Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 06.04.2009, 13:23   #1
Esprit88
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Detektyw Amadeusz


Dzień zaczął się miło i spokojnie kiedy Amadeusz czytał poranną gazetę. Było wcześnie rano i słońce jeszcze nie wstało w pełni mimo to było słonecznie.
-Znowy ktoś wygrał w totolotka!- powiedział -tylko nie powiedzieli ile... a nie jednak powiedzieli- zauważył -wygrana to miion i wygrało 137 osób... hmm będą się dielić po dyszce? Ciekawe jak to będzie wyglądało...-
zaśmiał się -a konkurs kulinarny wygrał Stefek Burczymucha... i co podał? O kanapki z szynką to chyba jakiś tajny przepis. Uważaj bo ktoś go odkryje i będzie klops...-
-Ach ten nowy dom 33 000 tysiące simoleonów za coś takiego... jaki wariat tak zaniża ceny? I co BMW sprzeda za 10 000 tysięcy
kiedy czytał wiadomości i ogłoszenie "sprzedam/kupię" - o cholera BMW za 10 000 tysięcy! Szkoda że mam za małą działkę na garaż albo podjazd wziąłbym kredyt i miałbym BMW!-
Zobaczmy nekrolog -4 osoby w tym samym dniu?! Zaraz ci ludzie nie mieli więcej niż 30 lat. To niedobrze że tak szybko umarli.- No to może jakiś kawał?
-Jasiu gdzie pracuje twój tata?- pyta pani jasia -mój tata tańczy w klubie Go Go na rurze- odpowiada Jaś. Nagle dzwoni dzwonek na przerwę na której wszyscy pytają Jasia czy to prawda na co Jaś odpowiada
-A co miałem powiedzieć że jest posłem w samoobronie?-

-Ha ha ha- śmieje się Amadeusz -dobre... Pora by coś zjeść- pomyślał po czym poszedł do kuchni i przygotowywał sobie śniadanie -dziś zjem tosty z serem-
długo i starannie opiekał tosty z serem i śpiewał pod nosem -więc nie martw sieeee uśmiechnij sieeee...!- i tak przez kilka minut dopóki się nie opamiętał
-Cholera co ja wyprawiam?! Musze iść do psychiatry ja śpiewam pisenki Dody! Źle ze mną i grzanki się spalą aaaaaaaaa!- krzyczał (na szczęście nie ma sąsiadów)
-Już dobrze uspokój się uspokój się...- po czym usiadł i zjadł swoje grzanki

-pójdę na balkon- po czym poszedł na balkon
-ale ładna pogoda na szczęście nie ma deszczu- mówił do siebie -szkoda tylko że nie zburzyli tej wieży wodnej i nie remontują akweduktu... dlaczego wtedy głosowałem na PIS?!-

-pójdę się przewietrzyć do parku- i poszedł do parku (tak nawiasem mówiąć to mam teraz chwilę żeby odpocząć od tego narrowania ten facet cały czas coś robi jak by nie mógł usiąść i siedzieć on ma jakieś ADHD czy co?)
kiedy tak siedział i wdychał spaliny samochodów -ale czyste i zdowe powietrze...- szeptał -ptaszki latają i śpiewają jeden nawet wleciał na słup żeby się wyróżnić- myślał
-jak dobrze że tu mieszkam i mam sąsiadów ludzi a nie wiewiórki i dziki tak jak w Miłowie w tym małym głupim domku!- myślał lekko podenerwowany ale nie pokazywał tego po sobie.

Po czym zasnął na ziemi w parku. Obudził się o 20:00 i podszedł do człowieka posągu -cześć masz tu 5 simoleonów- powiedział po czym wrzucił "artyście" do słoika z pieniędzmi
-dziękuję miły człowieku... ale jest problem o widzisz jeśli czytasz nekrolog w gazecie wiesz o morderstwie Hanki Kowalskiej tej brutalnie zamordowanej
mówił do Amadeusza na co mu odpowiedział -tak wiem policja się tym zajmuje- odpowiedział -źle! Nieprawda oni nie znajdą mordercy nigdy! Ty musisz go znaleźć mój przyjaciel będzie w Arkadzie Archimedesa-
-co?! Ja nie jestem policjantem ani detektywem oszalałeś człowieku?- mówił nieźle wkurzony -uspokój się ignorancie idź do Arkady i porozmawiaj z niejakim Jurkiem Czapką będzie czekał przed głównym wejściem-
mówił -pójdę tam i z nim porozmawiam ale nie oczekuj że ci pomogę- odpowiedział zdenerwowany Amadeusz -dziękuję ci Hanka... Hanka... eee nic takiego idź tam i dowiedz się czegoś w tej sprawie- odpowiedział
a Amadeusz poszedł w stronę Arkady Archimedesa.

Kiedy doszedł zaczepił go mężczyzna -Ej jestem Jurek Czapka to ty rozmawiałeś z I... z tym pomalowanym na srebrno facetem w parku?- zapytał dość nerwowo
-Tak mam się dowiedzieć więcej o morderstwie Hanki Kowalskiej- odpowiedział też dość nerwowo -No więc 4 razy pchnięta nożem w brzuch i wyrwane paznokcie- odpowiedział uśmiechnięty
- O LOL no to zrobił to jakiś psychol- odpowiedział bez zastanowienia -Nie śmiej się z tego to jest okrutne morderstwo a nie kabaret kretynie!- odpowiedział szybko i głośno
-Hej może trochę uprzejmiej bo będziecie sobie szukali kogoś innego na moje miejsce- odpowiedział z wyraźnym przekonaniem że ma teraz przewagę
-Dobra dobra sory... Wracając do tematu jest już póżno więc idę a ty pomyśl radzę poszukać na miejscu zbrodni w gazecie podali ja ci nie powiem nic więcej- powiedział lekko przestraszony kiedy przed odpowiedział zobaczył idącego mężczyznę
po czym szybkim krokiem poszedł sobie.

-No dobra sprawdzimy to ale teraz ide do domu- powiedział i poszedł do domu. Kiedy wrócił umył się zjadł kolację i poszedł spać.

Jak na razie to wszystko jest to pierwszy odcinek ale będzie ich więcej dziękuję z cierpliwość i zapraszam do komentowana
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 06.04.2009, 13:41   #2
Kliii
 
Avatar Kliii
 
Zarejestrowany: 22.05.2008
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 177
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Detektyw Amadeusz

A więc zacznę od początku: jak robisz zdjęcia to wciśnij tab, nie będzie widać ramki zatrzymania gry. Nie działo się wiele, ale wiem, że ciężko jest zacząć. W wielu miejscach brakuje przecinków, miejscami była zła składnia. Przed myślnikiem stawiaj spację, a dialogi zaczynaj z dużej litery. Dialogów było zdecydowanie za dużo, a za mało opisów, przez to treść jest chaotyczna, np. zamiast:
Cytat:
Napisał Szymon Zobacz post
-Ha ha ha- śmieje się Amadeusz -dobre... Pora by coś zjeść- pomyślał po czym poszedł do kuchni i przygotowywał sobie śniadanie -dziś zjem tosty z serem-długo i starannie opiekał tosty z serem i śpiewał pod nosem -więc nie martw sieeee uśmiechnij sieeee...!- i tak przez kilka minut dopóki się nie opamiętał
napisz:
- Ha, ha, ha - zaśmiał się Amadeusz - Dobre.
Pomyślał, że pora coś zjeść. Opiekał sobie tosty z serem, nucąc:
- Więc nie martw sięęęęę, uśmiechnij sięęęęę! - opamiętał się dopiero po kilku minutach.

Ocenię po drugim odcinku, jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości, to pisz na PW, postaram się pomóc
__________________

Ostatnio edytowane przez Kliii : 06.04.2009 - 13:44
Kliii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.04.2009, 13:44   #3
Esprit88
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Detektyw Amadeusz

No tak zapomniałem o przecinkach! Wiedziałem, że o czymś zapomnę, ale dzięki w drugim wyjdzie lepiej
  Odpowiedź z Cytatem
stare 06.04.2009, 13:46   #4
Kliii
 
Avatar Kliii
 
Zarejestrowany: 22.05.2008
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 177
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Detektyw Amadeusz

Spoko, każdy miał jakieś początki Zostaje mi tylko życzyć powodzenia i czekam na następny odcinek, bo jestem ciekawa, jak sobie poradzisz
__________________
Kliii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.04.2009, 13:48   #5
Esprit88
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Detektyw Amadeusz

Też jestem tego ciekaw
  Odpowiedź z Cytatem
stare 06.04.2009, 14:41   #6
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: Detektyw Amadeusz

Nie no fs bardzo fajne... Tylko te zdjęcia... Jeśli nie potrafisz zrobić tak, żeby nie było ramek, to obcinaj je w paincie lub Microsoft Office Picture Manager (polecam). Reszta jest ok. to co mi się rzuciło w oczy to:
Cytat:
Napisał Szymon Zobacz post
-Znowy ktoś wygrał w totolotka!- powiedział -tylko nie powiedzieli ile... a nie jednak powiedzieli- zauważył -wygrana to milion i wygrało 137 osób... hmm będą się dzielić po dyszce? Ciekawe jak to będzie wyglądało...-
Cytat:
Napisał Szymon Zobacz post
-pójdę się przewietrzyć do parku- i poszedł do parku (tak nawiasem mówiąc to mam teraz chwilę żeby odpocząć od tego narrowania ten facet cały czas coś robi jak by nie mógł usiąść i siedzieć on ma jakieś ADHD czy co?)
kiedy tak siedział i wdychał spaliny samochodów -ale czyste i zdrowe powietrze...- szeptał -ptaszki latają i śpiewają jeden nawet wleciał na słup żeby się wyróżnić- myślał
narrowania - co chciałeś tu napisać? Bo tego nie mogę zrozumieć

Na zielono poprawiłam ci te błędy, które najbardziej rzuciły mi się w oczy...
6/10 na zachętę
Charionette jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.04.2009, 14:46   #7
Esprit88
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Detektyw Amadeusz

Dzięki myślałem, że wszyscy to oleją postaram się obcinać ramki. Narrowania czyli na przykład narratowania no chyba każdy wie kto to jest narrator a narrator narruje/narratoruje nie wiem która wersja lepsza no i nie umiem
Ci tego za bardzo wytłumaczyć. Sorki za błędy ortograficzne
  Odpowiedź z Cytatem
stare 06.04.2009, 15:49   #8
scarlett
 
Avatar scarlett
 
Zarejestrowany: 05.02.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 286
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Detektyw Amadeusz

nie "tego narrowania" tylko "tej narracji"

A tak ogólnie to nie wiem niestety co o tym mysleć, tak tylko to coś nie dało mi spokoju
scarlett jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.04.2009, 15:53   #9
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Detektyw Amadeusz

Wiesz....nie mogłeś zrobić tego w trybie narracji osoby trzeciej? Przecież on cały czas gada do siebie :/
Ale nie wiem co o tym powiedzieć, póki nie poznam Twojego wieku
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.04.2009, 16:37   #10
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: Detektyw Amadeusz

Cytat:
Napisał Szymon Zobacz post
Dzięki myślałem, że wszyscy to oleją postaram się obcinać ramki. Narrowania czyli na przykład narratowania no chyba każdy wie kto to jest narrator a narrator narruje/narratoruje nie wiem która wersja lepsza no i nie umiem
Ci tego za bardzo wytłumaczyć. Sorki za błędy ortograficzne
Czyli lepiej byłoby napisać coś takiego:


Cytat:
Napisał Szymon Zobacz post
-pójdę się przewietrzyć do parku- i poszedł do parku (tak nawiasem mówiąc to mam teraz chwilę żeby odpocząć od tej narracji ten facet cały czas coś robi jak by nie mógł usiąść i siedzieć on ma jakieś ADHD czy co?)
Choć to nadal brzmi tak trywialnie... Ale to już nie moja sprawa
Przepraszam za małego offtopa, ale to nie dawało mi spokoju...
Charionette jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023