadam cała kolekcje ts3 i wszystko z ogródkiem było zawsze ok, jednak ostatnio mam problem z sianiem niektórych roślin. Mogę spokojnie wszystko zasiać ze znalezionych nasion, i z większości owoców i warzyw z niższych lvli, natomiast problem pojawia się przy wszystkich ziołach, roślinach zagranicznych i niektórych podstawowych. Klikam na nasionko w eq i nie pojawia się, żadna interakcja, zwiesza się przez około 1 sekundę, a później pozwala mi tylko na przełożenie go w eq lub sprzedanie, żadnego siania ani nic. Czy to może być wina modyfikacji? Jeśli tak, to czy jest możliwość sprawdzenia, której bez usuwania wszystkich? Albo czy jest może jakiś fix do eq. Proszę ślicznie o pomoc
Nekomiko jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 28.02.2015, 14:30   #2
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Bug w ogrodzie

Jeśli podejrzewasz, że to wina modów/CC, to najpierw spróbuj chwilowo się pozbyć modyfikacji (np. przenieś folder mods na pulpit) i odpal grę "na czysto". Jeśli bug zniknie, to możesz zacząć szukać winnego dodatku. Na początku możesz spróbować przeskanować twoje mody za pomocą tego narzędzia: [link]. Gdy je już pobierzesz i odpalisz, to wybierz file>scan folder... i szukasz swojego folderu Mods. Gdy skan już zostanie zakończony wybierz opcje Filter...>All non-standard files i jeśli program wykryje jakieś nieprawidłowe pliki, to możesz je usunąć (pomiń pliki oznaczone jako Confilct, nie powinny szkodzić grze).

Jeśli usunięcie CC nic nie da, a problem występuje tylko na jednym save'ie, to prawdopodobnie masz coś nie tak z zapisem. Wtedy możesz ewentualnie przywrócić jego starszą wersję.
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.02.2015, 16:05   #3
Nekomiko
 
Zarejestrowany: 28.02.2015
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 5
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Bug w ogrodzie

usunęłam wszystkie mody, i było tak samo. Dzięki temu narzędziu, które podrzuciłaś trochę porządek przynajmniej zrobiłam, ale to nie rozwiązało niestety mojego problemu. Natomiast uwaga bo to ciekawostka i może ta informacja nakieruje na trop, którym powinnam podążać: Problem zaczął się przy badaniu próbek przy tym stole (nie pamiętam nazwy, ale rozwija się przy nim nauka) i co ciekawe na starych save'ach jest ok, natomiast w każdym nowym pojawia się ten problem.

Edit: bo doczytałam dolną część Twojego posta, na którą wcześniej nie zwróciłam uwagi myśląc, że to część sygnatury xD
apropo tej ostatniej linijki. Generalnie nie zależy mi na żadnym konkretnym save'ie bo ja wiecznie tworze nowe, natomiast tak jak wspomniałam każdy nowy save stworzony po tamtej kobiecinie co te próbki badała, jest zbugowany. Czy pomogłoby usunięcie wszystkich starych rodzin?

Ostatnio edytowane przez Nekomiko : 28.02.2015 - 16:07
Nekomiko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.02.2015, 16:56   #4
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Bug w ogrodzie

Możesz spróbować, ale zanim je pousuwasz, to najpierw przenieś wszystkie zapisy poza grę i sprawdź czy problem nadal występuje.
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.02.2015, 18:49   #5
Nekomiko
 
Zarejestrowany: 28.02.2015
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 5
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Bug w ogrodzie

nie zalezalo mi na nich na tyle by robic kopie zapasowe, natomiast problem mimo usunięcia wszystkich starych rodzin, po stworzeniu nowej dalej występuje. Kupiłam na start borówkę, z tego co wiem, mogłabym ją przynajmniej zjeść, a po kliknięciu dalej jest tylko możliwosć położenia jej, przestawienia w eq i usunięcia :/
Nekomiko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.02.2015, 19:09   #6
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Bug w ogrodzie

Spytam jeszcze profilaktycznie: czy przed wystąpieniem problemu coś robiłaś z grą, np. aktualizowałaś czy instalowałaś coś?

Zazwyczaj tego nie radzę, ale może przeinstalowanie gry coś da? Jeśli się na to zdecydujesz, to po reinstalacji (zanim zaczniesz ponownie instalować grę) oczyść rejestr CCleanerem.
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.02.2015, 19:33   #7
Nekomiko
 
Zarejestrowany: 28.02.2015
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 5
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Bug w ogrodzie

jedynie te mody dodawałam, z resztą wszystko szło jak talala z modami i jak z tego stołu skorzystałam do badania próbek (bo wcześniejsze moje korzystanie z tego nic złego nie zrobiło) to dopiero wtedy się posypało. Nie za bardzo mi na rękę reinstalacja, bo mam na originie, mam z 6 gb do połowy marca :/
może jest jakaś modyfikacja zmieniająca system ogrodnictwa, albo chociaż jakiś item, jakiś rozsiewacz, do którego mogłabym włożyć nasiona i sam by je zasiał, coś co by zastąpiło normalny system rozsiewania w grze.
Nekomiko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.03.2015, 14:46   #8
Hebe
 
Avatar Hebe
 
Zarejestrowany: 18.06.2012
Skąd: z planety Ziemia
Płeć: Kobieta
Postów: 1,136
Reputacja: 39
Domyślnie Odp: Bug w ogrodzie

Jeszcze możesz spróbować usunąć pliki cache. W Dokumenty>Electronic Arts>The Sims 3 usuń pliki wymienione w piątym punkcie z tego poradnika: [link]
__________________
Hebe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.03.2015, 23:20   #9
Nekomiko
 
Zarejestrowany: 28.02.2015
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 5
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Bug w ogrodzie

Uwielbiam Cię, od tygodnia gryzę się z tym bugiem, nigdzie nie znalazłam w ogól, by ktoś takiego miał jak ja, a dzięki Tobie mój ogród w końcu rozkwitnie! Pomogło <3
Nekomiko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bug, ekwipunek, fix, ogrodnictwo, sianie


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023