Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 31.12.2014, 18:03   #81
Lenna
 
Avatar Lenna
 
Zarejestrowany: 14.12.2013
Skąd: SimCity
Płeć: Kobieta
Postów: 39
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

April Black, ale ja w grze nie mam żadnych modów ani CC, grę mam zupełnie clean i nigdy nic nie ściągałam, a i tak w dosłownie każdym otoczeniu, gdy Sim rozmawia na czacie, pojawiają się te linie.
Ja teraz z moim otoczeniem faktycznie obchodze się jak z jajkiem, a i tak to nic nie pomaga i znikają mi nagrobki. Teraz mam już jakąś manię że podczas gry co chwila zerkam, czy nagrobki są na miejscu XD I jak jakiegoś nie ma to wychodzę bez zapisu gry i gram tą rodziną od nowa. W większości przypadków po wyjściu bez zapisu i zagraniu raz jeszcze ten sam nagrobek już się więcej nie buguje i nic się z nim nie dzieje. Do tej pory znikało mi 6 grobów, 1 z nich jest na stałe zbugowany i wyjście z gry nic nie pomaga bo po ponownym wejściu, gdy jakiś inny duch nawiedzi ten grób, ten zawsze znika, więc ten nagrobek muszę trzymać w wyposażeniu Sima. Z kolei 2 inne to nagrobki Simów umarłych przez porażenie prądem, a takie w grze zawsze mi się bugują (więc je też trzymam w wyposażeniu). Plus tego wszystkiego jest taki, że poprzez te kombinowanie mam przydomowe cmentarze i uniknęłam sytuacji zniknięcia nagrobka na zawsze wraz z plikiem Characters XD I teraz nie wiem, czy to są objawy zepsucia otoczenia czy po prostu błędy w grze, bo występują u mnie w każdym otoczeniu?
__________________
Lenna jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 02.01.2015, 09:34   #82
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Lenna - w zasadzie wystarczyłoby włączyć SimPe i sprawdzić, jak się mają zmarli simowie Granie w simsy nie powinno być dodatkowym źródłem zmartwień u graczy Ale wychodzenie z gry bo "sim" znika to już przesada...
Trzymanie nagrobków w wyposażeniu nic nie daje.
No a jeśli jest tak w każdym otoczeniu, to tym bardziej bym się nie obawiała.
Zresztą, w mojej grze też znikają nagrobki (przez moją własną głupotę, ale to szczegół), a za niecałe 2 miesiące będzie 6 lat jak gram w tym otoczeniu
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.01.2015, 20:47   #83
Lenna
 
Avatar Lenna
 
Zarejestrowany: 14.12.2013
Skąd: SimCity
Płeć: Kobieta
Postów: 39
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Tyle że kiedyś jak grałam w innym otoczeniu i zniknął nagrobek, zapisałam grę i wyszłam do otoczenia, to po ponownym wejściu czasem było tak, że nagrobek znowu się pojawił tylko w innym miejscu, a czasem znikał na zawsze razem z plikiem tego Sima w Characters i w drzewie genealogicznym nie było jego portretu tylko puste pole. I jak Simowie plotkowali to często pojawiały się te linie (pewnie gadali o tym Simie, co zniknął). W konswekwencji po jakimś czasie drzewo genealogiczne mojej Simki wyparowało, bo zamiast portretów miałam puste pola No i cały piękny cmentarzyk szlag trafił I jak bym chciała któregoś zmarłego Sima ożywić, to już nie da rady bo przepadł na zawsze...
U mnie trzymanie nagrobków w wyposażeniu pomaga - nagrobki zawsze znikają w momencie, gdy jakiś duch je nawiedzi. A jak nagrobki siedzą w wyposażeniu, to duchy go nie nawiedzają i nagrobek się nie buguje xD
Inna sprawa, że w Dziwnowie po pierwszym wejściu do tego otoczenia (no, drugim bo 4 lata wcześniej wprowadziłam tam 3 rodziny i tyle) zastałam tam takie błędy, że głowa mała xD Cały cmentarz Oliwki Widmo zniknął wraz z portretami Simów w drzewie gen (chyba już nawet pisałam tutaj o tym). Oprócz tego w takim jednym domku z piwnicą, w miejscu gdzie teren zapada się pod piwnicę, nie wiem jak to wyjaśnić ale tekstura terenu zniknęła i w tym miejscu było puste, niebieskie pole... 4 lata wcześniej było wszystko OK.
A SimPe to ja nie mam i nie wiem jak to obsługiwać xD
__________________
Lenna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.02.2015, 10:37   #84
Shattered
 
Avatar Shattered
 
Zarejestrowany: 10.06.2012
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 505
Reputacja: 22
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia



Gra mi wywala z informacją, że działanie aplikacji zostało zakłócone. Nie mogę też remove w HoodCheckerze bo takie coś się pojawia
Shattered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.02.2015, 19:51   #85
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

W którym momencie wywala Ci "aplikację"?
Póki co wygląda mi to na to, że masz po prostu za mało RAMu dostępnego wtedy. Gra w okienku, wyłączenie przeglądarki i innych niepotrzebnych programów w tle powinno pomóc.

@down: no to tym bardziej Ale pocieszę Cię - mnie ostatnimi czasy też często wywala mimo że mam więcej RAMu.

Ostatnio edytowane przez Liv : 19.02.2015 - 20:15
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.02.2015, 19:54   #86
Shattered
 
Avatar Shattered
 
Zarejestrowany: 10.06.2012
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 505
Reputacja: 22
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

W różnych
Mam 4 Gb
Shattered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.04.2015, 12:02   #87
KarolinaJ
 
Avatar KarolinaJ
 
Zarejestrowany: 23.09.2011
Skąd: GW
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 254
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Liv dzięki Ci za stworzenie tego poradnika Zawiera wiele cennych informacji i nie raz z niego korzystałam ale mam jedno pytanie z racji, że wczoraj na nowo zainstalowałam całą kolekcję (i pożegnałam z save'ami sprzed ponad 6 lat...) czy do zapobiegania generowaniu przez grę nowych simów wystarczy pobrać hack tylko do ostatniego posiadanego dodatku (np. Osiedlowe Życie i pobieram tylko plik z folderu al) mimo, że ostatnimi są akcesoria RiO?


@down
Dziękuję za odpowiedź

Ostatnio edytowane przez KarolinaJ : 19.04.2015 - 15:02
KarolinaJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.04.2015, 12:26   #88
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Tak, mody z AL (OŻ) przy MG (RiO) dają sobie radę
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.05.2015, 17:10   #89
Nusso
 
Avatar Nusso
 
Zarejestrowany: 28.12.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 90
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Tyle razy zdarzało mi się robić te rzeczy, a moje otocznie nigdy się nie zepsuło
__________________
Nusso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.05.2015, 17:48   #90
Szyszul
 
Zarejestrowany: 15.05.2015
Płeć: Kobieta
Postów: 5
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Rzeczy, których NIE WOLNO robić w grze / Uszkodzenie otoczenia

Hej, może ktoś mógłby mi pomóc, bo przeszukiwanie Google na niewiele się zdało (natrafiłam na ten sam problem u kogoś, ale rozwiązania nikt nie znał).
Miałam wielopokoleniową rodzinę i w pewnym momencie, kiedy zmarł mi stary dziadek, dostałam nagrobek wszystko ładnie pięknie, ale... Gra nadal pokazuje go jako żywego. W wyborze parceli na której mam grać widnieje w zdjęciu rodziny, u innych widnieje jako żywy kontakt pomimo tego nagrobka. Przeniosłam go na parcelę publiczną i nadal jest "żywy". Wiadomo, że przez to nie mogę np. wyprowadzać simów przez telefon/komputer, mogę przenosić tylko całą rodzinę (a mam tam dorosłe już dzieci, które chcą się wynieść).
Pomocy, mogę nawet kombinować w SimPe, jeśli ktoś wie, jak to naprawić, byleby gra w końcu go zaliczyła jako zmarłego...
Szyszul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 5 (0 użytkownik(ów) i 5 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023